Wyprawa na najwyższy szczyt północnej Afryki. Celem podróży jest pasmo górskie - Atlas Wysoki, rozciągające się od Atlantyku po Tunezję. Surowy krajobraz i górskie doliny gwarantują niezapomniane przeżycia a widok z samego szczytu na Saharę rekompensuje wszelkie trudy zdobycia góry.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Wyprawa na najwyższy szczyt północnej Afryki. Celem podróży jest pasmo górskie - Atlas Wysoki, rozciągające się od Atlantyku po Tunezję. Surowy krajobraz i górskie doliny gwarantują niezapomniane przeżycia a widok z samego szczytu na Saharę rekompensuje wszelkie trudy zdobycia góry.

Marrakesz • Tacheddirt (2300 m n.p.m.) • Azib Likemt (2200 m n.p.m.) • Amsouzert (1700 m n.p.m.) • Jezioro Ifni (2300 m n.p.m.) • Nelther Refuge (3200 m n.p.m.) • Toubkal (4167 m n.p.m.)

W pigułce

 • 6 dni trekkingu przez góry Atlas
 • Wejście na Toubkal (4167 mnpm)
 • Opieka przewodnika i pomoc tragarzy podczas trasy

Kod:1

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 - Kraków - Marrakesz
Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Przelot liniami Ryanair do Marakeszu. Następnie spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i transfer do hotelu w Marrakeszu.

Dzień 2 – Marrakesz – Imi Oughlad – Imsker – Gliz
(długość trasy trekkingowej 5 – 6 godzin)

Po śniadaniu, przejazd z Marakeszu do wioski Imi Oughlad. Na miejscu spotkanie z tragarzami i kucharzem, którzy będą towarzyszyli grupie podczas wędrówki i transportowali cały niezbędny ekwipunek obozowiskowy wraz z prowiantem. Po załadowaniu mułów rozpoczęcie trekkingu. Dzisiejsza trasa prowadzi w stronę doliny Imenane i dalej prowadzi pomału w górę do Tizi'n'Lbour, by następnie zejść z powrotem w dół do wioski Imeskar na lunch. Po lunchu droga będzie prowadzić przez małą dolinę w cieniu kilku ogromnych drzew orzechowych w stronę wioski Tinghar. W tym miejscu droga już będzie pięła się dalej do góry, by doprowadzić do kolejnej miejscowości Tidili oraz wioski Gliz, w której zaplanowany jest nocleg.

Dzień 3 – Gliz – Oukaimeden – Tizi'n'Addi – Techdirth
(długość trasy trekkingowej ok. 6 godzin)

Dzień rozpocznie krótka wspinaczka na Tizi'n'Oukaimeden przez jałowcowy las. Ze szczytu rozciąga się wspaniały widok na dolinę Ousrtik oraz na oddalone szczyty masywu Toubkal, który dalej przechodzi w górę Okaimeden (3700 m n.p.m.). Po zdobyciu kolejnej kulminacji, czas na szybki lunch w najwyżej położonej w Północnej Afryce stacji narciarskiej. Druga część trasy prowadzi na szczyt Tizi'n'Addi, który jest połączony z piękna doliną Tacheddirt. Stąd prowadzi łatwe zejście do wioski Tachdirth, w której zaplanowano nocleg.

Dzień 4 – Tachdirth – Ikkis – Tizi'n'aguersiwal – Aguersiwal – Matat
(długość trasy trekkingowej ok. 5 godzin)

Po śniadaniu, grupa rusza w dół w kierunku doliny Assif Imnane po drodze mijając kilka wiosek Berberyjskich dociera do Tizi'n'Ageursiwal (2000 m n.p.m.). Dalej schodzi w dół do wioski Aguersiwal, gdzie zaplanowano postój na lunch. Dalsza część drogi prowadzi w górę doliny Matat, gdzie zaplanowany został nocleg.

Dzień 5 – Matat – Tizi Oudite – Azib'n'Tamsoult
(długość trasy trekkingowej ok. 6 godzin)

Kolejny dzień wędrówki prowadzić będzie z doliny Matat w głąb doliny Azzadene. Po drodze prowadzi przez Tizi Oudite (2250 m n.p.m.), dalej przez wioskę Ait Aissa i Tizi Oussm do Azib'n'Tansoult. Nocleg zaplanowany jest we wcześniej wymienionej wiosce na wysokości 2300 metrów.

Dzień 6 – Azib’n’Tamsoult – Tizi Agelzim – Toubkal schronisko
(długość trasy trekkingowej ok. 6 godzin)

Kolejny dzień to przedsmak punktu kulminacyjnego wyprawy. Po czterech dniach aklimatyzacji Uczestnicy są już z pewnością przygotowani na tą część wędrówki. Najpierw trasa prowadzi do wodospadów Ighouliden, gdzie będzie trzeba się wspiąć, które prowadzą do wyjścia z doliny Azzadene i dalej do schroniska w masywie Toubkal nad przełęczą Aguelzim na wysokości 3,560 m n.p.m. Dzięki czemu podczas czasu wolnego na lunch grupa będzie miała możliwość podziwiania spektakularnych widoków na Góry Atlas. Nocleg zaplanowano w schronisku Neltner Hut, w którym będzie można poznać innych wędrowców zamierzających na drugi dzień rano wyruszyć na zdobycie szczytu Toubkal.

Dzień 7 – Toubkal schronisko – Toubkal summit – Toubkal schronisko – Imlil – Marakesz
(długość trasy trekkingowej ok. 8-9 godzin)

Po wczesnej pobudce i śniadaniu pora zdobyć Szczyt! Wspinaczka będzie wiodła na wierzchołek Toubkal na wysokość 4,167 m n.p.m. Widok ze szczytu zrekompensuje ciężką wędrówkę i wszyscy szybko zapomną o zmęczeniu. Z góry wśród chmur roztacza się widok na całe pasmo Gór Atlas oraz na pustynię Sahara. W dół prowadzić będzie utarty już szlak przy znanym wszystkim schronisku wprost do wioski Imlil. Należy się przygotować, że to będzie dość długi i męczący dzień. Najpierw droga prowadzi w górę przez 900 metrów, by potem zejść ostro w dół na odcinku 2,500 metrów prosto do Imlil. W godzinach późno popołudniowych zakończenie trekkingu w Marakeszu.

Dzień 8 – Marrakesz -Kraków
W zależności od rozkładu lotu, transfer na transfer na lotnisko i przelot do Krakowa.

GALERIA
WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • wszystkie transfery i przejazdy wg programu,
 • zakwaterowanie: Marrakesz (2 noclegi) – hotel 3*, podczas trekkingu zakwaterowanie w namiotach 2-osobowych,
 • wyżywienie w postaci trzech posiłków dziennie (w Marrakeszu wyżywienie w postaci śniadań),
 • organizację wyprawy – tragarze, kucharz,
 • opiekę anglojęzycznego pilota,
 • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera:

 • przelotu na trasie Kraków-Marakesz-Kraków (koszt na poziomie 500-1500 PLN, w cenie bagaż podręczny),
 • zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców i lokalnych przewodników,
 • napojów do posiłków,
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej.

Prezentowane ceny dotyczą jednej osoby zakwaterowanej w pokoju 2-osobowym lub 2-osobowym z dostawką.

*Możliwe wyloty: Warszawa, Katowice, Wrocław.

UWAGA!: Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych do rezerwacji imprezy turystycznej zostanie doliczona składka , którą Organizator turystyki w całości odprowadza na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Wysokość składki zależna jest od rodzaju transportu oraz miejsca docelowego imprezy i wynosi:

 • 15 PLN/os– za imprezy lotnicze czarterowe za wyjątkiem imprez, o których mowa w pkt. 4);
 • 13 PLN/os– za imprezy innym środkiem transportu niż loty czarterowe realizowane poza Europę;
 • 10 PLN/os– za imprezy innym środkiem transportu niż loty czarterowe realizowane w Europie za wyjątkiem imprez, o których mowa w pkt 4);
 • 0 PLN– za imprezy realizowane do krajów mających granicę lądową z Polską oraz na terytorium Polski.
PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Konieczny jest własny śpiwór oraz zalecane są kije trekkingowe. A w sezonie zimowym również czekan i raki.

Pamiętaj, że przed zagranicznym wyjazdem zawsze warto zapoznać się z aktualnymi informacjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczączymi kraju będącego celem naszej podróży.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Trekking na Toubkal
Termin podróży
Termin podróży
Cena: od 2597 PLN
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub

POPULARNE PODRÓŻE