Maroko to jeden z backpackers-friendly kierunków, nie mogło go więc zabraknąć w Strefie Młodych. Ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie dali temu wyjazdowi nieco przekornego charakteru. Ten wyjazd do Maroka to będzie... roadtrip :)
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Maroko to jeden z backpackers-friendly kierunków, nie mogło go więc zabraknąć w Strefie Młodych. Ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie dali temu wyjazdowi nieco przekornego charakteru. Ten wyjazd do Maroka to będzie... roadtrip :) Ruszymy minivanem przez zmieniające się krajobrazy Maroka - od architektonicznych perełek, przez góry Atlas po pustynne klimaty. Po drodze zatrzymamy się w wybranych przez nas miejscach, nieraz zupełnie spontanicznie, i poświęcimy im tyle czasu, ile będziemy chcieli.

Kod:KIRI

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

1 dzień
PRZELOT DO MARRAKESZU
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Marrakeszu.

Tutaj naprawdę zacznie się nasza podróż. I to od mocnego akcentu! Marrakesz to niezwykle żywiołowe miasto, oddziałuje na wszystkie nasze zmysły pełnią kolorów i zapachów. Jedni Marrakesz kochają, inni nienawidzą, jedno jest pewne – warto poznać to miasto, aby wyrobić sobie własne zdanie. Spacerując wąskimi uliczkami Mediny przyjrzymy się codziennemu życiu mieszkańców i specyficznej architekturze miasta, którego historia sięga XI wieku. Zobaczymy słynny Meczet Koutoubia i niesamowitą Medresę Ben Youssef (z zewnątrz), a następnie przespacerujemy się Ogrodami Menara, gdzie w cieniu palm odpoczywają i spędzają swój wolny czas mieszkańcy miasta. Wieczorem, gdy miasto rozświetli blask ulicznych latarni, odwiedzimy największy tętniący życiem bazar w Afryce - Jema El Fna. Tutaj jakikolwiek opis będzie niewystarczający, uwierzcie, musicie zobaczyć to na własne oczy

2 dzień
MARRAKESZ WŁASNYMI ŚCIEŻKAMI - GÓRY ATLAS
Poranek w Marrakeszu spędzicie po swojemu – możecie wybrać się na relaksujący pobyt w marokańskiej łaźni i skorzystać z tradycyjnego rytuału hammam, udać się na rundkę po Soukach (można tam kupić wszystko, dosłownie!) lub urządzić sobie kulinarny tour po knajpkach z lokalnym jedzeniem. Po południu zostawimy za sobą zgiełk miasta i wyruszymy do górskiej wioski Imlil w Atlasie Wysokim.

3 dzień
IMLIL I TREKKING DO TACHEDDIRT
Górski krajobraz Atlasu Wysokiego ma moc sprawiania, że czujemy się bliżej nieba! Wyruszymy na trekking do najwyżej położonej wioski w Maroku. Dojście do Tacheddirt (2314 m n.p.m) zajmie nam około 4 godziny w jedną stronę (ale bez paniki, idziemy bez obciążenia! Wspaniałe widoki natomiast- gwarantowane. Po powrocie odpoczniemy przy gorącej marokańskiej herbacie, a przy sprzyjających warunkach pogodowych będziemy mieli okazje podziwiać pięknie rozgwieżdżone niebo nad górskimi szczytami.

4 dzień
W DRODZE
Rano chętni mogą wybrać się na spacer po wiosce, a pozostali - odespać wczorajszy aktywny dzień i wieczór. Przed południem wyruszymy w drogę do kolejnego miejsca na trasie naszej wyprawy – Ajt Bin Haddu. Przejazd umilą nam zjawiskowe widoki za oknem. Zrzucamy ciepłe ubrania bo tym razem noc spędzimy… w otoczeniu pustyni.

5 dzień
TWIERDZA AJT BIN HADDU - WARZAZAT: STOLICA MAROKAŃSKIEGO FILMU - PUSTYNIA
Kojarzycie miasto Yunkai z serialu Gra o Tron? Ajt Bin Haddu to właśnie ta zlokalizowana na zboczu wzgórza porośniętego gajem palmowym twierdza. Ujęcia z tej miejscówki mieliście również okazje widzieć w takich produkcjach filmowych jak „Gladiator”, „Aleksander” czy „Królestwo Niebieskie". Nie ulega wątpliwości, że to fotogeniczne miejsce cechuje wyjątkowy klimat. Nieśpiesznie przejdziemy się po miasteczku, skosztujemy specjałów lokalnej kuchni, a następnie podjedziemy do zlokalizowanego 30 km dalej Warzazat. Tutaj zwiedzimy wnętrza dobrze zachowanej Kasby Taourirt, a następnie zainteresowani będą mieli możliwość odwiedzenia Atlas Film Corporation Studios. Wieczorem zakwaterujemy się w eco lodge na pustyni i odpoczniemy przy ognisku w berberskim stylu.

6 dzień
DOLINA RÓŻ I TYSIĄCA KAZB
Rano przejedziemy malowniczą doliną pełną ruin kazb, zielonych pól, gajów figowych i różanych krzewów. Ta wyjątkowa kraina ciągnąca się wzdłuż rzeki zamieszkiwana jest głównie przez Berberów żyjących w pięknie wkomponowanych w krajobraz ksarach. Odwiedzimy Wąwóz Todra, który przez wielu entuzjastów wspinaczki górskiej uznawany jest za wspinaczkowy raj (jeśli się wspinasz i chcesz sprawdzić trasy – daj nam znać!) Przespacerujemy się między stromymi skalnymi ścianami i bazaltowymi ostańcami, a następnie zakwaterujemy się w lokalnym Riadzie. Wieczorem chętni mogą udać się na podziwianie zachodu Słońca nad kanionem.

7 dzień
GÓRSKIE (PRZE)JAZDY
Przeprawa przez Atlas Wysoki do najkrótszych nie należy, ale jest to z całą pewnością jedna z najbardziej spektakularnych tras! Po drodze zrobimy sobie kilka przerw na rozprostowanie nóg, podziwianie krajobrazów i zdjęcia. Miejsce, do którego zmierzamy warte jest narobienia dodatkowych kilometrów, macie nasze słowo

8 dzień
PARADISE, BEJBE!
Jedziemy do najwspanialszych wodospadów Maroka, których nazwa pochodzi od berberyjskiego słowa uzud oznaczającego oliwki. I tak, po wyjściu z oliwkowego gaju naszym oczom ukarze się malowniczy, głęboki kanion z urzekającymi kaskadami wodospadu. Gdy rozłożymy się już na naszym kempingu, sami zdecydujecie co chcecie robić w tej rajskiej dolinie. Możecie cały dzień pluskać się w kąpieliskach pod wodospadem, wybrać się na eksploracje okolicy i trekking, odwiedzić tutejsze jaskinie lub po prostu chillować na reggae kempingu z pięknym widokiem na okolice.

9 dzień
TROCHĘ CYWILIZACJI: MIASTO FEZ
Po śniadaniu wyruszymy w dalszą drogę na północ. Naszym celem jest Fez – jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast na świecie. To właśnie Serce Maroka było pierwszą stolicą tego kraju i jak niektórzy twierdzą - tamtejsza medina niewiele się zmieniła od IX wieku.
Hmm… sprawdźmy to!

10 dzień
MIEJSKI LABIRYNT I SZTUKA TARGOWANIA
W mieście miliona meczetów zwiedzimy medresę Bou Inani i zobaczymy (z zewnątrz) i Medrese Al-Karawijjin, która jest najstarszym nieustannie działającym uniwersytetem świata. Odwiedzimy dzielnicę żydowską Mellah, zgubimy się w klimatycznej Medynie i zobaczymy Pałac Królewski. Wieczorem pojedziemy do miejsca, w którym znajdują Grobowce Marynidów, aby zobaczyć panoramę miasta z góry. Śmiałkowie mogą spróbować swych sił w targowaniu na lokalnych Soukach (ceny mogą okazać się bardziej atrakcyjne niż w Marrakeszu).

11 dzień
RABAT I CASABLANCA
Rano wyruszamy w dalszą drogę. Na chwilę zatrzymamy się w Rabacie, a następnie jadąc wzdłuż wybrzeża dotrzemy do kultowej Casablanki. Zobaczycie na własne oczy, jak bardzo miasto to wyróżnia się na tle innych marokańskich aglomeracji. Zwiedzimy majestatyczny Meczet Hassana II, który jest trzecim co do wielkości obiektem sakralnym na świecie. Resztę dnia spędzimy spacerując nadmorską promenadą i obserwując zachód Słońca. Czas odpalić wypoczynkowy vibe, jutro jedziemy na plażę!

12 dzień
MIASTO GARNCARZY I… PLAŻING!
Miasto Safi od najdawniejszych lat kojarzone jest z wyrobem ceramiki z czerwonej gliny. Wydaje się jakby całe miasteczko ozdobione było wszelkiego rodzaju kolorowymi talerzami, misami i dzbanami. W dzielnicy garncarzy będziemy mieli okazje zobaczyć jak powstają wyroby z gliny, a następnie udamy się na ustronną, malowniczą plażę otoczoną skałami z obu stron.

13-14 dzień
CHILLOUT W ESSAOUIRA
Ostatnie dni w Maroku spędzimy na relaksie w klimatycznej miejscowości Essaouira. Nie bez powodu miejsce to stało się plenerem licznych produkcji filmowych (i znowu – Gry o Tron). Essaouira zachwyca swoją kolonialną architekturą, długą plażą z jasnym, drobnym piaskiem i tym, że… ludzie zdają się żyć tu wolniej. To chyba właśnie dlatego miejsce to przyciąga tak wielu artystów i podróżników chętnie schodzących z utartego szlaku. Również osobom stroniącym od wylegiwania się na plaży nie będzie się tu nudzić. Tutejsza medina i port idealnie nadają się do nieśpiesznej eksploracji, a na bardziej aktywnych czeka wypożyczalnia sprzętu dla surferów (można też spróbować swoich sił w tym sporcie po raz pierwszy!)

15 dzień
WSZYSTKO CO DOBRE KIEDYŚ SIĘ KOŃCZY...
Jedziemy do Marrakeszu i lecimy z powrotem do Polski.

Wyjazdy Strefy Młodych to wyprawy dla otwartych i ciekawych świata ludzi w wieku 18-30+.

DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

CENA OBEJMUJE:

 • 12 noclegów w riadach/hostelach (pokoje 2-4 osobowe)
 • 1 nocleg na kempingu
 • 1 nocleg w eco-lodge na pustyni (pokoje 2-4 osobowe)
 • transport minivanem wg programu
 • bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • przedwyjazdowe spotkanie integracyjne z warsztatami
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
 • koszulka klubowa
 • worek sportowy
 • etui na bilet
 • karta ubezpieczeniowa

ZALICZKA: 500 PLN
UWAGA! Termin wyjazdu może się nieznacznie zmienić - będziemy szukać najkorzystniejszych cenowo lotów, w związku z czym zostawiamy pewną elastyczność. Bilety kupujemy dla wszystkich po potwierdzeniu grupy. Każdy uczestnik zostanie przez nas poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem.

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów lotniczych na trasie: Warszawa - Marrakesz - Warszawa (ceny zaczynają się od ok. 600 PLN - pomożemy Wam znaleźć najkorzystniejszy cenowo przelot!)
 • wyżywienia
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Spoko Maroko
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE