mapMarker
Dookoła Świata
calendar
31 dni, grupa: 5 osób
Zwiedzanie
Zwiedzanie
Te trzy wyrazy - wyprawa dookoła świata - przywołują wspomnienia książki czytanej w dzieciństwie z wypiekami na twarzy. Chyba każdy kiedyś marzył (a może nadal marzy) o takiej podróży. Dlaczego nie spełnić tych marzeń? Proponujemy Ci podróż dookoła świata co prawda nie w 80 – jak Phileas Fogg, ale w 31 dni! Zobaczysz cztery kontynenty, sześć państw i dziesiątki miast. Wyruszysz do miejsc na drugim końcu świata, o zupełnie odmiennej kulturze i unikalnych krajobrazach.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

AUSTRALIA, FIDŻI, JAPONIA, NOWA ZELANDIA, USA...

Proponujemy Ci podróż dookoła świata. Co prawda nie w 80 – jak Phileas Fogg, ale w 31 dni! Zobaczysz cztery kontynenty, sześć państw i dziesiątki miast. Wyruszysz do miejsc, które ze względu na duże odległości są rzadziej odwiedzane przez Polaków, a które na pewno warto zobaczyć.

 

Kod:KIRI

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

1 dzień WYLOT DO JAPONII
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wspólny lot do Tokio.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 dzień JAPONIA - TOKIO
Przylot do stolicy Japonii - Tokio. Z lotniska udajemy się do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu i krótki spacer po mieście. Pierwszy kontakt z japońską kuchnią i bardzo rozbudowanym, ale świetnie działającym systemem transportu miejskiego.

3 dzień JAPONIA - WULKAN FUJI
Przejazd pod jeden z symboli Japonii - Wulkan Fuji. Całodzienna wycieczka do Hakone. Wizyta w Parku Rzeźb, przejazd kolejką górską z widokami na górę Fuji-san i półgodzinny rejs pirackim statkiem po jeziorze Ashi w celu zrobienia pocztówkowych zdjęć góry Fuji. Popołudniu powrót do Tokio.

4 dzień JAPONIA - KIOTO
Ruszamy w dalszą drogę do dawnej stolicy Japonii - Kioto. Zwiedzanie uroczego, historycznego miasta Kioto. Świątynie Higashi-Hongan-ji, Nishi-Hongan-ji, budynku stacji kolejowej. Wieczorem kolacja i spacer po dzielnicy Gion w poszukiwaniu przemykających Gejsz.

5 dzień JAPONIA - KIOTO
Kontynuujemy zwiedzanie Kioto, kulturalnej stolicy Japonii z ponad 2000 świątyń. Zamek Nijo-jo, ogrody Kinkaku-ji ze słynnym Złotym Pawilonem, świątynie Ryoan-ji i Ninna-ji z kamiennymi ogrodami. Wieczorem przejeżdżamy do dzielnicy Arashiyama, gdzie zobaczymy świątynię Tenryu-ji i jej lasy bambusowe.

6 dzień JAPONIA - NARA
Przejazd do Nara. Cofamy się w czasie zwiedzając piękne świątynie w Narze. Zwiedzanie pierwszej stolicy Japonii i najstarszych świątyń takich jak Todai-Ji z 16-metrowym posągiem Buddy, Kasuga Taisha z setkami latarń. Popołudniu powrót do Kioto, czas wolny.

7 dzień JAPONIA - TOKIO
Rano wsiadamy w pociąg Shinkansen i wracamy do Tokio. Następnie przejazd do Parku Ueno. Dla chętnych zwiedzanie muzeów (Tokyo National Museum, Tokyo Metropolitan Museum of Art). Wieczorem spacer po dzielnicy Shibuya ze słynnym wilokierunkowym przejściem dla pieszych. Zobaczymy także dzielnicę z Hotelami Miłości. Dla chętnych okazja do zakupienia najnowszych elektronicznych gadżetów.

8 dzień WYLOT Z JAPONII DO AUSTRALII
Pora na kolejny etap podróży dookoła świata. Wylot w kierunku Australii.

9 dzień AUSTRALIA - CAIRNS
Przylot do Cairns - bazy wypadowej na Wielką Rafę. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek.
UWAGA: W przypadku wczesnego przylotu do Cairns istnieje możliwość zwiedzania Kurandy. Tutaj możecie przejechać się kolejką linową ponad lasem deszczowym (dla chętnych, 51 AUD). Udamy się też na spacer przez las deszczowy i na punkt widokowy na wodospad Barron, który najpiękniej wygląda po deszczu. Po południu odpoczynek na plaży w okolicach Cairns.

10 dzień AUSTRALIA - WIELKA RAFA
Wypływamy katamaranem na Wielką Rafę Koralową. Cały dzień nurkujemy na rafie i podziwiamy wspaniały, kolorowy podwodny świat. Przyda się aparat do zdjęć podwodnych i dobry filtr przeciwsłoneczny (dla tych co snorkelingują).

11 dzień AUSTRALIA - SYDNEY
Przejazd na lotnisko i wylot z Cairns do Sydney. Zakwaterowanie w hotelu. Po przylocie spacer po tym pieknym mieście i odkrywanie uroków nocnego życia Sydney.

12 dzień AUSTRALIA - SYDNEY
Dla wielu Sydney jest najpiękniejszym miastem świata. Czy aby na pewno? Będziemy mieli się o tym przekonać zwiedzając nadmorskie dzielnice, słynny gmach opery, parki, dla chętnych odwiedziny w słynnym oceanarium.

13 dzień AUSTRALIA - BLUE MOUNTAINS
Jedziemy do Parku Narodowego Blue Mountains. Czy już wiecie skąd pochodzi ta nazwa? :) Zanim się dowiemy, odwiedzamy park, w którym rangersi opiekuja się misiami koala, strusiami i kangurami. W Blue Mountains oglądamy piękne formacje skalne. Dla chętnych zjazd bądź zejście do miejsca, gdzie dawniej znajdowała się kopalnia.

14 dzień NOWA ZELANDIA - WELLINGTON
Wylot do Wellington na Wyspie Północnej Nowej Zelandii. Wynajętym samochodem ruszamy w kierunku Parku Narodowego Tongariro. Nocleg w hotelu na trasie.

15 dzień NOWA ZELANDIA - TREKKING W PARKU TONGARIRO
Przejazd do Parku Narodowego Tongariro, tolkienowskiej krainy Mordoru. Dzień spędzamy na trekkingu pośród wulkanów, dymiących szczelin w ziemi i pięknych widoków. Ten trekking jest uznawany za najpiękniejszy jednodniowy szlak na świecie.

16 dzień NOWA ZELANDIA - JEZIORO TAUPO
Przejazd nad malownicze jezioro Taupo. Następnie wizyta w miejscu nie bez powodu nazwanym "Kratery Księżycowe". Dla chętnych wycieczka szybką łodzią motorową na wodospad Huka (koszt około 90 USD) oraz na farmę krewetek. Okolice jeziora Taupo to idealne miejsca na skoki na bungee oraz skoki spadochronowe.
Wieczorem przyjazd do Rotorua.

17 dzień NOWA ZELANDIA - ROTORUA, AUCKLAND
Zwiedzanie Rotoruy i okolic. Między innymi: wody termalne, jeziora, gejzery, maoryskie wioski. Po południu, dla poszukujących dodatkowych przeżyć, wizyta w Parku Przygodowym (bungee, gigantyczne huśtawki, zorbing, imitacje skoku spadochronowego i inne atrakcje podnoszące poziom adrenaliny). Wieczorem przyjazd do Auckland i spacer po największym mieście Nowej Zelandii.

18 dzień FIDŻI - NADI
Przejazd na lotnisko i po raz kolejny zmiana klimatu. Przelot na jedną z wysp Pacyfiku - Fidżi. Zakwaterowanie w stolicy - Nadii.

19 dzień FIDŻI - RELAKS NA WYSPIE
Dalszy ciąg relaksu i okazja do zawiązania znajomości z mieszkańcami wyspy. Być może zostaniemy zaproszeni na Kavę - lokalny napój nie mający nic wspólnego ze znaną nam kawą. Piciu jej towarzyszy specjalna ceremonia.

20 dzień FIDŻI - WYSPY
Odpoczynek na plaży. Kąpiele wodne i słoneczne. Dla chętnych możliwość nurkowania.

21 dzień WYLOT DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH
Ponownie wracamy do samolotu i wylatujemy do USA. Po drodze przekraczamy linię zmiany daty, dzięki czemu zyskujemy jeden dzień.

22 dzień USA - LOS ANGELES
Przylot do Los Angeles. Po raz kolejny wynajmujemy samochód, którym zwiedzimy zachodnią część USA. Zakwaterowanie. Spacer Aleją Gwiazd w Hollywood z odciskami dłoni najpopularniejszych ludzi showbiznesu.

23 dzień USA - LOS ANGELES- SANTA MONICA
Rano odwidzimy słynna plażę w Santa Monica. Będzie okazja zjeść owoce morza na molo. Następnie przejazd w kierunku Wielkiego Kanionu. Nocleg w motelu.

24 dzień USA - WIELKI KANION - LAS VEGAS
Odwiedzamy punkty widokowe Wielkiego Kanionu. Krótki trekking szlakiem wzdłuż krawędzi. Przejazd do Las Vegas. Po drodze wizyta na Tamie Hoovera. Wieczorem odpoczynek lub rozrywka w najsłynniejszych kasynach świata.

25 dzień USA - DOLINA ŚMIERCI
Przejazd przez Park Narodowy Death Valley (Park Narodowy Doliny Śmierci). Podziwiamy piękne pustynne krajobrazy, które sprawiają, że mamy wrażenie, jakbyśmy wylądowali na innej planecie. Po drodze liczne przystanki w najciekawszych punktach widokowych - m.in. Zabriskie Point, z którego rozpościera się widok na fantazyjne formacje skalne. Tutaj notuje się największe temperatury powietrza na świecie. Podziwiamy piękne, jakby przeniesione z innej planety krajobrazy pustyni.

26 dzień USA - YOSEMITE
Zwiedzanie Parku Narodowego Yosemite. Oglądamy wspaniałe wodospady i potężne skały granitowe. Nocleg w motelu w drodze do San Francisco.

27 dzień USA - SAN FRANCISCO
Przejazd do San Francisco. Zwiedzanie miasta. Między innymi: Fisherman Wharf, przejazd popularnym Cable Car (tramwaj) oraz słynny most Golden Gate.

28 dzień USA - NOWY JORK
Wylot na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych do Nowego Jorku. Wieczorny spacer po mieście.

29 dzień USA - NOWY JORK
Nowy Jork "Wielkie Jabłko". Zwiedzanie miasta. Manhattan, Times Square, Wall Street, Statua Wolności i wyspa Ellis - historia wielkiej imigracji. Wieczorem zanurzymy się w świecie pubów i knajp z muzyką na żywo - dzielnicy artystów Soho.

30 dzień WYLOT DO EUROPY

Dalsze zwiedzanie miasta i szansa na ostatnie zakupy. Wieczorem wylot.

31 dzień PRZYLOT

Przylot do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i pozostałymi uczestnikami podróży. Zakończenie wyprawy.

DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze zgodnie z programem
 • 26 noclegów w hotelach i motelach (pokoje 2-os. z łazienkami)
 • transport samochodem w Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii
 • bilet sieciowy na pociągi w Japonii
 • wycieczki w Australii: Wielka Rafa Koralowa, Blue Mountains
 • rejs na wyspie Fidżi
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu lokalnego (metro, taxi): ok. 600 USD
 • wyżywienia: ok. 25-35 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych
 • kosztów wiz i ESTA/ETA

Zaliczka: 1000 pln

*Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Atrakcje dla chętnych:

 • Lot nad Wielkim Kanionem (Koszt około 200 USD)
 • Universal Studios Hollywood (Koszt około 120 USD)
 • Muzea w Nowym Jorku (Koszt od 25 do 100 USD)
PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Wyprawa dookoła świata jest wyjazdem bardzo specyficznym. Odwiedzamy 4 kontynenty, 6 państw, dziesiątki miast. Ze względu na charakter wyjazdu dużo podróżujemy samolotami i pokonujemy różne strefy klimatyczne i czasowe. W Stanach Zjednoczonych i Nowej Zelandii wiele kilometrów pokonujemy samochodami. Trzeba się liczyć z tym, że sporo czasu spędzimy "w drodze". Każda wyprawa ma swój niepowtarzalny charakter, który tworzony jest przez biorących w niej udział ludzi i dlatego przebiega na swój niepowtarzalny sposób.

Zakwaterowanie

USA
Noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych. Standardowy pokój wyposażony jest w 2 duże (małżeńskie) łóżka, łazienkę z prysznicem, kompletem ręczników i przyborów toaletowych, TV i klimatyzację.
FIDŻI
Nocujemy w hotelach w pokojach z łazienkami. Na wyspach wybieramy hotele blisko plaży.
NOWA ZELANDIA i AUSTRALIA
Noclegi w sprawdzonych motelach i hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami.
JAPONIA
Sprawdzone hotele - pokoje 2-os. z łazienkami lub z tradycyjnymi łaźniami japońskimi (Onsen).

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy. Sami decydujemy co, gdzie i kiedy chcemy jeść.

Transport

Dobieramy optymalne środki transportu starając się zapewnić wygodę. Często wynajmujemy auta, a pilot jest kierowcą. Daje nam to maksymalna swobodę i umożliwia elastyczne planowanie dnia. Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia zabieramy zawsze tylko bagaż podręczny, bagaż główny zostaje w hotelu lub samochodzie.
USA, NOWA ZELANDIA
Po Stanach i Nowej Zelandii na całej trasie jeździmy wynajętym samochodem - minibusem 6 - 7 osobowym. Daje nam to pełną swobodę i niezależność. Do przejechania mamy znaczne odległości, trzeba liczyć się z tym, że wiele godzin spędzimy w samochodzie. W miastach jeździmy naszym samochodem lub miejskimi środkami transportu.
AUSTRALIA
W miastach poruszamy się komunikacją miejską. Dalsze odległości pokonujemy minibusem, a w czasie wycieczki na Wielką Rafę podróżujemy dużym luksusowym katamaranem.
JAPONIA
Poruszamy się bardzo dobrze rozwiniętą w Japonii komunikacją publiczną. Istnieje możliwość przejażdżki szybką koleją.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców).
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Dobry środek odstraszający komary i inne owady, np. Mugga 50% DEET
 • Polecamy zabranie torby podróżnej na kółkach i małego plecaka. Torba ułatwia dostęp do bagażu w samochodzie, nosimy ją tylko z samochodu do pokoju hotelowego. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby).

Informacje zdrowotne

 • Apteczka poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: Środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt)
 • Nie są wymagane żadne szczepienia, my jednak zalecamy: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Zalecana jest profilaktyka antymalaryczna. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście.

Pogoda

W czasie podróży odwiedzamy 4 kontynenty, więc musimy być przygotowani na zmienne warunki pogodowe. Generalnie powinno by ciepło, średnie temperatury na trasie wahają się miedzy 10-30°C . Mogą nas spotkać deszcze.

Napięcie
USA: napięcie elektryczne 120 V, 60 Hz. Wtyczki z płaskimi bolcami. Niezbędna jest specjalna przejściówka.
Fidżi, Nowa Zelandia i Australia: 240 V/ 50 Hz. Niezbędna jest specjalna przejściówka. Gniazdka z trzema otworami (2 skośne).
Japonia: 100 V, prąd zmienny (50 Hz i 60 Hz).

Dokumenty

 • Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Stanów Zjednoczonych i Australii (szczegóły poniżej).
 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

 

WIZY

Australia
Przy wjeździe do Australii wymagane są wizy.
Obywatele Unii Europejskiej, Andory, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, San Marino, Szwajcarii oraz Watykanu mogą aplikować online o bezpłatną wizę turystyczną eVisitor na pobyt trwający do 3 miesięcy.
Wniosek wizowy online jest dostępny tylko w j. angielskim.

Składanie wniosku online: TUTAJ

Jeżeli wiza zostanie przyznana, należy spełniać następujące warunki:

 • nie wolno podejmować nauki ani uczestniczyć w kursach lub szkoleniach trwających dłużej niż 3 miesiące;
 • nie wolno chorować na gruźlicę podczas podrόży jak i wjazdu na teren Australii;
 • nie wolno być karanym ani posiadać wyroku/όw na co najmniej 12 miesięcy (dotyczy to rόwnież wyrokόw w zawieszeniu) podczas podrόży jak i wjazdu na teren Australii;
 • nie wolno podjemować żadnej pracy w Australii. Departament Imigracji i Ochrony Granic Australii może zezwolić na ograniczoną pracę jako wolontariusz. Wiza pozwala również na udział w spotkaniach biznesowych, konferencjach lub wizytach rozpoznawczych.

Podczas pobytu w Australii muszą Państwo spełnić wszystkie powyższe warunki przypisane do wizy eVisitor. Złamanie ich może przełożyć się na anulowanie Państwa wizy, jak i na przymusowe opuszczenie Australii.
Dzięki nowoczesnemu i w pełni elektronicznemu systemowi australijskich wiz, nie muszą Państwo posiadać żadnej wklejki wizowej w paszporcie w celu potwierdzenia przyznania wizy, jak i jej warunkόw. Podczas odprawy (check-in) przed odlotem pracownik linii lotniczej zeskanuje paszport i elektronicznie potwierdzi Państwa wizę przed wejściem na pokład samolotu.
Wiza turystyczna przeznaczona jest dla osób chcących podróżować i zwiedzać Australię, w ramach zorganizowanej wycieczki, na zaproszenie rodziny lub znajomych w Australii, bądź samodzielnie. Wiza ta nie zezwala na podjęcie pracy. Standardowo w celach turystycznych wydawana jest na okres 3 miesięcy. Wiza daje prawo wielokrotnego przekroczenia granicy (multiple entry), a termin jej ważności wynosi 1 rok.

Fiji

 • Obywateli polskich są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobycie w celach turystycznych do 4 miesięcy.
 • Należy okazać bilet powrotny lub uprawniający do kontynuacji podróży.
 • Paszport przy wjeździe powinien być ważny minimum 6 miesiący od daty przewidywanego wyjazdu.

Japonia

 • Zniesiony został obowiązek wizowy między Polską a Japonią w przypadkach pobytu do 90 dni w celu turystycznym, prywatnym lub służbowym.
 • Przy wjeździe do Japonii wszystkie osoby powyżej 16. roku życia poddawane są procedurze imigracyjnej, która polega na pobraniu odcisków palców, wykonaniu fotografii twarzy oraz rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym. Odmowa poddania się tej procedurze uniemożliwi wjazd do tego kraju.
 • Przy wjeździe nie wymaga się posiadania biletu powrotnego albo środków na jego zakupienie, może to mieć jednak wpływ na decyzję o pozwoleniu na wjazd, podejmowaną przez urzędnika imigracyjnego na przejściu granicznym.
 • Obywatele polscy nie mają formalnego obowiązku dysponowania określoną kwotą pieniędzy na każdy dzień pobytu. Urzędnicy imigracyjni mogą jednak zażądać udokumentowania posiadania środków finansowych i ocenić, czy są one wystarczające na pokrycie kosztów pobytu w Japonii, zgodnie z deklarowanym celem podróży. Cudzoziemcy, którzy nie dysponują odpowiednimi środkami finansowymi na cały okres pobytu, mogą być posądzeni o przyjazd w celach zarobkowych i w konsekwencji urzędnik imigracyjny może nie wyrazić zgody na ich wjazd i pobyt na terytorium Japonii.
 • Przy wjeździe bezwizowym - do 90 dni - paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wyjazdu z Japonii.

Nowa Zelandia
Obywatele RP przyjeżdżający na okres nie dłuższy niż 3 miesiące muszą zarejestrować się w NZeTA oraz spełnić określone warunki.
Dla podróżujących od października 2019 wymagana jest rejestracja w NZeTA (New Zealand Electronic Travel Authority) oraz uiszczenie opłaty IVL (International Visitor Conservation and Tourism Levy). Koszt nadania NZeTA to 9 NZD w aplikacji lub 12 NZD poprzez formularz online (ok. 6 / 8 USD). Opłata IVL, uiszczana razem z NZeTA, to 35 NZD (ok. 23 USD). Więcej informacji i rejestracja na oficjalnej stronie www.immigration.govt.nz/nzeta >>
Warunki, których spełnienie uprawnia do przekroczenia granicy:
1) paszport, którego ważność jest przynajmniej o 3 miesiące dłuższa od daty planowanego opuszczenia Nowej Zelandii;
2) dobre zdrowie oraz nieposzlakowana opinia;
3) dokumenty potwierdzające deklarowany charakter pobytu i zamiar opuszczenia kraju w odpowiednim terminie (wystawiony poza Nową Zelandią potwierdzony otwarty bilet lotniczy do kraju, do którego posiada się prawo wjazdu, bądź pismo linii lotniczej lub biura podróży stwierdzające, że podróż została zarezerwowana i opłacona, albo pisemne zobowiązanie sponsora nowozelandzkiego, iż pokryje on koszt biletu powrotnego);
4) środki finansowe na zaplanowany okres pobytu, tj. 1000 NZD na osobę na każdy miesiąc. Do udokumentowania posiadanie środków finansowych służą: gotówka, czeki podróżne, czeki bankowe (bank drafts) lub karty kredytowe uznanych firm z kredytem na wymienione kwoty.

USA
Od 11.11.2019 Obywatele Polski nie potrzebują wizy, wystarczy zarejestrować się w ESTA - Electronic System for Travel Authorization (KLIK>) i opłacić kartą kredytową lub debetową opłatę 14 USD. Czas oczekiwania to ok. 72h. ESTA jest ważna 2 lata lub do wygaśnięcia paszportu (jeśli wygasa szybciej niż za 2 lata).
Paszport powinien być ważny jeszcze 6 miesięcy od daty podróży.
W przypadku gdy nie przysługuje Wam prawo skorzystania z ESTA, należy ubiegać się o wizę. Szczegółowe informacje dotyczące ubiegania się o wizę do USA znajdziesz TUTAJ
O wizę w sposób tradycyjny należy się ubiegać m.in. jeśli odbywało się karę więzienia, jedzie się do USA w celu innym niż wyjazd biznesowy lub turystyczny, przebywało się w Iranie przez dłuższy czas (wtedy najlepiej skontaktować się z ambasadą i zapytać o postępowanie) lub gdy wcześniej odmówiono Wam wizy.
Jeśli posiadacie w swoim paszporcie ważną wizę, nie potrzebujecie rejestrować się w ESTA.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Wyprawa dookoła świata
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE