W jednym miejscu czekają nas wędrówki przez zielone łąki porośnięte alpejską roślinnością, panoramiczne widoki na bezkres górskich szczytów, odpoczynek przy krystalicznie czystych górskich jeziorach czy po prostu cisza i spokój otaczającej nas przyrody.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

 • Wędrówki po Alpach Berneńskich i Walijskich: zielone łąki, ośnieżone czterotysięczniki, krystaliczne górskie jeziora, panoramiczne widoki, przejazdy kolejkami
 • Matterhorn – jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczytów na świecie
 • Eiger North Face – perła Grinderwaldu z historią alpinizmu w tle
 • Aletsch (UNESCO) – największy lodowiec Alp
 • Jezioro Czterech Kantonów, Jezioro Thun, Jezioro Brienz – malownicze alpejskie jeziora
 • Zermatt i Interlaken – szwajcarskie kurorty

Można by powiedzieć, że Alpy Szwajcarskie to kwintesencja tego co w górach najlepsze! W jednym miejscu czekają nas wędrówki przez zielone łąki porośnięte alpejską roślinnością, panoramiczne widoki na bezkres górskich szczytów, odpoczynek przy krystalicznie czystych górskich jeziorach czy po prostu cisza i spokój otaczającej nas przyrody. Do tego nie brakuje pionierskich rozwiązań komunikacyjnych w postaci licznych kolejek linowych czy pociągów, które od ponad wieku wywożą turystów na górskie szlaki. Szwajcaria zachwyca nas swoją różnorodnością i daje nieograniczone możliwości aktywnego spędzania czasu. Zapraszamy Was na wędrówkę w najpopularniejszych szwajcarskich regionach: Jungfrau, Interlaken i Zermatt by z bliska poznać Alpy Berneńskie i Alpy Walijskie.

Matterhorn i Eiger – górskie perły Szwajcarii

Gdyby zapytać, który szczyt jest tym najbardziej znanym na świecie, pewnie większość z nas bez większego zastanowienia odpowiedziałaby - Matterhorn. Ten górski olbrzym w kształcie piramidy górujący nad Zermatt uważany jest za najczęściej fotografowany szczyt na świecie. I nie ma co się dziwić, gdyż jego sylwetka jest bardzo charakterystyczna i trudno go pomylić z innym szczytem. Ten wyjątkowy kształt kusił też wspinaczy, którzy podejmowali liczne próby jego zdobycia uskutecznione w 1865 roku. My pewnie też skusimy się na ten kształt i „dotkniemy” piramidy zjadając czekoladkę Toblerone – i niech to będzie nasze zdobywanie Matterhornu.

Północna ściana Eigeru to drugi szczyt, który od wieków budzi szacunek i respekt wspinaczy z całego świata. Prawie każdy alpinista na świecie słysząc Eiger wie, że ma do czynienie z górą wyjątkową, która przez długi czas uznawana była za niemożliwą do zdobycia. Niejeden śmiałek próbował wspiąć się od północy na Eiger i niestety niejeden tego nie dokonał. Ta potężna, prawie że pionowa ściana wznosząca się ponad zielonymi łąkami Grindelwaldu, została zdobyta dopiero w 1938 roku. My podczas naszego wyjazdu nie planujemy zdobywania północnej ściany, lecz skupimy się na wędrówkach po Alpach Berneńskich z widokiem na Eiger, Jungfrau i Mönch – Wielką Trójkę Oberlandu.

Alpejska Kraina Jezior i Lodowców

Szwajcaria uznawana jest za wodny rezerwuar Europy i nie ma co się dziwić, gdyż liczba jezior sięga tutaj ponad 7000, a poza tymi największymi jak Genewskie czy Bodeńskie, szereg mniejszych co chwilę napotkamy na górskich szlakach. Obecne ukształtowanie terenu jest spuścizną po epoce lodowcowej, która utworzyła ten malowniczy krajobraz gór, lodowców i jezior. W trakcie wyjazdu podpatrzymy lodowiec Aletsch – największy w Alpach (UNESCO) czy pospacerujemy po grzbietach otaczających jeziora Thun i Brienz. To właśnie te krystaliczne podgórskie jeziora tworzą tzw. Wrota Oberlandu, czyli połyskliwą granicę oddzielającą wyżynne tereny środkowej Szwajcarii od wysokich pasm alpejskich, zajmujących południe kraju. Na brzegach jezior powstało wiele zamków i warowni, które kiedyś strzegły bezpieczeństwa na szlakach kupieckich, a dziś stanowią niemałą atrakcję turystyczną i malowniczo wpisują się w krajobraz. Podróżując po środkowej Szwajcarii nie sposób ominąć Jeziora Czterech Kantonów miejsca bardzo istotnego dla historii Szwajcarów. To tutaj zawiązały się początki państwowości czy urodził się legendarny bohater narodowy Wilhelm Tell.

 

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wyjazd do Szwajcarii

Wyjazd z Krakowa o godzinie 8:00 (okolice Dworca PKP i PKS). Możliwość dołączenia w Katowicach (ok. 9:30). Późnym wieczorem dojazd na nocleg w Austrii.

 

Dzień 2  Jezioro Czterech Kantonów

Po śniadaniu kontynuujemy przejazd do Szwajcarii, a pierwszym postojem na naszej trasie będzie słynne Jezioro Czterech Kantonów. Powędrujemy na szczyt Bürgenstock (1128 m n.p.m.), a następnie zajrzymy do schroniska z tarasem widokowym, z którego roztacza się prawdziwie niebiański widok na Jezioro Czterech Kantonów i Lucernę. A to nie jedyna atrakcja tego miejsca! To właśnie tutaj zlokalizowana jest winda Hammetschwand – najwyższa w Europie zewnętrzna winda. Popołudniu przejazd na nocleg w okolice Interlaken.

 

Czas wędrówki: ok. 4 godzin | Suma podejść: ok. 600 m | Suma zejść: ok. 300 m | Długość trasy: ok. 10 km

 

Dzień 3 Niederhorn

Śniadanie. Dziś ruszymy na szlak poprowadzony przy jeziorze Thunersee. Trasę rozpoczniemy w niewielkiej wiosce Habkern skąd podejdziemy na główny grzbiet. Widokowa trasa doprowadzi nas na szczyt Niederhorn (1963 m n.p.m.). Po drodze, poza widokami na turkusową wodę jeziora Thun, można dostrzec zaśnieżone szczyty wielkiej trójki Berneńskiego Oberlandu: Eiger, Mönch i Jungfrau, które prezentują się tak samo wspaniale, jak spotkany przy szlaku koziorożec czy świstak. Po takiej wędrówce czeka nas chwila odpoczynku w restauracji na szczycie Niederhorn. Zejście do miejscowości Beatenberg. Powrót na nocleg.

 

Czas wędrówki: ok. 7 godzin | Suma podejść: ok. 1000 m | Suma zejść: ok. 1000 m | Długość trasy: ok. 15 km

 

Dzień 4 Z widokiem na północną ścianę Eiger

Śniadanie. Będąc w regionie Jungfrau nie można nie ujrzeć północnej ściany Eigeru, góry tak symbolicznej dla alpinistów. My jednak nie planujemy jej zdobywania, lecz zaspokoimy się widokami na North Face, choć atrakcji i tak nie zabraknie. A zaczniemy dzień od wyjazdu zębatą kolejką na Schynige Platte by wspinając się popatrzeć na jeziora Thun i Brienz czy Interlaken - jeden z popularniejszych ośrodków turystycznych w Szwajcarii. Po chwili spędzonej na Schynige Platte wyruszymy na południe grzbietem przez Faulhorn (2681 m n.p.m.) i jezioro Bachsee by stamtąd dotrzeć już spokojną, spacerową trasą na First (2167 m n.p.m.). Krótki spacer po zawieszonym nad klifem szklanym moście z widokiem na północną ścianę Eigeru i schodzimy do Grinderwald - zielonej wioski położnej u stóp Eigeru. Dla chętnych ze szczytu First istnieje możliwość zjazdu kolejką (koszt biletu ok. 30 CHF).

 

Czas wędrówki: ok. 9 godzin | Suma podejść: ok. 750 m | Suma zejść: ok. 1500 m | Długość trasy: ok. 21 km

 

Dzień 5 Via Alpina

Śniadanie. Dziś przejdziemy fragmentem czerwonego szlaku Via Alpina łączącego Monako i Triest o łącznej długości 2631 km. My zrealizujemy jednodniowy odcinek z Griesalp do Kanderground. Pierwszy etap prowadzi na przełęczy Hohtürli (2774 m n.p.m.) do wyjątkowego świata lodowców na północnym krańcu Blüemlisalp. Drugi etap to zejście do uroczego jeziora Oeschinen, gdzie czeka nas krótki relaks w otoczeniu wysokich szczytów i turkusowego jeziora.

 

Czas wędrówki: ok. 8 godzin | Suma podejść: ok. 1350 m | Suma zejść: ok. 1600 m | Długość trasy: ok. 16 km

 

Dzień 6 Przełęcz Grimselpass

Śniadanie. Dziś opuszczamy region Jungfrau oraz Interlaken by przejechać w Alpy Pennińskie, a tam już czeka na nas Matterhorn – słynna góra Szwajcarów. Zanim jednak tam dotrzemy udamy się na przełęcz Grimselpass (2165 m n.p.m.) by powędrować w otoczeniu granitowych skał i sztucznych jezior z potężnymi zaporami w kierunku szczytu Sidelhorn (2764 m n.p.m.). Może też znajdziemy jakiś minerał, w końcu to teren o największym nasyceniu minerałami w całej Szwajcarii. Popołudniu przejazd na nocleg do doliny Mattertal w której leży Zermatt – słynny szwajcarski kurort.

 

Czas wędrówki: ok. 4 godzin | Suma podejść: ok. 650 m | Suma zejść: ok. 850 m | Długość trasy: ok. 10 km

 

Dzień 7 Aletsch - Szwajcarskim Szlakiem Lodowcowym

Po śniadaniu przejedziemy do miejscowości Fiesch, skąd kolejką wagonikową wyjedziemy na Fiescheralp (2212 m n.p.m.). Z tego miejsca rozpoczniemy naszą wędrówkę szwajcarskim szlakiem lodowcowym z widokiem na największy w Alpach lodowiec – Aletsch (UNESCO) o długości 23 km. Widokowa trasa prowadzi wzdłuż lodowca, a w tle można dostrzec liczne czterotysięczniki Alp Berneńskich.

 

Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Suma podejść: ok. 550 m | Suma zejść: ok. 550 m | Długość trasy: ok. 15 km

 

Dzień 8 U stóp Matterhornu

Dziś udamy się do Zermatt by z bliska popatrzeć na Matterhorn. Przemierzymy jeden z klasycznych panoramicznych szlaków biegnących powyżej Zermatt. Po krótkim podejściu złapiemy oddech przy restauracji Edelweiss, która będzie też naszym pierwszym punktem widokowym na miasto jak i otaczające nas góry. Następnie łagodnym podejściem osiągniemy kolejny punkt widokowy, z którego już trawersem będziemy zbliżać się do „stóp Matterhornu”. Gdy już nasze oczy nasycą się widokami, wrócimy do Zermatt i tym samym zamkniemy pętlę z widokiem na Matterhorn. Popołudniową porą przyjdzie nam pożegnać się ze szwajcarskimi Alpami i ruszyć w kierunku Polski.

 

Czas wędrówki: ok. 8 godzin | Suma podejść: ok. 1000 m | Suma zejść: ok. 1000 m | Długość trasy: ok. 17 km

 

Dzień 9 Powrót do Krakowa

Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych. Możliwość odłączenia się w Katowicach.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa lub z Katowic)
 • Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach 2** (pokoje 2-3 osobowe), 4 noclegi w hostelu (pokoje 4 osobowe)
 • Wyżywienie: 7 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 30 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Liczba uczestników: 15 - 25 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 800 PLN

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami (możliwość zamówienia pakietu 3 kolacji za dopłatą 280 PLN)
 • Kosztów uczestnictwa w programie (opłat klimatycznych, kolejek, transportu lokalnego, parkingów, ew. biletów wstępu) - ok. 120 CHF
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Szwajcaria – u stóp Matterhornu
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE