mapMarker
Hiszpania
calendar
10 dni; grupa 8-30 osób
Dzika przyroda
Dzika przyroda
Hiszpania, dzięki ciepłemu klimatowi oraz urozmaiconej rzeźbie terenu, jest europejską potęgą pod względem przyrodniczej różnorodności. Ubogie, południowe prowincje: Andaluzja i Extremadura, ogniskują jak w soczewce największe skarby przyrody, a także dziedzictwo ciekawej historii.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

 • Park Narodowy Coto Doñana - ptasi raj!
 • Przez stepy Parku Narodowego Monfragüe
 • Cieśnina Gibraltarska - z widokiem na Afrykę
 • Sewilla - stolica Andaluzji
 • Alhambra - siedziba ostatnich mauretańskich władców w Europie
 • Toledo - miasto zabytków

Hiszpania, dzięki ciepłemu klimatowi oraz urozmaiconej rzeźbie terenu, jest europejską potęgą pod względem przyrodniczej różnorodności. Ubogie, południowe prowincje: Andaluzja i Extremadura, ogniskują jak w soczewce największe skarby przyrody, a także dziedzictwo ciekawej historii. Tamtędy właśnie powiedzie nasza trasa: przez stepy i zarośla dębowe w Parku Narodowym Monfragüe, bagna i rozlewiska Doñany, skałę Gibraltaru, aż pod ośnieżone szczyty gór Sierra Nevada.

 

Do Afryki tylko krok

Charakterystyczne dla Extremadury dehesas, czyli stepy rzadko porośnięte dębami korkowymi, jako żywo przypominają afrykańskie sawanny. Poszukamy wśród nich największych ptaków żyjących w Europie - dropi, a jeśli szczęście nam dopisze, zobaczymy ich wspaniałe toki. Zachwycimy się licznymi tutaj, bajecznie kolorowymi żołnami, kraskami i dudkami, a kolejne afrykańskie skojarzenia przywołają majestatycznie krążące sępy. Widok na prawdziwy Czarny Ląd otworzy się przed nami nad Cieśniną Gibraltarską - przy dobrej pogodzie ujrzymy mityczne Słupy Herkulesa.

 

Ptasi raj - Coto Doñana

Odwiedzimy najlepiej zachowane mokradła na południu Europy - rozciągającą się na powierzchni 500 km kw. deltę Gwadalkiwiru. Mozaika rozlewisk zwanych marismas oraz suchych, porośniętych piniami wydm tworzy idealne warunki życia dla wielu zwierząt, przede wszystkim niezliczonych ilości ptaków. Będziemy przemierzać bagna po kładkach i obserwować toczące się na nich życie ze specjalnie zbudowanych ukryć, poznamy też ciekawą historię położonego na skraju mokradeł, urokliwego miasteczka El Rocio.

 

Dziedzictwo Maurów

Podziwiając przyrodę nie zapomnimy o zabytkach, których wiele spotkamy na naszej trasie. Nasycimy się senną atmosferą prowincjonalnych miasteczek, jakby żywcem przeniesionych z średniowiecznych czasów, zobaczymy też najwyższej światowej klasy zabytki - katedrę w Toledo, sewilską Giraldę, wreszcie Alhambrę - przepiękną siedzibę sułtanów rządzących kiedyś mauretańskim Królestwem Grenady. Będziemy tropić pozostałości wspaniałej arabskiej kultury z czasów, kiedy nasz kraj porastały jeszcze nieprzebyte puszcze.

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Podróż do Hiszpanii

Przelot z Warszawy do Madrytu, przejazd do położonego pośród stepów Extremadury, urokliwego miasteczka Trujillo.

 

Dzień 2 Park Narodowy Monfragüe

Eksplorujemy Park Narodowy Monfragüe - ostoję wielu rzadkich gatunków ptaków, m.in. sępa kasztanowatego, orła iberyjskiego, orzełka południowego, bociana czarnego, puchacza. Park słynie z jednych z najwyższych zagęszczeń populacji ptaków szponiastych w Europie - poza wymienionymi rzadkościami wielokrotnie będziemy mieli okazję przypatrywać się orzełkom włochatym, gadożerom i wszędobylskim kaniom czarnym. Zajrzymy do kolonii sępów płowych na skale Peñafalcon, gdzie z drugiego brzegu rzeki można do woli obserwować te ptaki nie płosząc ich.

 

Dzień 3 Stepy Extremadury

Wśród rozległych stepów w okolicach Trujillo spróbujemy wytropić dropie - najcięższe latające ptaki świata. W zaroślach dehesas mamy możliwość zaobserwowania trzech 'perełek' europejskiej awifauny: dudka, żołny i kraski, a jeśli dopisze nam szczęście - rzadkiego kaniuka. Cień dębów korkowych przyniesie nam wytchnienie od upału.

 

Dzień 4 Zwiedzanie stolicy Andaluzji - Sewilli

Jedziemy na południe. Odwiedzamy stolicę Andaluzji - Sewillę, po czym kierujemy się w stronę ujścia rzeki Gwadalkiwir. Rozciąga się tu najbardziej znany z hiszpańskich Parków Narodowych: Coto Doñana. Gnieździ się w nim aż 125 gatunków ptaków, z czego niektóre, jak kaczka jarzębata, sterniczka czy orzeł iberyjski, mają tu swoje ostatnie europejskie ostoje. Zatrzymamy się w położonym na skraju mokradeł miasteczku El Rocio.

 

Dzień 5 Park Narodowy Coto Doñana

Cały dzień przeznaczamy na eksploracje Coto Doñana. Przed południem odbędziemy wycieczkę terenowym busem w głąb Parku. Z ukryć zbudowanych na skraju podmokłych marismas pooglądamy żerujące flamingi i warzęchy, z rzadszych gatunków mamy szansę na obserwację modrzyka i łyski czubatej. Zobaczymy czapelki złotawe i ibisy kasztanowate, oraz uwijające się wśród porastających suche wydmy zarośli sroki błękitne. Żyją tu również liczne ssaki: daniele, dziki i płochliwe rysie iberyjskie.

 

Dzień 6 Na krańcu Półwyspu Iberyjskiego

Przed południem odwiedzimy położone w sercu delty rozlewiska z koloniami lęgowymi czapli i ibisów. Z dogodnie usytuowanego budynku centrum turystycznego ptaki obserwować można na wyciągnięcie ręki popijając przy tym pyszną kawę! Po opuszczeniu Doñany jedziemy dalej na południe, aż do miasteczka Tarifa na krańcu Półwyspu Iberyjskiego. Okoliczne wzgórza oferują piękne widoki na Cieśninę Gibraltarską i widoczną po drugiej stronie Afrykę.

 

Dzień 7 Gibraltar

Przejeżdżamy widokową trasą wzdłuż Cieśniny, po czym pieszo przekraczamy granicę z Gibraltarem. Zwiedzimy miasto, wespniemy się również (lub wjedziemy kolejką linową) na szczyt Skały. Poza wspaniałą panoramą, atrakcją będzie spotkanie z jedynymi dziko żyjącymi w Europie małpami - makakami berberyjskimi. Chętni wybiorą się na rejs łodzią, aby obserwować liczne w tutejszych wodach delfiny. Po południu wracamy do Hiszpanii i jedziemy do Grenady.

 

Dzień 8 Grenada i okolice

Rano udamy się na wycieczkę w góry. Podziwiając rozległe widoki spróbujemy zaobserwować kilka gatunków ptaków związanych z górami Andaluzji: wieszczka, głuszka, wróbla skalnego, białorzytkę żałobną i nagórnika. Po południu zwiedzamy Alhambrę - siedzibę ostatnich mauretańskich władców w Europie. To cały kompleks budowli, z górującą nad miastem fortecą, pałacami i wspaniałymi ogrodami.

 

Dzień 9  W kierunku Toledo

Opuszczamy Grenadę i przez Andaluzję oraz La Manchę jedziemy na północ, na nocleg w pięknie położonym na wzgórzu, pełnym zabytków Toledo. Po drodze zatrzymamy się na obserwacje ptaków wodnych na lagunach 'La Mancha humeda'. Pojedziemy też na wzgórze z tradycyjnymi wiatrakami w miejscowości Consuegra.

 

Dzień 10 Powrót do Warszawy

Po porannym spacerze uliczkami Toledo jedziemy do Madrytu, skąd odlatujemy do Warszawy.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Przelot Warszawa - Madryt - Warszawa
 • Transport w Hiszpanii (autokar lub bus)
 • Zakwaterowanie: 2-3 osobowe pokoje w hotelach i pensjonatach
 • Fachowe przewodnictwo przyrodnicze
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1 000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Liczba uczestników: 8 - 30 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1200 PLN

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia (ok. 150 EUR)
 • Kosztów uczestnictwa w programie (wstępy do zwiedzanych obiektów, wycieczka w P.N. Doñana, kolejka linowa w Gibraltarze, rejs na obserwacje delfinów) - ok. 100 EUR
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
W słońcu Andaluzji
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE