Co łączy Wietnam z Tajlandią? Umiłowanie do rowerów. A co łączy Sajgon z Bangkokiem? Kilkaset kilometrów. To całkowita długość trasy rowerowej, którą możesz pokonać w 15 dni podziwiając po drodze najsłynniejszą świątynię hinduistyczną świata – Angkor Wat.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Co łączy Wietnam z Tajlandią? Umiłowanie do rowerów. A co łączy Sajgon z Bangkokiem? Kilkaset kilometrów. To całkowita długość trasy rowerowej, którą możesz pokonać w 16 dni podziwiając po drodze najsłynniejszą świątynię hinduistyczną świata – Angkor Wat, niepowtarzalne widoki doliny Mekongu, Pola Śmierci w Ba Chuc czy krainę 1000-letniej historii Khmerów w Kambodży.

Atuty oferty:

 • Autorski program
 • Międzynarodowa grupa
 • Opieka anglojęzycznego pilota

Kod:1

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 – Warszawa - Ho Chi Minh

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Ho Chi Minh z przesiadką w jednym z europejskich miast.

Dzień 2 – Ho Chi Minh (Sajgon)

Przylot do Ho Chi Minh – dawnej stolicy i największego miasta Wietnamu, lepiej znanego jako Sajgon. Po przylocie spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu w hotelu spotkanie z przewodnikiem oraz grupą – zapoznanie się z programem wycieczki oraz czas na testowanie rowerów, a następnie samodzielnie zwiedzanie miasta. Wieczorem wspólna kolacja i nocleg.

Dzień 3 – Ho Chi Minh (Sajgon) – Tra Vinh (długość trasy rowerowej – ok. 45km)

Po śniadaniu, kilkugodzinny transfer z Ho Chi Minh do Cai Be miejscowości, zlokalizowanej u wejścia do delty Mekongu – najdłuższej rzeki na Półwyspie Indochińskim. Dzisiejsza trasa wiedzie wprost do serca rolniczej części Mekongu, wśród plantacji bananowców i przez pola trzciny cukrowej. W ciągu dnia przerwa na lunch. Pod wieczór przeprawa promowa do Tra Vinh, stolicy tutejszej prowincji znanej z wielu słynnych buddyjskich budowli sakralnych służących do przechowywania relikwii, zwanych pagodami.
Kolacja i nocleg.

Dzień 4 – Tra Vinh – Can Tho (długość trasy rowerowej – ok. 92km)

Tego dnia trasa ma charakter typowo krajobrazowy i pozwala na podziwianie zarówno  przepięknych rzecznych krajobrazów doliny Mekongu, jak i licznych zabytków architektury w postaci domów i świątyń Khmerów. W ciągu dnia przerwa na lunch. Po przyjeździe do Can Thao – największego miasta delty Mekongu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5 – Can Tho – Chau Doc (długość trasy rowerowej – ok. 90km)

Po śniadaniu wizyta na pływającym targu Cai Rang, a następnie około godzinny transfer do miejsca, z którego rozpocznie się dzisiejsza wycieczka. W miarę zbliżania się do granicy z Kambodżą będzie można podziwiać cudownie zmieniający się krajobraz – miejsce rozległych płaskich terenów zalewowych zaczną stopniowo zajmować coraz liczniejsze pagórki, aż na horyzoncie pojawią się góry. Na trasie przewidziane zwiedzanie m.in. słynnego Pola Śmierci w Ba Chuc – miejsca masakry dokonanej przez oddziały Czerwonych Khmerów w czasach reżimu dyktatora Kambodży - Pol Pota.  Przed zakończeniem dnia przystanek u stóp Góry Sam i możliwość spaceru na szczyt, z którego podziwiać można zachwycający zachód słońca. Kolacja i nocleg w Chau Doc.

Dzień 6 – Chau Doc – Phnom Penh (dzień wolny od przejazdów rowerowych)

Po noclegu i śniadaniu w Chau Doc, rejs w górę rzeki Mekong do Phnom Penh – stolicy Kambodży i największego miasta tego kraju. Dzień upłynie na podziwianiu zmieniających się krajobrazów wzdłuż rzeki Mekong, a następnie, po zakwaterowaniu w hotelu w Phnom Penh, na zwiedzaniu zabytków miasta. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 7 – Phnom Penh – Oudong – Kampong Thom (długość trasy rowerowej – ok. 25km)

Po śniadaniu rozpoczniemy wycieczkę przez krainę 1000-letniej historii Khmerów, prowadzącą z nowoczesnej stolicy Kambodży – Phnom Penh, na jej przedmieścia i dalej do położonego na wzgórzu miasteczka Oudang – dawnej stolicy, sprzed czasów francuskiej kolonizacji. W Oudong podziwiać można  liczne bogato zdobione buddyjskie świątynie zwane stupami oraz tzw. Groby Królewskie – pozostałości ponad 200-letnich rządów królewskich na tych terenach. W drodze powrotnej można napawać się widokami rolniczej częśi Kambodży z typowymi domami na palach, polami ryżowymi oraz pracującą w polu lokalną ludnością. Po powrocie lunch w Phnom Penh i czas wolny. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 8 – Kampong Thom – Siem Reap (długość trasy rowerowej – ok. 65km)

Dzień rozpocznie transfer w okolicę Kampong Thom, gdzie zlokalizowany jest kompleks zabytkowych świątyń Sambor Prey Kuk, pochodzących z VII wieku i stanowiących dawną stolicę imperium Chenla. Kompleks ten stanowi jedno z najstarszych zbiorowisk świątynnych Kambodży, powstałych kilkaset lat przez słynnym Angkorem. Po zakończaniu zwiedzania przewidziany jest lunch w formie pikniku w tradycyjnych drewnianych chatach nad brzegiem rzeki Stung Sen. Po lunchu ciąg dalszy wycieczki poprzez pola ryżowe i urokliwe wioski Kambodży, a następnie ok. 2-godzinny transfer do Siem Reap, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9 – Siem Reap – Angkor – Siem Reap (długość trasy rowerowej – ok. 30km)

Po śniadaniu przejazd do wrót Angkoru - słynnego kompleksu zabytków państwa Khmerów, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wycieczkę po Angor zaczniemy od zwiedzania świątyni Ta Prohm – największej budowli okresu angkorskiego, przepięknie porośniętej przez figowce i drzewa kapokowe. Dzięki jej mistycznemu charakterowi stała się również doskonałą scenerią dla filmów przygodowych – Tomb Raider i Indiana Jones. Następnie udamy się do Angkor Thom – „serca Angkoru” i ostatniej stolicy imperium khmerskiego otoczonego 12 kilometrowym murem, gdzie można podziwiać m.in. świątynię Bayon z charakterystycznymi płaskorzeźbami czy Taras Trędowatego Króla – budowlę służącą do kremacji zwłok członków rodziny królewskiej.  Po wizycie Angkor Thom przerwa na lunch w Angkor Cafe, a następnie dalszy ciąg zwiedzania. Zwieńczeniem wycieczki będzie wizyta w największej i najsłynniejszej świątyni świata – Angkor Wat stanowiącej najbardziej oszałamiający przykład architektury hinduistycznej. Ten potężny kompleks świątynny, budowany blisko 37 lat, jest wyrazem czci króla Surjawarmana II do hinduskiego bóstwa Wisznu. Po śmierci króla stał się on również miejscem jego pochówku. Po skończonym zwiedzaniu powrót do Siem Reap na kolację i nocleg.

Dzień 10 – Siem Reap – Banteay Srei – Siem Reap (długość trasy rowerowej – ok. 56km)

Po śniadaniu przejazd w kierunku świątyni Banteay Srei – zwanej Cytadelą Piękności ze względu na najlepiej zachowane płaskorzeźby i kamienne rzeźby w całej Kambodży.  W drodze do Kbal Spean, zaplanowana jest przerwa na lunch. Po dotarciu do Kbal Spean, zwanego również Doliną Tysiąca Lingas, przewidziany jest postój na wędrówkę przez dżunglę do koryta rzeki, której całe skalne koryto pokryte jest niesamowitymi płaskorzeźbami. Po wycieczce powrót do Siem Reap, a następnie czas wolny – kolacja we własnym zakresie.

Dzień 11 – Siem Reap – Battambang (dzień wolny od przejazdów rowerowych)

Ten dzień przeznaczony jest na wizytę w jednej z  „pływającej wiosek” na Jeziorze Tonle Sap – największym jeziorze Azji Południowo – Wschodniej oraz zwiedzanie miejscowości Battambang – drugiego pod względem wielkości miasta Kambodży i stolicy rejonu przodującego w uprawie ryżu. W mieście podziwiać można liczne buddyjskie świątynie, interesujące budynki z czasów kolonialnych oraz wiele imponujących posągów lokalnych bóstw. Nocleg w hotelu w Battambang.

Dzień 12 – Battambang – Pailin (długość trasy rowerowej – ok. 95km)

Po śniadaniu ciąg dalszy trasy rowerowej dalej na południe do Pailini. Ten odcinek jest najtrudniejszym etapem wyprawy ze względu na wyboiste drogi, jednak imponujące krajobrazy pojawiającej się na horyzoncie Tajlandii rekompensują te niedogodności. Postój na nocleg w hotelu w Pailin.

Dzień 13 – Pailin – Chantaburi (długość trasy rowerowej – ok. 44km)

Po śniadaniu krótka przejażdżka do granicy, czas na niezbędne formalności celne, a następnie dalsza droga przez tereny rolnicze Tajlandii, aż do głównej drogi, gdzie będzie czekał transfer, który zabierze uczestników i cały sprzęt na wybrzeże do Chantaburi.

Dzień 14 – Chantaburi - Laem Mae Phim  (dzień wolny od przejazdów rowerowych)

Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na delektowanie się urokami sielskiej tajskiej wioski, poznawanie okolicznych dziewiczych plaż oraz słodkie leniuchowanie.

Dzień 15 – Laem Mae Phim- Bangkok

Po śniadaniu i porannej wizycie na plaży, powrót do Bangkoku, transfer na lotnisko i lot powrotny do Warszawy (w zależności od rozkładu lotu powrót do Warszawy w dniu 15 lub 16)

GALERIA
WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • realizację wycieczki wg programu (w tym bilety wstępów)
 • wszystkie transfery i przejazdy wg programu,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (w pokojach 2-osobowych – pokoje 1-osobowe za dodatkową dopłatą),
 • wyżywienie wg programu (śniadanie – dzień 7, 10 i 15, śniadanie i kolacja – dzień 2 i 14, śniadanie, lunch i kolacja – dzień 3, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 12 i 13),
 • woda w czasie przejazdów rowerowych,
 • opiekę anglojęzycznego pilota,
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • wypożyczenie roweru na czas trwania wycieczki (rower górski z lekką, aluminiową ramą, przekładnia 24-27, hamulce typu v-brake – model TREK 4300)

Prezentowane ceny dotyczą jednej osoby zakwaterowanej w pokoju 2-osobowym lub 2-osobowym z dostawką. Cena na potwierdzenie.

*Możliwe wyloty: Warszawa, Gdańsk, Katowice, Wrocławia, Berlina, Poznań oraz pozostałę lotniska na zapytanie.

Cena nie zawiera:

 • przelotu na trasie Warszawa – Ho Chi Minh, Bangkok – Warszawa (koszty przelotu na poziomie 2550-4500 PLN);
 • zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców i lokalnych przewodników,
 • kosztów wizy wietnamskiej i formalności wizowych (szczegóły w zakładce „ważne informacje”)
 • kosztów do wizy do Kambodży (ok. 30 USD).  Wiza ważna do 30 dni, wydawana jest na przejściu granicznym na podstawie paszportu (paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Kambodży). Do otrzymania wizy wymagane są 2 fotografie paszportowe oraz jedna cała wolna strona w paszporcie
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

 

PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Ważne informacje

Przy wjeździe do Tajlandii wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest co najmniej 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty planowanego opuszczenia terytorium Tajlandii). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu.

Sprzęt rowerowy

Podczas wyprawy używamy rowerów górskich  – model TREK4300. W cenie wypożyczenia jest zawarty kask rowerowy, jednak zalecamy zabranie własnego kasku. Jazda w kasku jest obowiązkowa. Wypożyczane rowery mają standardowe pedały. Jeśli planujesz używać butów rowerowych z SPD, zabierz ze sobą pedały do nich pasujące. Organizator zapewnia również zestawy naprawcze i opiekę w przypadku awarii, zadba też o bezpieczeństwo i ewentualną pomoc medyczną.

Jeśli chcesz zabrać własny rower, przygotujemy indywidualną kalkulację programu.

Bagaż

Organizator zapewnia przewóz bagażu głównego na kolejne miejsca noclegowe. Bagaż na codzienne wycieczki można przewozić w plecaku lub wypożyczonych sakwach rowerowych. Przygotowując się do wyjazdu, najlepiej spakować się w plecak i zmieścić w 20 kg. Taki ciężar jest standardowym ograniczeniem w samolotach, a też ułatwi przemieszczane się na miejscu.

Profil trasy

Całkowita długość trasy rowerowej to ok. 557 km. Zdecydowana cześć trasy wiedzie wzdłuż płaskich dróg asfaltowych, nieliczne odcinki prowadzą drogami żwirowymi, nie ma typowych odcinków typu „off-road”, niewiele jest też odcinków prowadzących przez tereny z większymi wzniesieniami. Towarzyszący bus jest specjalnie przystosowany do wypraw rowerowych i w przypadku nadmiernego zmęczenia istnieje możliwość spakowania tam roweru i przebycia dalszej drogi na pokładzie busa. W skali od 1-5 pokonywana trasa jest oceniana na 3. Dziennie pokonujemy od 30 do 90 km. Taka trasa jest przeznaczona dla osób o przeciętnej sprawności fizycznej, które są przyzwyczajone do pokonywania dłuższych dystansów na rowerach.

Co zabrać ze sobą?

Kask – podstawa naszego bezpieczeństwa. Ważne, aby był dobrze dopasowany do głowy, miał dobrą wentylację i był wykonany z wysokiej jakości materiałów. Paski powinny być zawsze zapięte i dobrze wyregulowane. Jazda w kasku jest obowiązkowa. Jeśli nie posiadasz własnego kasku, organizator wyjazdu udostępnia go na miejscu w ramach wypożyczanego roweru.

Chusta lub czapeczka pod kask – chroni głowę przed słońcem podczas przerw i wiatrem podczas jazdy rowerem. Dzięki niej jest też wygodniej w kasku. Szczególnie polecana dla kobiet z dłuższymi włosami. Warto zainwestować w któryś z modeli chust Buff wykonany z wełny merino, która odprowadza wilgoć na zewnątrz i zatrzymuje ciepło. Taką chustę można używać również jako szalik. Często podczas jazdy bardzo pomocny dla tych z wrażliwszym gardłem.

Okulary – chronią nas nie tylko przed słońcem, lecz również przed błotem i kamykami odpryskującymi spod kół rowerowych, przed kurzem i piaskiem niesionym przez wiatr oraz przed owadami, które lubią wpadać w oczy rowerzystów. Dobrze, aby były wykonane ze specjalnego tworzywa, które przy ewentualnym upadku pęka na małe nieostre kawałeczki. Standardowo powinny mieć filtr UV i jeśli to możliwe polaryzację, która wyostrza pole widzenia usuwając odblaski słońca.

Rękawiczki rowerowe –  chronią dłonie przed odciskami od trzymanej kierownicy. Dobrze jest mieć wygodne, dobrze dopasowane i bez palców (szczególnie latem).

Spodenki krótkie – polecane są specjalne spodenki rowerowe z lycry, które posiadają wbudowaną wkładkę, chroniącą przed otarciami i odciśnięciami przy dłuższej jeździe na siodełku. Mogą być krótkie, lub długości ¾. Dobrze jeśli dokładnie przylegają do skóry, choć są też modele luźnych spodenek turystycznych.

Lekka kurtka przeciwdeszczowa – najlepiej jeśli jest wykonana z materiału typu gore-tex lub tańszego odpowiednika. Taka kurtka będzie nas też chroniła od wiatru podczas jazdy. Warto, aby była lekka i mała po złożeniu, aby łatwo się ją przewoziło na rowerze.

Spodnie długie – najlepiej jeśli również będą przeciwdeszczowe np. z gore-tex. Będą nas chronić przed wiatrem i zimnem.

Koszulki – najlepiej jeśli jest to specjalna bielizna oddychająca. Ilość koszulek zależy od własnych preferencji.

Bielizna - najlepiej jeśli jest to specjalna bielizna oddychająca. Ilość zależy od własnych preferencji.

Skarpety – kilka par skarpet odprowadzających wilgoć na zewnątrz.

Polar – warto mieć ze sobą jeden gruby (Polartec 200 – 300, lub Windblock), oraz jeden cienki (Polartec 100).

Buty – najlepiej wygodne buty trekkingowe albo specjalne buty na rower. Buty kolarskie nie nadają się do jazdy turystycznej.

Klapki lub sandały – najlepiej takie, które można zmoczyć. Przydadzą się pod prysznic i do chodzenia po ściągnięciu butów rowerowych.

Krem z filtrem i balsam do ust  - przydadzą się, aby ochronić przed słońcem i wiatrem twarz, usta i odsłonięte części ciała.

Plecak – najwygodniejsze są małe, lekkie plecaki rowerowe, które są dobrze wyprofilowane, mają zapięcia powyżej klatki piersiowej i na brzuchu. Wypożyczając rower istnieje też możliwość wynajęcia sakw rowerowych, które są świetnym rozwiązaniem na przewożenie rzeczy, bez obciążania ramion plecakiem.

Bidon na wodę lub bukłak  - dla tych, którzy lubią plecak na rowerze wygodny jest bukłak, czyli zbiornik z wodą i wychodzącą z niego rurką, której końcówka mieści się przy szelkach plecaka. Dla tych, którzy za plecakiem nie przepadają niezastąpiony jest klasyczny bidon.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Rowerem z Sajgonu do Bangoku
Termin podróży
Termin podróży
Cena: od 13376 PLN
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE