Ośnieżone szczyty Kaukazu i niezapomniane widoki • Obiekty Unesco: Mtskheta i Katedra Svetitskhoveli • Sighnaghi - miasto miłości • Monastyr Dżwari • możliwość kąpieli w gorących źródłach termalnych • degustacje wina i koniaku oraz opcjonalnie kolacja sylwestrowa w hucznym gruzińskim stylu!
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Ośnieżone szczyty Kaukazu i niezapomniane widoki • Obiekty Unesco: Mtskheta i Katedra Svetitskhoveli • Sighnaghi - miasto miłości • Monastyr Dżwari • możliwość kąpieli w gorących źródłach termalnych • degustacje wina i koniaku oraz opcjonalnie kolacja sylwestrowa w hucznym gruzińskim stylu !

Kod:RT

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 - 28.12.
Zbiórka na lotnisku im. F Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Biura Podróży Rainbow.

Dzień 2 - 29.12.
Przylot do Tbilisi. Transfer do hotelu, śniadanie. Po odpoczynku po podróży zwiedzanie stolicy Gruzji - miasta założonego w V wieku przez króla Wachtanga Gorgasali, które na przestrzeni wieków było przebudowywane ponad 30 razy z powodu licznych najazdów Persów, Arabów, Mongołów. Dziś Tbilisi to 1,2 milionowa metropolia słynąca ze swoich średniowiecznych kwartałów, przede wszystkim z ulicy Rustaweli, która nosi imię wielkiego gruzińskiego poety Szoty Rustawelego. Spacerując wzdłuż niej można podziwiać Muzeum Państwowe, Operę, Teatr Rustawelego, Pałac Gubernatora, budynek Parlamentu, Kościół Metekhi z posągiem założyciela Tbilisi. Następnie udamy się do fabryki koniaku Sarajishvili gdzie poznany historię tej marki w Gruzji oraz zapoznamy się z procesem produkcji tego trunku. Możliwość degustacji. Powrót do hotelu na nocleg. Fakultatywnie obiadokolacja (za dopłatą) (Trasa ok. 25 km).

Dzień 3 - 30.12
Po śniadaniu opuszczamy Tbilisi. Odwiedzimy Kakhetię – najbardziej znany region winiarski w Gruzji. Zanim tam dotrzemy zwiedzimy Monastyr Św. Jerzego w Bodbe z kaplicą zawierającą relikwie św. Nino, która schrystianizowała kraj w IV w. Klasztor jest jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Gruzji. Następnie udamy się do Sighnaghi, zwanego miastem miłości, ulokowanego na wzgórzu z malowniczym widokiem na dolinę rzeki Alazani, a także pasmo gór Kaukaz. Sighnaghi otoczone jest 2,5 km pasem XVII-wiecznych murów obronnych, a tutejsza twierdza była uważana za jedną z najlepszych w całej Kakheti. Przejazd do regionu winiarskiego Kakheti. Lunch i degustacja wina w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg. Fakultatywnie obiadokolacja (za dopłatą). (Trasa ok. 270 km)

Dzień 4 - 31.12
Po śniadaniu udamy się do Mtskhety, dawnej stolicy Gruzji i bardzo ważnego ośrodka religijnego. Zwiedzimy miasto wraz z Katedrą Svetitskhoveli wpisaną na listę światowego dziedzictwa Unesco, która była miejscem koronacji i spoczynku władców gruzińskich. Następnie przejdziemy do Monastyru Dżwari - Klasztor Krzyża, tutaj św. Nino ustawiła Krzyż (po gruzińsku „Dżwari”), aby zaznaczyć przynależność ludności gruzińskiej do chrześcijaństwa. Klasztor jest malowniczo usytuowany, prawie nad przepaścią, z niezapomnianym widokiem na wijące się poniżej rzeki i otaczające góry. Powrót do hotelu w Tbilisi. Czas wolny na przygotowanie się do Sylwestra. Dla chętnych (dodatkowo płatna) kolacja sylwestrowa w restauracji Mravaljamieri (lub podobnej), powrót do hotelu. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 5 - 01.01.
Po późniejszym śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Tbilisi. Zwiedzimy Sobór Świętej Trójcy - największą budowlę sakralną Gruzji, będącą siedzibą Patriarchy Gruzińskiego. A także Panteon Mtatsminda, miejsce spoczynku znanych Gruzinów. Dla chętnych (w miarę dostępności) wizyta w działających od XVII w. mineralnych kąpieliskach siarkowych, którego wody mają temperaturę ok. 47°C, źródła te odgrywały znaczącą rolę w życiu kulturalnym mieszkańców Tbilisi. Następnie zobaczymy twierdzę Narikala, z VI w.; perska wersja jej nazwy - Nara Chala - oznacza „nieprzystępną twierdzę”. Taki rodzaj budowli był niezbędny ze względu na ciągłe najazdy. Powrót do hotelu w Tblilisi na nocleg. Fakultatywnie obiadokolacja (za dopłatą). (Trasa ok. 40 km)

Dzień 6 - 02.01.
Po wykwaterowaniu, transfer na lotnisko.Wylot z Tbilisi do Warszawy (możliwe przesiadki).

GALERIA
DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

Uwagi do programu
- ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania.
- kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- w Gruzji od turysty oczekiwany jest skromny ubiór; mężczyźni zazwyczaj noszą długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana, jeżeli kobieta decyduje się na spodnie, powinny one być do kostek. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych
- inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do zwiedzanych obiektów. - wygodne buty. Wiele atrakcji wymaga podejść po kamienistych drogach pod górę. Pamiętajmy, że na każdej trasie pokonujemy odcinki przez góry, gdzie pogoda może znacznie różnić się dolin. Przyda się ciepłe okrycie chroniące również przed deszczem. - dla pań bardzo przydatna będzie chusta; w Gruzji w wielu obiektach sakralnych od kobiet wymaga się nakrycia głowy.
- w Gruzji będzie konieczność wymiany pieniędzy na lokalną walutę – lari (GEL).
Aktualne kursy można sprawdzić /porównać TUTAJ. - istnieje możliwość korzystania z kart płatniczych / kredytowych, jednak w słabiej zagospodarowanych rejonach trzeba posługiwać się gotówką.
- w Gruzji działają telefony polskich operatorów GSM.
- w Gruzji w dalszym ciągu najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski. Wbrew utartemu przekonaniu Gruzini nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem.
- na wszystkie leki wwożone do Gruzji Klienci powinni mieć recepty/zaświadczenia lekarskie, a zestaw mieć w bagażu podręcznym. Inaczej mogą zostać rozpakowane główne bagaże a leki bez zaświadczeń mogą zostać zatrzymane. Obowiązuje absolutny zakaz wwożenia do Gruzji leków zawierających kodeinę lub pseudoefedrynę ( np. Ibuprom ).

Szczegółowe informacje do uzyskania w Ambasadzie Gruzji w Warszawie tel. 22 616 62 21/lub 22/lub 25.

Każdy bagaż przed wyjściem z hali przylotów jest prześwietlany. Podobnie przy wylocie: tu kontrola ikon, noży, pamiątek stylizowanych na antyki. Każdy taki przedmiot musi mieć oficjalny certyfikat zezwalający na jego wywóz z kraju.

Niektóre sklepy wydają go od razu, ale nie zawsze i nie wszędzie.
- ze względu na odmienną florę bakteryjną zalecamy zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym tylp Stoperan (leki te są dozwolone w Gruzji i nie ma konieczności posiadania na nie zaświadczenia lekarskiego).

Cena podstawowa obejmuje:

 • przelot samolotem rejsowym Warszawa - Tbilisi - Warszawa (możliwe przesiadki),
 • opłaty lotniskowe,
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
 • zakwaterowanie w hotelu (5 rozpoczętych dób hotelowych),
 • 4 śniadania w formie bufetu, 1 lunch,
 • transfery klimatyzowanym autokarem,
 • opieka polskiego pilota i miejscowych przewodników,
 • program turystyczny j. w.
 • ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz Tour Guide System (ok. 100 EUR/ os. płatne obowiązkowo na miejscu),
 • kolacji sylwestrowej (dodatkowo płatna w systemie rez.),
 • napiwków,
 • dodatkowych posiłków, napojów do posiłków,
 • wycieczek lokalnych: kąpieliska siarkowe (25 EUR /godz.), Georgian Corner - nauka pieczenia chleba gruzińskiego (25 EUR/os.).
 • Możliwość dopłaty do 3 kolacji (w dniu 2,4,5 - hotelu lub w restauracjach) - w systemie rezerwacyjnym.

KOLACJA SYLWESTROWA (dodatkowo płatna) Zorganizowana w tradycyjnej restauracji Mravaljamieri (lub podobnej). Rozpoczęcie kolacji ok. 22.00. Menu: aperitif, zimne i ciepłe przekąski, 2 dania główne, deser (ciasto lub owoce), 1 butelka wina na osobę oraz woda mineralna. O północy lampka wina musującego. Po północy ciepła przekąska. Pozostałe napoje płatne dodatkowo. Muzyka na żywo lub mechaniczna. Konsumując charakterystyczne dania regionalne z wielu zakątków Gruzji można podziwiać taneczny show w stylu kaukaskim w oprawie lokalnego folkloru muzycznego. Posiłki zgodnie z tradycją są urozmaicane zawsze delikatnym winem czemu towarzyszą niezliczone słynne na cały świat gruzińskie toasty. Warto podkreślić fakt, że restauracja Mravaljamieri grała niejednokrotnie rolę popularnego miejsca podczas kręcenia różnych filmów.

PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Położenie
Hotel *** - położony w okolicy centrum Tbilisi (5 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje: standardowo wyposażone 2 i 3-osobowe z łazienkami i WC.
Do dyspozycji gości: recepcja 24 - godz., recepcja, restauracja, bar.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne. Za dopłatą możliwe obiadokolacje (3). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Kategoria lokalna: ***

Zakwaterowanie
Hotel *** - położony w centrum Tbilisi (5 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: standardowo wyposażone 2 i 3-osobowe z łazienkami i WC.
Do dyspozycji gości
recepcja 24 - godz., recepcja, restauracja, bar. Hotel akceptuje karty kredytowe
Wyżywienie
Śniadania kontynentalne. Za dopłatą możliwe obiadokolacje (3). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.
Kategoria lokalna***

Wizy
Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji. Do wjazdu na teren Gruzji wymagany jest paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Sylwester w Gruzji
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE