mapMarker
Peru
calendar
30 dni, grupa: 6-12 osób
Zingmix
Zingmix
Przeżyj jeden taki miesiąc w życiu, jedną taką wyprawę. Podziel go między Peru i Boliwię. Zobaczysz miasta i wioski, poznasz życie historycznych Inków oraz ich dzisiejszych indiańskich potomków. Zrozumiesz, o co chodzi z liniami Nazca, zejdziesz na trekking do Kanionu Colca, odwiedzisz wyspy na jeziorze Tititaca i Machu Picchu. Przemierzysz jeepem solną pustynię Uyuni, wjedziesz na Chacaltayę (5300 m n.p.m.), pokonasz rowerem „Drogę Śmierci”. W dżungli poszukasz leczniczych roślin, a na pampie poobserwujesz kapibary, małpy, kajmany i ptaki.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Przeżyj jeden taki miesiąc w życiu, jedną taką wyprawę. Podziel go między Peru i Boliwię. Zobaczysz miasta i wioski, poznasz życie historycznych Inków oraz ich dzisiejszych indiańskich potomków. Zrozumiesz, o co chodzi z liniami Nazca, zejdziesz na trekking do Kanionu Colca, odwiedzisz wyspy na jeziorze Tititaca i Machu Picchu. Przemierzysz jeepem solną pustynię Uyuni, wjedziesz na Chacaltayę (5300 m n.p.m.), pokonasz rowerem „Drogę Śmierci”. W dżungli poszukasz leczniczych roślin, a na pampie poobserwujesz kapibary, małpy, kajmany i ptaki.

Kod:KIRI

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

1 dzień WYLOT Z POLSKI I PRZYLOT DO LIMY
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Limy. Wieczorny spacer po przepięknie oświetlonym Plaza de Armas – głównym placu w historycznym centrum stolicy.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień LIMA: PLAZA DE ARMAS, PAŁAC BISKUPI, KATAKUMBY - PISCO
Zwiedzamy historyczne centrum Limy, m. in. katedrę z grobem Pizarra na Plaza de Armas. Zobaczymy pałac prezydencki i pałac biskupi. Chętni mogą odwiedzić katakumby w Kościele Św. Franciszka (koszt około 5 USD). Po południu przejazd do Pisco, nocleg.

3 dzień ISLAS BALLESTAS - WIELKI KANDELABR - WYDMY ICA
Wycieczka łodzią na wyspy Islas Ballestas - zwane peruwiańskimi Galapagos. Podziwiamy tajemniczy kandelabr - geoglif pozostawiony przez dawne cywilizacje. Na wyspach czeka na nas egzotyczna fauna morska: ptaki morskie, a w zależności od pory roku, również lwy morskie i pingwiny. Po południu przejazd do Ica, gdzie chętni mogą oddać się szaleństwom na wydmach (samochody terenowe i zjazdy na deskach - koszt ok. 20 USD). Po kąpieli w basenie przejazd do Nazca. Nocleg w hotelu.

4 dzień NAZCA: CEMENTERIO DE CHAUCHILLA, GEOGLIFY, CAHUACHI
Zwiedzanie słynnego cmentarza Cementerio de Chauchilla - stare grobowce ludów Nazca. Po drodze będziemy podziwiać słynne geoglify z punktów widokowych i obalimy niejeden mit dotyczący ich powstania. Odbijemy też na chwilę aby zobaczyć prawdziwą perełkę - prekolumbijską osadę Cahuachi, największy ośrodek kultury Nazca. Dla chętnych dodatkowo lot małym samolotem nad płaskowyżem Nazca i obserwacja rysunków (koszt ok. 120 USD). Przejazd wygodnym, nocnym autobusem do Arequipy.

5 dzień AREQUIPA: TARG SAN CAMILO, KLASZTOR SANTA CATALINA
Zwiedzanie tzw. "Białego Miasta". Po całonocnej podróży, popijając herbatę z liści koki, zaczniemy aklimatyzację na wysokości ok. 2300 m.n.p.m. Wybierzemy się na targ San Camilo, gdzie można spróbować świeżych soków owocowych. Posileni lokalnym śniadaniem wybierzemy się na spacer. Odwiedzimy m.in. klasztor św. Katarzyny z jego pięknymi wnętrzami. Na kolację udamy się do restauracji, gdzie będzie można spróbować „cuy chactado", czyli lokalne danie ze świnki morskiej. Nocleg w hotelu.

6 dzień KANION COLCA: TREKKING, OBSERWACJA KONDORÓW

Wcześnie rano wyjazd do najgłębszego na świecie Kanionu Colca, ciągnącego się na długości ok. 100 km. Trekking* (można zabrać kijki trekkingowe lub wypożyczyć kijki bambusowe na miejscu) w towarzystwie kondorów przez wioski położone na zboczach kanionu (kilkugodzinne zejście piaszczystą i kamienistą ścieżką, w drodze przerwa na posiłek). Odpoczynek na kempingu położonym na dnie kanionu, kąpiele w basenie. Nocujemy w bambusowych chatkach.

*Trekking nie jest trudny technicznie, ale wymaga dobrej kondycji fizycznej. Jeśli nie chcesz uczestniczyć w trekkingu, skontaktuj się z nami.

7 dzień KANION COLCA: TREKKING - CHIVAY
Nad ranem wyjście z kanionu i podziwianie wschodu słońca na trasie (około 3-4 godziny podejścia kamienistym szlakiem). Jeżeli poczujemy, że nie zdołamy wejść o własnych siłach, istnieje możliwość wynajęcia muła, na którym wjedziemy na górę. Po wyjściu z kanionu udamy się na relaksującą kąpiel w gorących źródłach w Chivay. Wieczorem powrót do Arequipy.

8 dzień PUNO - CMENTARZ SILLUSTANI
Przejazd do Puno - miasta nad brzegiem jeziora Titicaca (3812 m.n.p.m)  Popijając herbatę z koki zwalczymy dolegliwości związane z soroche - chorobą wysokościową. Następnie udamy się do Sillustani - wioski nad jeziorem Umayo, gdzie zobaczymy cmentarz z monumentalnymi "kominami" zbudowanymi ze starannie dopasowanych bloków bazaltu. W drodze zatrzymamy się w lokalnych domach, gdzie będziemy mieli okazję spróbować wiejskiej, regionalnej kuchni.

9 dzień JEZIORO TITICACA: WYSPY UROS, WYSPA TAQUILE
Rano wycieczka na pływające, trzcinowe wyspy Uros, niegdyś zamieszkiwane przez indiańskie plemię Aymara, dzisiaj służące  częściej jako skansen. Następnie popłyniemy motorówką (ok 2h w jedną stronę) na wyspę Taquile, gdzie do dziś pielęgnuje się dawne tradycje. Mieszkańcy podadzą nam pstrąga i pyszną zupę z quinua. Dzień relaksu i refleksji na najwyżej położonym jeziorem żeglownym na świecie. Na nocleg wracamy do Puno.

10 dzień COPACABANA - LA PAZ: KOŚCIÓŁ ŚW. FRANCISZKA, TARG CZAROWNIKÓW
Przejazd malowniczą trasą do La Paz w Boliwii. Po drodze wizyta w Copacabanie - boliwijskim kurorcie ze wspaniałą katedrą. Popołudniu zwiedzanie najwyżej położonej stolicy świata, m.in. kościół Św. Franciszka, Targ Czarowników.

11 dzień ZJAZD ROWEROWY DROGĄ ŚMIERCI
Dla chętnych wyjazd na pełen wrażeń DOWNHILL (zjazd na górskich rowerach z przełęczy na wysokości 4800 m n.p.m. na 1800 m n.p.m.). Trasa zjazdu prowadzi górską, zawieszoną na stromych zboczach drogą z której rozciągają się mrożące krew w żyłach widoki. Po zjeździe odpoczywamy w małej miejscowości położonej na skraju górnych pięter dżungli. Odpoczynek w hotelu z basenem i pięknym widokiem na okolicę. Jeśli ktoś nie chce zjeżdżać rowerem może trasę pokonać w samochodzie towarzyszącym rowerzystom.

12 dzień LA PAZ
Odpoczynek wLa Paz.

13 dzień RURRENABAQUE - PAMPA I WODNE SAFARI
Rano wylot do Rurrenabaque miasteczka będącego bramą do dżungli i pampy.
PAMPA - pierwszego dnia przejazd samochodem (ok. 4 godz.), przerwa na obiad, potem podróżujemy łodzią motorową w górę rzeki Yacumy, na trasie zobaczymy m.in. krokodyle, kapibary, żółwie, małpy, papugi i wiele innych ptaków.

14 dzień PAMPA I WODNE SAFARI
Drugiego dnia będziemy łowić piranie i inne ryby, z których później przyrządzimy posiłek. Po południu czeka nas możliwość kąpieli z różowymi delfinami.

15 dzień PAMPA I POSZUKIWANIE ANAKONDY
Trzeciego dnia wybieramy się na poszukiwanie anakondy. Powrót do Rurrenabaque, nocleg.
Cały pobyt pampie organizowany jest przez wyspecjalizowane biuro podróży - zapewnione wyżywienie, nocleg, transport, cały czas jesteśmy pod opieką doświadczonego lokalnego przewodnika.

16 dzień PARK NARODOWY MADIDI: DŻUNGLA (SELVA)
Ruszamy na wycieczkę do dżungli, tutaj nazywanej selva. Przejazd łodzią motorową rzeką Beni (ok. 4 godz.) do bazy campingowej w Parku Narodowym Madidi, odpoczynek i obiad. Potem trekking wgłąb dżungli. Zobaczymy stare, olbrzymie drzewa, poznamy rośliny lecznicze i trujące, będziemy obserwować wielkie mrówki i małpy w koronach drzew.

17 dzień PARK NARODOWY MADIDI: DŻUNGLA (SELVA)
Kolejny dzień w dżungli. W czasie wędrówki po selvie możesz spróbować swoich sił w roli "Tarzana" na lianach i ugasić pragnienie świeżą wodą z liany. Cały pobyt dżungli organizowany jest przez wyspecjalizowane biuro podróży - zapewnione wyżywienie, nocleg, transport, cały czas jesteśmy pod opieką doświadczonego lokalnego przewodnika. Wieczorem powrót samolotem do La Paz (przelot trwa ok. 1 godz.),

18 dzień LA PAZ - UYUNI
Odpoczynek w mieście. Wieczorem wyjazd nocnym autobusem do Uyuni.

19 dzień SALAR DE UYUNI - ISLA INCAHUASI
Poranek spędzimy na placu w Uyuni ogrzewając się kubkiem gorącej herbaty, czekając, aż lokalni przewodnicy przygotują dla nas samochody i jedzenie. Pierwszy dzień spędzimy pędząc samochodem po pustyni solnej Salar de Uyuni do kaktusowej wyspy Incahuasi. W drodze odwiedzimy cmentarzysko parowozów i hotel w całości zbudowany z soli. Nocleg spędzimy w wiosce położonej obok solniska.

20 dzień KOLOROWE LAGUNY I WULKANY
Kolejnego dnia kontynuujemy podróż samochodem i oglądamy księżycowe krajobrazy ukształtowane przez wulkany i kolorowe laguny, po których spacerują flamingi i wikunie. Pamiętajcie o zapasowych bateriach do aparatu - te widoki z pewnością będziecie chcieli uwiecznić na zdjęciach!

21 dzień GEJZER SOL DE MANANA - LAGUNA VERDE
Rano, przed powrotem do Uyuni czeka nas jeszcze poranek z gejzerem o nazwie „Sol de manana” (Poranne słońce) i kąpiel w gorących źródłach. W najdalej na południe wysuniętym punkcie naszego programu zatrzymamy się na podziwianie Laguny Verde - niesamowicie zielonej laguny, położonej malowniczo z widokiem na wulkany. Powrót do Uyuni. Wsiadamy do autobusu i nocą wracamy do La Paz.
Wycieczka po Salar de Uyuni i lagunach organizowana przez lokalne biuro podróży - zapewnione wyżywienie, nocleg, kierowca i lokalny przewodnik.

22 dzień LA PAZ - DOLINA KSIĘŻYCOWA - STOK NARCIARSKI CHACALTAYA
Wycieczka do Doliny Księżycowej oraz wjazd na najwyżej położony stok narciarski świata: Chacaltaya (dolna stacja 5300 m n.p.m.) Dla niektórych będzie to pierwszy pięciotysięcznik w życiu. Chętni będą mogli spacerem wspiąć się jeszcze wyżej na wysokość ok. 5400 – 5450 m.n.p.m.

23 dzień LA PAZ - CUZCO
Całodzienny przejazd autokarem malowniczą drogą do Cuzco w Peru.

24 dzień CUZCO: SACSAYHUAMAN, KOLONIALNE KOŚCIOŁY, ŚWIĄTYNIA SŁOŃCA
Zwiedzanie Cuzco (Pępek Świata) - starożytnej stolicy imperium Inków. Zobaczymy m.in. katedrę (z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu), kolonialne kościoły i okoliczne ruiny Inków, słynną Świątynię Słońca odkrytą po trzęsieniu ziemi.

Osoby zainteresowane górskim trekkingiem do Machu Picchu (Inca Trail), mogą go rozpocząć 24. dnia wyprawy. Dzień 25. i 26. to dalszy ciąg trekkingu, a dzień 27. to wejście i zwiedzanie Machu Picchu oraz powrót pociągiem do Cuzco. Rezerwacji należy dokonywać pisemnie z dużym wyprzedzeniem. Za każdym razem indywidualnie potwierdzamy dostępność miejsc.

25 dzień ŚWIĘTA DOLINA INKÓW: PISAC - MORAY - SOLANKI MARAS - OLLANTAYTAMBO
Wyjazd autobusem do Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie twierdzy Inków w Pisac - krótki spacer do ruin położonych na stromych stokach górskich. Widoki na tarasy uprawne Inków. Dalej zakupy na targu w Pisac. Dojeżdżamy do Moray - tarasów Inkaskich, gdzie niektórzy przyjeżdżają by czerpać energię z kosmosu. Następnie obok znajduje się Salineras de Maras, miejsce wód pełnych solanek, gdzie od dawnych czasów czerpie się sól. Miejsce magiczne, maleńkie tarasy wypełnione solanką w różnych odcieniach - od bieli po brąz. Przejazd busem do Ollantaytambo, gdzie po wejściu na wysoką twierdzę wypatrujemy w skałach ukrytego Boga Wirakoczy. Wieczorem przejazd pociągiem do Aguas Calientes – obecnie zwanym Machu Picchu Pueblo.

26 dzień MACHU PICCHU
Wcześnie rano wyjście do ruin Machu Picchu tajemniczego miasta Inków, ukrytego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami. Zobaczymy wschód słońca nad ruinami miasta. Chętni zdobywają szczyt Machu Pichcu (Starą Górę) od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta lub Wayna Pichcu (Młodą Górę), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty. Jeśli czas pozwoli możemy również przespacerować się do Intipunku (Bramy Słońca). Po południu powrót do Cuzco. Czas wolny na zakup pamiątek czy masaż gorącymi kamieniami.

27 dzień CUZCO: DZIELNICA SAN BLAS, SPACERY, ZAKUPY
Czas samodzielnie przemierzyć uliczki przyjaznego miasta, odwiedzić targ rzemiosła, a przede wszystkim poczuć niezwykłą atmosferę tego wspaniałego miejsca. Można wybrać się na spacer do dzielnicy artystów San Blas i wyżej, na punkt widokowy, udać się na targ San Pedro lub na relaksujący masaż gorącymi kamieniami. Dla chętnych rafting, wycieczka konna po okolicznych ruinach dawnych twierdz inkaskich lub jednodniowy trekking do Kolorowych Gór. (Powrót uczestników Inka Trail).

28 dzień LIMA - MIRAFLORES
Przejazd na lotnisko i wylot do Limy, gdzie zwiedzimy Miraflores - ekskluzywną dzielnicę położoną nad brzegiem oceanu. Poznamy nowoczesną Limę. Dla chętnych wieczorem wyjście do rozrywkowej części Miraflores, gdzie można m.in. potańczyć salsę.

29-30 dzień WYLOT Z LIMY I PRZYLOT DO POLSKI
Wspólna podróż powrotna do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

 

Krótsza wersja programu: Śladem Pumy

DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Lima - Warszawa
 • bilety lotnicze wewnętrzne Cuzco - Lima oraz La Paz - Rurrenabaque - La Paz
 • transfery z/na lotniska
 • 26 noclegów, w tym 20 noclegów w hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami, 1 nocleg w chatkach na kempingu w kanionie Colca, 2 noclegi w obozowisku na Pampie, 1 nocleg w obozowisku w dżungli, 1 nocleg w hotelu solnym i 1 nocleg w hostelu (pokoje wieloosobowe) podczas wycieczki na Uyuni
 • śniadania w hotelach
 • bilety autobusowe: Lima - Paracas, Ica - Nazca, Nazca - Arequipa, Arequipa - Puno, Puno - La Paz, La Paz - Cuzco, La Paz - Uyuni - La Paz, Ollantaytambo - Cuzco
 • transport prywatnym busem na trasie Paracas - Ica
 • pakiet Machu Picchu: bilety kolejowe Ollantaytambo - Machu Picchu - Ollantaytambo, transport po Świętej Dolinie, bilet wstępu na Machu Picchu
 • wycieczki:
  • rejs do Islas Ballestas
  • rejs na wyspy Uros i Taquila
  • Cementario de Chauchilla i akwedukty (transport, przewodnik)
  • cmentarz Sillustani (transport, przewodnik)
  • trekking w kanionie Colca (transport, przewodnik, nocleg w chatkach)
  • Dolina Księżycowa i Chacaltaya (transport, przewodnik)
  • dżungla (transport, przewodnik, wyżywienie, nocleg w obozowisku)
  • pampa (transport, przewodnik, wyżywienie, 2 noclegi w obozowisku)
  • Salar de Uyuni i laguny (transport, przewodnik, wyżywienie, 1 nocleg w hotelu solnym, 1 nocleg w hostelu)

 

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, przejazdów lokalnych (taxi), opłat dworcowych i promowych: ok. 250 USD/os.
 • wyżywienia poza śniadaniami w hotelach i wycieczkach: ok. 20 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych
  • Sandboarding i buggy - Szaleństwa na piasku (Koszt około 20 USD)
  • Lot nad liniami Nazca (Koszt około 120 USD)
  • Rafting - Spływ rwącym potokiem w pontonach (Koszt 30-50 USD)
  • Downhill w Boliwii - Zjazd rowerowy słynna "drogą śmierci" (Koszt około 120 USD)
  • Wycieczka konna - Zwiedzanie inkaskich ruin w okolicach Cuzco (Koszt około 10 USD)

Zaliczka: 1000 pln

PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Zakwaterowanie
W miastach hotele - pokoje 2 osobowe z łazienkami. W dżungli i na pampie śpimy w obozowiskach w szałasach na łóżkach z moskitierą. Na wycieczce po Uyuni 1 nocleg w hotelu solnym, 1 nocleg w pokoju wieloosobowym z łazienką na korytarzu. W czasie trekkingu w Kanionie Colca nocleg na kempingu w bambusowych chatkach wyposażonych w łóżko i koce.

Wyżywienie
W hotelach śniadania mamy noclegi ze śniadaniem. Na wycieczkach w dżungli, pampie, kanionie Colca i na Uyuni wyżywienie jest zapewnione w pakiecie wycieczki, jest przygotowywane przez kucharza lub przewodnika. Na pozostałe posiłki każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z własnymi potrzebami. Pilot zabierze Cię do restauracji i barów z kuchnią lokalną lub, jeśli wolisz, z kuchnią europejską. Sam decydujesz, ile wydasz na wyżywienie podczas podróży.

Transport
Długie przejazdy realizowane są autobusami pierwszej klasy - wygodne najczęściej z toaletą, dvd i klimatyzacją. W programie mamy trzy nocne przejazdy: z Nazca do Arequipy oraz La Paz - Uyuni - La Paz. Na wycieczki jeździmy prywatnymi busami. W miastach jeździmy taksówkami. W Kanionie Colca na trekkingu można wynająć muła, który powiezie nas lub nasz bagaż. Do boliwijskiej dżungli polecimy i wrócimy małym samolotem. Na pampie i do dżungli podróżujemy łodzią i samochodem terenowym. Wycieczka po Salarze Uyuni odbywa się specjalnym samochodem terenowym. Na wszystkie wycieczki i na trekking do kanionu zabieramy tylko bagaż podręczny. Bagaż główny zostaje w hotelu.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców).
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i kurtka przeciwdeszczowa/wiatrochronna.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Ochrona przed owadami (Machu Picchu "słynie" z gryzących meszek)
 • Polecamy zabranie dużego plecaka (ewentualnie torby podróżnej na kółkach lub walizki) i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronne przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Śpiwór (mały, letni) - nie musi być ciepły, ważne żeby był mały. Wykorzystujemy go w autokarze w czasie nocnej jazdy - z uwagi na pracującą klimatyzację dobrze jest się przykryć. Może się przydać również podczas noclegów na wycieczce po Uyuni, do dżungli i po pampie.
 • Jeśli czegoś zabraknie w dużych miastach są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby).
  Informacje zdrowotne
 • Apteczka powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
  Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.
  Nie stosujemy profilaktyki antymalarycznej z uwagi na krótki czas przebywania w dżungli, jednak pewien stopień ryzyka zachorowania istnieje, dlatego decyzja jest indywidualna i zalecamy konsultacje ze swoim lekarzem. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).
  Na niektórych obszarach odwiedzanych przez nas w czasie wyprawy występuje żółta febra. Ryzyko zarażenia nie jest duże.

Pogoda - bardzo zimno i bardzo ciepło.
W górach w nocy temperatura może spaść do zera i wtedy przydaje się polar. Deszcze padają głownie w nocy, najwięcej w styczniu, lutym i marcu, są gwałtowne i krótkotrwałe. Na Salar de Uyuni w okresie czerwiec - wrzesień temperatury spadają nawet do -20°C. Na pampie i w dżungli temperatury od 20 do powyżej 30C, duża wilgotność powietrza.

Dokumenty

Boliwia
Polscy turyści udający się do Boliwii są zwolnieni z obowiązku wizowego w przypadku pobytu do 90 dni.
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

Peru
Obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych (pobyt do 90 dni) oraz podróżujący tranzytem są zwolnieni z obowiązku wizowego.
Okres ważności paszportu przy wjeździe nie jest określony (zaleca się przynajmniej 6 miesięcy).

Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy od daty wylotu). Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC. Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe. Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze
Waluta zabierana na wymianę do Peru i Boliwii powinna być w nowych banknotach i w bardzo dobrym stanie. Najmniejsze rozdarcie czy plama mogą spowodować odmowę wymiany w kantorze.

Internet
Podczas wycieczek na Salar de Uyuni, do dżungli oraz na pampę brak Internetu oraz ograniczony zasięg telefoniczny.

Napięcie

 • Peru: Napięcie elektryczne: 220V / 60 Hz. Wtyczki typu C (takie jak w Polsce) oraz A.
 • Boliwia: Napięcie elektryczne: 230V / 50 Hz. Wtyczki typu C (takie jak w Polsce) oraz A.
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
W Oku Kondora
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE