Wyprawa na najwyższy szczyt północnej Afryki. Celem podróży jest pasmo górskie - Atlas Wysoki, rozciągające się od Atlantyku po Tunezję. Surowy krajobraz i górskie doliny gwarantują niezapomniane przeżycia a widok z samego szczytu na Saharę rekompensuje wszelkie trudy zdobycia góry.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Wyprawa na najwyższy szczyt północnej Afryki. Celem podróży jest pasmo górskie - Atlas Wysoki, rozciągające się od Atlantyku po Tunezję. Surowy krajobraz i górskie doliny gwarantują niezapomniane przeżycia a widok z samego szczytu na Saharę rekompensuje wszelkie trudy zdobycia góry.

Marrakesz • Tacheddirt (2300 m n.p.m.) • Azib Likemt (2200 m n.p.m.) • Amsouzert (1700 m n.p.m.) • Jezioro Ifni (2300 m n.p.m.) • Nelther Refuge (3200 m n.p.m.) • Toubkal (4167 m n.p.m.)

W pigułce

 • 6 dni trekkingu przez góry Atlas
 • Wejście na Toubkal (4167 mnpm)
 • Opieka przewodnika i pomoc tragarzy podczas trasy

Kod:1

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 - Warszawa - Marrakesz
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot liniami Wizzair do Marakeszu. Następnie spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i transfer do hotelu w Marrakeszu.

Dzień 2 – Marrakesz – Imi Oughlad – Imsker – Gliz
(długość trasy trekkingowej 5 – 6 godzin)

Po śniadaniu, przejazd z Marakeszu do wioski Imi Oughlad. Na miejscu spotkanie z tragarzami i kucharzem, którzy będą towarzyszyli grupie podczas wędrówki i transportowali cały niezbędny ekwipunek obozowiskowy wraz z prowiantem. Po załadowaniu mułów rozpoczęcie trekkingu. Dzisiejsza trasa prowadzi w stronę doliny Imenane i dalej prowadzi pomału w górę do Tizi'n'Lbour, by następnie zejść z powrotem w dół do wioski Imeskar na lunch. Po lunchu droga będzie prowadzić przez małą dolinę w cieniu kilku ogromnych drzew orzechowych w stronę wioski Tinghar. W tym miejscu droga już będzie pięła się dalej do góry, by doprowadzić do kolejnej miejscowości Tidili oraz wioski Gliz, w której zaplanowany jest nocleg.

Dzień 3 – Gliz – Oukaimeden – Tizi'n'Addi – Techdirth
(długość trasy trekkingowej ok. 6 godzin)

Dzień rozpocznie krótka wspinaczka na Tizi'n'Oukaimeden przez jałowcowy las. Ze szczytu rozciąga się wspaniały widok na dolinę Ousrtik oraz na oddalone szczyty masywu Toubkal, który dalej przechodzi w górę Okaimeden (3700 m n.p.m.). Po zdobyciu kolejnej kulminacji, czas na szybki lunch w najwyżej położonej w Północnej Afryce stacji narciarskiej. Druga część trasy prowadzi na szczyt Tizi'n'Addi, który jest połączony z piękna doliną Tacheddirt. Stąd prowadzi łatwe zejście do wioski Tachdirth, w której zaplanowano nocleg.

Dzień 4 – Tachdirth – Ikkis – Tizi'n'aguersiwal – Aguersiwal – Matat
(długość trasy trekkingowej ok. 5 godzin)

Po śniadaniu, grupa rusza w dół w kierunku doliny Assif Imnane po drodze mijając kilka wiosek Berberyjskich dociera do Tizi'n'Ageursiwal (2000 m n.p.m.). Dalej schodzi w dół do wioski Aguersiwal, gdzie zaplanowano postój na lunch. Dalsza część drogi prowadzi w górę doliny Matat, gdzie zaplanowany został nocleg.

Dzień 5 – Matat – Tizi Oudite – Azib'n'Tamsoult
(długość trasy trekkingowej ok. 6 godzin)

Kolejny dzień wędrówki prowadzić będzie z doliny Matat w głąb doliny Azzadene. Po drodze prowadzi przez Tizi Oudite (2250 m n.p.m.), dalej przez wioskę Ait Aissa i Tizi Oussm do Azib'n'Tansoult. Nocleg zaplanowany jest we wcześniej wymienionej wiosce na wysokości 2300 metrów.

Dzień 6 – Azib’n’Tamsoult – Tizi Agelzim – Toubkal schronisko
(długość trasy trekkingowej ok. 6 godzin)

Kolejny dzień to przedsmak punktu kulminacyjnego wyprawy. Po czterech dniach aklimatyzacji Uczestnicy są już z pewnością przygotowani na tą część wędrówki. Najpierw trasa prowadzi do wodospadów Ighouliden, gdzie będzie trzeba się wspiąć, które prowadzą do wyjścia z doliny Azzadene i dalej do schroniska w masywie Toubkal nad przełęczą Aguelzim na wysokości 3,560 m n.p.m. Dzięki czemu podczas czasu wolnego na lunch grupa będzie miała możliwość podziwiania spektakularnych widoków na Góry Atlas. Nocleg zaplanowano w schronisku Neltner Hut, w którym będzie można poznać innych wędrowców zamierzających na drugi dzień rano wyruszyć na zdobycie szczytu Toubkal.

Dzień 7 – Toubkal schronisko – Toubkal summit – Toubkal schronisko – Imlil – Marakesz
(długość trasy trekkingowej ok. 8-9 godzin)

Po wczesnej pobudce i śniadaniu pora zdobyć Szczyt! Wspinaczka będzie wiodła na wierzchołek Toubkal na wysokość 4,167 m n.p.m. Widok ze szczytu zrekompensuje ciężką wędrówkę i wszyscy szybko zapomną o zmęczeniu. Z góry wśród chmur roztacza się widok na całe pasmo Gór Atlas oraz na pustynię Sahara. W dół prowadzić będzie utarty już szlak przy znanym wszystkim schronisku wprost do wioski Imlil. Należy się przygotować, że to będzie dość długi i męczący dzień. Najpierw droga prowadzi w górę przez 900 metrów, by potem zejść ostro w dół na odcinku 2,500 metrów prosto do Imlil. W godzinach późno popołudniowych zakończenie trekkingu w Marakeszu.

Dzień 8 – Marrakesz -Warszawa
W zależności od rozkładu lotu, transfer na transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.

 

Konieczny jest własny śpiwór oraz zalecane są kije trekkingowe. A w sezonie zimowym również czekan i raki.

Pamiętaj, że przed zagranicznym wyjazdem zawsze warto zapoznać się z aktualnymi informacjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczączymi kraju będącego celem naszej podróży. Te informacje znajdziesz tutaj

GALERIA
WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • wszystkie transfery i przejazdy wg programu,
 • zakwaterowanie: Marrakesz (2 noclegi) – hotel 3*, podczas trekkingu zakwaterowanie w namiotach 2-osobowych,
 • wyżywienie w postaci trzech posiłków dziennie (w Marrakeszu wyżywienie w postaci śniadań),
 • organizację wyprawy – tragarze, kucharz,
 • opiekę anglojęzycznego pilota,
 • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera:

 • przelotu na trasie Warszawa-Marakesz-Warszawa (koszt na poziomie 500-1500 PLN, w cenie bagaż podręczny),
 • zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców i lokalnych przewodników,
 • napojów do posiłków,
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej.

Prezentowane ceny dotyczą jednej osoby zakwaterowanej w pokoju 2-osobowym lub 2-osobowym z dostawką.

*Możliwe wyloty: Warszawa, Katowice, Wrocław.

UWAGA!: Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych do rezerwacji imprezy turystycznej zostanie doliczona składka , którą Organizator turystyki w całości odprowadza na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Wysokość składki zależna jest od rodzaju transportu oraz miejsca docelowego imprezy i wynosi:

 • 15 PLN/os– za imprezy lotnicze czarterowe za wyjątkiem imprez, o których mowa w pkt. 4);
 • 13 PLN/os– za imprezy innym środkiem transportu niż loty czarterowe realizowane poza Europę;
 • 10 PLN/os– za imprezy innym środkiem transportu niż loty czarterowe realizowane w Europie za wyjątkiem imprez, o których mowa w pkt 4);
 • 0 PLN– za imprezy realizowane do krajów mających granicę lądową z Polską oraz na terytorium Polski.
PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Konieczny jest własny śpiwór oraz zalecane są kije trekkingowe. A w sezonie zimowym również czekan i raki.

Pamiętaj, że przed zagranicznym wyjazdem zawsze warto zapoznać się z aktualnymi informacjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczączymi kraju będącego celem naszej podróży.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Trekking na Toubkal – wyjazd indywidualny
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE