Połączenie gór i wody to obietnica niezapomnianych pejzaży, które będziemy podziwiać raz z pokładów łodzi, raz z górskich szczytów. Trasy brzegami jezior poprowadzą nas w zaciszne rejony, a wizyty w większych miastach - Bergamo i Mediolanie...
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

 • Polodowcowe jeziora otoczone majestatycznymi górami
  Niespieszne zwiedzanie malowniczych miasteczek, willi i ogrodów
  Wizyta we włoskiej części Szwajcarii: jezioro Lugano i zamek w Bellinzonie (UNESCO)
  Trasy piesze z widokami na jeziora i górskie szczyty
  Wyspy Boromejskie na jeziorze Maggiore
  Mediolan - kuchnia, sztuka, architektura i styl
  Bergamo - najpiękniejsza starówka Lombardii

Kraina alpejskich jezior, położona na granicy Piemontu, Lombardii i szwajcarskiego kantonu Ticino, to miejsce, gdzie górskie szczyty spotykają się ze śródziemnomorską atmosferą. Jeziora powstały w czasie ostatniego zlodowacenia, a swoim pięknem przyciągały już starożytnych Rzymian. Północ Włoch uchodzi za bardziej poukładaną od południa, ale nie dajcie się zwieść - to też rejon wymarzony na uprawianie dolce vita. Tonące w zieleni cyprysów, rododendronów i palm miasteczka przepełnia atmosfera relaksu, a jednocześnie czuć powiew elegancji, docierający tu zapewne ze stolicy mody i designu - Mediolanu.

Połączenie gór i wody to obietnica niezapomnianych pejzaży, które będziemy podziwiać raz z pokładów łodzi, raz z górskich szczytów. Trasy brzegami jezior poprowadzą nas w zaciszne rejony, a wizyty w większych miastach - Bergamo i Mediolanie - pozwolą nam zetknąć się z wielką sztuką i architekturą. Nie zabraknie też okazji do smakowania - od win musujących po polentę, gorgonzolę i dania rybne w portowych knajpkach.

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wyjazd do Włoch

Wyjazd z Krakowa w późnych godzinach popołudniowych.

 

Dzień 2 Wizyta w Brescii

Pierwszym przystankiem na północy Włoch będzie Brescia - miasto mniej znane, ale nadające się w sam raz na pierwszy włoski spacer. Ma zwartą starówkę, wąskie uliczki, rzymskie zabytki, ciekawą katedrę i wszystko, co potrzeba, by cieszyć się pierwszym zetknięciem z Italią.

Późnym popołudniem dotrzemy do hotelu.

 

Dzień 3 Kameralne jezioro, bąbelki w kieliszku i starówka Bergamo

Iseo to najmniejsze z jezior, które odwiedzimy. Dzień zaczniemy od zanurzenia się w jego kameralnej atmosferze. Podczas spaceru wzdłuż brzegu będziemy napawać się m.in. widokiem górzystej wysepki Monte Isola.

U południowego wybrzeża jeziora Iseo rozciąga się natomiast rejon Franciacorta. Tu wytwarza się jedne z najważniejszych włoskich win musujących. Zapoznamy się z nimi oraz metodą ich wytwarzania podczas degustacji.

Na koniec dnia pojedziemy do Bergamo. Położona na wzniesieniu zabytkowa część miasta - Bergamo Alta - to plątanina wąskich uliczek, wzdłuż których pysznią się kamienice i pałace, a wśród nich kaplica Colleonich - arcydzieło renesansu lombardzkiego. Oprócz kontemplowania architektury znajdziemy czas na jedzenie - w mieście zostaniemy nieco dłużej, by każdy mógł spróbować miejscowej kuchni w jednej z restauracji.

 

Dzień 4 Na brzegach i wodach jeziora Como

Jezioro Como ma kształt odwróconej litery Y, a jego wybrzeże, o łącznej długości 160 kilometrów, usiane jest malowniczymi miasteczkami. O miano najpiękniejszego rywalizują Bellagio i Varenna.

Właśnie te miasteczka odwiedzimy tego dnia: zaczniemy od Varenny, która przyciąga zapachem kwiatów i pastelą domów. Następnie popłyniemy łodzią do Bellagio. Tu zostaniemy, by eksplorować labirynt uliczek i kontemplować przeglądające się w tafli jeziora kamieniczki. Z Bellagio po krótkim rejsie dotrzemy na zachodni brzeg jeziora, gdzie przejdziemy najciekawszy odcinek pieszego szlaku Greenway del Lago.

 

Dzień 5 We włoskiej Szwajcarii

Tego dnia opuścimy Włochy, ale nie oddalimy się od nich zbyt daleko. Udamy się do włoskojęzycznego kantonu Szwajcarii - Ticino.

Odwiedzimy Lugano, położone nad jeziorem o tej samej nazwie. Stąd wjedziemy kolejką na Monte Bre, z którego można objąć wzrokiem miasto i całą przepiękną okolicę.

Popołudniu pojedziemy do uroczej Bellinzony, której dwa średniowieczne zamki zostały wpisane na listę UNESCO.

 

Dzień 6 Wyspy i brzegi jeziora Maggiore

Jezioro Maggiore to największe z jezior, jakie odwiedzimy podczas wyprawy. Miasteczka, które usadowiły się na jego brzegach, są połączeniem północnej elegancji ze śródziemnomorską atmosferą i roślinnością.

Najpierw zobaczymy zawieszony nad taflą jeziora klasztor Santa Caterina del Sasso. Potem popłyniemy na wyspy Boromejskie - archipelag, należący do arystokratycznej rodziny Boromeuszy. Ten mediolański ród stworzył na wyspach miejsce dla zażywania przyjemności i odpoczynku, a dziś ich pałace i ogrody są otwarte dla zwiedzających.

 

Dzień 7 Perełka nad jeziorem - Orta San Giulio

Miasteczko Orta San Giulio mogłoby startować w konukrsie na najpiękniejsze we Włoszech, i nie tylko. Położone nad brzegiem jeziora Orta, jednego z mniejszych w regionie, pełne jest urokliwych uliczek, kamienic i placyków. To idealne miejsce do nieśpiesznej eksploracji.

Wybierzemy się także w trasę wiodącą na górujące nad miasteczkiem Sacro Monte - święte wzgórze, zwieńczone kompleksem kapliczek. Wznoszenie Sacri Monti, czyli kalwarii, było tradycją w tej części Alp. Od XV wieku tworzono w ten sposób miejsca odosobnienia i modlitwy, do których chętnie pielgrzymowano. Dziewięć alpejskich sanktuariów tego typu, w tym Sacro Monte di Orta, zostały wpisane na Listę UNESCO.

 

Dzień 8 Dzień w Mediolanie

Mediolan to jedno z najważniejszych włoskich miast. Kojarzone z modą i biznesem, ma jednak do zaoferowania o wiele więcej - imponującą katedrę, wspaniałe zbiory sztuki, klimatyczne kanały oraz bogactwo knajpek i restauracji.

Po mieście będziemy spacerować z miejscowym przewodnikiem, a potem zostanie nam jeszcze dużo czasu na samodzielne odkrywanie.

Późnym popołudniem wyruszymy w drogę powrotną do Polski.

 

Dzień 9 Powrót do Polski

Powrót do Krakowa we wczesnych godzinach popołudnowych.

GALERIA
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 3***
 • Wyżywienie: 7 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Liczba uczestników: 25-46 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami (możliwość wykupienia pakietu 5 kolacji - dopłata 250 PLN)
 • Kosztów uczestnictwa w programie (bilety wstępu, rejsy łódkami, wjazd kolejką, degustacje) - ok. 90 EUR
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Włoska kraina jezior
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE