Rekreacyjna wyprawa kajakowa wśród wysp Elafickich to doskonała okazja do podziwiania wspaniałych widoków chorwackiego wybrzeża, wypoczynku w ciszy i otoczeniu przyrody, czy nurkowania i pływania w krystalicznych wodach Adriatyku.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Rekreacyjna wyprawa kajakowa wśród wysp Elafickich to doskonała okazja do podziwiania wspaniałych widoków chorwackiego wybrzeża, wypoczynku w ciszy i otoczeniu przyrody, czy nurkowania i pływania w krystalicznych wodach Adriatyku. Podróż wiodąca nas przez różnorodność wysp od Lopud z piaszczystymi plażami i historycznymi zabytkami z czasów rzymskich, przez mocno wysuniętą w morze, maleńką St.Andrew, zachwycający różnorodnością krajobrazu Kolocep po pełną życia ‘Złotą Wyspę’ – Sipan. Dryfując kajakiem możemy rozkoszować się słońcem i morską bryzą, a cumując przy brzegach zielonych wysp spacerować wśród uroczych drzewek pomarańczowych, gajów cytrynowych i winnic.

Kod:1

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 – Warszawa – Dubrownik - Lopud
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Dubrownika. Na lotnisku spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i transfer do centrum miasta. Czas wolny na odpoczynek i samodzielne zwiedzanie miasta. Istnieje możliwość zorganizowania zwiedzania z przewodnikiem. Około godziny 20:00 przeprawa promowa na wyspę Lopud. Kolacja powitalna połączona z zapoznaniem się z programem wyjazdu.

Dzień 2 – Lopud – St.Andrew – Lopud
(długość trasy kajakowej – ok. 14km, 3 godziny)

Po śniadaniu godzinne spotkanie instruktażowe wprowadzające w podstawowe techniki wiosłowania oraz informujące o zasadach bezpieczeństwa podczas wycieczki. Dzisiejsza wycieczka prowadzi wzdłuż wybrzeża wyspy Lopud do piaszczystej plaży w miejscowości Sunj, gdzie przewidziana jest przerwa na kąpiel. Lopud jest najciekawszą z wysp archipelagu Elafitów, na której możemy podziwiać klasztor franciszkanów oraz liczne pałace z czasów gdy wyspy te pełniły rolę strażnika dubrownickich szlaków handlowych. Po południu opcjonalna wycieczka kajakowa na wyspę St. Andrew. Po powrocie kolacja i nocleg.

Dzień 3 – Lopud – Kolocep – Lopud
(długość trasy kajakowej – ok. 15km, 3 godziny)

Rano przeprawa promowa na wyspę Kolocep, gdzie rozpoczniemy kolejny dzień wyprawy kajakowej wzdłuż jej wybrzeży. Wyspa zachwyca różnorodnością krajobrazu, od bujnych lasów piniowych i gajów oliwnych, poprzez strome klify po piękne piaszczyste plaże. Na jednej z takich plaż – w wiosce Donje Celo przewidziany jest postój na lunch oraz kąpiele morskie i snorkeling. Po południu powrót na wyspę Lopud, kolacja i nocleg.

Dzień 4 – Lopud – Trsteno – Brsecine - Lopud
(długość trasy kajakowej – ok. 15km, 3 godziny)

Po śniadaniu wypłynięcie przez kanał Kolocep w kierunku Trsteno – zwiedzanie najstarszego w Chorwacji ogrodu botanicznego, obfitującego w liczne rzadkie gatunki roślin i egzotycznych drzew oraz licznych zabytków będących pozostałością do dawnych letnich majątkach możnowładców dubrownickich. W drodze powrotnej na Lopud przerwa na odpoczynek i nurkowanie na żwirowej plaży w miejscowości Brsecine.

Dzień 5 – Lopud – Sipan
(długość trasy kajakowej – ok. 20km, 3-4 godzin)

W dniu dzisiejszym czeka uczestników przeprawa z wyspy Lopud na wyspę Sipan – największą i najgęściej zaludnioną wyspę archipelagu, zwaną również Złotą Wyspą. Przeważającą jej część zajmują suche twardolistne zarośla zwane makią, ale niewątpliwego uroku dodają jej porastające żyzne doliny winnice i gaje oliwne. Po dopłynięciu do wioski rybackiej Sudjuradji i zakwaterowaniu w pensjonacie, przewidziana jest wspólna kolacja w jednej z lokalnych tawern oraz wieczorny spacer wśród tradycyjnych wapiennych domków. (tego dnia bagaże uczestników zostaną przetransportowane przez obsługę spływu z wyspy Lopud na wyspę Sipan)

Dzień 6 – Sipan: Sudjuradj – Sipanska Luka
(długość trasy kajakowej – ok. 14km, 3 godziny)

Po śniadaniu wyruszmy wzdłuż wybrzeża największej z wysp archipelagu Elafitów, z miejscowości Sudjuradj do wioski Sipanska Luka. W czasie wycieczki można obserwować niepowtarzalne krajobrazy wyspy, na które składają się urokliwe małe winnice i oliwne zagajniki.

Dzień 7 – Sipan: Sipanska Luka – Sudjuradj
(długość trasy kajakowej – ok. 19km, 4 godziny)

Ostatni dzień można przeznaczyć na odpoczynek na plaży, albo pokusić się o wyprawę kajakową wzdłuż drugiej strony wybrzeża wyspy Sipan – od Sipanska Luka do Sudjuradj. W czasie wycieczki poznać można nieco odmienny charakter wyspy, z maleńkimi plażami w zatoczka oraz bujnymi laskami piniowymi.

Dzień 8 – Sipan – Dubrownik - Warszawa
Po śniadaniu przeprawa promowa z wyspy Sipan do Dubrownika, transfer na lotnisko i lot powrotny do Warszawy.

Istnieje możliwość rozbudowanie programu wycieczki o pobyt w Dubrowniku i skorzystanie z jednej z proponowanych wycieczek fakultatywnych:

 • całodzienne zwiedzanie Dubrownika
 • 1-dniowa wycieczka – 3 państwa (Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Macedonia)
 • 1-dniowa wycieczka do Parku Narodowego Mljet
 • 1-dniowa wycieczka – Smaki Dalmacji (pokaz produkcji oliwy, tradycyjny lunch w miejscowości Ston, degustacja wina oraz ostryg)

 

Ważne informacje:

 • zalecany ekwipunek: buty trekkingowe, sandały przeznaczone do chodzenia w wodzie, kurtka przeciwdeszczowa, nakrycie głowy chroniące przez słońcem, okulary słoneczne, termos, krem z dużym filtrem UV, leki, przybory toaletowe, strój kąpielowy, rękawiczki do wiosłowania, sprzęt do nurkowania,
 • bagaż uczestników jest transportowany przez ekipę organizatorów spływu (uczestnicy nie przewożą bagażu w swoich kajakach)
GALERIA
WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • zwiedzanie wg programu wraz z biletami wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • wszystkie transfery i przejazdy wg programu (w tym wszystkie przeprawy promowe),
 • zakwaterowanie pensjonatach klasy turystycznej (zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, możliwość dopłaty do pokoi 1-osobowych)
 • wyżywienie wg programu (śniadanie-7, lunch-1, kolacje-2)
 • kajaki turystyczne do spływów po morzach firmy Rainbow – modele  Atlantis i Laser wraz z wyposażeniem – wiosła i kamizelki ratunkowe (kajaki 2 lub 1 osobowe)
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika,
 • ubezpieczenie KL i NNW

 

Cena nie zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa - Dubrownik - Warszawa (koszt przelotu na poziomie 1200-2000 PLN),
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników,
 • napojów do lunchów i kolacji,
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

Prezentowane ceny dotyczą jednej osoby zakwaterowanej w pokoju 2-osobowym lub 2-osobowym z dostawką.

Możliwe wyloty: Warszawa, Gdańsk, Katowice, Wrocławia, Berlina, Poznań oraz pozostałę lotniska na zapytanie.

Na zapytanie istnieje możliwość potwierdzenia innych terminów.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Wyspy Elafickie w Chorwacji
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE