mapMarker
Włochy
calendar
9 dni; grupa 24-46 osób
Zwiedzanie
Zwiedzanie
Jeśli kiedyś rozdzielano ziemię pomiędzy narody, Włosi na pewno nie ustawili się pierwsi w kolejce. A jednak musieli użyć wdzięku, a może zdolności aktorskich, by otrzymać jeden z najpiękniejszych kawałków planety. Na naszym szlaku, nie pokonując dużych odległości, dotkniemy i posmakujemy różnorodności Bel Paese, czyli Pięknego Kraju.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Jeśli kiedyś rozdzielano ziemię pomiędzy narody, Włosi na pewno nie ustawili się pierwsi w kolejce. A jednak musieli użyć wdzięku, a może zdolności aktorskich, by otrzymać jeden z najpiękniejszych kawałków planety. Na naszym szlaku, nie pokonując dużych odległości, dotkniemy i posmakujemy różnorodności Bel Paese, czyli Pięknego Kraju.

Atuty oferty:

 • Spacery w wąwozie Gola del Furlo oraz pośród wzgórz i średniowiecznych miasteczek
 • Ferrara - renesansowe zabytki (UNESCO)
 • Wypoczynek i spacery na wybrzeżu Adriatyku w parku Monte Conero
 • Rawenna - słynąca z zabytków wczesnochrześcijańskich (UNESCO)
 • Degustacje lokalnych potraw i win
 • San Marino - jedno z najmniejszych państw na świecie
 • Urbino - malownicze miasteczko na wzgórzu ze słynnym Pałacem Książęcym (UNESCO)
 • Wenecja - jedno z najsłynniejszych miast we Włoszech (UNESCO)

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wyjazd z Krakowa do Włoch
Wyjazd z Krakowa o godzinie 22:00 (okolice dworca PKP i PKS). Nocny przejazd do Włoch. Możliwość dołączenia do wyjazdu w Katowicach (ok. 23:15) lub Bielsku-Białej (ok. 00:45).

Dzień 2 Spacer w Gemona del Friuli, zwiedzanie Ferrary
Pobyt w Italii zaczniemy prawdziwie po włosku, w leżącym u stóp Alp miasteczku Gemona del Friuli, gdzie zatrzymamy się na spacer i śniadanie. W 1976 roku Gemonę del Friuli nawiedziło trzęsienie ziemi, po którym mieszkańcy odbudowali zabytkowe miasto. Włoska kawa i nam pozwoli stanąć na nogi.
W drodze do naszej bazy zatrzymamy się w jednym z ważniejszych miast regionu Emilia-Romania – Ferrarze. Rządzący miastem potężny ród d'Este wzniósł tu liczne budowle świadczące o jego wielkości, na czele ze wspaniałym zamkiem i diamentowym pałacem. Ferrara, której władcy otaczali opieką malarzy, rzeźbiarzy i mistrzów pióra, stała się jednym z najważniejszych ośrodków renesansu. Historyczna zabudowa miasta została wpisana na listę UNESCO.

Dzień 3 Zwiedzanie Urbino oraz spacer w Gola del Furlo
Tego dnia odkryjemy prawdziwą perłę Marche, regionu nazywanego przez niektórych nową Toskanią. Położone na wzgórzu i otoczone murami Urbino zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W XV wieku w Urbino rezydował hrabia Federico da Montefeltro, którego dwór wyznaczał standardy dobrego smaku naśladowane w całej Europie. Dziś Urbino może poszczycić się niezwykłą mozaiką stylów. Znajdują się tu: renesansowy Pałac Książęcy, będący siedzibą Galerii Narodowej Marche, neoklasycystyczna katedra, gotyckie kościoły świętych Franciszka czy Dominika. A do tego freski Piera della Franceski oraz dom urodzonego tu Rafaela, jednego z największych artystów renesansu.
Dzień spędzimy nie tylko na zwiedzaniu miasta, udamy się także na spacer pośród gór i lasów regionu. Pojedziemy do Gola del Furlo, gdzie wędrować będziemy malowniczym wąwozem wzdłuż rzeki Cantigliano pomiędzy górami Paganuccio i Pietralata.

Dzień 4 San Marino, San Leo, a po południu czas na degustację wina
Tego dnia czeka nas krótka wyprawa za granicę, do leżącej wewnątrz terytorium Włoch Republiki San Marino. Dostaniemy się do samego serca jej stolicy, na górę Titano. Na szczycie cofniemy się w czasie i zobaczymy doskonale zachowane zabytki (Ratusz, Katedrę, twierdzę – La Rocca) oraz piękną panoramę rozpościerającą się wokół miasta i państwa.
W czasach, gdy święty Marinus zakładał San Marino, jego towarzysz, święty Leon, osiedlił się w miejscu dziesiejszego San Leo. To malutkie, ciche miasteczko Umberto Eco nazwał „najpiękniejszym miastem we Włoszech”. Sprawdzimy, czy miał rację, lecz najpierw udamy się na spacer wśród zielonych wzgórz otaczających San Leo. Ukoronowaniem naszej wędrówki będzie widok na górującą nad miastem fortecę.
Wrażenia z całego dnia podsumujemy sobie przy (niejednym) kieliszku lokalnego wina w jednej z najbardziej cenionych winnic regionu Emilia-Romania.

Dzień 5 Comacchio i zwiedzanie Rawenny
Dzień zaczniemy niespiesznie, by każdy mógł skorzystać ze znajdującej się nieopodal hotelu plaży. Znajdziemy czas na poranny spacer wzdłuż morza, a nawet kąpiel w Adriatyku. Następnie udamy się do jednego ze spokojnych miasteczek delty Padu – poprzecinanego kanałami Comacchio. Ten mało znany ośrodek połowu węgorza konkurował niegdyś z Wenecją, a dziś przypomina miniaturkę tego najsłynniejszego miasta na wodzie. Amatorzy dań rybnych na pewno znajdą tu coś dla siebie.
Po południu pojedziemy natomiast do Rawenny. Miasto, którego historia zaczyna się trzy tysiące lat temu, szczyci się jednymi z najważniejszych zabytków sztuki wczesnochrześcijańskiej i bizantyjskiej. Budowle takie jak Mauzoleum Galii Placydii czy bazyliki Sant'Apollinare Nuovo i San Vitale pamiętają czasy tuż po upadku starożytnego Rzymu, a zdobiące je arcydzieła sprawiają, że nie tylko miłośnikom sztuki po plecach przebiega dreszcz emocji.

Dzień 6 Spacer w Parco Conero, zwiedzanie Loreto i Ascoli Piceno
Szkoda byłoby odwiedzić Riwierę Adriatycką i nie pozwolić sobie na odrobinę relaksu na nadmorskich plażach. Tego dnia odwiedzimy najbardziej naturalne i nieskażone miejsce tej części włoskiego wybrzeża – park Monte Conero. Z miasteczka Sirolo, z którego roztacza się wspaniały widok na wcinający się w morze skalny cypel i błękitne morze, zejdziemy na plażę, gdzie można będzie zażyć kąpieli. Zaledwie kilkanaście kilometrów dalej, w Loreto, zobaczymy jedną z najważniejszych relikwii chrześcijaństwa – Święty Dom, przechowywany w potężnej renesansowej bazylice. Na koniec dnia zapuścimy się dalej na południe – do Ascoli Piceno, miasta z jasnego kamienia – trawertynu, którego główny plac przypomina wspaniały, elegancki salon.

Dzień 7 Odwiedzimy Faenzę, znaną z produkcji fajansu, pospacerujemy w okolicy Brisighelli i weźmiemy udział w lekcji włoskiej kuchni
Faenza to miasto, z którego pochodzi znany na całym świecie fajans. W jednym z tradycyjnych warsztatów ceramicznych poznamy tajniki jego produkcji, po czym udamy się na spacer po zabytkowej części miasta. Po południu wybierzemy się do urokliwej Brisighelli, położonej wśród wzgórz przywodzących na myśl Toskanię. Zanurzymy się w spokoju włoskiej wsi podczas spaceru trasą wiodącą wśród łagodnych wzniesień, pełnych harmonii pejzaży, w które wtapiają się kilkusetletnie domy i kościółki.
Część dnia poświęcimy specjałom włoskiej kuchni. W tradycyjnym gospodarstwie turystycznym będziemy próbować miejscowych przysmaków, ale nie tylko: włoski kucharz odkryje przed nami niektóre tajniki swojej sztuki, zdradzi, jak ugotować perfekcyjny makaron al dente i wyjaśni, jakie sosy najlepiej smakują ze spaghetti.

Dzień 8 Zwiedzanie Wenecji
Wenecja jest perłą w koronie włoskich miast. Obmywana morskimi falami dawna republika nieuchronnie odchodzi w przeszłość, ale jej zabytki wciąż olśniewają.
Podczas spaceru po mieście zobaczymy słynny Plac i Bazylikę Świętego Marka, Pałac Dożów, pełne przepychu rezydencje, a także pobłądzimy wśród wąskich zaułków, w których z trudem mogą minąć się dwie gondole. W Wenecji zostaniemy dłużej, by móc cieszyć się pustoszejącym miastem aż do zmroku.

Dzień 9 Powrót do Polski
Przyjazd do Krakowa w godzinach południowych (wcześniej do Bielska-Białej i Katowic).

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Bogactwo włoskiej kultury
Niedługo po wjeździe do Włoch zatrzymamy się wśród alpejskich szczytów, w Gemonie del Friuli. Niedaleko za Gemoną góry ustąpią miejsca Nizinie Padańskiej, a w kolejnych dniach krajobraz będzie zaskakiwał różnorodnością: od delty Padu, najdłuższej włoskiej rzeki, przez falujące wzgórza obsadzone winnicami, miasteczka na skalnych szczytach, po piaszczyste plaże i nadmorskie urwiska. Odwiedzimy trzy włoskie regiony: Veneto, Emilię-Romanię oraz Marche, a także niepodległe San Marino. Nie zabraknie na naszej trasie pereł architektury. Zwiedzimy wpisane na listę UNESCO miasta: Ferrarę, wspaniałą siedzibę rodu d'Este, Ravennę z wczesnochrześcijańskimi świątyniami i bizantyjskimi mozaikami i Urbino z Pałacem Książęcym, siedzibą jednego z najbardziej eleganckich dworów renesansowej Europy, a także białe Ascoli Piceno i słynące z Bazyliki Loreto. Na koniec udamy się do najsłynniejszego włoskiego miasta – unoszącej się na wodzie Wenecji.

Spacerujemy i smakujemy...
Aby zrównoważyć doznania miejskie, zapuścimy się także na włoską wieś. Będziemy spacerować wśród winnic w okolicach Faenzy, przejdziemy wzdłuż malowniczego wąwozu Furlo, nadmorskimi skałami parku przyrodniczego parku Monte Conero i wśród dzikiej przyrody ujścia Padu. Nasz pobyt na Riwierze Adriatyckiej nie byłby pełen, gdyby zabrakło okazji do morskiej kąpieli. Nie pominiemy również specjałów miejscowej gastronomii. Spróbujemy typowych dla regionu win i oliwy, będziemy mieli okazję skosztować piadiny z Romanii czy dań rybnych w portowych miasteczkach, a także poznamy lokalną kuchnię... od kuchni.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa)
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu 3***
 • Wyżywienie: 6 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami (możliwość wykupienia pakietu 4 kolacji - dopłata 160 PLN)
 • Kosztu uczestnictwa w programie (bilety wstępu, degustacja, opłaty wjazdowe, lokalni przewodnicy, zwyczajowe napiwki) - ok. 80 EUR

Liczba uczestników: 24 - 46 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

 

 

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Włoskie smaki i smaczki
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE