Podczas tej podróży zobaczysz 6 parków narodowych Stanów Zjednoczonych, przejedziesz przez 6 stanów i będziesz mógł podziwiać krajobrazy znane z najsłynniejszych zdjęć podróżniczych. Odwiedzisz historyczną stację Pony Express w Gothenburg oraz pełen pięknych krajobrazów, dzikich zwierząt oraz różnorodnych klimatów i środowisk Park Narodowy Gór Skalistych. Będziesz mieć okazję do odpoczynku i relaksu w gorących leczniczych źródłach w Glenwood Springs. Odwiedzisz Aspen, zobaczysz plenery takich filmów jak: "Dyliżans", Człowiek z Utah", czy "Rio Grande" i w końcu staniesz nad przepaścią, nad przełomem rzeki Kolorado - uważanym za jeden z naturalnych cudów świata.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Podczas tej podróży zobaczysz 6 parków narodowych Stanów Zjednoczonych, przejedziesz przez 6 stanów i będziesz mógł podziwiać krajobrazy znane z najsłynniejszych zdjęć podróżniczych. Odwiedzisz historyczną stację Pony Express w Gothenburg oraz pełen pięknych krajobrazów, dzikich zwierząt oraz różnorodnych klimatów i środowisk Park Narodowy Gór Skalistych. Będziesz mieć okazję do odpoczynku i relaksu w gorących leczniczych źródłach w Glenwood Springs. Odwiedzisz Aspen, zobaczysz plenery takich filmów jak:  "Dyliżans", Człowiek z Utah", czy "Rio Grande" i w końcu staniesz nad przepaścią, nad przełomem rzeki Kolorado - uważanym za jeden z naturalnych cudów świata.

Kod:AERO

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień: 1
Wyjazd o godzinie 7.00 wieczorem. Nocny przejazd przez stany Illinois i Iowa z krótkimi postojami.

Dzień: 2
Kolejnym etapem naszej podróży będzie Park Narodowy Gór Skalistych - pełen pięknych krajobrazów, dzikich zwierząt i różnorodnych klimatów i środowisk. Przez park przechodzą trzy drogi, najważniejszy US Highway 34, zwany też Trail Ridge Road. Jest najwyższą nieprzerwaną drogą w całych Stanach Zjednoczonych, sięgającą w niektórych miejscach wysokości 3713 m n.p.m. Park włącza w swój obszar górne dopływy rzeki Kolorado - przy której głównych punktach widokowych się zatrzymamy. "Frontier Range" - często określane jako najbardziej prawdziwa część Gór Skalistych, no to właśnie tu jesteśmy.

Dojazd do Glenwood Springs, zakwaterowanie w hotelu. Relaks i odpoczynek w gorących leczniczych źródłach, z których słynie Glenwood Springs.

UWAGA! Możliwość przelotu do Denver za dodatkową opłatą ( zależną od aktualnej ceny biletu) - szczegóły w biurze. 

Dzień: 3
Rano przejazd do Aspen - miejscowości turystycznej i dużego ośrodka narciarskiego. Zwiedzanie miasta, wjazd gondolą na taras widokowy - widok Gór Skalistych. Następnie przejeżdżamy do Gunnison National Park - Parku Narodowego położonego w zachodniej części Kolorado. Został on utworzony w 1999 roku na powierzchni 133 km kwadratowych. Decyzją prezydenta Herberta Hoovera obszar kanionu został objęty ochroną 2 marca 1933 roku jako pomnik narodowy. Granice pomnika wielokrotnie zmieniano by ostatecznie jego rangę podnieść do Parku Narodowego. Występuje tu wiele dzikich gatunków, m.in. puchacz wirginijski, modrosójka czarnogłowa czy sokół wędrowny. To co go wyróżnia spośród wielu innych wąwozów ( bo wokół wąwozu/przełomu rzeki Gunnison zrobiono park ) to jego niezwykła głębia a jednocześnie niewielka szerokość. Krawędź od północnej strony wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

Dalsza część dzisiejszego dnia to Mesa Verde National Park. Mesa Verde ( hiszp. "zielony stół") to nazwa nadana temu płaskowyżowi przez Hiszpanów w XVIII wieku. W dniu 29 czerwca 1906 roku teren ten został uznany za park narodowy a 6 września 1978 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Główną atrakcją tego parku są prekolumbijskie osiedla mieszkalne typu puebla, zbudowane w ścianie kanionu przez Indian Anasazi. Na terenie parku znajdują się miejsca święte zarówno dla dawnych jak i współczesnych Indian z okolicznych plemion, wykorzystywane do indywidualnych modlitw jak i grupowych ceremonii różnych plemiennych religii. Tak na marginesie: niezwykła wydaje się być ta tzw. prymitywność tych cywilizacji, bo mury, które zostały wzniesione ich rękami mają się całkiem dobrze...

Przejazd na nocleg.

Dzień: 4
Dzień przywitamy bardzo wcześnie rano wschodem słońca w Monument Valley . Znacie filmy "Dyliżans", "Złoto Mackenny", "Człowiek z Utah", "Rio Grande" a może "Prawdziwe męstwo"?Jeśli pamiętacie te filmy to to miejsce wyda się Wam znajome. Dolina odkryta została przez Hollywood w czasach Johna Forda. Z upodobaniem robił z tego miejsca plenery dla swych filmów. A grali w nich tacy herosi kina jak np. Johny Wayne. To region na wyżynie Kolrado, położony administracyjnie na granicy stanów Utah i Arizona, w całości na terenie rezerwatu Indian Nahavo. Całkowita powierzchnia parku wynosi 372 km kwadratowych, jednakże dostęp dla turystów możliwy jest tylko w niewielkiej części. Indianie Navaho uważają się za gospodarzy tego miejsca od zawsze jako że są bezpośrednimi następcami żyjącymi na tym terenie co najmniej od I w.p.n.e. Indian Anasazi. Nazwa doliny w dokładnym tłumaczeniu oznacza "Białe smugi wewnątrz skały" co tłumaczy się częstym występowaniem barwnych minerałów i srebra w czerwonych skałach doliny.

Następnie przejeżdżamy do  Grand Canyon National Park ( Park Narodowy Wielkiego Kanionu ) w stanie Arizona. To jedna z największych atrakcji Ameryki, położona jest w powiatah Coconino i Mhave w północnej części stanu Arizona. Park został utworzony w 1919 roku i jest jednym z tzw. "Wielkiej Trójki" parków narodowych USA. Całkowita powierzchnia parku wynosi 4 926,66 km kwadratowych. Swoim terenem obejmuje Wielki Kanion Kolorado - przełom rzeki Kolorado - uważany za jeden z naturalnych cudów świata.

Mather Point - sama nazwa punktu nie jest tu najważniejsza ( oczywiście nie wolno zapomnieć o człowieku, który użyczył imienia temu miejscu a wiele się zasłużył przy powstaniu i ochronie tego parku - czyli Stephen Mather ), ale uroda tego miejsca może przyćmić niejeden choćby najwspanilalszy życiorys. Dwa tarasy widokowe pozwalają zajrzeć w głąb przepaścistych wąwozów, pomagając choć trochę zrozumieć jego nieodgadnione tajemnice. W oddali widać przemykającą między skalnymi graniami rzekę. Ptaki krążące nad przepaścią oddają skalę miejsca, i te dzikie twarze turystów. Rozgorączkowane twarze, trochę nieobecne,może z zachwytu, może przestrachu a najczęściej z niedowierzania, że to jest realny widok!

Hermitage Point - kolejne niezwykle urokliwe miejsce. Zachód słońca w każdym miejscu ma coś z magii. Wprawia świat przyrody a ludzi w szczególności w nastrój nieopisanej nostalgii,że oto kolejny piękny dzień za nami. W tym miejscu wrażenie wzmaga "boski" krajobraz zakręcającej rzeki i bezkresnych wąwozów, którym zachodzące słońce wyczarowuje kolejne wcielenia barw i ich odcieni. Na zakończenie dnia w centrum turystycznym obejrzymy film I-MAX o Wielkim Kanionie Rzeki Kolorado.

Dzień: 5
Dzień rozpoczniemy od wschodu słońca, który obejrzymy w jednym z punktów widokowych w Desert View. Desert View znajduje się w pobliżu wschodniego brzegu Wielkiego Kanionu. Znajduje się w nim Arizona Highway 64 ( znany również jako Desert View Drive ) - malownicza droga łącząca to miejsce z Grand Canyon Village. Następnie przjeżdżamy do Antelope Canyon ( Kanion Antylopy ) - miejsca świętego dla Indian Navaho. Jest to miejsce niezwykłe choć bardzo łatwo je ominąć. Pozostaje zagubione wśród scenerii niczym niewyróżniających się skał i piaszczystych wydm. Nazywany także Kanionem Korkociagów ( Corkscrew Canyon ) jest jednym z najczęściej odwiedzanych i fotografowanych przez turystów kanionów na południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych.

Horseshoe Band - nazwa jest może nieco siermiężna, choć z drugiej strony znaleziona końska podkowa szczęście wróży, więć nie ma co narzekać. W tym przypadku chodzi o niezwykły meander rzeki, zakręt, który jako żywo przypomina "końskie obuwie". Jest to jednocześnie początek ( a może także koniec ) Wielkiego Kanionu Rzeki Kolorado. Miejsce piękne, które dla tych którzy rozpoczynają zwiedzanie Grand Canyon, stanowi zapowiedź i przedsmak tego co przed nami, Dla pozostałych to może być romantyczne pożegnanie.

North Rim. Park ma swoje miejsca. Południowa krawędź ( south rim ) i północna ( north rim ). Północna część parku jest bardziej niedostępna, tak z racji oddalenia jak i z powodu surowszych warunków klimatycznych. Przez okres zimy North Rim jest zamknięte dla turystów. Dla wielu z racji mniejszej ilości zwiedzających to miejsce jest esencją parku i stanowi największą jego atrakcję. Tu bez trudu każdy z nas znajdzie "swoją samotnię".

Zakwaterowanie u stóp Bryce National Park.

Dzień: 6
Kolejny dzień naszej wyprawy rozpoczniemy od Bryce Canyon National Park. Jak wiele można wyrazić w naszym języku udowodnili nie raz "Wieszcze", i tu chciałbym ( być może nieco buńczucznie ) by użyczyli miswojego języka i geniuszu. Bo opowiedzieć o tym niezwykłym miejscu to już nie kwestia wyobraźni, w końcu mamy ten widok przed sobą, ale słów. Jak opowiedzieć o niezwykłości barw, ich odcieni i różnorodności. Jak przedstawić kształty i formy, w które natura ubrała takie zupełnie "zwykłe" zdaje się skały. To po prostu trzeba zobaczyć. Park ten został utworzony 15 września 1928 roku. Jego nazwa oraz nazwa kanionu pochodzi od nazwiska mormońskiego pioniera Ebenezera Bryce'a. Mówi się, że stan Utah powinien być jednym wielkim parkiem narodowym. Według wierzeń Pajutów przed Indianami na terenie Bryce Canyon zamieszkiwali "legendarni ludzie", określani przez Indian jako to-when-an-ung-wa. Było ich wielu i przyjmowali rozmaite formy - ptaków, jaszczurek i innych zwierząt. Nie byli ludźmi, jednak posiadali specjalną moc, która pozwalała im wyglądać jak ludzie. Z niewiadomych powodów, być może dlatego, że walczyli między sobą lub że coś ukradli, legendarni ludzie byli źli. Z tego powodu bóg-kot pozamieniał ich wszystkich w skały. Niektóre postacie stoją w rzędach, inne siedzą, jeszcze inne obejmują się nawzajem. Ich twarze pomalowane są na czerwono, skąd bierze się nazwa angka-ku-wass -a wits. Krótkie postoje w punktach widokowych Sunrise Point oraz Sunset Point.

Kolejnym parkiem, który dziś zobaczymy będzie Canyonlands National Park. Park o powierzchni ponad 1366 km kwadratowych położony jest we wschodniej części stanu Utah. Utworzony został w 1964 roku. Obejmuje centralną część Wyżyny Kolorado, której bogata rzeźba powstała w dużym stopniu za sprawą erozji przez dwie łączące się na terenie parku rzek: Kolorado i Green River. Park jest ceniony ze względu na swe unikalne walory geologiczne a także - mimo pustynnego charakteru - stosunkowo bogatą roślinność i faunę. Ważna jest dla nas też niezwykła różnorodność krajobrazów, które wyrażają nazwy trzech części parku : Podniebna Wyspa ( Island in the Sky ), Labirynt ( The Maze ) i Dolina Iglic ( The Needles ).

Przejazd na nocleg do Kolorado.

Dzień: 7
O świcie wyjazd w drogę powrotną do Chicago. Niezapomniane widoki Gór Skalistych o wschodzie słońca. Głęboko w podłożach Gór Skalitych znajdują się pokaźne zasoby metali - miedzi, złota, ołowiu, srebra, cynku - a także gazu ziemnego i ropy naftowej. Amerykańska Gorączka Złota sprawiła, że na tereny gór przybyło wielu pionierów poszukująych zysku. Efektem takiej migracji był rozwój miast, ale była też przyczyna wyniszczenia rdzennej ludności - Indian z plemion Navaho, Hopi, Pueblo i wielu innych. Obecnie funkcjonują dwie duże metropolie turystyczne - Denver w Kolorado i Salt Lake City. Sa one znane z promowania sportów zimowych, m.in. skoków narciarskich. Turyści znajdą tam takie zajęcia jak spływy rzeczne, wędkarstwo, wędrówki i wspinaczki górskie, czy proste obozowanie. I to właśnie w jednym z tych miast - Denver, które jest stolicą stanu Kolorado zjemy śniadanie przed dalszą podróżą.

Podróż w ostatnim dniu trwa kilkanaście godzin. Przejeżdżamy przez wielkie równiny i prerie dawnego Dzikiego Zachodu. Droga prowadzi przez Kolorado, Nebraskę ( lunch w Lincoln - stolicy tego stanu ), Iowa i Illinois. Powrót do Chicago około 2.00 nad ranem.

UWAGA! Możliwość przelotu do Chicago za dodatkową opłatą ( zależną od aktualnej ceny biletu) - szczegóły w biurze.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • nocleg w motelu lub hotelu klasy turystycznej w pokoju dwuosobowym (istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego)
 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
 • usługi przewodnika
 • śniadanie w niektórych hotelach

Cena nie obejmuje:

 • przelotu z Polski, transferów lotniskowych
 • noclegu na dzień przed i po wycieczce
 • bilety wstępu
 • koszty wyżywienia
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • obowiązkowe ubezpieczenie KL i NNW - 10 PLN / os/ dzień

Zasady

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamań, kradzieży, zgubienia itp. Nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma zastrzega sobie prawo do zmian programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5.000.000 (polisa ubezpieczeniowa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnik może ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych przed i w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Wyprawa do Krainy Kanionów
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE