mapMarker
Wietnam
calendar
15 dni; grupa 9-17 osób
Rower
Rower
Jak na wyjazd rowerowy przystało, naszym głównym celem będzie poznanie mniej turystycznego oblicza Wietnamu z perspektywy siodełka rowerowego. Miniemy po drodze wiele małych wiosek, gdzie życie płynie zupełnie innym rytmem niż w miastach, a ludzie o wiele częściej się uśmiechają. Jazda na rowerze zawsze będzie się odbywała wzdłuż wąskich, lokalnych dróg, na których ruch kołowy ogranicza się przeważnie do drobnych pojazdów, motocykli lub powozów ciągniętych przez bawoły.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Jak na wyjazd rowerowy przystało, naszym głównym celem będzie poznanie mniej turystycznego oblicza Wietnamu z perspektywy siodełka rowerowego. Miniemy po drodze wiele małych wiosek, gdzie życie płynie zupełnie innym rytmem niż w miastach, a ludzie o wiele częściej się uśmiechają. Jazda na rowerze zawsze będzie się odbywała wzdłuż wąskich, lokalnych dróg, na których ruch kołowy ogranicza się przeważnie do drobnych pojazdów, motocykli lub powozów ciągniętych przez bawoły.

Atuty oferty:

 • Stołeczne Hanoi ze świątyniami chińskimi wśród jezior i dzielnicą Old Quarter
 • Jazda rowerem w Delcie Rzeki Czerwonej i w rejonie Mai Chau wśród  tarasowych pól ryżowych i wapiennych wzgórz porośniętych dżunglą
 • Rejs po Zatoce Halong wśród skalnych wysp, jeden z cudów natury
 • Cytadela i grobowce cesarzy w Hue, byłej stolicy Wietnamu
 • Dawne centrum kupiectwa w Hoi An i przejazd rowerami po lokalnych drogach
 • Sajgon: kosmopolityczna metropolia z przykładami architektury kolonialnej
 • Trasy rowerowe wśród kanałów, plantacji owoców, upraw ryżu i lokalnych wiosek w Delcie Mekongu, jednej z największych na świecie

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Hanoi
Spotkanie w Warszawie i wylot do Hanoi z przesiadką w jednym z portów lotniczych. Przelot nocny.

Dzień 2 Przylot do Hanoi, spacer po mieście, teatr lalek na wodzie
Przylot do stolicy Wietnamu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po dzielnicy Old Quarter, najstarszej w mieście. Jeśli czas pozwoli, wieczorem pójdziemy na przedstawienie tradycyjnego wietnamskiego teatru lalek na wodzie. Po kolacji nocleg w hotelu w Hanoi.

Dzień 3 Zwiedzanie Hanoi, przejazd do Mai Chau
Zwiedzanie Hanoi. Zobaczymy m.in. chińską świątynię Ngoc Son położoną na Jeziorze Hoan Kiem; Świątynię Literatury, jedną z najładniejszych w Hanoi, więzienie Hoa Lo, gdzie przetrzymywano amerykańskich jeńców. Spróbujemy także wejść do mauzoleum Ho Chi Minha, legendarnego przywódcy Wietnamu. Późnym popołudniem przejazd do Mai Chau, prowincjonalnego regionu leżącego na południe od Hanoi. Krajobraz zdominowany jest tu przez płaskie doliny otoczone stromymi wapiennymi górami z roślinnością tropikalną. Po kolacji nocleg w obiekcie homestay.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, kolacja.

Dzień 4 Jazda rowerem w rejonie Mai Chau 
Cały dzień spędzimy w okolicy Mai Chau. Znajdują się tu strome wapienne wzgórza i pasma górskie, a płaskie dna dolin wypełnione są zielonymi polami ryżowymi. Przejedziemy rowerami wzdłuż lokalnych dróg w dolinach i miniemy wiele małych wiosek zamieszkałych przez mniejszości etniczne. Po drodze czeka nas lunch. W dolinie Mai Chau zobaczymy wiele domów na palach i bardzo malownicze krajobrazy. Wieczorem pokaz tańców folklorystycznych. Nocleg w tradycyjnym domu na palach u rodziny wietnamskiej.
Dystans na rowerach: około 40 km; wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 5 Trasa rowerowa w okolicy Tam Coc
Po śniadaniu udamy się do Nho Quan. Stąd pojedziemy rowerami wzdłuż prowincjonalnych dróg poprowadzonych w sąsiedztwie malowniczych wzgórz wapiennych. Lunch zjemy w lokalnej restauracji w jednej z wiosek po drodze. Następnie pojedziemy na rowerach dalej w stronę Hoa Lu i Tam Coc przez okolice gdzie dominują wapienne skały. Wieczorem osoby chętne mogą udać się na masaż (ok. 7 USD). Nocleg w hotelu w Ninh Binh.
Dystans na rowerach: około 35 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 6 Łodzie w Tam Coc, delta Rzeki Czerwonej
Rano po śniadaniu popłyniemy łodziami wiosłowymi poprzez istny labirynt wapiennych wzgórz z naturalnymi jaskiniami. Będzie to ciekawe przeżycie, jako że rejon ten jest nazywany „Zatoką Halong na lądzie”. Odosobnione, skalne masywy rozdzielone są polami ryżowymi. Po południu udamy się w drogę w kierunku Zatoki Halong. Po drodze zatrzymamy się w prowincji Thai Binh, która leży w delcie Rzeki Czerwonej. Tutaj na rowerach odwiedzimy pagodę Keo, uważaną za jedną z najładniejszych w północnym Wietnamie. Będzie też okazja aby popedałować wzdłuż wiosek leżących na obszarze delty. Wieczorem dotrzemy do Halong City nad morzem. Nocleg w hotelu.
Dystans na rowerach: około 30 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 7 Rejs po Zatoce Halong, nocny pociąg do Hue
Po śniadaniu zaokrętujemy się na statek, którym ruszymy w rejs po Zatoce Halong, uważanej za jeden z cudów natury. Będziemy podziwiali fantastyczny krajobraz setek skalistych wysp wyrastających pionowo z tafli wody. Niektóre porasta roślinność tropikalna, a wiele z nich ma ciekawe, oryginalne kształty. Odwiedzimy jedną z najciekawszych jaskiń na terenie Zatoki, a na lunch będziemy mogli spróbować świeżych owoców morza. Po południu wrócimy do Hanoi i ruszymy w podróż nocnym pociągiem do Hue. Nocleg w wagonie sypialnym.
Wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch.

Dzień 8 Hue i Pagoda Thien Mu na rowerach
Przyjazd rano do Hue, dawnej stolicy Wietnamu. Przejazd do hotelu. Po śniadaniu przejazd na rowerach do cytadeli. Kiedyś była ona jedną z największych budowli militarnych w tej części kraju. Po południu pojedziemy nieco poza miasto odwiedzając kilka lokalnych wiosek po drodze. Odwiedzimy bardzo ładną Pagodę Thien Mu. Wzniesiono ją w XVIIw i obecnie jest symbolem Hue. Powrót do hotelu na rowerze. Nocleg w hotelu.
Dystans na rowerach: około 30-40 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 9 Rowerem przez lokalne wioski w okolicy Hue i do Danang
Przejazd z hotelu do grobowca cesarza Tu Duc. Następnie już na rowerach odwiedzimy wioskę Thuy Bieu z zabudową typową dla tego regionu. Podziwiać będziemy prowincjonalne krajobrazy Wietnamu. Zobaczymy lokalne przydomowe ogrody, mieszkańców wiosek pracujących na roli, a także miejscową wytwórnię kadzideł. Po południu pojedziemy w stronę Danang. Po drodze pokonamy górską przełęcz, z której podziwiać można widoki na wybrzeże i długie plaże. Wieczorem dotrzemy do Hoi An. Nocleg w hotelu.
Dystans na rowerach: około 35-40 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 10 Z Hoi An rowerem na plażę Cua Dai
Po śniadaniu zwiedzimy pieszo zabytkową część miasta, m.in. kryty most japoński, stary dom kupiecki i lokalny targ. Po południu wyjedziemy poza miasto i poznamy okolice jeżdżąc rowerem po lokalnych drogach i mijając małe, senne wioski. Na sam koniec dotrzemy na plażę Cua Dai nad samym morzem. Krótki odpoczynek na plaży i następnie powrót do hotelu na rowerze. Nocleg w hotelu.
Dystans na rowerze: około 25-30 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 11 Przelot do Ho Chi Minh City, zwiedzanie miasta
Wcześnie rano przejedziemy na lotnisko w Danang i polecimy do Ho Chi Minh City, największego miasta w Wietnamie, które kiedyś nosiło nazwę Sajgon. Z lotniska przejedziemy do hotelu. Tego dnia zwiedzimy miasto. Zobaczymy kilka interesujących obiektów w tym budynki kolonialne m.in. Pałac Reunifikacji, katedrę Notre Dame, budynek poczty głównej, meczet. Na koniec dnia odwiedzimy także Muzeum Wojny. Jeśli czas pozwoli, zajrzymy też na tętniący życiem targ Ben Thanh. Nocleg w hotelu.
Wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 12 Rowerem i łodzią przez Deltę Mekongu
Po śniadaniu pojedziemy w stronę Delty Mekongu, gdzie rozpoczniemy jazdę na rowerach wśród plantacji owoców i licznych wiosek ukrytych pomiędzy licznymi kanałami i polami ryżowymi. Będziemy mogli przyjrzeć się z bliska codziennemu życiu lokalnych mieszkańców. W dalszej części dnia wsiądziemy na łódź i popłyniemy jedną z odnóg Mekongu, zatrzymując się po drodze przy licznych manufakturach. Będzie to ręczna wytwórnia cegieł zakład przetwarzania kokosów, miejsce, gdzie produkuje się tradycyjne wietnamskie maty. Chętni będą mogli spróbować swych sił w tym rzemiośle. Odbędziemy krótki spacer po okolicy, by następnie przyjdzie czas na przejażdżkę pojazdami o nazwie xe loi (rodzaj motorikszy) aż do naszego dzisiejszego miejsca noclegowego. Weźmiemy udział w lekcji gotowania lokalnych dań takich jak kurczak w kurkumie z trawą cytrynową czy sałatka z lokalnej papai. Nocleg w tradycyjnym domu u rodziny wietnamskiej.
Dystans na rowerze: około 45 km; wyżywienie w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 13 Trasa rowerowa wśród kanałów Delty
Po śniadaniu rozpoczniemy naszą dzisiejszą trasę rowerową podążając lokalnymi, wąskimi dróżkami wśród licznych plantacji i palm kokosowych. Mijać będziemy lokalne domostwa skryte wśród bujnej roślinności, gdzie życie toczy się w sąsiedztwie rzek i kanałów. Pokonamy wiszące mosty, a szersze kanały i rzeki będziemy mogli przekroczyć korzystając z żeglugi promowej. Wszelkiego rodzaju łodzie i statki to jedne z najpopularniejszych form transportu w Delcie Mekongu. Na koniec dnia dotrzemy do Can Tho. Nocleg w hotelu.
Dystans na rowerze: około 30 km; wyżywienie w cenie: śniadanie

Dzień 14 Pływający targ w Cai Be
Rano odwiedzimy pływający targ Cai Rang: największy i najbardziej znany w całej Delcie. Miejscowi sprzedawcy oferują tu swoje produkty prosto z łodzi: trzcinę cukrową, warzywa, arbuzy, mango, kokosy i wiele innych. Warto skosztować ananasów: podobno najsłodszych i najbardziej soczystych w całym Wietnamie! W dalszej części dnia będziemy jeździli rowerami po lokalnych drogach mijając lokalne wioski, plantacje owoców i niezliczoną ilość pól ryżowych. Po południu przejazd do Cai Be i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu.
Dystans na rowerze: około 35-40 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 15 Dalsza eksploracja Delty na rowerach, powrót do Ho Chi Minh City
Rano po śniadaniu rozpoczniemy nasz ostatni dzień na rowerze. Pojedziemy lokalnymi drogami wśród małych wiosek na wyspie Tan Phong. Po drodze zatrzymamy się na lunch w lokalnej restauracji. Po południu przejazd z powrotem do Ho Chi Minh City. Nocleg w hotelu lub (w zależności od rozkładu lotów) późnym wieczorem przejazd na lotnisko na samolot do Europy.
Dystans na rowerze: około 25-30 km; wyżywienie w cenie: śniadanie.

Dzień 16 Powrót do Warszawy
Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów lotniczych. Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Przelot Warszawa - Hanoi; Ho Chi Minh City - Warszawa, przelot wewnętrzny Danang - Ho Chi Minh City
 • Transport lokalny: przejazdy prywatnym wynajętym busem z kierowcą i klimatyzacją, pociągiem sypialnym, rejsy łodziami według programu; wsparcie pojazdu przewożącego rowery
 • Wypożyczenie roweru na miejscu
 • Noclegi w hotelach 2-3 gwiazdkowych, tradycyjnych domach wietnamskich, dopłata do pokoju 1-osobowego: 230 USD
 • Wyżywienie według programu: 13 śniadań, 3 lunche, 3 kolacje
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (poza Hanoi i Ho Chi Minh City)
 • Opiekę przewodnika w języku polskim oraz lokalnego przewodnika wietnamskiego
 • Ubezpieczenie KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN
 • Podatek VAT

 

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia: poza wskazanym w programie (ok. 180 USD)
 • Biletów wstępu: w Hanoi i Ho Chi Minh City (ok. 15 USD)
 • Wizy wietnamskiej: (200 PLN)
 • Atrakcji fakultatywnych: masaż w Mai Chau (7 USD)
 • Zwyczajowych napiwków (30-40 USD)

Liczba uczestników: 9 - 17 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 2500 PLN

PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Słowo Wietnam oznacza „lud z południa”. Ten gęsto zaludniony kraj, przez wieki był pod wpływami Chin, Indonezji i Królestwa Khmerów. Obecny Wietnam, jako wielokulturowy kraj, przyciąga turystów pięknymi krajobrazami zmieniającymi się jak w kalejdoskopie. Wiele osób chce też poznać burzliwe dzieje tego państwa na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. W stolicy, Hanoi, kolebce wietnamskiego socjalizmu, widać ogromny wpływ kulturowy Chin, a także wiele pozostałości po francuskich kolonizatorach. Po lekkim szoku kulturowym jakiego doznamy w 1 dniu, odetchniemy chwilę na wsi w okolicach Mai Chau, Tam Coc i w delcie Rzeki Czerwonej. Będziemy jeździli rowerami wzdłuż lokalnych dróg mijając senne wioski, w których mało kto mówi po angielsku. Widoki na Zatokę Halong (jeden z najpiękniejszych zakątków w Azji) długo pozostaną w naszej pamięci. Hue i Hoi An to stare kupieckie miasta z tradycyjną wietnamską zabudową. Tu też przyjrzymy się z bliska jak wygląda codzienne życie na wietnamskiej prowincji. Stąd polecimy na południe gdzie odwiedzimy największą metropolię kraju, nazywaną niegdyś Sajgonem. Odwiedzimy świątynie kilku różnych religii i poznamy burzliwe dzieje Wietnamu Południowego. Na koniec zajrzymy na kilka dni do jednego z najbardziej znanych regionów Wietnamu: Delty Mekongu. Ta płaska kraina, porozcinana wieloma odnogami Mekongu i tysiącem kanałów, także kryje wiele atrakcji turystycznych. Poza jazdą na rowerach po bocznych drogach, będziemy pływali po kanałach, odwiedzimy barwny targ wodny i kilka lokalnych manufaktur. Nasza gościnna gospodyni nauczy nas przyrządzania lokalnych potraw.

Halong Bay - Zatoka Lądującego Smoka

Symbol Wietnamu i jeden z najpiękniejszych zakątków w całej Azji, miejsce wpisane na listę UNESCO. Jest to część Morza Południowochińskiego z niezliczoną ilością skalistych wysp; jest ich w sumie prawie 2 tysiące. Mają one pionowe, wapienne ściany i porośnięte są tropikalną dżunglą. Wyspy te tworzą prawdziwy labirynt. Dzięki procesom krasowym wiele z nich ma przeróżne, fantastyczne kształty oraz obszerne jaskinie z licznymi formami naciekowymi. Na terenie Zatoki znajduje się kilka osad rybackich. Składają się one z drewnianych, kolorowych chat dryfujących na wodzie, a ich mieszkańcy żyją z rybołówstwa i hodowli. Podczas rejsu po Zatoce odwiedzimy taką wioskę i odwiedzimy malowniczą jaskinię.

Rowerem wśród pól ryżowych

Jak na wyjazd rowerowy przystało, naszym głównym celem będzie poznanie mniej turystycznego oblicza Wietnamu z perspektywy siodełka rowerowego. Miniemy po drodze wiele małych wiosek, gdzie życie płynie zupełnie innym rytmem niż w miastach, a ludzie o wiele częściej się uśmiechają. Jazda na rowerze zawsze będzie się odbywała wzdłuż wąskich, lokalnych dróg, na których ruch kołowy ogranicza się przeważnie do drobnych pojazdów, motocykli lub powozów ciągniętych przez bawoły. Mnóstwo ludzi na prowincji jeździ (podobnie jak my) na rowerach. Będziemy mogli zatem poczuć się jak prawdziwy obywatel Wietnamu. Praktycznie wszędzie gdzie będziemy jeździć rowerem, krajobraz zdominowany będzie przez pola ryżowe. Wielokrotnie będziemy mijać ludzi pracujących na polach: sadzących, zbierających ryż lub orzących przy pomocy bawołów. Co jakiś czas napotkamy też osoby pędzące środkiem drogi swój żywy inwentarz. Na północy w okolicy Mai Chau krajobraz będzie nieco bardziej zróżnicowany. Płaskie doliny będą porozcinane przez strome, wapienne wzgórza porośnięte bujną roślinnością. Tu też pola ryżowe przyjmują charakter tarasowy, znany z wszelkich widokówek z Wietnamu. Innym ciekawym regionem, który będziemy przemierzać na 2 kółkach będzie obszar delty Rzeki Czerwonej – tej samej, która płynie przez Hanoi. W środkowej części Wietnamu również będziemy pokonywać drogi w dolinach rzek: Perfumowej w Hue oraz Thu Bon w okolicach Hoi An. W Delcie Mekongu zobaczymy z bliska jak wiele osób (w sumie prawie 20 mln) żyje w harmonii z prawie wszechobecną wodą. Odnogi Mekongu, kanały, śluzy, mosty, groble, przeprawy promowe – to wszystko stwarza wrażenie, że znajdujemy się na wielkim archipelagu a nie na stałym lądzie. Dzięki żyznym glebom aluwialnym jest to jeden z głównych regionów rolniczych kraju. Oczywiście dominują tu uprawy ryżu, ale napotkamy po drodze także liczne uprawy warzyw i egzotycznych owoców, które do tej pory znaliśmy jedynie z programów podróżniczych lub kulinarnych.

Ho Chi Minh City - ale Sajgon!

Jest to największa i najbardziej kosmopolityczna metropolia w kraju. Do roku 1976 (zjednoczenie Wietnamu), miasto nosiło nazwę Sajgon, było stolicą Wietnamu Południowego i centrum administracyjnym francuskiego kolonializmu w Indochinach. W mieście tym jest prawie 3 razy więcej motocykli niż mieszkańców! Burzliwe dzieje miasta oraz wpływ przeróżnych kultur i religii są widoczne na każdym rogu ulicy. Jest to jedno z nielicznych miejsc w Azji, gdzie można odwiedzić świątynie 5 różnych religii: chrześcijaństwa, buddyzmu, islamu, hinduizmu i kaodaizmu. Warto odwiedzić z rana gwarny targ w centrum miasta, gdzie liczni sprzedawcy oferują swe produkty: świeże owoce morza, owoce i tandetne bibeloty. Poznamy także najnowszą historię Wietnamu odwiedzając Pałac Reunifikacji i Muzeum Wojny, obrazujące historię wojny z USA.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Wietnam na rowerze
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE