mapMarker
Hiszpania
calendar
8 dni; grupa 12-24 osób
Trekking
Trekking
Pireneje to trzecie pod względem wielkości góry w Europie, rozciągające się malowniczym łańcuchem od Morza Śródziemnego po Ocena Atlantycki; są też jednymi z najpiękniejszych gór Europy. Nieliczne górskie miejscowości wyludniają się a i turystów tu nie ma aż tak wielu. Jakie są w rzeczywistości Pireneje, najlepiej przekonać się samemu. Zapraszamy zatem na wyjazd w najwyższe góry półwyspu Iberyjskiego!
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Pireneje to trzecie pod względem wielkości góry w Europie, rozciągające się malowniczym łańcuchem od Morza Śródziemnego po Ocena Atlantycki; są też jednymi z najpiękniejszych gór Europy. Nieliczne górskie miejscowości wyludniają się a i turystów tu nie ma aż tak wielu. Tamtejsze szlaki piesze nie są zbytnio zatłoczone, dzięki temu będziemy mogli w spokoju docenić piękno i różnorodność krajobrazów tych majestatycznych i tajemniczych gór. Pireneje bowiem, jak każde wysokie góry, budziły ciekawość i respekt od zamierzchłych czasów, często były tematem mitów i opowiadań. To właśnie od imienia mitycznej córki Atlasa Pyrene ma pochodzić nazwa gór, chociaż inni twierdzą, że z języka baskijskiego i ma oznaczać Góry Księżycowe. Jakie są w rzeczywistości Pireneje, najlepiej przekonać się samemu. Zapraszamy zatem na wyjazd w najwyższe góry półwyspu Iberyjskiego!

W pigułce:

 • Wędrówki po dziewiczych Pirenejach
 • Jeziora polodowcowe w Parku Narodowym Aiguestortes: mozaika zieleni, wody i granitu
 • Z widokiem na najwyższy szczyt Pirenejów - Pico de Aneto (3404 m n.p.m.)
 • Barcelona - spacer po barwnej stolicy Katolonii
 • Montserrat - Sanktuarium Czarnej Madonny oraz wędrówka po "postrzępionych górach"
 • Degustacja wina Cava w lokalnej winnicy

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Przelot do Hiszpanii
Przelot do Barcelony. Transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 2 Montserrat - sanktuarium i spacer w górach
Rano przejazd do Montserrat, jednego z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych w Hiszpanii. Dla chętnych chwila kontemplacji, krótkie zwiedzanie dla wszystkich i ruszamy na szlak niezbyt trudny, ale z możliwością rozległych widoków. Po południu przejazd w okolice Esterri d’Aneu.

Czas wędrówki: ok. 3-4 godzin | Suma podejść: ok. 800 m | Suma zejść: ok. 800 m | Dystans: ok. 8 km

Dzień 3 Park Narodowy Aiguestortes
Rozpoczynamy naszą 3-dniową wędrówkę po najbardziej malowniczych zakątkach Pirenejów zabierając w góry tylko najpotrzebniejsze rzeczy, mając na uwadze, iż schroniska są dobrze wyposażone i można zakupić prowiant.

Udamy się do Parku Narodowym Aiguestortes i Estany de Sant Maurici, który słynie z licznych jezior otoczonych majestatycznymi szczytami. Dzisiejszą trasę rozpoczniemy od podejścia do jeziora Sant Maurici by szlakiem „od jeziora do jeziora” dojść do schroniska Amitges, w którym spędzimy pierwszy nocleg. Popołudniu, już gdy zostawimy rzeczy w schronisku, wybierzemy się na wędrówkę w kierunku głównego grzbietu by z góry popatrzeć na lśniące w dole jeziora.

Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Suma podejść: ok. 900 m. | Suma zejść: ok. 300 m | Dystans: ok. 14 km

Dzień 4 Wędrówka w sercu Pirenejów
Dziś czeka nas przyjemna, spokojna wędrówka po szlakach w samym sercu Parku Narodowym Aiguestortes. Przejdziemy przez przełęcz Portarro z której wyruszymy na łatwy szczyt o tej samej nazwie. Nasyceni widokami zejdziemy do jeziora Estany Llong, nad którym położone jest schronisko Refugi de Estany Llong – miejsce naszego następnego noclegu.

Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Suma podejść: ok. 600 m. | Suma zejść: ok. 900 m | Dystans: ok. 12 km

Dzień 5 Przełęcz Contraix i magia Pirenejów
Celem naszej dzisiejszej wędrówki będzie przełęcz Contraix (2749 m n.p.m.) by z innej perspektywy popatrzeć na pirenejskie szczyty. Rano wyruszamy ze schroniska by po ok. 2-godzinnej wędrówce dotrzeć do jeziora Contraix. Po chwili odpoczynku ruszamy na przełęcz, a tam czekają nas zupełnie nowe, niespotykane dotąd widoki. Schodzimy w dół w kierunku schroniska Refugi Ventosa i Calvell malowniczo położonego wśród jezior. Pozostaje nam już tylko krótka wędrówka wzdłuż zbiornika wodnego Cavallers i przyjdzie nam opuścić Park Narodowy Aiguestortes i Estany de Sant Maurici. Przejazd na nocleg w okolice Benasque.

Czas wędrówki: ok. 8 godzin | Suma podejść: ok. 800 m | Suma zejść: ok. 1000 m | Dystans: ok. 15 km

Dzień 6 Z widokiem na Pico de Aneto - najwyższy szczyt Pirenejów
Poranny transfer i wyruszamy na szlak w masywie Maladeta. Tego dnia czeka nas trekking jedną z najpiękniejszych dzikich dolin w Pirenejach: Valle Barranc. Prowadzi nią szlak na przełęcz Salenques (2808 m n.p.m.), tam przy dobrej widoczności jak na dłoni będziemy widzieć Pico de Aneto (3404 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Pirenejów! Schodzimy na południową stronę do schroniska Cap de Llauset, gdzie zostaniemy na noc.

Czas wędrówki: ok. 8 godzin | Suma podejść: ok. 1000 m | Suma zejść: ok. 400 m | Dystans: ok. 15 km

Dzień 7 Degustacja wina Cava, przejazd w okolice Barcelony
Ostatni dzień naszej wędrówki w Pirenejach to zejście z gór i powolny powrót do Barcelony. Zanim jednak wrócimy do stolicy Katalonii zatrzymamy się na degustację lokalnego wina Cava. Nocleg w okolicach Barcelony.

Czas wędrówki: ok. 3 godzin | Suma podejść: ok. 100 m | Suma zejść: ok. 1100 m | Dystans: ok. 9 km

Dzień 8 Powrót do Polski
Jeżeli czas pozwoli będzie możliwość krótkiego spaceru po Barcelonie. Transfer na lotnisko i powrót do kraju.

GALERIA
CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Pireneje
Przygodę z Pirenejami rozpoczniemy w malowniczo położonej dolinie Vall d’Aneu, zamieszkanej już kilka tysięcy lat temu. Obecnie okoliczne tereny wyludniają się a wioski często mają tylko po kilkudziesięciu mieszkańców. Miejscowość Esterri d’Aneu, położona nad rzeką Aneu, jest świetnym miejscem wypadowym dla pieszych wędrówek. Trasy w okolicy nie są zbyt wymagające, za to widoki zapierają dech w piersiach. W pobliżu znajduje się jedyny park narodowy na terenie Katalonii - Aiguestortes. Pomimo niewielkiej powierzchni, obejmuje jeden z najpiękniejszych terenów w całych Pirenejach. Na jego obszarze występuje bardzo duże jak na Pireneje zagęszczenie jezior. Strome szczyty odbijają się w krystalicznie czystych jeziorach, mozaika zieleni, wody i skał oraz urokliwych wodospadów tworzy bajkowe krajobrazy. W drugiej części pobytu w Pirenejach na chętnych czeka wejście na  najwyższy szczyt Pirenejów Pico de Aneto, będzie to ukoronowanie naszych wędrówek.

Montserrat
Zanim dotrzemy w Pireneje zatrzymany się w masywie Montserrat w pobliżu Barcelony. Jadąc od wybrzeża już z daleka widać wyróżniające się wzniesienia o charakterystycznych obłych kształtach. Nic więc dziwnego, że miejsce to przed wiekami wybrali mnisi na siedzibę zakonu. W murach tutejszego klasztoru benedyktyńskiego, zbudowanego na wysokości ponad 1000 m n.p.m., znajduje się słynna figurka Czarnej Madonny będącej patronką Katalonii. Sanktuarium w Montserrat jest jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowym w Hiszpanii, drugim najczęściej odwiedzanym po Santiago de Compostela. Ale masyw Montserrat jest też doskonałym miejscem na górskie spacery. Mnóstwo wytyczonych tras i rozległe widoki sprawiają, że nie sposób pominąć to miejsce.

Winnice Katalonii
W wielu miejscach na świecie na różne sposoby rozwijała się tradycja rzemiosła winiarskiego. Każdy stara się wydobyć te najciekawsze smaki, podkreślić lokalny aromat i dodać coś od siebie. Ciekawym rodzajem win są wina musujące i chociaż popularnością nic nie przebije francuskiego szampana to włoskie prosecco, niemiecki sekt i hiszpańska cava jest równie ciekawa. Pod koniec naszego wyjazdu pojedziemy do rejonu Penedes, gdzie wytwarza się to wspaniałe wino. Zobaczymy jak jest wytwarzane, jak przechowywane, oczywiście będziemy tez degustować.

Barcelona
Na zakończenie czeka nas spacer po Barcelonie. Pełna gwaru, ruchu i kolorów La Rambla, wąskie uliczki Barii Gotic i oczywiście wspaniałe dzieła Antonio Gaudiego a wśród nich najsłynniejsze:  Sagrada Familia czy Park Güell; to wszystko „wizytówki Barcelony”. Na wszystko nie starczy czasu, chętni mogą zostać na dłużej a dla tych którzy wcześniej już tu byli, taki spacer to na pewno miłe wspomnienia.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa - Barcelona - Warszawa, przejazdy busem/minibusem
 • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach/pensjonatach 2**/3*** (pokoje 2-3 osobowe), 3 noclegi w schroniskach górskich (pokoje wieloosobowe)
 • Wyżywienie: 7 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami
 • Kosztów uczestnictwa w programie (transportu komunikacją publiczną, transferu z/na lotnisko, degustacji wina Cava, biletu na kolej linową w Montserrat) - ok. 40-55 EUR

Liczba uczestników: 12 - 24 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 1200 PLN

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Barcelonie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biurem i informację o zainteresowaniu taką opcją nie później niż w momencie dokonania zgłoszenia.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Pireneje
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE