Trasa: Savona (Włochy) > Marsylia (Francja) > Barcelona (Hiszpania) > Palma de Mallorca, Majorka (Hiszpania) > Palermo, Sycylia (Włochy) > Civitavecchia, Rzym (Włochy) > Savona (Włochy)
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Trasa: Savona (Włochy) > Marsylia (Francja) > Barcelona (Hiszpania) > Palma de Mallorca, Majorka (Hiszpania) > Palermo, Sycylia (Włochy) > Civitavecchia, Rzym (Włochy) > Savona (Włochy)
Linia: Costa Cruises
Statek: Costa Diadema

Kod:RCLUB

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Savona/ Włochy
Spotkanie z pilotem w porcie i zaokrętowanie na statek Costa Diadema. Uwaga! Klienci korzystający z grupowego przelotu spotykają się z pilotem na lotnisku w Warszawie. Po przylocie do Mediolanu odbywa się transfer do portu w Savonie.
Wypłynięcie: 17:00

Dzień 2 Marsylia / Francja
Indywidualne zwiedzanie największego miasta południowej Francji lub udział w wycieczce fakultatywnej.
Wpłynięcie: 08:00
Wypłynięcie: 17:00

Dzień 3 Barcelona / Hiszpania
Indywidualne zwiedzanie stolicy Katalonii lub udział w wycieczce fakultatywnej.
Wpłynięcie: 09:00
Wypłynięcie: 19:00

Proponowana wycieczka: Największe atrakcje Barcelony
Koszt: ok. €50/os dorosły i ok. €35/os. dziecko
Czas trwania: ok. 6 godz.
Wycieczka z polskim przewodnikiem lokalnym, podczas której zobaczymy: Wzgórze Montjuïc z punktami widokowymi i obiektami olimpijskimi, dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego Casa Batllo i Casa Mila, kościół Sagrada Familia (z zewnątrz), Park Guell, dzielnicę gotycką wraz z Katedrą Św. Eulalii, Pałac Gubernatora, plac św. Jakuba z siedzibą władz miasta i regionu oraz Las Ramblas - najsłynniejszą ulicę Barcelony.

Dzień 4 Palma de Mallorca, Majorka / Hiszpania
Czas wolny na indywidualne zwiedzanie stolicy Majorki lub udział w wycieczce fakultatywnej.
Wpłynięcie: 09:00
Wypłynięcie: 17:00

Proponowana wycieczka nr 1: Valldemosa
Koszt: ok. €49/os. dorosła, ok. €35/os. dziecko
Czas trwania: ok. 4 godz.
Po opuszczeniu portu udamy się w kierunku miejscowości Valldemosa gdzie odwiedzimy "La Cartoixa" – zabytkowy XIV-wieczny klasztor kartuzów, który pierwotnie był pałacem, a dopiero potem został przekazany na klasztor. Zaskakuje to, kiedy patrzy się na bardzo skromny jego wygląd. Zwiedzimy tu klasztorne krużganki, zrekonstruowaną celę mnicha i starą aptekę. Potem wejdziemy do pałacu króla Sancho, zupełnego przeciwieństwa klasztoru, który jest pełen przepychu i bogactwa. Po zwiedzaniu będzie czas wolny.
Uwaga: podczas zwiedzania obiektów sakralnych prosimy o odpowiedni ubiór.

Proponowana wycieczka nr 2: City Tour
Koszt: ok. €49/os. dorosła, ok. €35/os. dziecko
Czas trwania: ok. 4 godz.
Zwiedzanie stolicy Majorki zaczniemy od wjazdu do Zamku Bellver, który jest zupełnie unikatową budowlą z konstrukcją na planie koła. Potem pojedziemy do Dzielnicy Gotyckiej i odwiedzimy przede wszystkim niezwykłą gotycką katedrę wybudowaną w 1230 r. na fundamentach starego meczetu. W dzielnicy tej będzie też czas wolny. Zwiedzimy także "Plaza de Toros" (centrum kultury i sportu), gdzie odbywały się się walki byków. Widać, że wciąż ta hiszpańska tradycja jest bardzo silna. Inną tradycją na Majorce jest produkcja sztucznych pereł. Tradycja ta sięga XIX wieku, a jakość wyrabianych tu pereł jest znana na całym świecie. Tylko eksperci są w stanie odróżnić je od prawdziwych kamieni. Wizyta w wytwórni, a następnie powrót na statek.

Proponowana wycieczka nr 3: Jaskinie Smocze
Koszt: ok. €52/os. dorosła, ok. €37/os. dziecko
Czas trwania: ok. 4,5 godz.
Wszyscy, którzy lubią geologię i fascynują się zjawiskami naturalnymi, wycieczką tą będą oczarowani. Wejdziemy do jednej z największych na świecie jaskiń, której sceneria ukształtowana została przez erozję morza. Na długości 2 km będzie można zobaczyć szereg podziemnych jezior, w tym największe na Ziemi - Jezioro Martel. Niesamowity nastrój zostanie spotęgowany niezapomnianym koncertem, którego wysłuchamy siedząc na małych łodziach. Po wyjściu na powierzchnię odwiedzimy fabrykę pereł w Manacor.
Uwaga: ta wycieczka nie jest zalecana dla osób z trudnościami w chodzeniu, szczególnie poruszających się za pomocą wózka inwalidzkiego, ponieważ trasa zwiedzania biegnie po dość śliskiej powierzchni, czasami schodami. Robienie zdjęć lub filmów wewnątrz jaskini jest zabronione.

Dzień 5 Dzień na morzu

Dzień 6 Palermo, Sycylia / Włochy
Indywidualne zwiedzanie stolicy Sycylii lub udział w wycieczce fakultatywnej.
Wpłynięcie: 08:00
Wypłynięcie: 16:00

Dzień 7 Civitavecchia, Rzym / Włochy
Czas wolny lub udział w całodniowej wycieczce do Rzymu i zwiedzanie najpopularniejszych zabytków Wiecznego Miasta.
Wpłynięcie: 09:00
Wypłynięcie: 19:00

Dzień 8 Savona/ Włochy
Po śniadaniu wyokrętowanie ze statku i zakończenie imprezy. Uwaga! Klienci korzystający z grupowego przelotu mają transfer z pilotem na lotnisko w Mediolanie.
Wpłynięcie: 08:00

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Linia: COSTA CRUISES
Tonaż: 132.500 ton
Długość: 306 m
Szerokość: 37,5 m
Wysokość: 61,45 m
Szybkość: 22,5 węzłów
Pokłady pasażerskie: 20
Załoga: 1.253
Pasażerowie: 4.947
Basen: 2 (samsara spa)
Waluta: EURO
Rok produkcji: 2014

Costa Diadema - najnowszy statek linii Costa, którego nazwa oznacza tyle co "tiara". Na morzu od października 2014. Costa Diadema oferuje najbardziej kompletne, innowacyjne I zaskakujące wrażenia, które mógłbyś przeżyć na rejsie. Oczarowuje różnymi stylami, które doskonale ze sobą współgrają. Zniewala szerokim wyborem atrakcji, od jedzenia  aż po salon spa, który jest najlepszy z całej floty linii Costa.

Bary i restauracje: 7 restauracji, w tym 4 za dodatkową opłatą (Club Restaurant, Samsara Restaurant, Tappanyaki Restaurant and Piazza Pizza Pizzeria). 15 barów, w tym pub "Birreria La Fiamma", "Vinoteca Huit-Huit" - bar z winem, "Bar Bollicine" i lodziarnia "Gelateria Amarillo".

Rozrywka: 8 jacuzzi, 3 baseny (w tym 1 z rozsuwanym dachem), wielofunkcyjne boisko sportowe, ścieżka do joggingu, kino 4D, kasyno, dyskoteka, minigolf, kafejka internetowa, butiki, teatr na trzech poziomach, symulator formuły 1, biblioteka, kluby dla dzieci oraz ślizgawka wodna.

KABINY:
1862 kabiny, w tym 130 z bezpośrednim dostępem do spa, 756 z prywatnym balkonem, 64 suity (każda z balkonem), 11 suit z bezpośrednim dostępem do spa.

Kabina wewnętrzna: kategoria classic, premium i samsara. Wyposażenie: dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne (w niektórych kabinach 3, 4 rozkładane łóżko), łazienka z prysznicem i toaletą, suszarka do włosów, klimatyzacja, telewizja satelitarna, radio pokładowe, sejf, minibar. Powierzchnia około 14 m2.

Kabina zewnętrzna z oknem: kategoria classic, premium. Wyposażenie: dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne (w niektórych kabinach 3, 4 rozkładane łóżko), łazienka z prysznicem i toaletą, suszarka do włosów, klimatyzacja, telewizja satelitarna, radio pokładowe, sejf, minibar. Powierzchnia około 18 m2.

Kabina zewnętrzna z balkonem: kategoria classic, premium, samsara. Wyposażenie: dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne (w niektórych kabinach 3, 4 rozkładane łóżko), łazienka z prysznicem i toaletą, suszarka do włosów, klimatyzacja, telewizja satelitarna, radio pokładowe, sejf, minibar. Powierzchnia około 20 m2.

DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

Promocja: Przy rezerwacji i wpłacie całej kwoty do 8 września dodatkowy rabat 400 PLN/os. od cen promocyjnych!

Cena zawiera:

 • 8 dniowy rejs statkiem Costa Diadema - zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii (7 noclegów);
 • wyżywienie w trakcie rejsu: 3 główne posiłki i podwieczorek;
 • napoje serwowane do śniadania i w bufetach samoobsługowych;
 • serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku oraz serwis kabinowy;
 • korzystanie ze wszystkich urządzeń sportowo - rekreacyjnych znajdujących się na pokładzie statku (basen - ręczniki basenowe w cenie, jacuzzi, sala fitness, itp.);
 • udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, koncerty, programy animacyjne itp.);
 • transfery lotnisko Mediolan Malpensa - port w Savonie - lotnisko Mediolan Malpensa (w sytuacji własnego dojazdu koszt koszt parkingu portowego na czas trwania rejsu);
 • podatki, opłaty portowe 150 EUR/os. i ubezpieczenie: KL, NNW i bagażu;
 • opiekę polskiego pilota w trakcie całej imprezy.

Cena nie zawiera:

 • kosztów dojazdu do portu w Savonie (istnieje możliwość przelotu samolotem lub dojazdu własnego);
 • wycieczek fakultatywnych w trakcie rejsu; korzystania z barów, mini baru w kabinie i napojów zamawianych w restauracji;
 • korzystania z punktów usługowych (fryzjer, pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, internet);
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych;
 • napiwków dla obsługi na statku (ok. 10 EUR/os./dzień);
 • wydatków osobistych w trakcie całej imprezy.

Uwagi:
Cena za dziecko (od 2 do 17 lat jako 3 i 4 osoba w kabinie - 700 PLN) obejmuje tylko koszty opłat porowych i ubezpieczenia - rejs i opieka pilota jest gratis; w przypadku rezerwacji przelotu samolotem należy doliczyć koszt transferu lotnisko - port - lotnisko ok. 60EUR; dopłata do podstawowego pakietu napojów All Inclusive: 182 EUR/os. dorosła/ rejs, 119 EUR dziecko, możliwe również inne pakiety (pakiet musi być wykupiony przez każdą osobę zakwaterowaną w kabinie - można zakupić w biurze przed rejsem); kabiny 1, 3 i 4 osobowe są na zapytanie i sprzedawane tylko po potwierdzeniu; podczas rejsu organizowane są dwa wieczory galowe, podczas których zalecane są stroje wieczorowe; grupa z polskim pilotem realizowana przy min. 20 osobach.

Bilet lotniczy
Cena przelotu w klasie ekonomicznej wynosi ok. 1300 PLN i  została podana w oparciu o cenę z dnia przygotowania oferty. Dokładna cena przelotu podawana jest w momencie rezerwacji. Proponowany przelot liniami lotniczymi LOT.
Rezerwując bilet lotniczy indywidualnie prosimy sprawdzić w biurze godziny realizacji transferów.

PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

DOJAZD DO PORTU:
Samochód
Trasa od granicy Polski wynosi ok. 1350km i praktycznie w całości jest to podróż autostradą.
Koszt autostrad: Czechy + Austria – ok. 100 PLN (winiety na 10 dni na obydwa kraje łącznie, które należy kupić przed granicą czeską), Włochy - autostrady płatne są za kilometr i koszt to ok. €50.
Parking w Savonie – ok. €12/dzień. Istnieje możliwość rezerwacji miejsca na parkingu za pośrednictwem pracowników naszego biura.

Samolot
Połączenie: Warszawa - Mediolan Malpensa
Linie Lotnicze: LOT, AlItalia, AirOne

Jak dostać się z lotniska Mediolan Malpensa do portu w Savonie?

 • Autobusem transferowym podstawionym przez armatora.
  Czas podróży: ok. 2,5 godz.
  Cena: ok. €30/os. w jedną stronę. Wymagana wcześniejsza rezerwacja.
 • Średnio co 20 minut z lotniska (terminal 1) odjeżdża autobus transferowy na stację Milano Centrale
  Cena: ok. €10/os. w jedną stronę lub €16 w dwie strony.
  Aktualne rozkłady i ceny autobusów: www.autostradale.itZe stacji Milano Centrale do Savony można dojechać pociągiem. Ze stacji kolejowej w Savonie do portu można dojść pieszo lub zamówić taksówkę.
  Czas podróży: ok. 2,5 godz.
  Cena: ok. €20/os.
  Aktualne rozkłady i ceny pociągów:www.trenitalia.com

Autokar
Połączenie: Warszawa, Katowice, Kraków, Wrocław, - Savona (bramki przy autostradzie
Przewoźnik: Rudnik Tumway

Przewoźnik Rudnik Tumay oferuje przejazdy do Savony – do bramek na autostradzie - stacja benzynowa (ok. 5 km od portu).
Czas podróży: ok. 28 godz.

TERMINY I REZERWACJA
DANE DO REZERWACJI
Śródziemnomorskie Metropolie
Termin podróży (dostepne: 3)
Cena: od 3395 PLN

Barcelona: Największe atrakcje Barcelony1
Koszt: ok. €50/os dorosły i ok. €35/os. dziecko
Czas trwania: ok. 6 godz.
Wycieczka z polskim przewodnikiem lokalnym, podczas której zobaczymy: Wzgórze Montjuïc z punktami widokowymi i obiektami olimpijskimi, dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego Casa Batllo i Casa Mila, kościół Sagrada Familia (z zewnątrz), Park Guell, dzielnicę gotycką wraz z Katedrą Św. Eulalii, Pałac Gubernatora, plac św. Jakuba z siedzibą władz miasta i regionu oraz Las Ramblas - najsłynniejszą ulicę Barcelony.

Palma de Mallorca: Valldemosa
Koszt: ok. €49/os. dorosła, ok. €35/os. dziecko
Czas trwania: ok. 4 godz.
Po opuszczeniu portu udamy się w kierunku miejscowości Valldemosa gdzie odwiedzimy "La Cartoixa" – zabytkowy XIV-wieczny klasztor kartuzów, który pierwotnie był pałacem, a dopiero potem został przekazany na klasztor. Zaskakuje to, kiedy patrzy się na bardzo skromny jego wygląd. Zwiedzimy tu klasztorne krużganki, zrekonstruowaną celę mnicha i starą aptekę. Potem wejdziemy do pałacu króla Sancho, zupełnego przeciwieństwa klasztoru, który jest pełen przepychu i bogactwa. Po zwiedzaniu będzie czas wolny.
Uwaga: podczas zwiedzania obiektów sakralnych prosimy o odpowiedni ubiór.

Palma de Mallorca: City Tour
Koszt: ok. €49/os. dorosła, ok. €35/os. dziecko
Czas trwania: ok. 4 godz.
Zwiedzanie stolicy Majorki zaczniemy od wjazdu do Zamku Bellver, który jest zupełnie unikatową budowlą z konstrukcją na planie koła. Potem pojedziemy do Dzielnicy Gotyckiej i odwiedzimy przede wszystkim niezwykłą gotycką katedrę wybudowaną w 1230 r. na fundamentach starego meczetu. W dzielnicy tej będzie też czas wolny. Zwiedzimy także "Plaza de Toros" (centrum kultury i sportu), gdzie odbywały się się walki byków. Widać, że wciąż ta hiszpańska tradycja jest bardzo silna. Inną tradycją na Majorce jest produkcja sztucznych pereł. Tradycja ta sięga XIX wieku, a jakość wyrabianych tu pereł jest znana na całym świecie. Tylko eksperci są w stanie odróżnić je od prawdziwych kamieni. Wizyta w wytwórni, a następnie powrót na statek.

Palma de Mallorca: Jaskinie Smocze
Koszt: ok. €52/os. dorosła, ok. €37/os. dziecko
Czas trwania: ok. 4,5 godz.
Wszyscy, którzy lubią geologię i fascynują się zjawiskami naturalnymi, wycieczką tą będą oczarowani. Wejdziemy do jednej z największych na świecie jaskiń, której sceneria ukształtowana została przez erozję morza. Na długości 2 km będzie można zobaczyć szereg podziemnych jezior, w tym największe na Ziemi - Jezioro Martel. Niesamowity nastrój zostanie spotęgowany niezapomnianym koncertem, którego wysłuchamy siedząc na małych łodziach. Po wyjściu na powierzchnię odwiedzimy fabrykę pereł w Manacor.
Uwaga: ta wycieczka nie jest zalecana dla osób z trudnościami w chodzeniu, szczególnie poruszających się za pomocą wózka inwalidzkiego, ponieważ trasa zwiedzania biegnie po dość śliskiej powierzchni, czasami schodami. Robienie zdjęć lub filmów wewnątrz jaskini jest zabronione.

DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub

POPULARNE PODRÓŻE