mapMarker
Meksyk
calendar
23 dni, grupa: 6-12 osób
Zwiedzanie
Zwiedzanie
Zwiedzanie ruin Majów i Azteków, spacery przez dżunglę i las chmurowy, trekkingi na majestatyczne wulkany, przeprawy przez malownicze jeziora, odpoczynek na pięknych plażach - to wyprawa przez Amerykę Środkową!
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Podążając "Tropem jaguara" poznasz dziedzictwo Azteków, Majów, Zapoteków i Misteków: Monte Alban, Chitchen Itza, Tikal, Copan, Tulum. Dosiądziesz meksykańskiego wierzchowca, przyjrzysz się z bliska zwyczajom Indian z Chiapas. W Gwatemali odwiedzisz pirackie miasto Livingstone, wejdziesz na aktywny wulkan i usmażysz kiełbaskę nad lawą. W Belize zrelaksujesz się przy rumie i reggae. Na koniec odpoczniesz nad morzem na Jukatanie.

Kod:KIRI

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

1 dzień MEXICO CITY
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Mexico City. Zakwaterujemy się w centrum, aby zaraz wyruszyć na spacer po historycznym centrum meksykańskiej stolicy. Udamy się na największy plac obu Ameryk - słynne Zocalo. Wieczorem pójdziemy na plac Garibaldi posłuchać meksykańskich mariaczich, grających znane melodie na gitarach, mandolinach, trąbkach i skrzypcach. Nocleg w hotelu.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień TEOTIHUACAN
Tego dnia czeka nas wyzwanie: wdrapiemy się na dwie piramidy, Słońca i Księżyca, w tajemniczych ruinach Teotihuacan. W drodze do tego największego starożytnego miasta Meksyku, zobaczymy Plac Trzech Kultur w dzielnicy Tlatelolco (symbol zderzenia kultury prekolumbijskiej i hiszpańskiej, dającego podwaliny pod narodziny meksykańskiego narodu). Po południu natomiast będziemy mogli zobaczyć Czarną Madonnę w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe.

3 dzień MEXICO CITY
Zwiedzamy stolicę. Dzisiaj naszym środkiem lokomocji będzie metro i lokalne autobusy. Wtopimy się w codzienność miasta. Udamy się do muzeum antropologicznego, gdzie poznamy historię starych kultur m.in. Majów, Azteków, Olmeków, Zapoteków itd. Jeśli wystarczy czasu odwiedzimy rynek - mercado, żeby zobaczyć, jakimi owocami i warzywami raczą się szczęśliwi Meksykanie. Wieczorem wyjazd i nocny przejazd wygodnym autobusem do Oaxaca.

4 dzień OAXACA - MONTE ALBAN
Rano pojedziemy zobaczyć ruiny starożytnego miasta Misteków i Zapoteków znajdujące się na górze Monte Alban. Po południu zwiedzanie miasta, chętni mogą zobaczyć skarb Misteków odkryty w grobowcu nr 7 na górze Monte Alban i znajdujący się obecnie w muzeum przy kościele Dominikanów. W Oaxaca koniecznie odwiedzamy fabrykę czekolady i próbujemy kurczaka lub indyka z mole - słynnym gęstym, pikantnym czekoladowym sosem. Możemy również przekąsić chapulines - koniki polne, podsmażone na chrupko.

5 dzień HIERVE EL AGUA
Całodniowa wycieczka do Hierve El Agua. Magiczny krajobraz skamieniałego wodospadu wśród kaktusów, agaw i gór to unikalny widok. Czeka nas krótki trekking wokół strzelistej kaskady i możliwość kąpieli w źródełkach na szczycie. Podczas wycieczki odwiedzimy również fabrykę mezcala. Chętni mogą skosztować gusano - gąsieniczkę, która dodaje aromatu temu trunkowi. Przed degustacją dowiemy się jak powstaje mezcal - wyborny meksykański alkohol, z którego wywodzi się tequila. Następnie dotrzemy do El Tule - najstarszego drzewa obu Ameryk, o obwodzie pnia sięgającym 58 m! Przejazd nocnym autobusem do San Cristobal de las Casas.

6 dzień SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
Zwiedzanie San Cristobal de las Casas - miasta położonego wysoko w górach o wyjątkowej atmosferze. Zobaczymy zabytkowe kościoły, urokliwą starówkę i targ bogaty w wyroby rzemieślnicze rdzennych mieszkańców stanu Chiapas. Na ulicach spotkamy ludność indiańską, która przychodzi do miasta sprzedawać swoje kolorowe wyroby. Przy dźwiękach marimby, w jednej z knajpek tętniącego nocnym życiem miasteczka można potańczyć i dobrze zjeść.
Po południu wycieczka do indiańskiej wioski San Juan de Chamula (ok. 20 USD). Jest to ośrodek unikalnych obrządków religijnych. Wizyta w miejscowym kościele zawsze pełnym Indian. Indianie modlą się i odprawiają swoje tajemnicze obrzędy wśród palących się wszędzie świec. Osoby zainteresowane jazda konną mogą udać się do wioski na koniach.

7 dzień KANION SUMIDERO
Całodniowa wycieczka do Kanionu Sumidero - urwistego wąwozu wypłukanego przez dziką rzekę Rio Grijalva, gdzie ogromne skalne ściany wznoszą się na wysokość 1000 m ponad poziom brunatnozielonych wód rzeki. Zobaczymy tam m.in. dzikie krokodyle, małpy i mnóstwo różnych gatunków ptactwa. W drodze zatrzymamy się w najstarszym miasteczku regionu Chiapas - Chiapa de Corzo.

8 dzień Gwatemala - PANAJACHEL - JEZIORO ATITLAN
Wyjazd z San Cristobal w kierunku granicy z Gwatemalą, krajem kultury Majów. Przekroczenie granicy i dalszy przejazd wśród malowniczych wzgórz do Panajachel nad jeziorem Atitlan.

9 dzień JEZIORO ATITLAN
Dla chętnych wycieczka rowerowa do wiosek położonych na brzegach jeziora Atitlan (ok. 45 USD), gdzie podglądamy życie lokalnej ludności okolicznych wiosek i plantacje kawy. Zaczynamy dzień w przystani, pakując rowery na stateczek, bo interesujące nas wioski leżą po drugiej stronie jeziora. W spokojnym rytmie podziwiamy kolorowe, tradycyjne stroje mieszkańców i zapierające dech w piersiach widoki. Wycieczkę kończy powrotny rejs do Panajachel, gdzie mamy jeszcze szansę pobuszować po straganach w poszukiwaniu oryginalnych gwatemalskich pamiątek i obejrzeć zachód słońca nad jeziorem Atitlan.

10 dzień ANTIGUA
Przejazd do najpiękniejszego miasta w Gwatemali - dawnej stolicy - Antigua. Pospacerujemy po tym pięknym kolonialnym miasteczku wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO i odwiedzimy lokalny targ, gdzie możemy kupić pamiątki na stoiskach z ciekawym i kolorowym rękodziełem.

11 dzień Wulkan Pacaya
Odpoczynek w mieście. Dla chętnych możliwość krótkiego trekkingu na jeden z otaczających Antiguę wulkanów, Wulkan Pacaya, który nadal jest jest aktywny. Jeśli będziemy mieć dużo szczęścia (zależnie od chwilowej aktywności) istnieje możliwość zobaczenia z bliska wypływającej z niego lawy (koszt wycieczki około 25 USD).

12 dzień HONDURAS - COPAN
Przejazd do Hondurasu. Zwiedzamy pozostałości jednego z najważniejszych miast Majów - Copan. Podziwiamy piękne rzeźby i schody pokryte hieroglifami. Nocujemy w uroczym, malowniczo położonym miasteczku Copan, gdzie prawie wszystkie drogi prowadzą pod górkę. Wieczorem szansa na spróbowanie ulicznych przekąsek w towarzystwie wesołych i przyjaznych mieszkańców Hondurasu.

13 dzień REJS DO LIVINGSTONE
O świcie wyjazd w kierunku granicy gwatemalskiej, a dalej do Rio Dulce. Tam wyruszamy na pół-dniową wycieczka łodzią. Popłyniemy po jeziorze Izabal i dalej w rejs rzeką do "pirackiego" miasta Livingstone. Po drodze podziwiamy wspaniałe krajobrazy zielonych ścian kanionu, kwitnące "ogrody" z lilii wodnych i domy na palach. Możemy wykąpać się także w rzece w miejscu gdzie wpada do niej woda z gorącego źródła i zajrzeć do jaskini będącej naturalną sauną.

14 dzień GWATEMALA - TIKAL
Zwiedzanie najpiękniejszych ruin miasta Majów w Gwatemali – Tikal. Przemierzamy tropikalną dżunglę, odkrywając niezwykłe zabytki i wchodząc na kolejne piramidy. Zakwaterowanie na urokliwej wyspie - Flores, gdzie mamy okazję do zakupów kolorowych pamiątek i popróbowania oryginalnej gwatemalskiej kuchni w jednej z lokalnych knajpek.

15 dzień BELIZE - Caye Caulker
Pożegnanie z Gwatemalą i przejazd do Belize. Po przekroczeniu granicy kierujemy się do miasta Belize City. Następnie krótka przeprawa łodzią na piękną wyspę Caye Caulker. Wieczorem reggae i rum... Dla smakoszy ogromne grillowane homary prosto z morza. Nocleg na wyspie.

16 dzień Caye Caulker
Wyspiarski relaks - kąpiele wodne i słoneczne, spacery, a dla chętnych wycieczki łodzią i nurkowanie lub snorkeling na rafie koralowej wśród gigantycznych płaszczek, żółwi morskich i rekinów. Niezwykłe bogactwo kolorowych ryb (snorkeling ok. 30 USD, nurkowanie z butlą 120 USD).

17 dzień Meksyk - tulum
Wczesny powrót do Belize City. Przejazd busem do Tulum. Nocleg.

18 dzień TULUM
Spacer do ruin malowniczego miasta porzuconego przez Majów. Potem odpoczywamy na przepięknej plaży. Chętni mogą wyjechać ponurkować w słynnych cenotach Jukatanu lub popłynąć na ryby (snorkeling ok. 60 USD, nurkowanie z butlą 120-250 USD). Wieczorami w knajpce przy plaży można skosztować przeróżne przysmaki z owoców morza, pysznych drinków - Pina Colady, Tequili Sunrise czy wszechobecnej Margarity. Podziwiamy przepiękny zachód słońca, a dla niestrudzonych tańce przy latynoskiej muzyce na żywo.

19 dzień TULUM
Dalsze plażowanie, drinki i relaks!

20 dzień Tulum - Chichen Itza
Rano chętni pojadą do ruin Chichen-Itza (ok. 50 USD), najpiękniejszego i najlepiej odnowionego miasta Majów i Tolteków na Jukatanie. Zobaczymy piramidę Kukulkana-Pierzastego Węża, świętą Cenotę – studnię, do której Majowie wrzucali swoje ofiary. Oglądając boisko do gry w pelotę będziemy mogli wyobrazić sobie jak trudna była ta rytualna gra Majów. Zobaczymy ołtarz Chac Moola, na którym składano ofiarę z ludzkich serc. Pozostalo mogą udać się do ruin Coba (ok. 40 USD) lub odkrywać zakamarki Tulum.

21 dzień PLAYA DEL CARMEN
Playa del Carmen - to już typowy kurort wakacyjny, choć nie pozbawiony uroku. Plażowanie, zakupy i mnóstwo turystów.

22 dzień CANCUN - wylot
Wylot z Cancun do Mexico City, przesiadka i wylot do Europy.

23 dzień PRZYLOT
Przylot do Polski. Wyprawę zakończymy na lotnisku w Warszawie, gdzie pożegnamy się z pilotem i z grupą.

 

GALERIA
CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Zakwaterowanie
Sprawdzone przez nas hotele - pokoje z łazienkami. Na wybrzeżu najczęściej bungalowy na plaży; w Tulum - bambusowe chatki na plaży.

Wyżywienie
Wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport
W programie mamy 2 przejazdy nocne. Korzystamy z autobusów liniowych pierwszej klasy - są one bardzo dobre, wygodne i bezpieczne, klimatyzacja, toaleta, dvd. Mexico City - Oaxaca ok. 7  h, Oaxaca - San Cristobal - 12 h. Pozostałe przejazdy realizujemy wynajętymi busami. W miastach jeździmy taksówkami i metrem. Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia  zabieramy tylko bagaż podręczny; bagaż główny zostaje w hotelu.

DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Meksyk // Cancun - Warszawa
 • transfery z/na lotniska w Meksyku
 • ubezpieczenie Signal Iduna  - KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • 19 noclegów wg programu: : 16 noclegów w hotelach w pokojach z łazienkami, 3 noclegi w chatkach na plaży w Tulum
 • transport:
 • przejazdy międzymiastowe autobusami rejsowymi (Mexico City – Oaxaca, Oaxaca – San Cristobal)  oraz busami na trasie San Cristobal - Panajachel, Panajachel - Antigua, Antigua - Copan, Copan - Livingstone, Livingstone - Flores, Flores - Belize City, Chetumal - Tulum, transport wodny Caye Caulker - Chetumal)
 • wycieczki:
  • do Teotihuacan i bazyliki w Guadelupe
  • do Kanionu Sumidero
  • do Hierve el Agua
  • rejs do Livingstone

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; opłat wjazdowych i wyjazdowych (Meksyk, Gwatemala, Honduras, Belize);  transportu lokalnego w miastach: taxi, metro, ryksze itp.: ok. 230 USD
 • wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę
 • atrakcji dla chętnych
 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • lokalnych przewodników

ZALICZKA: 1000 pln

Atrakcje dla chętnych:

 • Nurkowanie z maską i rurką (Koszt 20 - 60 USD w zależności od miejsca)
 • Wycieczka rowerowa (Gwatemala) (Koszt około 45 USD)
 • Nurkowanie z akwalungiem (Koszt około 120 USD)
 • Park wodny Xcaret (Koszt około 100 USD)
 • Trekking na wulkan Pacaya (Gwatemala) (Koszt około 25 USD)
PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

WIZY:
Belize

 • Obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku posiadania wizy przy pobytach do 90 dni.
 • Paszport powinien być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu.
 • Wymagane jest okazanie biletu powrotnego lub na kontynuację podróży.

Gwatemala

 • Obywatele RP przebywający w Gwatemali w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni nie podlegają obowiązkowi wizowemu.
 • Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od chwili przekroczenia granicy.
 • Należy okazać bilet powrotny lub uprawniający do kontynuacji podróży.

Honduras

 • Nie ma obowiązku wizowego przy wjeździe, przejeździe tranzytem i pobycie nieprzekraczającym 90 dni.
 • W zależności od planowanej długości pobytu paszport powinien być ważny od 30 dni do 6 miesięcy od daty wjazdu.
 • Na granicy należy okazać bilet powrotny lub umożliwiający kontynuację podróży.

Meksyk
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nieprzekraczających 180 dni.
Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców). Więcej o zabezpieczeniu pieniędzy w podróży na naszym blogu>>>
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Polecamy zabranie miękkiej torby na kółkach (ewentualnie dużego plecaka lub miękkiej walizki) i małego plecaka. Torba ułatwia dostęp do bagażu w busie; nosimy ją tylko z busa do pokoju hotelowego. Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby).

Informacje zdrowotne

 • Apteczka poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom.
 • Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
 • Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.
 • Na niektórych obszarach odwiedzanych przez nas w czasie wyprawy występuje malaria. Ryzyko zarażenia nie jest duże, dlatego nie stosuje się obowiązkowej profilaktyki antymalarycznej (jest to decyzja indywidualna). Polecamy przed wyjazdem zasięgnąć porady osobistego lekarza rodzinnego dotyczącej stosowania leków profilaktycznych. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).
 • Na niektórych obszarach odwiedzanych przez nas w czasie wyprawy występuje żółta febra. Ryzyko zarażenia nie jest duże.

Dokumenty

 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Bankomaty są w dużych miastach, ale lepiej zaopatrzyć się w gotówkę. Generalnie nie płacimy kartami kredytowymi.
 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.
 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnej saszetce - pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych banknotach.
 • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.
 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.
 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie byłoby, gdyby jedna karta była wypukła.

Napięcie
Napięcie elektryczne 110 V, 60 Hz. Wtyczki typu A i B. Gniazdka dostosowane są do wtyczek nieposiadających bolców. Niezbędna jest specjalna przejściówka.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Tropem Jaguara
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE