Muzyczna wyprawa śladem nowoorleańskiego jazzu. Nowy Orlean – kultowe miasto Stanów Zjednoczonych znane z niezwykłych, muzycznych klimatów. Tu, jak napisał jeden z amerykańskich poetów nawet szum wiatru w konarach nabrzeżnych palm kokosowych - jest muzyką…
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

NOWY ORLEAN – kultowe miasto Stanów Zjednoczonych znane z niezwykłych muzycznych klimatów. Tu, jak napisał jeden z amerykańskich poetów nawet szum wiatru w konarach nabrzeżnych palm kokosowych - jest muzyką… To magiczne miejsce, gdzie po zmroku rozlega się kakofonia dźwięków od których wręcz faluje powietrze… Ulotna jazzowa muza unosi się nad miastem spowijając je muzycznym muślinem… To tu strapione dusze melomanów ale i zwykłych turystów, dokarmione muzycznym pokarmem ożywają gwałtownie trzepocząc się radośnie w klatce mdłego ciała…, które też pokrzepić się może wytworami wykwintnej francuskiej kuchni, królującej na tym obszarze.

Kod:LTSL

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

DZIEŃ 1.
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Nowego Orleanu przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot w godzinach wieczornych, transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2.
Wycieczka łodzią na rozległe bagna - Swamp. Podglądanie bagiennej flory i fauny (aligatory, węże, ptactwo wodne i endemiczna roślinność wodna). Powrót do miasta, czas na lunch w jednej z rozlicznych kajuńskich restauracji (specjalnością tych restauracji jest nigdzie indziej nie serwowana potrawa „jambolayi”). Powrót do hotelu, odpoczynek po trudach dnia i trudach podróży. Wieczorem spacer po mieście, obserwacja wieczornego życia Burbon Street, przegląd grajków, mimów, sztukmistrzów i na koniec pierwsza wizyta w muzycznym klubie Honney Swamp Island słynącego z kajunskiej muzyki… Nocleg.Bagna - Swamp. Wycieczka do

DZIEŃ 3.
Po śniadaniu Zwiedzanie French Quarter po czym rejs parowcem z XIX wieku po rzece Mississippi, dla chętnych czas na lunch w jednej ze słynnych restauracji. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Odpoczynek… czas na kolację i rajd po klubach muzycznych i restauracjach - tak zwany clubbing… Niewykluczone, że w którymś z klubów będzie możliwość zetknięcia się z koncertującą grupą na żywo. Gdyby tak się stało to wszystkie, nawet najbardziej mdłe na koniec dnia ciała, nagle czują nową wibrację i nagle jakby we śnie lub malignie nogi same prowadzą do tańca… W miarę późny powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 4.
Późne śniadanie. Około 8:00 - 9:00 wyjazd do Memphis. Po drodze podglądanie rolniczego krajobrazu stanu. Przyjazd około godziny 17:00, zakwaterowanie w hotelu, czas na oblucje, około godziny 18:30 wyjście na wieczorny podbój Memphis - dostojny spacer po znanym deptaku Beale Street, gdzie na każdym rogu, na każdych schodach ktoś gra lub śpiewa bluesa. Kolacja pośród kakofonii bluesowych dźwięków. Wizytowanie bluesowych klubów. To tu, w Memphis narodził się blues, to tu bluesmani czują go najlepiej na świecie, to tu ta muzyczna energia przenika czy ktoś chce czy nie chce do nawet najbardziej zatwardziałych serc i wzrusza każdego komu muzyka jest bliska... Niech żyje blues! I tak do późnej nocy…po czym mimo wszystko nocleg, sen długi bo do późnych godzin rannych…

DZIEŃ 5.
Nie nazbyt ranne śniadanie po czym wyjście na zwiedzanie Memphis. W programie między innymi legendarny Graceland - rezydencja boskiego Elvisa Presley’a. sesja fotograficzna na tle rezydencji i z Preslayem w tle. Następnie wizyta w wytwórni płytowej „Sun”, która wytwórnia wydawała jego pierwsze płyty. Możliwość lunchu w tym historycznym miejscu. Po południu przejazd do Nashville. Przyjazd około godziny 19:00. Zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku wyjście na koncert muzyki bluegrass, którą w tym mieście słychać w prawie każdym klubie. Nocleg.Elvis Preasley - Nowy Orlean. wycieczka do Usa.

DZIEŃ 6.
Po śniadaniu wyjazd do słynnej wytwórni whiskey Jack Daniels do Lynchburga. Zapoznanie się ze skomplikowanym i unikalnym procesem destylacji. Możliwość zakupu unikalnego i szlachetnego trunku, (możliwość też pokrzepienia się nim w umiarkowanej ilości bo moc ma niezwykłą…) Powrót do Nashville. Po drodze wizyta w Stones River National Baterfield, w miejscu jednej z najbardziej krwawych bitew Wojny Secesyjnej. Powiew historii, obszerny referat o nieznanych niuansach tej wojny. Powrót do hotelu, odpoczynek. Wieczorem wspólne wyjście na kolację, a po kolacji czas dla siebie, czas dla każdego. Nocleg.

DZIEŃ 7.
Ostatni dzień w Nashville wyjazd na zwiedzanie największej atrakcji tego miasta - Country Music Hall Of Fame, oraz Słynnego Studia B, gdzie nagrywali Elvis Presley, Roy Orbison czy Dolly Parton oraz Kapitolu stanu Tennessee. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Odpoczynek po zwiedzaniu. Wieczorem jeszcze jedna muzyczna przygoda w mieście Nashville. Udział w koncercie - tym razem muzyki Honky Tong. (co to za muzyka? Najlepiej przekonać się samemu… - już po 15 minutach wszystkie komórki ciała pulsują w rytmie muzyki Honky Tong!)

DZIEŃ 8.
Śniadanie a po nim pakowanie bagażu i o godzinie 10:30 wyjazd do kolejnego , historycznego i muzycznego - Saint Louis. Po drodze podglądanie stanu Kentucky słynącego nie tylko z produkcji słynnej Burbon Whiskey ale i także z hodowli koni wyścigowych i słynnych gonitw Kentucky Derby. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu. Po zakwaterowaniu spacer po centrum miasta i przepięknym parku pełnym mało spotykanych gatunków drzew i krzewów, cienistych alei, cicho szemrzących fontann, słowem - relaks pośród zieleni. Czas na kolację a później czas na kolejne uciechy klubowe. ! To muzyka, która najbardziej łagodzi obyczaje. Jest ukojeniem dla duszy i natchnieniem dla mniej lub bardziej uzdolnionych poetów…(najpiękniejsze wiersze życia napisał tutaj niejaki Emilian ale także Pani Antonina, wierna uczestniczka wyjazdów Logos Travel a pewnie paru innych się nie przyznało i utwory legły na dnie szuflady…) Nocleg pod gwiazdami Saint Louis…

DZIEŃ 9.
Po pożywnym śniadaniu zwiedzanie Jefferson National Expantion Memorial, miejsca dokumentującego podbój Gataway Arch - Łuku Zdobywców Dzikiego Zachodu. Po południu przejazd na lotnisko, wylot do Miami na Florydzie. Przylot w godzinach wieczornych. Przejazd do hotelu położonego niedaleko plaży, wieczorny spacer po plaży, nocleg. Dla chętnych możliwość także kąpieli…

DZIEŃ 10.
Wypoczynek po jakże intensywnej trasie muzycznej lub fakultatywnie wizyta w Parku Narodowym Everglade - przejażdżka poduszkowcem w poszukiwaniu aligatorów i innych stworów bagiennych. Niezapomniana przygoda na bagnach. Powrót do hotelu, czas wolny. Nocleg.

DZIEŃ 11.
Czas na zajęcia plażowe, zakupy lub spacery lub też fakultatywnie całodzienna wycieczka na Key West, spektakularny przejazd po zawieszonych nad morzem mostach i łączących ciąg mniejszych i większych wysepek. Odwiedziny w domu Hemingwaya. Pamiątkowa fotografia na najbardziej w USA wysuniętym na południe, w kierunku Kuby - punkcie widokowym. Spacer urokliwym nadbrzeżem, możliwość kąpieli. Powrót do Miami. Nocleg.

DZIEŃ 12.
Odpoczynek na miękkim piasku plaży lub fakultatywny wyjazd do Centrum Lotów Kosmicznych na przylądku Canaveral i na Meritt Island. Powrót na nocleg do hotelu w Miami.

DZIEŃ 13.
Po śniadaniu ostatnie zajęcia plażowe, kąpiele wodne i słoneczne, lub też odpoczynek bierny - godne zaleganie w cieniu palmy kokosowej z obserwacją modrych wód Morza Karaibskiego. Około południa wyjazd na lotnisko, wylot do Europy.

DZIEŃ 14.
Przylot do Europy, przerwa tranzytowa. Wylot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie w godzinach popołudniowych.

GALERIA
WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera: 

 • przeloty na trasie Warszawa Nowy Orlean, Saint Louis Miami Warszawa
 • zakwaterowanie w hotelach i motelach trzygwiazdkowych (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • śniadania na całej trasie
 • przejazdy wewnętrzne mikrobusami
 • opiekę pilota przewodnika polskojęzycznego
 • opłaty za miejscowych przewodników
 • ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NW 3 000 EUR)

Cena nie zawiera: 

 • biletów wstępu: 230 USD
 • opłat lotniskowych: 40 USD
 • pozostałych kosztów wyżywienia (ok. 25 USD dziennie)
 • wizy do USA
 • dopłata do pokoju 1-osobowego: 730 USD

CENA: 7 280 PLN + 1 490 USD
I rata: 800 PLN płatna przy zapisie
II rata: 7 280 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
III rata: 1 490 USD uczestnik zabiera ze sobą

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
USA – muzyczne klimaty Nowego Orleanu i okolic + FLORYDA
Termin podróży
Termin podróży
Cena: od 7280 PLN
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE