mapMarker
Finlandia
calendar
6 dni
Zingmix
Zingmix
alert
Ostatnie miejsca
Na tego Sylwestra zabierzemy Cię pod koło podbiegunowe na szaleństwa w śniegu, polowanie na zorzę polarną i imprezę z samym Świętym Mikołajem! Zatrzymacie się w Pyha pośród typowego lapońskiego krajobrazu. Region oferuje mnóstwo atrakcji, nie ma więc mowy o nudzie. Wyruszycie w rakietach śnieżnych na spotkanie z Aurorą Borealis, zatańczycie na Elfim Disco, a na dobrze utrzymanych trasach możecie uprawiać narciarstwo biegowe czy zjazdowe. W pobliskim Luosto możecie odwiedzić jedyną w Europie czynną kopalnię ametystu, która zaprasza wszystkich, chcących podziwiać ten błyszczący kamień, a nawet pomóc przy jego wydobyciu.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Na tego Sylwestra zabierzemy Cię pod koło podbiegunowe na szaleństwa w śniegu, polowanie na zorzę polarną i imprezę z samym Świętym Mikołajem! Zatrzymacie się w Pyha pośród typowego lapońskiego krajobrazu. Region oferuje mnóstwo atrakcji, nie ma więc mowy o nudzie. Wyruszycie w rakietach śnieżnych na spotkanie z Aurorą Borealis, zatańczycie na Elfim Disco, a na dobrze utrzymanych trasach możecie uprawiać narciarstwo biegowe czy zjazdowe. W pobliskim Luosto możecie odwiedzić jedyną w Europie czynną kopalnię ametystu, która zaprasza wszystkich, chcących podziwiać ten błyszczący kamień, a nawet pomóc przy jego wydobyciu.

Kod:KIRI

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

1 dzień Rovaniemi - Pyha
Przylot do Rovaniemi, spotkanie z rezydentem i transfer do hotelu w Pyha. Zakwaterowanie, odpoczynek i kolacja w restauracji hotelowej.

2 dzień PYHA
Śniadanie w hotelu. O tej porze roku możecie liczyć na piękną, śnieżną pogodę, która zachęca do sportów zimowych lub spacerów. Okolica oferuje wiele atrakcji dodatkowych (pełna lista w zakładce ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH). Tego dnia chętni mogą udać się na opcjonalną przejażdżkę zaprzęgiem reniferów przez ośnieżone lasy Laponii. Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu busem na farmę reniferów. Po wycieczce dla każdego z uczestników kubek gorącej herbaty oraz możliwość upieczenia kiełbasek przy ognisku (koszt wycieczki 95 EUR).
A jeśli tego będzie Wam mało, możecie spróbować swoich sił w zawodach gokartowych (koszt atrakcji 60 EUR).
Po powrocie do hotelu kolacja w restauracji hotelowej.

3 dzień ROVANIEMI - SYLWESTER U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Po śniadaniu dla chętnych wycieczka do kopalni ametystu, wyjazd na szczyt góry Snowcatem (koszt wycieczki 95 EUR).
Lunch, transfer do Rovaniemi - miejscowości położonej na kręgu polarnym. Sylwestra spędzicie w Santa Parku, gdzie na zabawę i uroczystą kolację zaprasza sam Święty Mikołaj wraz z elfami - każdy będzie mógł doświadczyć prawdziwej magii Laponii! W trakcie zabawy sylwestrowej można zwiedzić galerię lodową, potańczyć na elfim disco, a gości pożegna pokaz sztucznych ogni. Po zakończeniu imprezy powrót do hotelu.

4 dzień POLOWANIE NA ZORZĘ POLARNĄ
Po śniadaniu odpoczynek lub spacer po okolicy. Chętni mogą poszaleć na nartach lub snowboardzie na stoku Pyha. Wieczorem udacie się w rakietach śnieżnych na poszukiwanie zorzy polarnej. Przeżyjecie niesamowity wieczór obserwując zjawisko zorzy polarnej z dala od miejskich świateł! Wycieczka rozpoczyna się od przejścia poza miasto w rakietach śnieżnych. W czasie obserwacji możliwość upieczenie kiełbasek przy ognisku. Lunch i kolacja w hotelu obok stoku.

5 dzień PYHA
Po śniadaniu czas na atrakcje dla chętnych: narty, snowboard lub przejażdżkę psimi zaprzęgami. Jeśli marzysz o przeżyciu niesamowitych chwil wśród malowniczych krajobrazów, w towarzystwie najlepszych przyjaciół człowieka, to jest wycieczka dla Ciebie. Przejażdżka poprzedzona jest krótką lekcją, w czasie której dowiesz się jak powozić. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na ogrzanie się przy ognisku. (koszt wycieczki 120 EUR, czas powożenia wynosi około 1,5h).
Po południu możecie skorzystać z kolejnej atrakcji, którą oferuje Laponia - przejażdżki na skuterach śnieżnych. Jazda na skuterach śnieżnych to jedna z doskonałych form aktywnego wypoczynku. Aby prowadzić skuter wymagane jest ważne prawo jazdy i wiek min. 15 lat w Finlandii. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzymuje ciepłe ubranie, rękawice, buty, kask i krótką lekcję jak prowadzić skuter. Skutery są dwuosobowe, ale istnieje możliwość wynajęcia skutera dla jednej osoby. (koszt wycieczki 100 EUR/os, czas ok. 2h)
Lunch i kolacja w hotelu obok stoku.

6 dzień PYHA - ROVANIEMI - WYLOT
Śniadanie i transfer na lotnisko, powrót do Polski.

GALERIA

GALERIA

DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami
 • transfery z i na lotnisko w Finlandii
 • 5 noclegów w hotelu 3*
 • pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja)
 • wycieczkę w rakietach śnieżnych na oglądanie zorzy polarnej (4h)
 • imprezę sylwestrową u św. Mikołaja:
  • transfery
  • uroczysta kolacja
  • show muzyczne
  • kieliszek szampana lub napoju bezalkoholowego dla dzieci
  • Elfie disco
  • atrakcje Santa Parku: kula śnieżna, możliwość przesłania życzeń noworocznych przez Joinmetube, wizyta na poczcie Mikołaja, wizyta w galerii lodowej, elfie warsztaty i nauka kaligrafii, wycieczka kolejką prezentującą poszczególne pory roku w Finlandii, wizyta w piekarni pierników, dla dzieci: plac zabaw - Angry Birds
 • opiekę polskiego rezydenta
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 7000 PLN
 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa
  • vouchery

Cena nie obejmuje:

 • biletu lotniczego do Rovaniemi (Warszawa – Rovaniemi – Warszawa od ok. 1300 PLN)
 • pozostałych atrakcji Santa Parku, zakupu drinków i napoi w Santa Parku
 • karnetu narciarskiego, wypożyczenia sprzętu oraz atrakcji dla chętnych
 • atrakcji dodatkowych:

Skutery śnieżne, 2h – 100 EUR/os.
Jazda na skuterach śnieżnych to jedna z doskonałych form aktywnego wypoczynku. Aby prowadzić skuter wymagane jest ważne prawo jazdy i wiek min. 15 lat w Finlandii. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzymuje ciepłe ubranie, rękawice, buty, kask i krótką lekcję jak prowadzić skuter. Skutery są dwuosobowe, ale istnieje możliwość wynajęcia skutera dla jednej osoby.

Zaprzęgi reniferów, 2,5h – 95 EUR/os.
Niezapomniana przejażdżka zaprzęgiem reniferów przez ośnieżone lasy Laponii. Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu busem na farmę reniferów. Po wycieczce dla każdego z uczestników kubek gorącej herbaty oraz możliwość upieczenia kiełbasek przy ognisku.

Psie zaprzęgi, 3h – 120 EUR/os.
Jeśli marzysz o przeżyciu niesamowitych chwil wśród malowniczych krajobrazów, w towarzystwie najlepszych przyjaciół człowieka, to jest wycieczka dla Ciebie! Przejażdżka poprzedzona jest krótką lekcją, w czasie której uczestnicy dowiedzą się jak powozić. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na ogrzanie się przy ognisku. Czas powożenia wynosi około 1,5h.

Zawody gokartowe - 60 EUR/os.
Wypróbuj swoich sił na lodowym torze gokartowym! Uczestnicy najpierw przejdą przeszkolenie, by po chwili móc brać udział w wyścigu.

Kopalna ametystu – 95 EUR/os.
Wycieczka do jedynej w Europie czynnej kopalni ametystu. Malowniczo położona na wzgórzu, na które uczestnicy podjadą Snowcatem - specjalnym pojazdem do jazdy po śniegu. W trakcie zwiedzania każdy będzie miał możliwość pomóc w wydobyciu tego pięknego kamienia.

PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

JAK TO DZIAŁA
wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
ruszacie na gotową wyprawę

WYJAZD INDYWIDUALNY
Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

WIELKOŚĆ GRUPY
Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

CENA
Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).
Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

PROGRAM
Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.
Przed wyjazdem otrzymacie plan swojej podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

W opisie znajdą się następujące informacje:

ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

OPCJE
Program jest dość elastyczny.

dowolny termin
dowolna wielkość grupy
możliwość modyfikacji programu

Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

DODATKOWO
Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ
pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Sylwester w Laponii
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE