Kilimandżaro - najwyższy szczyt Afryki - przyciąga niczym magnes turystów z całego świata. Doskonałym przygotowaniem aklimatyzacyjnym przed wejściem na tę górę jest mniej popularny, ale bardzo piękny trekking na Mt Meru.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

 • 4-dniowy trekking na Mt Meru: wpaniała przyroda, widoki na Kilimandżaro i doskonała aklimatyzacja przed wejściem na najwyższy szczyt Afryki
 • 6-dniowy trekking na Kilimandżaro - wejście najpiękniejszą widokowo drogą Machame (zejście drogą Mweka)
 • Obserwacje zwierząt w PN Lake Manyara, rezerwacie Ngorongoro, PN Tarangire i PN Arusha
 • Plaże i rafy koralowe na Zanzibarze oraz świetna kuchni
 • Wizyta na aromatycznej plantacji przypraw
 • Stone Town - wielokulturowa dzielnica miasta Zanzibar (lista UNESCO)

Wybierz wariant: trekking (GKI-3) / trekking plus safari (GKI-4)  / trekking plus safari i Zanzibar (GKI-5)

Kilimandżaro - najwyższy szczyt Afryki - przyciąga niczym magnes turystów z całego świata. Doskonałym przygotowaniem aklimatyzacyjnym przed wejściem na tę górę jest mniej popularny, ale bardzo piękny trekking na Mt Meru. Na porośniętych bujną roślinnością zboczach Kilimandżaro i Mt Meru można niekiedy stanąć oko w oko z dzikimi zwierzętami. Wejście na 4,5 tysięczny wulkan Mt Meru poza korzyścią zdobycia aklimatyzacji i bliskich spotkań ze zwierzętami żyjącymi w na jego zboczach ma tą zaletę, że możemy podziwiać Kilimandżaro w pełnej okazałości. Takiego widoku z trasy podejścia na "Dach Afryki" już nie zobaczymy.

 

Kilimandżaro i Mt Meru - Afryka o wschodzie słońca

Wchodząc na szczyt Mt Meru (4566 m n.p.m.) zaaklimatyzujemy się i nabierzemy kondycji przed zdobywaniem najwyższego szczytu Afryki. Wędrować będziemy przez tereny Parku Narodowego Arusha, więc poza wrażeniami związanymi ze zdobywaniem szczytu (wspaniały widok na Kilimandżaro o wschodzie słońca) będą nam towarzyszyć emocje związane z obserwacją dzikich zwierząt. Jest to jedyny park narodowy w Tanzanii, gdzie można poruszać się na piechotę, co dodaje szczególnej magii spotkaniom ze zwierzętami (na wszelki wypadek turystom towarzyszy uzbrojony ranger). Wejście na Kilimandżaro mniej popularną drogą Machame jest wymagające, ale też piękne krajobrazowo. Podczas wędrówki ścieżką wijącą się wśród egzotycznej roślinności (las deszczowy, paprocie drzewiaste, a wyżej drzewiaste lobelie i starce) otwierają się widoki na południową ścianę masywu Kilimandżaro. A kiedy po żmudnej nocnej wędrówce dotrzemy o wschodzie słońca na szczyt, cała Afryka leżeć będzie u naszych stóp...

 

Safari - afrykańska przygoda

Zielone wzgórza północnej Tanzanii zamieszkują liczne dzikie zwierzęta. Safari - obserwacja dzikich zwierząt w którymś z licznych tu parków narodowych - to obowiązkowy punkt programu podróży w ten rejon. Park Narodowy Lake Manyara leży pomiędzy zachodnim brzegiem jeziora Manyara a zboczami Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Wśród malowniczej roślinności można tu spotkać m.in: słonie, żyrafy, hipopotamy, guźce, antylopy impala, bawoły, zebry, pawiany, i sporo interesujących gatunków ptaków. Kolejny dzień safari to niezwykły krater Ngorongoro. Jego dno porośnięte bujnymi trawami jest idealnym pastwiskiem dla tysięcy zwierząt i tworzy naturalne zoo ogrodzone 600-metrowymi ścianami krateru. Tutaj będziemy mieć szansę na to, by w ciągu jednego dnia zobaczyć "Wielką Piątkę", którą tworzą: słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Z samochodu z odkrytym dachem będziemy podziwiać wielkie stada gazeli oraz antylop gnu, z którymi chętnie przebywają zebry. Będziemy też obserwować mnóstwo gatunków ptaków m.in. flamingi, żurawie królewskie, strusie. Naszą przygodę z safari zakończymy wizytą w Parku Narodowym Tarangire słynącym z baobabów i dużych stad słoni.

 

Zanzibar - magiczna wyspa

Zanzibar leżący pod równikiem u wschodnich wybrzeży Afryki, oprócz przepięknych plaż ma również bogatą historię. Od stuleci przyciągał kupców handlujących przyprawami oraz niewolnikami (mroczna karta historii wyspy), aby w XIX wieku stać się jednym z ważniejszych centrów handlowych w regionie Oceanu Indyjskiego. Mieszankę wpływów arabskich, afrykańskich i indyjskich zobaczymy wędrując wąskimi, nastrojowymi uliczkami Stone Town - historycznej dzielnicy miasta Zanzibar. Znajdziemy tu również śliczne plaże z białym piaskiem, palmami kokosowymi oraz ocean z ciepłą turkusową wodą i rafami koralowymi. To doskonałe miejsce, żeby zakosztować przeróżnych owoców morza, zobaczyć jak rosną aromatyczne przyprawy i wypić pyszną zanzibarską kawę...

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Podróż do Tanzanii

Wylot z Warszawy.

 

Dzień 2 Przylot do Arushy

Przylot do miasta Arusha na północy Tanzanii, które będzie naszym punktem wypadowym na wycieczki górskie. Nocleg w Arushy.

 

Dzień 3 Przejazd do PN Arusha i obserwacje zwierząt, pierwszy etap trekkingu do Miriakamba Hut

Wczesnym rankiem jedziemy do bramy Parku Narodowego Arusha (1500 m n.p.m.), skąd po załatwieniu formalności rozpoczynamy trekking na Mt Meru. Wchodzimy północnym szlakiem od bramy Parku (Momela Gate) przekraczając rzekę Ngare Nanyuki. Następnie szlak prowadzi przez rozległą równinę, na której można spotkać: zebry, żyrafy, bawoły, guźce, antylopy, pawiany. Potem stromym podejściem dochodzimy do lasu, który doprowadza nas do Miriakamba Hut, skąd o zachodzie słońca widać oświetlony szczyt Mt Meru. Nocleg w schronisku Miriakamba Hut. (2500 m n.p.m.).

 

Trekking: ok. 4 - 5 godzin

 

Dzień 4 Wędrówka z Miriakamba Hut do Saddle Hut, wycieczka aklimatyzacyjna na szczyt Little Meru

Wschód słońca z widokiem na Kilimandżaro, a po śniadaniu etap przez las do położonego już wysoko (3570 m n.p.m.) schroniska Saddle Hut. Po południu aklimatyzacyjne wejście na szczyt Little Meru (3820 m n.p.m.). Nocleg w schronisku w Saddle Hut.

 

Trekking: ok. 6 - 7 godzin

 

Dzień 5 Wejście na szczyt Meru i powrót do Miriakamba Hut (widoki na Kilimandżaro)

Wstajemy w środku nocy i wędrując z czołówkami ścieżką wśród krzewów docieramy na Rhino Point. Stąd ścieżka prowadzi skalistym grzbietem na wierzchołek Meru (4566 m n.p.m.). Będzie to obok dnia wspinaczki na Kilimandżaro jeden z najcięższych dni obu trekkingów. Długie zejście ze szczytu, z krótkim odpoczynkiem w Saddle Hut, do Miriakamba Hut (2500 m n.p.m.). Nocleg w schronisku w Miriakamba Hut.

 

Trekking: ok. 10 - 12 godzin

 

Dzień 6 Koniec pierwszego trekkingu: krótki etap Miriakamba Hut do Momela Gate i powrót do Arushy

Schodzimy południowym szlakiem przez las. Po drodze spotykamy rozmaite zwierzęta i oglądamy wodospad oraz potężne tworzące bramę drzewo figowe. Dochodzimy do bramy Parku (Momela Gate, 2500 m n.p.m.). Powrót do Arushy, odpoczynek po trekkingu. Nocleg w Arushy.

 

Trekking: ok. 2 - 3 godzin

 

Dzień 7 Początek trekkingu na Kilimandżaro, etap przez las deszczowy do Machame Hut

Po dojechaniu do bramy Machame i załatwieniu formalności rozpoczynamy trekking na Kilimandżaro. Etap z Machame Gate (1870 m n.p.m.) wiedzie szeroką, chwilami błotnistą ścieżką biegnącą przez bujny las deszczowy do Machame Hut (3050 m n.p.m.). Nocleg w namiotach.

 

Trekking: ok. 5 - 6  godzin

 

Dzień 8 Wędrówka do Shira Camp rozległego plateu z pięknymi widokami

O poranku rozciągają się przed nami piękne widoki na masyw Kibo z lodowcami oraz wulkan Mt Meru. Wędrujemy ścieżką pośród wrzosowisk wznoszącą się początkowo stromo, a później łagodnie do rozległego plateau, na którym znajduje się Shira Camp - położony na najbardziej na zachód wysuniętym i najniższym wierzchołku Kilimandżaro (3840 m n.p.m.). Po południu wycieczka aklimatyzacyjna, przy dobrej pogodzie piękne widoki na masyw Kibo. Nocleg w namiotach.

 

Trekking: ok. 6 - 7 godzin

 

Dzień 9 Wejście na przełęcz Lava Tower i zejście wśród ciekawej roślinności do obozu Barranco Hut

Ładny widokowo początkowo trochę monotonny etap trawersujący od strony południowo-zachodniej masyw Kilimandżaro. Od wejścia aklimatyzacyjnego na przełęcz pod Lava Tower (4600 m n.p.m.) do zejścia do Barranco Hut (3950 m n.p.m.) trasa staje się ciekawsza, a do tego wiedzie wśród lobelii i starców afrykańskich. Nocleg w namiotach.

 

Trekking: ok. 6 - 7 godzin

 

Dzień 10 Podejście skalną ścieżką z Baranco Hut do Barafu Hut

Dalej trawersujemy zbocza Kilimandżaro, początkowo skalną ścieżką w górę, aby potem zejść do doliny Kaanga, gdzie przekraczamy potok. Podchodzimy na grzbiet Karanga, którym wędrujemy w górę do położonego na skalistym grzbiecie miejsca biwakowego Barafu Hut (4600 m n.p.m.). Z tego grzbietu schodzi nasz szlak zejściowy Mweka Route. Nocleg w namiotach.

 

Trekking: ok. 7 - 8 godzin

 

Dzień 11 Nocne wyjście na szczyt Kilimandżaro i długie zejście do Mweka Hut

Bardzo długi i ciężki ze względu na dużą wysokość dzień zdobywania wierzchołka Kilimandżaro. Etap ten rozpoczynamy w środku nocy, aby po ok. 5 godzinach stromego podejścia serpentynami dotrzeć do Stella Point (5750 m n.p.m.) i po kolejnej godzinie stanąć na najwyższym punkcie Afryki - Uhuru Peak (5896 m n.p.m.). Czeka nas potem jeszcze długie zejście 3000 metrów w dół do Mweka Hut (2835 m n.p.m.). Nocleg w namiotach.

 

Trekking: ok. 11 - 12 godzin

 

Dzień 12 Ostatni krótki etap trekkingu do bramy parku, powrót do Arushy

Krótki etap przez las deszczowy do bramy parku (1630 m n.p.m.). Przejazd do Arushy, zakupy pamiątek na targu, odpoczynek po trekkingu. Nocleg w Arushy.

 

Trekking: ok. 3 godzin

 

Dzień 13-14 Powrót do Polski - zakończenie etapu wariantu: GKI-1, GKI-3

Zakończenie I etapu: osoby jadące na 14-dniową wersję wylatują do Polski.

 

Dzień 13 Przejazd do Parku Narodowego Lake Manyara na obserwacje zwierząt (safari)

Rano startujemy na safari - na początek jedziemy do Parku Narodowego Lake Manyara. Objazd Parku w poszukiwaniu słoni, żyraf, hipopotamów, lwów, antylop i wielu innych gatunków zwierząt. Park słynie z wielu gatunków ptaków, ciekawostką są lwy wypoczywające na drzewach. Nocleg w namiotach.

 

Dzień 14 Obserwacje zwierząt w kraterze Ngorongoro (safari)

Kontynuujemy safari w słynnym rezerwacie Ngorongoro, znajdującym się na dnie olbrzymiego krateru, którego sześćsetmetrowe zbocza tworzą naturalny ogród zoologiczny. Można tu spotkać m.in. stada antylop, bawołów, zebry, guźce, słonie, lwy a nawet nosorożce. Nocleg w namiotach..

 

Dzień 15 Obserwacje zwierząt w Parku Narodowym Tarangire (safari)

Przejazd do Parku Narodowego Tarangire słynącego z baobabów i dużych stad słoni. Po południu powrót do Arushy. Nocleg w Arushy.

 

Dzień 16-17 Powrót do Polski - zakończenie etapu wariantu GKI-1 [SAF], GKI-4

Zakończenie II etapu: osoby jadące na 17-dniową wersję wylatują do Polski.

 

Dzień 16 Przelot na Zanzibar - wizyta na plantacji przypraw, przejazd do Nungwi

Przelot na Zanzibar. Wycieczka na plantacje przypraw gdzie wędrując z lokalnym przewodnikiem

zobaczymy jak rosną i przekonamy się jak pachną rozmaite przyprawy m.in. goździki, wanilia, pieprz,

kardamon oraz rośliny lecznicze. Przejazd do wioski Nungwi na północnym wybrzeżu wyspy. Tutaj

odpoczniemy w cieniu palm na plaży z białym piaskiem. Nocleg w Nungwi.

 

Dzień 17-18 Odpoczynek w Nungwi: plaża, pływanie, rowery, spacery

Plażowanie, kąpiele, wycieczka łodzią na rafę koralową, spacer po wiosce, dla chętnych możliwość

wynajęcia rowerów, delektowanie się owocami morza. Nocleg w Nungwi.

 

Dzień 19 Stone Town - stara dzielnica miasta Zanzibar (lista UNESCO)

Powrót do miasta Zanzibar, gdzie przespacerujemy się po wpisanej na listę UNESCO, starej dzielnicy

miasta Stone Town z wąskimi uliczkami w arabskim stylu, z pięknie rzeźbionymi drewnianymi

drzwiami. Zwiedzimy pałac sułtana Omanu, fort, dawny targ niewolników. Odpoczniemy przy pysznej

kawie, zjemy pożegnalną kolację i wybierzemy się nad morze na zachód słońca. Nocleg w Stone

Town.

 

Dzień 20 Wizyta na targu rybnym, podróż promem do Dar es Salam, wyjazd na lotnisko

Zajrzymy na targ rybny, po śniadaniu czas na zakupy. Popłyniemy promem do Dar es Salaam, skąd

odlecimy do Polski.

 

Dzień 21 Powrót do Polski

Powrót do Polski.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: wynajęte busy, przelot Arusha - Zanzibar (GKI-5), prom (GKI-5)
 • Zakwaterowanie: w hotelach turystycznych (pokoje 2-3 os. z łazienką), podczas trekkingu i safari w schroniskach i namiotach
 • Wyżywienie: w hotelach śniadania, pełne wyżywienie podczas trekkingów na Meru i Kilimandżaro oraz podczas safari
 • Bilety wstępu do parków narodowych
 • Organizację trekkingów na Mt Meru i Kilimandżaro (transport, lokalny przewodnik, tragarze)
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2 000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN
 • Podatek VAT

GKI-3: Pierwsza część ceny: 2190 PLN + 1800 USD** płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część: 500 USD należy zabrać na pokrycie części wydatków na miejscu.

GKI-4: Pierwsza część ceny: 2440 PLN + 2400 USD** płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część: 500 USD należy zabrać na pokrycie części wydatków na miejscu.

 

** Część ceny wyjazdu wpłacanej na konto walucie wg kursu sprzedaży USD mBanku z dnia dokonywania wpłaty.

Cena nie obejmuje:

 

GKI-3

 • Przelotu do i z Tanzanii: od 3500 PLN
 • Wyżywienia (poza wymienionym obok): ok. 100 USD
 • Zwyczajowych napiwków: ok. 225 USD
 • Wizy tanzańskiej: 50 USD

 

GKI-4

 • Przelotu do i z Tanzanii: od 3500 PLN
 • Wyżywienia (poza wymienionym obok): ok. 100 USD
 • Zwyczajowych napiwków: ok. 250 USD
 • Wizy tanzańskiej: 50 USD

 

GKI-5

 • Przelotu do i z Tanzanii: od 3500 PLN
 • Wyżywienia (poza wymienionym obok): ok. 200 USD
 • Zwyczajowych napiwków: ok. 265 USD
 • Wizy tanzańskiej: 50 USD
 • Liczba uczestników: 7 - 12 osób
 • Zaliczka przy zgłoszeniu: 2000 PLN
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Śniegi Kilimandżaro
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE