mapMarker
Litwa
calendar
7 dni; grupa 15-30 osób
Rower
Rower
Gdyby Pan Tadeusz miał rower to z pewnością rozkoszowałby się przejażdżkami po drogach i bezdrożach Pojezierza Litewskiego.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Gdyby Pan Tadeusz miał rower to z pewnością rozkoszowałby się przejażdżkami po drogach i bezdrożach Pojezierza Litewskiego. Po dziś dzień znikomy ruch samochodowy, ciekawie ukształtowany teren oraz porozrzucane po wsiach i miasteczkach pamiątki przeszłości zachęcają do odkrywania tej sielskiej krainy na dwóch kółkach. Strudzony turysta znajdzie tu schronienie w cieniu przepastnych borów oraz ochłodzi się w toni czystych jezior. Odzyskaniu sił po trudach pedałowania pośród łąki lasów sprzyja wyśmienita kresowa kuchnia: czanachy, soczewiaki, kartacze, a do tego kwas chlebowy - to tylko wybrane przykłady. Nie zabraknie także strawy duchowej. Przemierzając wschodnie rubieże Polski oraz Litwę odwiedzimy zarówno powszechnie znane zabytki Wilna, Troków i Druskienników, jak również  mniej popularne, choć pełne uroku świątynie, pałace, dwory i tradycyjne zagrody ukryte w mijanych wsiach i miasteczkach.

Atuty:

 • Trasy pośród jezior, polodowcowych wzgórz oraz sennych wiosek
 • Miejsca z kart "Pana Tadeusza", "Nad Niemnem", "Doliny Issy"
 • Najciekawsze zabytki Troków, Wilna, Druskiennik, Wigier, Sejn
 • Malownicze krajobrazy Pojezierza Litewskiego
 • Parki narodowe, krajobrazowe i rezerwaty
 • Przysmaki kresowej kuchni

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Podróż do Augustowa i dalej rowerami przez Puszczę Augustowską nad Wigry
Zbiórka w Warszawie, wyjazd o godzinie 9:00, przejazd autokarem w kierunku Augustowa. Możliwość dołączenia w Augustowie (o szczegóły proszę pytać w biurze). Po przyjeździe do położonej na wschód od Augustowa Studzienicznej zwiedzimy kaplicę na wodzie i zabytkowy kościół z unikalnym wystrojem wykonanym z poroży. Wzmocnieni przysmakami regionalnej kuchni wyruszymy rowerami poprzez gęste bory Puszczy Augustowskiej w kierunku Jeziora Wigry. Po drodze zobaczymy urokliwy Rezerwat Perkuć oraz śluzy na Kanale Augustowskim. Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy świadkami śluzowania kajaków. W kilku miejscach trasa prowadzi brzegami ukrytych w puszczańskich ostępach jezior. Wieczorem dotrzemy do miejsca zakwaterowania nad jeziorem Wigry, gdzie spędzimy 3 kolejne noce. Charakter trasy: mało uczęszczane drogi asfaltowe i leśne dukty; przewaga płaskiego terenu; około 40 km na rowerze.

Dzień 2 Wycieczka na rowerach wokół Jeziora Wigry
Cały dzień spędzimy na siodełku objeżdżając wokół Jezioro Wigry. Przejazd obfituje w piękne krajobrazy, osobliwości przyrodnicze i ciekawe zabytki. Nie zabraknie także okazji do kąpieli. Zobaczymy tajemnicze torfowiska na których poszukamy rosiczek, dystroficzne jeziorka z pływającymi wyspami (zwane tu sucharami), i bagienne bory, które przemierzymy po specjalnie przygotowanych kładkach. Zwiedzimy interesujące muzeum Wigier i klasztor Kamedułów położony na wcinającym się daleko w wody jeziora półwyspie. Klasztorna wieża oraz znajdujące się na trasie przejazdu wzniesienia i wieże widokowe oferują wspaniałe panoramy okolicy. Na nocleg wrócimy do miejsca startu, gdzie po trudach wycieczki zasiądziemy przy ognisku. Charakter trasy: przewaga leśnych duktów i dróg polnych; w miejscach podmokłych drewniane pomosty; w kilku miejscach krótkie podjazdy i zjazdy; około 55 km na rowerze.

Dzień 3 Trasa rowerowa przez Pojezierze Suwalskie i Suwalski Park Krajobrazowy
Tego dnia z siodełka roweru będziemy podziwiać malownicze krajobrazy Pojezierza Suwalskiego. Przy każdym obrocie korbowodu dostrzeżemy ślady działalności lodowca - wysokie wzgórza morenowe, głębokie doliny kryjące rozliczne jeziora i rozległe głazowiska. Staniemy na brzegach najgłębszego w Polsce Jeziora Hańcza oraz na szczycie Góry Cisowej zwanej suwalską Fudżijamą. Spojrzymy także z wysokości na turkusowe wody jeziora Jaczno i odwiedzimy cerkiew staroobrzędowców w Wodziłkach. Po kolacji na starym mieście w Suwałkach wrócimy na nocleg nad Jeziorem Wigry. Charakter trasy: przewaga dróg polnych, tylko krótkie odcinki dróg asfaltowych; urozmaicona rzeźba terenu - liczne podjazdy i zjazdy; minimum 25 km na rowerze; w zależności od kondycji uczestników możliwość wydłużenia trasy w wymagającym terenie (ok. 15 km) lub przejścia dodatkowych 3 km pieszo.

Dzień 4 Wokół Jeziora Dusia do Druskiennik
W Ogrodnikach przekroczymy granicę polsko-litewską, a następnie zatoczymy na rowerach pętlę wokół Jeziora Dusia - jednego z największych na Litwie. Będzie okazja do kąpieli oraz spojrzenia na okolicę ze wzgórza, na którym niegdyś znajdował się gród Jaćwingów. Kolejną atrakcję stanowi znane uzdrowisko – Druskienniki. Zakosztujemy tu mineralnych wód i dań kuchni litewskiej. Chętni będą mogli zwiedzić miasto na rowerze przejeżdżając pośród zabytkowej drewnianej zabudowy, brzegami Niemna oraz alejkami pięknie utrzymanych parków. Wieczorem przyjedziemy na nocleg w Wilnie lub w okolicach miasta. Charakter trasy: przewaga mało ruchliwych dróg asfaltowych, nad jeziorem Dusia odcinki dróg szutrowych; głównie płaski teren; około 35 km na rowerze.

Dzień 5 Wizyta w Trokach, przejazd wokół Jeziora Galve i zwiedzanie Wilna
Tego dnia odwiedzimy Troki, gdzie zobaczymy położony malowniczo na wyspie XV wieczny zamek oraz zabytki związane z Karaimami (charakterystyczne kolorowe domy, świątynię - kienesę i stary cmentarz). Następnie przejedziemy rowerami wokół Jeziora Galve. Na jednym z półwyspów zajrzymy do parku krajobrazowego kryjącego, przeglądający się w wodach jeziora, Pałac Tyszkiewiczów. Po kąpieli w jeziorze i skosztowaniu karaimskich pierożków - kibinai wrócimy do Wilna, gdzie zwiedzimy najważniejsze zabytki miasta m.in. Ostrą Bramę, klasycystyczną bazylikę św. Stanisława, kościół św. Anny, św. Mikołaja i wieżę Giedymina. Wieczorem pozostanie czas wolny na samodzielne odkrywanie miasta i kolację w jednej z rozlicznych restauracji. Na nocleg powrócimy komunikacją publiczną. Charakter trasy: mniej więcej po 50% mało ruchliwych dróg asfaltowych i dróg szutrowych; teren pofalowany; miejscami łagodne podjazdy i zjazdy; około 35 km na rowerze.

Dzień 6 Miejsca związane z Sienkiewiczem i Mickiewiczem
Większość dnia spędzimy w Wysokodworskim Parku Regionalnym, gdzie będziemy przemierzać pagórkowaty teren urozmaicony licznymi jeziorami i sennymi wioskami. Odwiedzimy Hanuszyszki z kościołem św. Filipa i Jakuba wzorowanym na katedrze wileńskiej, a ufundowanym przez teściów H. Sienkiewicza - państwa Szetkiewiczów. Na rynku miasteczka urządzimy piknik. Następnie przejedziemy do Wysokiego Dworu, w którym nieraz odpoczywał od miejskiego zgiełku Adam Mickiewicz. Po południu wrócimy do Polski żeby zwiedzić przygraniczne Sejny. Zobaczymy tu m.in. kryjącą ciekawe pamiątki przeszłości bazylikę, przypominający magnacką rezydencję warowną: klasztor podominikański oraz dawną synagogę. Będzie także okazja do skosztowania przysmaków kresowej kuchni. Nocleg w Sejnach lub w okolicach miasta. Charakter trasy: przewaga szerokich dróg szutrowych, odcinki mało ruchliwych dróg asfaltowych; urozmaicona rzeźba terenu, liczne podjazdy i zjazdy; około 45 km na rowerze; w zależności od kondycji uczestników możliwość skrócenia lub wydłużenia trasy.

Dzień 7 Przejazd do Krasnogrudy i nad Jezioro Gaładuś. Powrót do Warszawy
Na pożegnanie z Suwalszczyzną pojedziemy rowerami do dworu w Krasnogrudzie, gdzie spędzał wakacje młody Czesław Miłosz. Obecnie mieści się tu muzeum przybliżające w niekonwencjonalny sposób dorobek poety. Przejedziemy brzegami Jeziora Hołny i Gaładuś, a następnie pośród pól i lasów wrócimy do Sejn. Po krótkim odpoczynku wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy. Charakter trasy: przewaga polnych dróg, odcinki mało ruchliwych dróg asfaltowych; teren pofalowany; miejscami łagodne podjazdy i zjazdy; około 30 km na rowerze.

GALERIA
CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Krajobraz wyrzeźbiony przez lodowiec
Rozciągające się po obu stronach granicy Pojezierze Litewskie urzeka różnorodnością krajobrazów.  Z przepastnymi borami Puszczy Augustowskiej sąsiaduje malownicze jezioro Wigry - z licznymi półwyspami, wyspami i zatorfionymi zatokami. Walory przyrodnicze i krajobrazowe jeziora oraz przyległych obszarów przesądziły o utworzeniu Wigierskiego Parku Narodowego. Dalej na północy wyrastają  wysokie wzgórza morenowe, pomiędzy którymi migoczą rozliczne jeziora i kryją się rozległe polodowcowe głazowiska. Lasy ustępują tu miejsca rozległym łąkom, dzięki czemu możemy poczuć się niemal jak na górskich halach. Zwana suwalską Fudżijamą Góra Cisowa oraz liczne uformowane przez lodowiec ozy, kemy i drumliny pozwalają spojrzeć z wysokości na najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza, turkusowe wody Jeziora Jaczno… długo można by wymieniać. Nic dziwnego, że właśnie w tym miejscu nakręcono sceny do filmu „Pan Tadeusz”. Rozległe sielskie krajobrazy z pasącymi się końmi i rozrzuconymi gdzieniegdzie gospodarstwami znajdują kontynuację na Litwie, gdzie częstokroć na przestrzeni wielu kilometrów trudno spotkać człowieka.

Wilno, Troki i Druskienniki
Pięknie utrzymane kamieniczki Wilna przywodzą na myśl schludne skandynawskie miasta. Klucząc uliczkami starówki dotrzemy do Ostrej Bramy i wielu innych zabytków, a wieczorem zasiądziemy w jednej z rozlicznych restauracji żeby delektować się wyśmienitymi daniami kuchni litewskiej. Chlubą Troków jest, zbudowany na wyspie, gotycki zamek – jego, odbijająca się w wodach jeziora, sylwetka stanowi wizytówkę litewskich atrakcji turystycznych. Troki są zamieszkane przez Karaimów - interesującą mniejszość etniczną, która posiada swoją własną kulturę, język i religię. Zwiedzając miasto zobaczymy tradycyjne kolorowe domy Karaimów, a także ich świątynię – kienesę i stary cmentarz. Po trudach trasy rowerowej posilimy się karaimskimi pierożkami – kibinai. Zupełnie odmienny charakter posiadają uzdrowiskowe Druskienniki, gdzie mknąc na rowerach brzegami Niemna i parkowymi alejkami zobaczymy wiele przykładów pięknej drewnianej zabudowy willowej i sanatoryjnej.

Urok kresowych wsi i miasteczek
Na Pojezierzu Litewskim gospodaruje się zupełnie inaczej niż w większości polskich wsi. Skromne gospodarstwa leżą w dużej odległości od siebie, porozrzucane po zielonych wzgórzach. Z cywilizacją łączy je tylko sieć polnych dróg. Niejednokrotnie (jak w piosence) „drogą pylistą, drogą polną, jak kolorowa panny krajka” wijącą się pośród łąk i pól będziemy odkrywać te mało znane tereny, gdzie za drogowskaz jak przed wiekami służy jedynie przydrożny krzyż. Znajdujące się na trasie rowerowych eskapad miejscowości kryją prawdziwe perły architektury. W Wigrach będziemy podziwiać klasztor kamedułów, położony na wcinającym się daleko w wody jeziora półwyspie, w Wodziłkach cerkiew staroobrzędowców, a w Sejnach przypominający magnacką rezydencję warowną klasztor podominikański oraz dawną synagogę. Żegnając się z Suwalszczyzną pojedziemy do dworu w Krasnogrudzie, gdzie spędzał wakacje młody Czesław Miłosz. Na Litwie odwiedzimy Hanuszyszki z kościołem św. Filipa i Jakuba wzorowanym na katedrze wileńskiej, a ufundowanym przez teściów H. Sienkiewicza - państwa Szetkiewiczów. Zajrzymy też do  Wysokiego Dworu, w którym nieraz odpoczywał od miejskiego zgiełku Adam Mickiewicz.

WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Warszawy)
 • Transport rowerów na specjalnej przyczepie
 • Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach, 4 noclegi w domkach lub pensjonatach (pokoje 2-4 osobowe)
 • Wyżywienie: 6 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL, BP (na terenie Litwy), NW

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia poza śniadaniami, możliwość spożycia kolacji w hotelu lub lokalnych restauracjach
 • Kosztów uczestnictwa w programie (bilety wstępu, opłaty wjazdowe, lokalni przewodnicy, zwyczajowe napiwki) - ok. 60 PLN
 • Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru (150 PLN)

Liczba uczestników: 15 - 30 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Znad Wigier do Wilna
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE