Zapraszamy na unikalną i kameralną podróż wzdłuż i wszerz Turcji, kraju majestatycznych gór, wulkanów i czterech mórz, kolebki cywilizacji, gdzie wspólne biesiadowanie jest nieodłącznym elementem dnia codziennego.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Zapraszamy na unikalną i kameralną podróż wzdłuż i wszerz Turcji, kraju majestatycznych gór, wulkanów i czterech mórz, kolebki cywilizacji, gdzie wspólne biesiadowanie jest nieodłącznym elementem dnia codziennego.

Stambuł, dawny Konstantynopol – kolos stojący okrakiem pomiędzy Wschodem, a Zachodem. Z jednej
strony jedna z najnowocześniejszych metropolii świata, a z drugiej miasto, w którym wciąż ważna jest
tradycja i kultywowane są dawne zwyczaje. Klimatyczne uliczki, romantyczne nabrzeża i najlepsze
cukiernie świata. Odwiedzimy tu wtorkowy targ, gdzie w przeciwieństwie do turystycznego Wielkiego Bazaru,
zakupy robią mieszkańcy miasta.

Następnie udamy się do położonego nad jeziorem Van miasta o tej samej nazwie. To tu, na Wschodzie kraju w otoczeniu wulkanów, tureckie śniadania stały się niemalże instytucją. Popłyniemy na wyspę Akdamar, gdzie zwiedzimy zjawiskowe ruiny ormiańskiego katedry i odpoczniemy w cieniu kilkudziesięciometrowych klifów.

Kolejny dzień spędzimy u podnóży biblijnej góry Ararat (5160 m n.p.m.), w pałacu Ishaka Paszy. Jest to
jedna z najpiękniejszych historycznych budowli w Turcji, która zdobi rewers stulirowego banknotu.

Na kolejne dni przeniesiemy się do baśniowej Kapadocji, krainy olbrzymich fallicznych skał, magicznych
dolin i doskonałej kuchni. To tutaj odbędą się nasze pierwsze warsztaty, gdzie zapoznamy się z kuchnią
typową dla środkowej Anatolii. Kapadocja to także jeden z najlepszych regionów winiarskich w Turcji.
Szykuje się więc nieziemska biesiada!

Na koniec trafimy na wybrzeże Morza Śródziemnego. Najpierw odpoczniemy na rajskiej
plaży Çıralı położonej u stóp Tahtalı Dağı (2366 m n.p.m.), góry zwanej Licyjskim Olimpem. Zwiedzimy
zatopione w lesie ruiny starożytnego portu Olympos i odwiedzimy mityczną Chimerę.

Ostatnim przystankiem na naszej trasie będzie malownicze miasteczko Kaş, gdzie odwiedzimy
lokalny targ i weźmiemy udział w warsztatach, które przybliżą nam śródziemnomorską odsłonę kuchni
tureckiej.

Kod:GOTU

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

STAMBUŁ - VAN - KAPADOCJA - ÇIRALI - KAŞ

DZIEŃ 1
Przelot z Warszawy do Stambułu. Po przylocie przejazd do dzielnicy Sultanahmet i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer nad brzeg Złotego Rogu i pierwsze zetknięcie z kuchnią uliczną. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 2
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie ikonicznych stambulskich zabytków. Przed nami Błękitny Meczet, Hagia Sophia i kompleks pałacowy Topkapı, gdzie zwiedzimy także sułtański harem. Wieczorem udamy się na spacer wzdłuż ulicy İstiklal, która jest kulturalnym, handlowym i przede wszystkim kulinarnym sercem Stambułu. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3
Rano zaraz po śniadaniu przeprawimy się promem na azjatycką stronę miasta, gdzie udamy się na Salı Pazarı, czyli wtorkowy targ. Jest to miejsce gdzie mieszkańcy miasta robią zakupy. Świeże warzywa i owoce, przetwory, nabiał, wędliny – wszystko to wprost od rolników i producentów. Nie brakuje tam też ubrań i domowych sprzętów. Po wizycie na targu zjemy lunch w lokancie, by po powrocie na europejską stronę udać się na spacer po dzielnicy uniwersyteckiej, gdzie będziemy mogli odsapnąć w jednej z klimatycznych herbaciarni. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4
Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do położonego na wschodzie Turcji miasta Van. Usytuowane jest ono na brzegu wysokogórskiego jeziora o tej samej nazwie, którego tafla znajduje się na wysokości 1640 m n.p.m. To największe jezioro Turcji okalają majestatyczne wulkany, a jego brzegi oddalone są od siebie o 119 km. Po przylocie przejazd do centrum miasta i zakwaterowanie. Wieczorem spacer po tętniącym życiem centrum tego studenckiego miasta. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5
Rano udamy się na „Kahvaltı Sokak”, czyli „ulicę Śniadaniową”. Van słynie ze swoich śniadań, które jada się w gronie przyjaciół i współpracowników w jednej z licznych knajpek specjalizujących się tylko i wyłącznie w porannych posiłkach. To tutaj turecka kultura jedzenia śniadań rozkwitła najpełniej. Po obfitym posiłku przejedziemy mikrobusem do miejscowości Edremit skąd popłyniemy na wyspę Akdamar leżącą 3 km od brzegu jeziora Van. Tam zwiedzimy ruiny magicznej ormiańskiej katedry i będziemy mieli trochę czasu na relaks. Po powrocie do Van nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6
Po wczesnym śniadaniu przejazd mikrobusem do Doğubeyazıt, pogranicznego miasteczka położonego u stóp biblijnej góry Ararat. Tam udamy się na zwiedzanie pałacu Ishaka Paszy. To jedna z najwspanialszych historycznych budowli w Turcji położona pośród wulkanicznego krajobrazu, z której murów rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Po zwiedzeniu pałacu odpoczniemy chwilę w centrum miasta i nocnym autobusem udamy się do Kapadocji.

DZIEŃ 7
Rano dotrzemy do Göreme, serca Kapadocji. Rejon ten ukształtowany poprzez erozję skał wulkanicznych słynie z niesamowitych formacji skalnych, które przypominają gigantyczne grzyby i wielokolorowych, krętych dolin. Krajobraz rodem z opowieści fantasy! Po zakwaterowaniu w hotelu odpoczniemy po podróży, by następnie udać się na spacer po okolicy. Wieczorem z jednego z okalających miasteczko wzgórz, będziemy mogli podziwiać zachód słońca. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8
Po śniadaniu udamy się do Göreme Open Air Museum, gdzie zobaczymy jak w okresie rzymskim chrześcijanie żyli w miastach wydrążonych w skałach, jak wykuwali w nich kościoły i domostwa. Wczesnym popołudniem rozpoczniemy warsztaty kulinarne, podczas których wspólnie przygotujemy wieczorną biesiadę. Koniecznie zakrapianą lokalnym winem! Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9
Przed południem, po śniadaniu udamy się na dłuższy spacer do Doliny Miłości, miejsca które słynie z fallicznych formacji skalnych. Ta właśnie dolina to kwintesencja kapadockiego krajobrazu! Chętni jeszcze przed świtem będą mogli odbyć lot widokowy balonem, tak by w złotych promieniach wschodzącego słońca zobaczyć całą Kapadocję z lotu ptaka (dodatkowo płatne około 90 EUR). Wieczorem, nocnym autobusem wyruszymy na wybrzeże Morza Śródziemnego.

DZIEŃ 10
Rano dotrzemy do Antalya’i skąd mikrobusem udamy się do miejscowości Çıralı. Znajduje się tam jedna z najpiękniejszych plaż Turcji, nieskażona masową turystyką ze względu na status rezerwatu przyrody. Zakwaterujemy się w jednym z rodzinnych pensjonatów, by następnie oddać się błogiemu lenistwu.

DZIEŃ 11
Śniadanie zjemy w ogrodzie, by następnie przespacerować się wzdłuż plaży do ukrytych w lesie ruin starożytnego portu Olympos. Tutaj każdy z nas będzie mógł się poczuć jak Indiana Jones! Wieczorem udamy się na wycieczkę do oddalonej o kilka kilometrów Chimery. To tam, na zboczu góry, pod ziemią śpi mityczny stwór, którego płonący oddech wydobywa się spomiędzy skał.

DZIEŃ 12
Po porannym posiłku pojedziemy minibusem do malowniczego, niegdyś greckiego miasteczka Kaş. Po przyjeździe zakwaterujemy się w pensjonacie, a następnie udamy na się na spacer po klimatycznych uliczkach pełnych restauracji serwujących ev yemekleri, czyli turecką kuchnię domową. Nocleg w pensjonacie.

DZIEŃ 13
Zaraz po śniadaniu pójdziemy na piątkowy targ. Rolnicy z okolicy zjeżdżają tu co tydzień ze swoimi płodami i przetworami. To tu najlepiej zaopatrzyć się w tureckie produkty, które chcielibyśmy zabrać do domu. Doskonałe, tłoczone na zimno oliwy, syrop z granatów, marynowane papryczki, sery, oliwki… Wszystko czego dusza zapragnie! Na piątkowym targu kupimy też produkty potrzebne nam do warsztatów kulinarnych. Z targu udamy się prosto na warsztaty, gdzie nauczymy się przyrządzać potrawy tureckiej kuchni domowej w jej śródziemnomorskiej odsłonie. Nocleg w pensjonacie.

DZIEŃ 14
Wczesnym rankiem, zaraz po śniadaniu udamy się na lotnisko w Antalya’i skąd polecimy do Warszawy.

WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa Stambuł, Antalya Warszawa
 • przelot na trasie Stambuł Van
 • wizę turecką
 • główne punktu programu + warsztaty kulinarne
 • transport lokalny (bus, kolej, minibus, taxi, dolmusz, łódź)
 • noclegi w hotelach i pensjonatach klasy turystycznej
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW, KL, OC, BP i inne (AXA Kontynenty MultiTravel)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • wyżywienie: około 130 USD
 • bilety wstępu: około 40 USD

Zaliczka 2500 PLN płatna przy podpisaniu umowy, reszta 2000 PLN płatna na 45 dni przed wyjazdem; 420 USD przekazywana pilotowi po dotarciu do celu podróży

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
W Oliwnym Raju
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE