mapMarker
Wietnam
calendar
17 dni, grupa: 6-12 osób
Zingmix
Zingmix
Wyprawa do Wietnamu, która pozwoli Ci poznać różne oblicza tego fascynującego kraju. W Hanoi i Ho Chi Minh City przekonasz się, jak pełna życia i zamieszania może być azjatycka ulica. Zatoka Halong i tarasy ryżowe w Sapa zachwycą Cię swoją malowniczością. Podpatrzysz codzienne życie na wietnamskiej prowincji oraz spotkasz się z Czerwonymi Dzao w górach. A dodatkowo czeka na Ciebie wspaniała wietnamska kuchnia!
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Wyprawa do Wietnamu, która pozwoli Ci poznać różne oblicza tego fascynującego kraju. W Hanoi i Ho Chi Minh City przekonasz się, jak pełna życia i zamieszania może być azjatycka ulica. Zatoka Bai Tu Long i tarasy ryżowe w Sapa zachwycą Cię swoją malowniczością. Unikalne jaskinie Parku Narodowego Phong Nha i niesamowite ostańce w Ninh Binh ukażą prawdziwe piękno Wietnamu. Podpatrzysz codzienne życie na wietnamskiej prowincji w delcie Mekongu, zwiedzisz cesarskie Hue oraz spotkasz się z Czarnymi Hmongami i Czerwonymi Dzao w górach. A dodatkowo czeka na Ciebie wspaniała wietnamska kuchnia.

Kod:KIRI

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

1 dzień
PRZELOT DO HANOI
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 dzień
HANOI
Przylot do stolicy Wietnamu - Hanoi. Wieczorny spacer po starym mieście i pierwsze zetknięcie z kuchnią wietnamską. Spróbujemy też lokalnego jednodniowego piwa - bia hoi na jednej z ruchliwych uliczek Old Quarter.

3 dzień
REJS PO ZATOCE BAI TU LONG: JASKINIA THIEN CANH SON, KAJAKI
Jedziemy do portu w Halong City, skąd rozpoczynamy dwudniowy rejs po zatoce Bai Tu Long. Położona na północ od znanej zatoki Halong, Bai Tu Long jest równie malownicza, przy dużo mniejszej ilości odwiedzających. Po zaokrętowaniu ruszamy w kierunku widocznych na horyzoncie ostańców wapiennych, zajadając lunch. Zobaczymy ciekawą jaskinię Thien Canh Son, urozmaiconą przyrodę i przede wszystkim magiczne skały wystające ponad taflę wody. Chętni mogą skorzystać z kąpieli w morzu lub kajaków. Nocujemy w kajutach na łodzi.

4 dzień
REJS PO ZATOCE BAI TU LONG: PŁYWAJĄCA WIEŚ VUNG VIEN
Po śniadaniu przesiądziemy się na bambusowe łodzie, którymi popłyniemy do wioski na wodzie Vung Vien.
Podczas rejsu powrotnego do portu podziwiamy bajkową scenerię zatoki. Po południu powrót do Hanoi. Nocny przejazd komfortowym turystycznym pociągiem do Sapy.

5 dzień
SAPA: TREKKING WŚRÓD TARASÓW RYŻOWYCH
Udamy się na dwudniowy trekking z lokalnym przewodnikiem. Będziemy wędrować po pięknych dolinach, pośród malowniczych tarasów ryżowych i drewnianych chatek. Zaczynamy w Sapa (1600m n.p.m.) i będziemy stopniowo schodzić w dół. Po drodze jest kilka podejść pod górkę, ale przez większość czasu schodzimy do doliny. Przejdziemy przez wieś Cat Cat (najbliżej miasta położona wieś Hmongów), upstrzonej licznymi kramami z lokalnymi wyrobami, pamiątkami i innymi bibelotami. Po ok. 30 minutach marszu zostawiamy zgiełk za sobą i wąską ścieżką ruszamy do doliny w której leży Y Linh Ho. Tarasy ryżowe w tej okolicy liczą sobie ok. 100 lat. Dalej ruszymy do Lao Chai na nocleg. To tutaj znajdują się najbardziej spektakularne tarasy ryżowe w okolicy. Po drodze liczne przystanki na zdjęcia i podziwianie widoków.
Zanocujemy w skromnym domu u Czarnych Hmongów, gdzie zasiądziemy do wspólnej, tradycyjnej kolacji z naszymi gospodarzami.
Dystans do pokonania: 16 km

6 dzień
SAPA: TREKKING WŚRÓD TARASÓW RYŻOWYCH
Rano wspólne śniadanie z widokiem na tarasy ryżowe. Posileni wyruszymy w powrotny trekking do Sapy. Po drodze miniemy wieś Ta Van, którą zamieszkuje mniejszość etniczna Giay. Następnie przejdziemy przez las bambusowy do wsi Giang Ta Chai, gdzie zjemy lunch. Następnie powrót do Sapy.
Dystans do pokonania: 12 km
Nocny przejazd komfortowym, turystycznym pociągiem do Hanoi.

7 dzień
NINH BINH: OSTAŃCE WAPIENNE NA POLACH RYŻOWYCH
Wcześnie rano przyjazd do Hanoi. Po śniadaniu pojedziemy na całodniową wycieczkę w okolice Ninh Binh. Tutaj wsiądziemy do łódek i popłyniemy w ok. 2,5h spływ pośród pól ryżowych i gór, przepływając przez jaskinie i podziwiając jeden z najpiękniejszych krajobrazów Wietnamu. Następnie przejazd do punktu widokowego. Po pokonaniu 486 schodów wejdziemy na szczyt góry, skąd rozciągają się panoramiczne widoki okolicy. Powrót do Hanoi ok. 18 i czas wolny.
Chętni wieczorem mogą udać się na spektakl w Teatrze Wodnych Lalek. Jest to tradycyjny teatr wietnamski, charakterystyczny dla regionu północy kraju i unikalny na skalę światową.

8 dzień
HANOI: ŚWIĄTYNIA LITERATURY, JEZIORO HOAN KIEM, PLAC BA DINH - PHONG NHA
Rano zobaczymy najważniejsze miejsca stolicy Wietnamu. Udamy się na Plac Ba Dinh gdzie znajduje się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu Ho Chi Minha. Zobaczymy Van Mieu (Świątynia Literatury) miejsce kultu Konfucjusza, oraz przejdziemy się po przyjemnym parku otaczającym jezioro Hoan Kiem i odwiedzimy świątynie Ngoc Son stojącą na małej wysepce na jeziorze.
Po południu ruszymy w dalszą drogę. Transfer na lotnisko i przelot do Dong Hoi lub Hue, następnie transfer do hotelu w miejscowości koło Parku Narodowego Phong Nha-Ke Bang.

9 dzień
PARK NARODOWY PHONG NHA-KE BANG: JASKINIE
Wsiadamy na łodzie i płyniemy do najbardziej znanej jaskini w parku: Phong Nha. To tutaj ukrywali się partyzanci przed siłami Wietnamu południowego, a na wejściu do jaskini widać ślady po ostrzałach. W środku zobaczymy ciekawe formacje skalne i wielkie groty. Następnie ponownie wsiądziemy na łodzie i popłyniemy po turkusowej rzece do Dark Cave. Po szybkim lunchu czas na eksplorację jaskini z latarkami, kąpiel czy pływanie kajakami. W drodze powrotnej wsiądziemy na rowery i pojedziemy przez wiejską okolicę. Wieczorem czas wolny.

10 dzień
PHONG NHA - HUE
Rano dla chętnych zwiedzanie jaskini Paradise Cave (koszt ok. 10-30 USD/os) lub wycieczka rowerami po wiejskiej okolicy Phong Nha (koszt ok. 10 US/os). Po południu wyruszymy do Hue. Po drodze zatrzymamy się w kilku punktach DMZ - strefy zdemilitaryzowanej.

11 dzień
HUE: CESARSKIE GROBOWCE - HAI VAN PASS
Rano ruszymy zobaczyć najciekawsze z cesarskich grobowców w okolicy Hue. Grobowce to tak naprawdę kompleksy pałacowe z parkami i świątyniami. Po południu przejazd do Hoi An. Po drodze zatrzymamy się w Lap An lagoon, na plaży Lang Co, pokonamy słynny Hai Van pass, i zatrzymamy się na zwiedzanie Marble Mountain w pobliżu Da Nang.

12 dzień
HOI AN: MOST JAPOŃSKI, ZABYTKOWE DOMY I ŚWIĄTYNIE
Zwiedzanie zabytkowego, wpisanego na listę UNESCO miasteczka, malowniczo położonego nad rzeką. Zobaczymy XVII wieczny kryty most japoński, wystrój jednego z zabytkowych domów chińskich kupców, liczne świątynie i assembly halls. Chętni mogą wieczorem udać się na degustację połączoną z lekcją gotowania lokalnych przysmaków (koszt ok. 25 USD).

13 dzień
HOI AN I OKOLICE - HO CHI MINH CITY
Dalsze zwiedzanie uroczego Hoi An. Chętni wcześnie rano udadzą się na wycieczkę do ruin My Son - ważnego ośrodka religijnego królestwa Champa, lub na przejażdżkę rowerem pośród pól ryżowych. Można też poleniuchować na pobliskich plażach, poszaleć na zakupach w jednym z licznych sklepików z pamiątkami i ubraniami, lub napawać się niepowtarzalnym klimatem Hoi An. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Ho Chi Minh City i spacer po głównym deptaku miasta.

14-15 dzień
DELTA MEKONGU Z HOMESTAYEM
Gwarny Sajgon zostawiamy za sobą i jedziemy do najpiękniejszego regionu delty Mekongu - Ben Tre. Tutaj, pływając łodziami po odnogach i kanałach Mekongu, zapoznamy się z lokalnym życiem mieszkańców, rzemiosłem i uprawami. Następnie przejazd na nocleg do homestayu - zatrzymamy się na wsi u lokalnej rodziny w domu przystosowanym do przyjmowania gości. Spacer po okolicy pośród pól ryżowych lub relaks w hamaku z sielskimi widokami. Wieczorem wspólne gotowanie i kolacja.
Drugiego dnia po śniadaniu dalsze odkrywanie wiejskiej okolicy i poznawanie mieszkańców delty. Następnie powrót do Sajgonu.
Wieczorem w Sajgonie dla chętnych street food tour na motorkach (koszt ok.70 USD).

16 dzień
HO CHI MINH CITY - WYLOT
Rano spacer po nieco chaotycznej, aczkolwiek dającej się lubić metropolii. Zaznajomimy się z historią wojny z USA w Muzeum Pozostałości po Wojnie, przejdziemy koło Pałacu Reunifikacji w samym sercu miasta, udamy się na Plac Lam Son gdzie znajdują się historyczne hotele, kolonialny francuski gmach opery i liczne kina. Przejdziemy się wzdłuż Dong Khoi – ulicy, przez którą Sajgon nazwany został Paryżem Wschodu. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot.

17 dzień
PRZYLOT
Nasza wyprawa kończy się na lotnisku w Warszawie, gdzie żegnamy się z pilotem i grupą.

 

Możliwość wydłużenia programu o indywidualny pobyt na wyspie Phu Quoc.

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Zakwaterowanie
Sprawdzone hotele - pokoje 2-os. z łazienkami. Podczas wycieczki do zatoki Bai Tu Long jeden nocleg na łodzi (dżonce) - kajuty z łazienkami. Podczas trekkingu w Sapie homestay (nocleg u mniejszości etnicznej Czarnych Hmongów; standard hostelowy: sale wieloosobowe, wspólna łazienka). Podczas wycieczki do delty Mekongu homestay (nocleg u lokalnej rodziny w domu przystosowanym do przyjmowania gości; pokoje 2-osobowe, wspólne łazienki). Dodatkowo 2 noce w pociągu sypialnianym deluxe (kuszetki).

Wyżywienie
Śniadania w hotelach. Podczas rejsu po zatoce Bai Tu Long, wycieczki do delty Mekongu i trekkingu wyżywienie w cenie. Pozostałe posiłki nie są wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodne z jego potrzebami. Pilot zabierze Cię do restauracji i barów z kuchnią lokalną lub, jeśli wolisz, z kuchnią europejską. Sam decydujesz, ile wydasz na wyżywienie podczas podróży.

Transport
2 przeloty wewnętrzne: Hanoi - Dong Hoi (lub Hue) oraz Danang - Ho Chi Minh City. W programie mamy 2 przejazdy nocne turystycznym pociągiem z miejscami do spania: Hanoi – Sapa oraz Sapa - Hanoi. Podczas wycieczki do Ninh Binh i Delty Mekongu prywatny transport. Podczas rejsu po zatoce Bai Tu Long dołączamy do międzynarodowej grupy.
Pozostałe przejazdy realizujemy autobusami rejsowymi bądź prywatnymi. W miastach jeździmy taksówkami lub rykszami. Na wszystkie wycieczki zabieramy zawsze tylko bagaż podręczny (dotyczy również trekkingu w Sapie). Bagaż główny zostaje w hotelu.

Trekking w okolicach Sapa
Łącznie do pokonania mamy 28km (16 km pierwszego dnia, 12 km drugiego dnia). Startujemy z miasteczka Sapa (1600m n.p.m.) i przez większość czasu schodzimy w dół do doliny. Na trasie jest kilka stromych podejść pod górę. Trekking nie jest trudny technicznie, należy jednak mieć odpowiednie obuwie trekkingowe. Idziemy "na lekko" - z małym plecakiem spakowanym na jedną noc.

Poziom trudności wyjazdu
Wyjazd wymaga przeciętnej sprawności fizycznej. W programie jest 2-dniowy trekking oraz piesze zwiedzanie. Należy też liczyć się z tropikalną pogodą.

Wymagania językowe
Podczas wyjazdu grupą opiekuje się pilot, który posługuje się językiem angielskim. W trakcie samodzielnej realizacji niektórych atrakcji dla chętnych może być potrzebna podstawowa znajomość języka angielskiego.

DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Hanoi, Ho Chi Minh City (Sajgon) - Warszawa
 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasie: Hanoi - Dong Hoi//Hue, Danang - Ho Chi Minh City
 • transfery z/na lotniska w Wietnamie
 • 12 noclegów, w tym 9 noclegów w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienkami, 1 nocleg na łodzi (kajuty z łazienkami), 1 nocleg w homestayu w Sapie, 1 nocleg w homestayu w delcie Mekongu
 • śniadania w hotelach
 • bilety na pociąg nocny z Hanoi do Lao Cai i z powrotem (kuszetki deluxe)
 • przejazd autobusem z Lao Cai do Sapy i z powrotem
 • bilety na przejazdy autobusami rejsowymi i wynajętymi wg programu
 • wycieczki:
  • rejs po zatoce Bai Tu Long (2 dni z noclegiem na łodzi i wyżywieniem)
  • prywatny trekking i homestay w Sapa (2 dni z noclegiem w lokalnym domu i wyżywieniem)
  • prywatna wycieczka do Ninh Binh
  • wycieczka do jaskini Phong Nha i Dark Cave
  • prywatna wycieczka do delty Mekongu (2 dni z noclegiem w lokalnym domu i wyżywieniem)
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi, ryksze itp.): ok. 100 USD
 • pozostałego wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę
 • kosztów wizy
 • opcji indywidualnego odpoczynku na wyspie Phu Quoc
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka: 1000 pln

*Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Atrakcje dla chętnych:

 • Teatr Wodnych Lalek (Koszt około 5 USD)
 • Lekcje gotowania (Koszt około 40 USD)
 • Degustacja połączona z lekcją gotowania (25 USD)
 • Street food tour (Hoi An lub Sajgon) (Koszt około 40-70 USD)
 • Wycieczka do ruin My Son (Koszt około 15 USD)
 • Przejażdżka rowerem pośród pól ryżowych (Koszt około 10 USD)

 

Możliwość wydłużenia wyjazdu o indywidualny pobyt na wyspie Phu Quoc

 

PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców).
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Ochrona przed komarami i innymi owadami, np. Mugga 50% DEET
 • Polecamy zabranie walizki lub torby podróżnej na kółkach i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby)

Informacje zdrowotne

 • Apteczka. Poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: Środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt)
 • Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B.  Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.
 • Istnieje zagrożenie zachorowania na malarię. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień i profilaktyki antymalarycznej. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).

Dokumenty

 • Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Wietnamu (szczegóły poniżej).
 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.
 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnym pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych nominałach.
 • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.
 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.
 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie byłoby, gdyby jedna karta była wypukła.

Wiza

Wietnam

 • Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są mieć ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju.
 • W zależności od celu wjazdu wydawane są wizy jednokrotne lub wielokrotne z okresem ważności od 1 do 12 miesięcy.
 • O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju na przykład w Warszawie - koszt wizy ważnej na jeden wjazd wynosi 200 PLN, płatne w Ambasadzie.
 • E-visa - osoby udające się do Wietnamu na okres nie dłuższy niż 30 dni mogą ubiegać się o e-wizę (pojedynczy wjazd) (koszt wizy turystycznej 25 USD). Do uzyskania wizy potrzebne są skany paszportu i zdjęcia oraz konieczna jest płatność kartą kredytową. Link
 • Inny sposób uzyskania wizy to "Visa on arrival" czyli uzyskanie wizy na lotnisku na podstawie promesy wizowej. Koszt promesy to 100 PLN płatne w naszym biurze. Opłata za wydanie wizy to 25 USD płatne na lotnisku (wiza jednokrotnego wjazdu) lub 50 USD (wiza wielokrotnego wjazdu). Na lotnisku konieczny też jest wypełniony wniosek wizowy oraz zdjęcie do wizy - rozmiar zdjęcia: 4x6 cm.

Napięcie
Napięcie elektryczne 220 V/ 60 Hz. Gniazdka amerykański i europejski standard. Nie ma potrzeby kupowania przejściówek.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
W krainie smoka
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE