Już setki lat temu trudno dostępny Tybet wzbudzał wyobraźnię, przywołując skojarzenia regionu zagadkowego, skrywającego pilnie strzeżone tajemnice pradawnej mądrości. Tylko nielicznym podróżnikom udawało się tam dostać, a ci którzy wracali pozostawiali niesamowite relacje. Barwne opowieści o wkomponowanych w surowe, idylliczne krajobrazy klasztorach, legendy o świętych lamach, gościnność nomadów, czy niezwykła, pełna barw sztuka religijna jak magnez przyciągały wszystkich żądnych przygód.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Już setki lat temu trudno dostępny Tybet wzbudzał wyobraźnię, przywołując skojarzenia regionu zagadkowego, skrywającego pilnie strzeżone tajemnice pradawnej mądrości. Tylko nielicznym podróżnikom udawało się tam dostać, a ci którzy wracali pozostawiali niesamowite relacje. Barwne opowieści o wkomponowanych w surowe, idylliczne krajobrazy klasztorach, legendy o świętych lamach, gościnność nomadów, czy niezwykła, pełna barw sztuka religijna jak magnez przyciągały wszystkich żądnych przygód. Wydarzenia połowy dwudziestego wieku: utrata niepodległości, ucieczka Dalajlamy XIV do Indii, postępujący napływ ludności chińskiej, liczne zniszczenia materialnej i duchowej kultury a w ostatnich latach szybki rozwój gospodarczy przyniosły wiele, często tragicznych zmian. Tybet pozostał jednak miejscem niezwykłym, a pomimo iż zdecydowanie inny niż sto lat temu, wciąż zachwyca pięknem przyrody, blaskiem tradycyjnej, głęboko przesiąkniętej lamaizmem kultury i serdecznością mieszkańców.

Atuty oferty:

 • Przejazd Koleją Tybetańską – najwyżej położonym odcinkiem kolei na świecie
 • Lhasa – stolica Tybetu z Potalą i Norbulinką – pałacami dalajlamów
 • Zwiedzanie dzielnicy tybetańskiej Barkhor z świątyniami Dżokhang i Ramocze
 • Trzy Wielkie Klasztory Tybetu: Drepung, Sera i Ganden
 • Wizyta nad Nam Co - świętym jeziorem
 • Samje – najstarszy klasztor Tybetu, zbudowany na planie mandali
 • Poznawanie Doliny Jarlungu – miejsca narodzin cywilizacji tybetańskiej
 • Odwiedziny w monumentalnym forcie oraz w klasztorze Kumbum w Gjance
 • Wizyta w Rongbuk - najwyżej położonym klasztorze świata i krótki trekking do bazy pod Mt Everestem
 • Szigace – historyczna siedziba panczenlamów i klasztor Sakja
 • Kora – tradycyjne „odchodzenie” klasztorów wraz z tybetańskimi pielgrzymami
 • Odkrywanie niezwykłej kuchni tybetańskiej: pierożki momo, zupy thukpa, placuszki sha phaley, campa i wiele innych…
 • Możliwość przedłużenia wyjazdu o wyprawę w trudno dostępny rejon Tybetu Zachodniego (święte jezioro Manasarowar, możliwość trekkingu kora wokół góry Kajlas czczonej przez wyznawców 4 religii)

 

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wylot z Warszawy do Lhasy
Wylot z Warszawy do Lhasy.

Dzień 2 Przylot do Lhasy – dzielnica tybetańska Barkhor i świątynia Dżokhang
Przylot do Lhasy, historycznej stolicy Tybetu. Przejazd do centrum miasta, odpoczynek po długiej podróży, wieczorna eskapada po Lhasie. Przejdziemy kameralnymi uliczkami starej tybetańskiej dzielnicy Barkhor. Zobaczymy tu setki pielgrzymów, przybywających z różnych części Tybetu. Wyruszymy wraz z nimi w korę, czyli rytualne okrążenie świątyń. Wizyta w Dżokhangu – najstarszej świątyni w Tybecie, pochodzącej z VII wieku. Z tarasu na dachu świątyni roztacza się wspaniały widok na Lhasę oraz królujący nad miastem pałac dalajlamów Potala. Nocleg w Lhasie.

Dzień 3 Zwiedzanie Lhasy: Potala, klasztory Neczung i Drepung, debata mnichów w Sera
Zwiedzanie Potali – historycznej siedziby dalajlamów. Ten najwyżej położony (3700 m n.p.m.) pałac świata to prawdziwy cud architektury, wzniesiony niemal 100 metrów ponad miastem na stromej skale Marpo Ri (dosłownie „Czerwona Skała”). Najstarsza część pałacu została wzniesiona przez Soncena Gampę, pierwszego historycznego króla Tybetu, który był inicjatorem przyjęcia buddyzmu, pomysłodawcą opracowania alfabetu na potrzeby języka tybetańskiego oraz twórcą podstaw politycznej potęgi Tybetu. Najważniejsza część Potali jest jednak znacznie późniejsza, pochodzi z końca XVI wieku, zawdzięczamy ją V Dalajlamie, jednemu z najważniejszych przywódców religijnych i politycznych Tybetu. Spacer po pałacu, wizyta w częściach mieszkalnych, świątynnych oraz przy grobowcach dalajlamów. Przejazd do Neczungu – siedziby najważniejszej w Tybecie wyroczni. Zwiedzanie klasztorów Drepung i Sera. Ufundowany w XV wieku Drepung to największy klasztor świata, w dawnych latach liczba mnichów z nim związanych przekraczała 10 tysięcy. Drepung to jeden z „trzech wielkich klasztorów Lhasy”, słynący z tradycji uniwersyteckich. Od wieków kształcą się tu adepci siedmiu wydziałów nauki buddyjskiej. Prócz Tybetańczyków oddzielny wydział prowadzą też przybysze z całego buddyjskiego świata, między innymi z odległej Mongolii. W godzinach popołudniowych udamy się do klasztoru Sera (kolejnego z „trzech wielkich klasztorów Lhasy”). Sera słynie z wyjątkowych debat mnichów. Przyjrzymy się tradycyjnej dyspucie, odbywającej się na dziedzińcu klasztoru. Nocleg w Lhasie.

Dzień 4 Odwiedziny w Ramocze, wycieczka do Gandenu
Rano odwiedzimy Ramocze – drugą co do ważności buddyjską świątynię Lhasy. Kilkugodzinna wycieczka na prowincję do trzeciego „wielkiego klasztoru Lhasy” - Gandenu. Został on ufundowany przez Congkapę – twórcę szkoły Gelugpa (najbardziej rozpowszechniona szkoła buddyzmu tybetańskiego, której przywódcami są dalajlamowie). Ganden słynie z niesamowitej lokacji: budynki klasztorne zostały wzniesione na wysokości 4500 m n.p.m. Sam klasztor poświęcony jest Buddzie Przyszłości. Zwiedzanie ważniejszych świątyń, dla chętnych około godzinna kora (obejście) wokół klasztoru. Powrót do Lhasy, wieczorem dalsze poznawanie tybetańskiej dzielnicy Barkhor. Odwiedzimy zamieszkiwaną przez muzułmanów część dzielnicy Barkhor. Czas wolny na zakupy w kameralnych warsztatach, gdzie sprzedawane są ciekawe dzieła sztuki tybetańskiej, ewentualnie koncert tradycyjnej muzyki tybetańskiej. Nocleg w Lhasie.

Dzień 5 Poznawanie okolic Nam Co i klasztoru Curpu
Wycieczka nad Nam Co - święte jezioro, położone na północny-zachód od Lhasy, na wysokości 4718 m n.p.m. Jezioro otaczają wysokie na ponad 7000 m n.p.m. szczyty a jego wody, w zależności od miejsca, oświetlenia i pory dnia, mienią się różnymi kolorami i odcieniami granatu, błękitu i turkusu. Kora półwyspu i zwiedzanie starych, ukrytych w grotach pustelni i kaplic. Możliwość obserwacji prostego życia zamieszkujących te tereny tybetańskich koczowników. Do dnia dzisiejszego znaczna część mieszkańców Tybetu kontynuuje nomadyczny tryb życia, a podstawowym ich zajęciem jest hodowla jaków. Odwiedziny w namiocie koczowników. W godzinach popołudniowych, podczas powrotu do Lhasy, zwiedzimy wciśnięty między wysokie góry klasztor Curpu. Klasztor ufundowano w 1159 roku, stanowił on historyczną siedzibę karmapów, jednych z najważniejszych przywódców religijnych Tybetu. Nocleg w Lhasie.

Dzień 6 Wizyta w dolinie Jarlungu: twierdza Jumbulhakhang, nocleg przy klasztorze Samje
Przejazd z Lhasy do doliny rzeki Jarlung, która uznawana jest za kolebkę cywilizacji Tybetu. Według miejscowych legend pierwsi królowie Tybetu zstępowali do doliny Jarlungu z nieba przy pomocy świetlanego sznura. Zwiedzimy tu wspaniałą fortecę Jumbulhakhang, która jest najlepszym przykładem architektury typu dzong (twierdza zbudowana na skale). Przejazd do klasztoru Samje, który jest najstarszym klasztorem na terenie Tybetu - został ufundowany w VIII wieku, a jego plan oparty jest na układzie mandali, odzwierciedlającym buddyjskie wyobrażenie o kształcie świata. Fundację Samje przypisuje się Padmasambhavie (znanemu częściej pod tybetańskim imieniem Guru Rinpocze), pochodzącemu z Indii joginowi, który był jednym z pierwszych misjonarzy buddyzmu w Tybecie. Nocleg przy klasztorze Samje.

Dzień 7 Poranne modlitwy w klasztorze Samje, przejazd do Gjance
Poranne modlitwy w klasztorze Samje, a następnie przejazd na zachód nad pięknie położone Jezioro Jamdrok i do miasteczka Gjance. Wieczorny spacer po uliczkach Gjance. Zwiedzanie kolejnego arcydzieła architektury tybetańskiej - klasztoru Gjance Kumbum ("Klasztor Stu Tysięcy Wizerunków Buddy") ze słynnym czortenem. Wizyta w miejscowym dzongu, czyli wzniesionej na szczycie góry fortecy, która w dawnych czasach była świadkiem wielu walk. Przejście wąskimi uliczkami dzongu do głównej części obronnej, skąd rozpościera się piękny widok na całe miasto. Spacer kameralnymi uliczkami starej dzielnicy tybetańskiej. Nocleg w Gjance.

Dzień 8 Przejazd do Tingri i w rejon Mt Everestu (klasztor Rongbuk)
Przejazd przez przełęcz Gjaco (5220 m n.p.m.) do miasteczka Tingri, a następnie w rejon Rongbuk – najwyżej położonego klasztoru Tybetu i świata (wysokość 4980 m n.p.m.). Z miejsca tego przy dobrej widoczności roztacza się imponujący widok na północną ścianę Mt Everestu. Nocleg przy klasztorze Rongbuk.

Dzień 9 Trekking do Mt Everest Base Camp – Rongbuk – przejazd do Sakja
Około 2 godzinny trekking do Północnej Bazy pod Mt Everestem (wysokość 5150 m n.p.m.). Jest to baza, którą wykorzystują wspinacze na najwyższy szczyt świata. Tereny te są zamieszkane przez tybetańskich nomadów. Postaramy się odwiedzić ich domostwo i dzięki obecności tłumacza języka tybetańskiego podpytać ich o życie codzienne. Przejazd w okolice klasztoru Sakja na nocleg.

Wariant krótszy:

Dzień 10 Zwiedzanie klasztoru Sakja – przejazd do Szigace, gdzie obejrzymy klasztor Taszilhunpo
Zwiedzanie ufundowanego w XI wieku klasztoru Sakja – ogromnych dziedzińców, świątyń oraz starej biblioteki. Kryje ona tysiące zabytkowych tekstów religijnych. Przejazd do Szigace, drugiego co do wielkości miasta Dachu Świata i historycznej siedziby panczenlamów - najważniejszych, obok dalajlamów przywódców religijnych i politycznych Tybetu. Wizyta w klasztorze Taszilhunpo - dawnej rezydencji panczenlamów. Spacer po mieście nad którym króluje malowniczy dzong. Nocleg w Szigace. Tego dnia rozpoczyna się 7-dniowe przedłużenie wyprawy o Zachodni Tybet (Jazioro Manasarowar, góra Kajlas i Królestwo Guge: patrz program poniżej).

Dzień 11 Przejazd do Lhasy – podróż Koleją Tybetańską
Przejazd na dworzec kolejowy w Lhasie, początek podróży najwyżej położoną koleją świata, tzw. Koleją Tybetańską do Pekinu. Przejazd na północ Płaskowyżu Tybetańskiego. Tego dnia późnym wieczorem przejedziemy przez Tanggula - najwyżej położoną stację na świecie (5068 m n.p.m.) i przełęcz Tanggula (odcinek ten osiąga wysokość 5072 m n.p.m., co jest światowym rekordem wysokości linii kolejowej). Nocleg w pociągu (miejsca sypialne).

Dzień 12 Podróż Koleją Tybetańską
Przejazd koleją przez okolice Kuku-nor, zwanego również Qinghai (3205 m n.p.m.), największego jeziora Chin. Na obszarze tym po raz ostatni na tej wyprawie zobaczymy ogromne tybetańskie przestrzenie i co jakiś czas samotne namioty tybetańskich nomadów. Stopniowy zjazd z Płaskowyżu Tybetańskiego. Nocleg w pociągu (miejsca sypialne).

Dzień 13 Podróż Koleją Tybetańską – fakultatywnie zwiedzanie Pekinu
Wcześnie rano przyjazd do Pekinu. W przypadku zainteresowania fakultatywnie zwiedzanie centrum miasta (Plac Tienanmen i Zakazane Miasto) oraz wyjazd na Wielki Mur Chiński. Nocleg w Pekinie.

Dzień 14 Powrót do Polski
Przejazd na lotnisko i przelot do Warszawy.

Wariant dłuższy:

Dzień 10 Zwiedzanie klasztoru Sakja i przejazd do Saga
Zwiedzanie ufundowanego w XI wieku klasztoru Sakja - zwiedzanie świątyń oraz starej biblioteki. Kryje ona tysiące zabytkowych tekstów religijnych. Przejazd przez bezkresne i z rzadka tylko zamieszkane przez nomadów obszary do Tybetu Zachodniego. Postoje na fotografowanie tych rozległych plenerów. Wieczorem dojedziemy do miasta Saga. Nocleg w Saga.

Dzień 11 Przejazd z Saga do Darczen
Dalszy przejazd do Darczen – miejsca, gdzie zaczynają się pielgrzymki wokół świętej góry Kajlas. Kajlas otaczany jest czcią przez wyznawców 4 religii: buddystów, dżinistów, sziwaitów i pierwotną religię Tybetu bon. W okolicy góry wybijają źródła 4 wielkich azjatyckich rzek (Indus, Brahmaputra, Setledż i Karnali). Góra często utożsamiana jest z mityczną górą Meru, która stanowić miała centrum wszechświata. Następnego dnia rozpoczniemy trwającą 2 i pół dnia korę wokół góry Kajlas. Osoby, które nie będą się czuć na siłach rozpoczynać korę, będą mogły pozostać w Darczen.

Dzień 12-13 Kora wokół góry Kajlas
Kora wokół góry Kajlas. Kajlas (wysokość 6638 m n.p.m.) nigdy nie został zdobyty (przez szacunek alpinistów wobec świętej góry). Każdego roku tysiące pielgrzymów wyrusza w rytualne obejście szczytu – jest to dla nich tak istotne jak dla muzułmanów odwiedziny w Mekce. W trakcie trekkingu będziemy mieć okazję wspólnej wędrówki z licznymi tybetańskimi pielgrzymami. Podziwianie wspaniałych widoków zachodniego Tybetu oraz licznych miejsc kultu. W trakcie trekkingu noclegi na trasie: w Drira Phug i Dzutrul Phug.

Dzień 14 Zakończenie kory wokół góry Kajlas – przejazd do ruin stolicy królestwa Guge
Zakończenie kory wokół góry Kajlas i przejazd na południowy zachód do ruin stolicy tybetańskiego królestwa Guge. Guge powstało w IX wieku i przetrwało około 700 lat. Po upadku dynastii Jarlungu i prześladowaniach buddyzmu było to miejsce, gdzie bezpieczne schronienie znaleźli lamowie z całego Tybetu. Do dziś pozostały tu ruiny potężnych fortyfikacji, pałaców i stup. Zobaczymy oszałamiające swym rozmachem ruiny zamku i labirynty jaskiń i balkonów, położone na około 150 – metrowym klifie. Nocleg w miasteczku Caparang.

Dzień 15 Przejazd nad jezioro Manasarowar
Rano zwiedzanie Caparangu - odwiedzimy ufundowany w X wieku klasztor Tholing. Od tego momentu rozpoczynamy powrót do Lhasy. Tego dnia dojedziemy w okolice Jeziora Manasarowar (tybetańska nazwa to Mapam Jum Co) – jednego z najświętszych jezior Tybetu. Spacer nad brzegiem jeziora. Nocleg.

Dzień 16 Przejazd znad Jeziora Manasarowar do miasta Saga
Ostatni dzień podróży przez Tybet Zachodni. Krótkie postoje fotograficzne na trasie. Wieczorem dojedziemy do miasta Saga. Nocleg w Saga.

Dzień 17 Przejazd z Saga do Szigace
Przejazd z Saga do Szigace, drugiego co do wielkości miasta Tybetu i historycznej siedziby panczenlamów - najważniejszych, obok dalajlamów przywódców religijnych i politycznych Tybetu. Nocleg w Szigace.

Dzień 18  Zwiedzanie Szigace i przejazd do Lhasy, początek podróży Koleją Tybetańską
Wizyta w klasztorze Taszilhunpo - dawnej rezydencji panczenlamów. Przejazd na dworzec kolejowy w Lhasie, początek podróży najwyżej położoną koleją świata, tzw. Koleją Tybetańską do Pekinu. Przejazd na północ Płaskowyżu Tybetańskiego. Tego dnia późnym wieczorem przejedziemy przez Tanggula - najwyżej położoną stację na świecie (5068 m n.p.m.) i przełęcz Tanggula (odcinek ten osiąga wysokość 5072 m n.p.m., co jest światowym rekordem wysokości linii kolejowej). Nocleg w pociągu (miejsca sypialne).

Dzień 19 Podróż Koleją Tybetańską
Przejazd koleją przez okolice Kuku-nor, zwanego również Qinghai (3205 m n.p.m.), największego jeziora Chin. Na obszarze tym po raz ostatni na tej wyprawie zobaczymy ogromne tybetańskie przestrzenie i co jakiś czas samotne namioty tybetańskich nomadów. Stopniowy zjazd z Płaskowyżu Tybetańskiego. Nocleg w pociągu (miejsca sypialne).

Dzień 20 Podróż Koleją Tybetańską – fakultatywnie zwiedzanie Pekinu
Wcześnie rano przyjazd do Pekinu. W przypadku zainteresowania fakultatywnie zwiedzanie centrum miasta (Plac Tienanmen i Zakazane Miasto) oraz wyjazd na Wielki Mur Chiński. Nocleg w Pekinie.

Dzień 21 Powrót do Polski
Przejazd na lotnisko i przelot do Warszawy.

GALERIA
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze: Warszawa-Lhasa, Pekin-Warszawa
 • Transport: pociągi Kolei Tybetańskiej na trasie Lhasa - Pekin (miejsca sypialne drugiej klasy)
 • Zakwaterowanie: hostele i hotele klasy turystycznej
 • Permit - pozwolenie na wjazd do Tybetu i poszczególnych jego części
 • Opiekę przewodnika polskojęzycznego oraz przewodników lokalnych
 • Ubezpieczenie: KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wizy chińskiej (ok. 550 PLN)
 • Kosztów uczestnictwa w programie (biletów wstępu oraz transportu lokalnego): 850 EUR
 • Wyżywienia: ok. 15-25 EUR dziennie
 • Zwyczajowych napiwków: ok. 5 EUR dziennie

Liczba uczestników: 8 - 16 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 3000 PLN
Dopłatę należy uregulować do 30 dni przed wyjazdem. Część ceny wyjazdu: 1100 EUR lub 1850 EUR płatne na konto PLN wg kursu sprzedaży mBank z dnia dokonywania wpłaty.
Ze względów formalnych zgłoszenia na wyprawę przyjmowane są najpóźniej do końca czerwca 2019.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Tybet – magia Dachu Świata
Termin podróży
Termin podróży
Cena: od 6750 PLN
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE