• Tel Aviv – kosmopolityczna metropolia • Jerozolima – święte miasto trzech religii • Betlejem – miejsce narodzin Chrystusa • Morze Martwe – relaks w największej depresji na świecie • Kibuc – realna utopia • Hajfa – efektowne Ogrody Bahaitów • Cezarea – wyśnione miasto Heroda Wielkiego • Nazaret - Bazylika Zwiastowania NMP • kolacja sylwestrowa w restauracji w Tel Avivie 
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

• Tel Aviv – kosmopolityczna metropolia • Jerozolima – święte miasto trzech religii • Betlejem – miejsce narodzin Chrystusa • Morze Martwe – relaks w największej depresji na świecie • Kibuc – realna utopia • Hajfa – efektowne Ogrody Bahaitów • Cezarea – wyśnione miasto Heroda Wielkiego • Nazaret - Bazylika Zwiastowania NMP • kolacja sylwestrowa w restauracji w Tel Avivie 

Kod:RT

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 - 29.12
20:50 - zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow, Terminal II, hala odlotów (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska).
22:50 - wylot samolotem LOT do Tel Awiwu.

Dzień 2 - 30.12.
03:40 - przylot do Tel Awiwu, odprawa celno-paszportowa, wcześnie rano przejazd na śniadanie do Jerozolimy lub Betlejem. Następnie udamy się do Mea Sharim - dzielnicy ultra ortodoksyjnych Żydów gdzie poznamy zasady ich życia i zobaczymy mieszkańców w tradycyjnych strojach. Dalej pojedziemy do Betlejem, gdzie zwiedzimy jedno z najważniejszych miejsc chrześcijaństwa - Bazylikę Narodzenia Pańskiego, gdzie zobaczymy m.in. Grotę Narodzenia. Po krótkim spacerze po starówce w Betlejem wjedziemy do jednego z kibuców - specyficznej, izraelskiej formy "spółdzielni", która chętnie gości turystów umożliwiając zapoznanie się z funkcjonowaniem i życiem codziennym jego mieszkańców. Dawniej w kibucach nie było własności majątkowej, wszyscy posiadali równe prawa i obowiązki, a wypracowane w gospodarstwie rolnym zyski dzielili w równym stopniu na wszystkich członków wspólnoty. Kolejną atrakcją tego dnia będzie pobyt nad Morzem Martwym (400 m poniżej poziomu morza), gdzie będzie możliwość zrelaksowania się i kąpieli (przy odpowiedniej pogodzie) oraz ew. zakupu kosmetyków z minerałami z Morza Martwego. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Jerycho.

Dzień 3 - 31.12.
Po śniadaniu w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie rozpoczniemy od wjazdu na Górę Oliwną, z której będziemy podziwiać imponujący widok na Stare Miasto Jerozolimy. Następnie przejedziemy pod mury Starego Miasta i przez Bramę Gnojną udamy się do Ściany Płaczu. Przejdziemy przez dzielnicę muzułmańską i bazar arabski Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), na końcu której znajduje się Bazylika Grobu ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Czas wolny na Starym Mieście. Następnie udamy się pod Knesset - izraelski parlament, gdzie zobaczymy słynną Menorę oraz do Muzeum Izraela gdzie zobaczymy m.in. makietę Jerozolimy z czasów Drugiej Świątyni Jerozolimskiej, Muzeum Księgi - imponującą kopulę, pod którą znajdują się teksty biblijne znad Morza Martwego. Po południu przejazd do hotelu w Tel Awiwie, zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek. Wieczorem kolacja sylwestrowa w restauracji w Tel Awiwie dla tych, którzy dopłacili do tego świadczenia. Uwaga! W tym dniu nie ma kolacji w hotelu.

Dzień 4 - 01.01.
Po późniejszym śniadaniu, przejazd do Cezarei Nadmorskiej - wspaniałego miasta portowego, które wybudowane zostało przez króla Heroda Wielkiego. Zobaczymy między innymi hipodrom, teatr, akwedukt oraz umocnienia z czasów wypraw krzyżowych. Powrót do Tel Awiwu – zwiedzanie miasta rozpoczniemy od jego najstarszej dzielnicy Jaffy (kiedyś miasta) pamiętającego wydarzenia wspominane w Starym Testamencie. Spacer po starej, malowniczej Jaffie, która liczy prawie 4 tys. lat historii; wizyta w porcie. Następnie przejazd do Neve Tzedek – pierwszej dzielnicy współczesnego Tel Awiwu, skąd rozpoczniemy spacer po mieście i poznamy najciekawsze jego obiekty, m.in. Białe Miasto – wpisane na listę UNESCO największe na świecie skupisko Bauhausu, Aleje Rothschilda, Wielką Synagogę. Nocleg w hotelu w Tel Awiwie.

Dzień 5 - 02.01.
Po śniadaniu przejazd do Hajfy, gdzie z punktu widokowego podziwiać będziemy efektowne Perskie Ogrody Bahaitow (bahaizm to mieszanka judaizmu, chrześcijaństwa i islamu). Wizyta w Nazaret, gdzie odwiedzimy Bazylikę Zwiastowania Najświętszej Marii Panny (zbudowaną wokół Groty Zwiastowania). Powrót na nocleg do hotelu w Tel Awiwie.

Dzień 6 - 03.01
Nad ranem (ok. 02:30) wykwaterowanie i transfer z hotelu na lotnisko w Tel Awiwie. Ok. 05:20 wylot z Tel Awiwu (LOT). Ok. 08:25 przylot do Warszawy.

 

GALERIA
DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

Uwagi do programu
• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
• Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
• Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD).
• Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera (dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepikach, ok. 5 USD).
• Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice i bluzki zakrywające ramiona dla kobiet.
• Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
• Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Cena obejmuje:

 • przelot samolotem do/z Tel Awiwu,
 • zakwaterowanie w hotelu j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe: w Jerycho - 1, w Tel Awiwie - 3), 5 śniadań oraz 3 obiadokolacje,
 • program turystyczny j.w.,
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
 • obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce,
 • opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż)

Cena podstawowa nie obejmuje:

 • kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców itp.): ok. 120 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu);
 • kolacji sylwestrowej (za dopłatą),
 • napojów do kolacji i innych dodatkowych posiłków,
 • wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

KOLACJA SYLWESTROWA (dodatkowo płatna) Zorganizowana w restauracji w pobliżu centrum miasta: przekąski, dania ciepłe, sałatki, deser. Kawa, herbata, woda i lampka wina musującego na osobę o północy. Pozostałe napoje dodatkowo płatne. Muzyka, niewielki parkiet do tańca.

PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Zakwaterowanie
Oasis Hotel Jericho **** (lub podobny) - położony w okolicy Morza Martwego (ok. 10 min jazdy) i Jerozolimy (ok.30 km) w otoczeniu gór, pustyni i Morza Martwego, w miejscu idealnym dla spokojnego relaksu wśród przyrody.

Leonardo Suites Hotel Bat Yam Tel Aviv **** (lub podobny ***/****) - komfortowy hotel ulokowany tuż przy długiej, piaszczystej plaży (przejście przez ulicę) oraz ciągnącej się wzdłuż wybrzeża promenadzie. Jedna z najlepszych lokalizacji w Bat Yam, ok. 10 km na południe od Tel Awiwu - Jaffy. W okolicy znajduje się kilka sklepów i restauracji.

Do dyspozycji gości
Oasis Hotel Jericho: całodobowa recepcja, 2 restauracje – główna Palm i Gazebo zlokalizowana przy basenie, siłownia, strefa SPA z sauną, łaźnią turecką i pokojem do masażu (za dodatkową opłatą). Na rozległym terenie hotelowym goście mogą zrelaksować się przy dwóch basenach zewnętrznych (ze zjeżdżalnią) położonych w ładnym zielonym ogrodzie.

Leonardo Suites Hotel Bat Yam (Tel Aviv): całodobowa recepcja, lobby bar, restauracja, bistro-cafe, siłownia, basen zewnętrzny (zamknięty od 25.10.). Za dodatkową opłatą strefa SPA oraz fryzjer.

Pokoje
Oasis Hotel Jericho: przestronne i wygodne, klimatyzowane 2-osobowe z łazienką (wanna lub prysznic, WC, suszarka do włosów), TV sat., sejf, mini lodówka oraz mini-bar (dodatkowo płatny). Leonardo Suites Hotel Bat Yam Tel Aviv: 93 przestronnych, nowocześnie urządzonych pokoi 2-osobowych z łóżkiem podwójnym lub małżeńskim (możliwość dostawki - rozkładana sofa), wyposażone w: łazienkę (wanna lub prysznic, WC, suszarka do włosów), mini-sejf i mini-bar (dodatkowo płatne), TV-sat, telefon, zestaw do parzenia kawy i herbaty, klimatyzację. Niektóre pokoje posiadają balkon. Z większości pokoi roztacza się panoramiczny widok na okolicę (Tel Awiw, pobliska plaża i morze).

Wyżywienie
Oasis Hotel Jericho: śniadanie (07:00-10:00) i obiadokolacja (19:00-21:00) serwowane w formie bufetu w restauracji głównej Palm. Napoje do obiadokolacji i między posiłkami za dodatkową opłatą.

Leonardo Suites Hotel Bat Yam Tel Aviv: śniadanie w formie bufetu i obiadokolacja serwowana do stołu (wybór z menu).

Internet
Oasis Hotel Jericho i Leonardo Suites Hotel Bat Yam Tel Aviv: Bezpłatny dostęp do WiFi na terenie całego hotelu.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Sylwester w Tel Awiwie
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE