mapMarker
Kambodża
calendar
30 dni, grupa: 6-12 osób
Zwiedzanie
Zwiedzanie
Wyprawa przez Tajlandię, Laos, Wietnam i Kambodżę, która sprawi, że zatopisz się w odmiennych kulturach Azji oraz poznasz osobliwości przyrodnicze tej części świata. Odwiedzisz m.in. egzotyczny Bangkok, świątynie Angkor Wat w Kambodży i zakosztujesz lokalnych przysmaków. Czekają na Ciebie czerwone i żółte wydmy, malownicza laotańska dżungla, bajeczne plaże, wodospady, magiczne skały Ha Long Bay w Wietnamie. Zobaczysz słynne tunele Wietkongu i będziesz podglądać codzienne życie pływając łodzią w delcie Mekongu.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Wyprawa przez Tajlandię, Laos, Wietnam i Kambodżę, która sprawi, że zatopisz się w odmiennych kulturach Azji oraz poznasz osobliwości przyrodnicze tej części świata. Odwiedzisz m.in. egzotyczny Bangkok, świątynie Angkor Wat w Kambodży i zakosztujesz lokalnych przysmaków. Czekają na Ciebie czerwone i żółte wydmy, malownicza laotańska dżungla, bajeczne plaże, wodospady, magiczne skały Ha Long Bay w Wietnamie. Zobaczysz słynne tunele Wietkongu i będziesz podglądać codzienne życie pływając łodzią w delcie Mekongu.

Kod:KIRI

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

1 dzień PRZELOT DO BANGKOKU
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

2 dzień BANGKOK
Przylot do Bangkoku, zakwaterowanie. Spacer po okolicy i kolacja na lokalnych bazarach. Pierwsze spotkanie z wyjątkową kuchnią tajską.

3 dzień BANGKOK - SZMARAGDOWY BUDDA, WAT ARUN
Tego dnia zobaczymy m.in. Świątynie Szmaragdowego Buddy, Wielki Pałac, Świątynię Leżącego Buddy oraz położoną nad brzegiem rzeki Wat Arun. Popłyniemy łódką po kanałach najstarszej dzielnicy Bangkoku, gdzie będziemy oglądać życie mieszkańców domów na wodzie. Wieczorem wyjazd do Laosu.

4 dzień LAOS - VIENTIANE
Przekroczymy granicę słynnym Mostem Przyjaźni i przejedziemy do stolicy Laosu - Vientiane. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy najstarszą buddyjską pagodę w Vientianie – Wat Si Saket, muzeum sztuki sakralnej znajdujące się w świątyni Haw Pha Kaew. Odwiedzimy Pha tha Luang - najważniejszy narodowy zabytek, symbol suwerenności, jedności i religii Laosu. Odpoczniemy przy fontannie oglądając kopie łuku triumfalnego Patuxai. Udamy się także do niezwykłego Parku Buddy wypełnionego kamiennymi, finezyjnymi rzeźbami ogromnych rozmiarów stworzonych przez szalonego architekta zainspirowanego sztuką tego regionu Azji. Po kolacji w jednej z restauracji nad Mekongiem udamy się na nocny targ z pamiątkami.

5 dzień LUANG PRABANG
Przejazd do Luang Prabang. Po drodze warto zwrócić uwagę na lokalną zabudowę i organizację laotańskiej wsi. Po zakwaterowaniu udamy się na wieczorny spacer po przepełnionym magią, najładniejszym miasteczku Laosu.

6 dzień MEKONG - REJS I JASKINIE PAK OU
Kilkugodzinny pełen uroku rejs po Mekongu zakończony zwiedzaniem jaskiń Pak Ou. W jaskiniach znajduje się ok. 2,5 tysiąca posągów Buddy postawionych tu przez miejscowych z okazji świąt buddyjskich. Rzeźby te składają się na unikalny klimat tego miejsca. Komu będzie mało zwiedzania może udać się do okolicznych wodospadów Tad Sae (ich znany odpowiednik Kung Si zobaczymy za kilka dni). Pozostali w tym czasie chłoną atmosferę Luang Prabang

7 dzień TREKKING PO TERENACH WIEJSKICH
Udamy się do jednej z tradycyjnych wiosek laotańskich poza głównymi szlakami turystycznymi w towarzystwie doświadczonego lokalnego przewodnika. Droga do wioski prowadzi przez malownicze tereny. Po południu dotrzemy do wioski szamańskiej, gdzie czeka nas tradycyjne powitanie. Zapoznamy się z życiem mieszkańców wyznaczanym przez rytm natury, toczącym się z dala od udogodnień zachodniego świata. Noc spędzimy w jednym z domów.

8 dzień TREKKING PO TERENACH WIEJSKICH- WODOSPADY KUNG SI
Kontynuujemy trekking ku wodospadom Kung Si. Po drodze odwiedzimy jaskinię, która służyła jako schron podczas wojny indochińskiej. Podziwianie wodospadów, możliwość kąpiel w turkusowej wodzie. Powrót do Luang Prabang.

9 dzień LUANG PRABANG - ZWIEDZANIE
Zwiedzanie dawnej stolicy Laosu. Miasto pełne jest buddyjskich świątyń i francuskiej architektury. Zobaczymy m.in. Pałac Królewski, świątynię położoną na wzgórzu Pussi, skąd roztacza się piękny widok na okolice. Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli możliwość zobaczenia pudży (obrządku buddyjskiego), posłuchania mantr śpiewanych przez wyznawców. Po południu przelot do Wietnamu. Zakwaterowanie w Old Quater i wieczorny spacer po klimatycznym starym mieście Hanoi.

10 dzień REJS PO ZATOCE BAI TU LONG: Jaskinia Thien Canh Son, kajaki
Jedziemy do portu w Halong City, skąd rozpoczynamy dwudniowy rejs po zatoce Bai Tu Long. Położona na północ od znanej zatoki Halong, Bai Tu Long jest równie malownicza, przy dużo mniejszej ilości odwiedzających. Po zaokrętowaniu ruszamy w kierunku widocznych na horyzoncie ostańców wapiennych, zajadając lunch. Zobaczymy ciekawą jaskinię Thien Canh Son, urozmaiconą przyrodę i przede wszystkim magiczne skały wystające ponad taflę wody. Chętni mogą skorzystać z kąpieli w morzu lub kajaków. Nocujemy w kajutach na łodzi.

11 dzień REJS PO ZATOCE BAI TU LON: Pływająca wieś Vung Vien
Po śniadaniu przesiądziemy się na bambusowe łodzie, którymi popłyniemy do wioski na wodzie Vung Vien.
Podczas rejsu powrotnego do portu podziwiamy bajkową scenerię zatoki. Po południu powrót do Hanoi.

12 dzień HANOI - ŚWIĄTYNIA LITERATURY, JEZIORO HOAN KIEM, MAUZOLEUM
Zwiedzanie stolicy Wietnamu. Zobaczymy Van Mieu (Świątynia Literatury) miejsce kultu Konfucjusza, katedrę św. Józefa, tragiczne muzeum więzienia Hoa Lo. Udamy się także na Plac Ba Dinh gdzie znajduję się Mauzoleum założyciela współczesnego Wietnamu Ho Chi Minha. Przejdziemy się po przyjemnym parku otaczającym jezioro Hoan Kiem i odwiedzimy świątynie Ngoc Son stojącą na małej wysepce na jeziorze. Spacer będziemy przerywać licznymi przystankami na lokalne przysmaki, kawę i świeże soki z owoców. Nocny przejazd do zabytkowego miasta Hue.

13 dzień HOI AN NA ROWERACH
Dalszy przejazd do urokliwego Hoi An. Miasteczko to było niegdyś prężnym portem morskim na jedwabnym szlaku. Z czasów świetności pozostała zabudowa chińska i japońska. To właśnie te niskie, pomalowane na żółto chaty z drewnianymi okiennicami tworza unikalny klimat miasteczka. Centrum Hoi An najlepiej odkrywać pieszo lub na rowerach, i tak też uczynimy. Po południu opcja relaksu na jednej z pobliskich plaż.

14 dzień HOI AN - MOST JAPOŃSKI, ZABYTKOWE DOMY I ŚWIĄTYNIE
Zwiedzanie zabytkowego, wpisanego na listę UNESCO miasteczka, malowniczo położonego nad rzeką. Zobaczymy XVII wieczny kryty most japoński, wystrój jednego z zabytkowych domów chińskich kupców, liczne świątynie i assembly halls. Chętni mogą wieczorem udać się na degustację połączoną z lekcją gotowania lokalnych przysmaków (koszt ok. 25 USD).

15 dzień MY SON - PARK ARCHEOLOGICZNY
Strefa archeologiczna My Son to święte miejsce starożytnej Azji. Pospacerujemy pośród liczących 1,5 tyś lat ruin zespołów świątynnych zbudowanych przez cywilizację Czamów, otoczonych gęstwiną zieleni i górami. Wieczorem relaks w romantycznie oświetlonym Hoi An. Nocny przejazd do Nha Trang.

16 dzień NHA TRANG - PLAŻA
Relaks w nadmorskim kurorcie Nha Trang. Odpoczniemy na białej plaży. Osoby preferujące aktywny odpoczynek mogą udać się do parku rozrywki, na nurkowanie lub snorkelling. Po południu chętni mogą skorzystać z kąpieli błotnych. Nie zabraknie też pysznego jedzenia - owoce morza i bogaty wybór street food.

17 dzień MUI NE - PLAŻA
Przejazd do wioski rybackiej Mui Ne. Zakwaterowanie. Plażujemy lub spędzamy czas aktywnie - Mui Ne to świetne miejsce na spróbowanie kite-surfingu.

18 dzień MUI NE - CZERWONE I BIAŁE WYDMY
Pojedziemy zobaczyć czerwone i białe wydmy. Po drodze zahaczymy o wioskę rybacką, gdzie zobaczymy codzienną pracę rybaków i ich rodzin w wiosce rybackiej. W tym regionie rybacy używają charakterystycznych kolorowych kutrów lub okrągłych koszy - nawigacja takim koszem to prawdziwy majstersztyk, który przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć. Pobrodzimy też w wodzie spacerując po dnie czerwonego kanionu. Po południu czas na relaks w spa lub plażowanie.

19 dzień HO CHI MINH CITY (SAJGON) - PRZEJAZD
Do południa ostatnie chwile na plaży. Po południu przejazd do Ho Chi Minh City.

20 dzień HO CHI MINH CITY (SAJGON) - MUZEUM POZOSTAŁOŚCI WOJENNYCH, ULICA DONG KHOI
Dzień przeznaczony na odkrywanie różnych oblicz Sajgonu. Zaczniemy od części, w której najlepiej widać okres francuskiej kolonizacji miasta - udamy się na Plac Lam Son gdzie znajdują się historyczne hotele, kolonialny francuski gmach opery i liczne kina. Przejdziemy się wzdłuż Dong Khoi – ulicy, przez którą Sajgon nazwany został Paryżem Wschodu. Następnie zatopimy się w mroczniejszy okres z historii miasta (i kraju) - zwiedzimy muzeum Pozostałości Wojennych poświęcone wojnom Indochińskim. Wieczorem chętni udadzą się na poznawanie miasta z punktu widzenia typowego mieszkańca - a więc na motorze. W trakcie wycieczki motorem zatrzymamy się przy popularnych stoiskach z lokalnymi przekąskami (koszt ok. 75 USD). Pozostali mogą udać się do jednego z licznych barów na dachach wieżowców, gdzie przy koktajlach można podziwiać to gigantyczne miasto z lotu ptaka.

21 dzień CU CHI - TUNELE WIETKONGU
Zwiedzanie okolic Ho Chi Minh - między innymi słynne tunele Cu Chi, w których ukrywało się 18 tyś partyzantów chłopskich w czasie wojny z USA. Zobaczymy część z liczącej 200 km siatki tuneli w której mieściły się kuchnie, szpitale, składy broni, sypialnie itp. Będziemy mieli możliwość przejścia się jednym z wąskich tuneli. Spróbujemy głównego pożywienia żołnierzy - juki.

22 dzień DELTA MEKONGU
Przejazd do delty Mekongu i zaokrętowanie. Pływamy łodzią podglądając codzienne życie Wietnamczyków. Nocleg w bambusowych chatkach nad brzegiem Mekongu lub hotelu.

23 dzień DELTA MEKONGU
Kolejny dzień wycieczki. Rano płyniemy na targ wodny, gdzie zobaczymy łodzie wyładowane po brzegi ananasami, kokosami itp. Tego dnia wieczorem przyjazd do miejscowości Chau Doc, przy granicy z Kambodżą.

24 dzień KAMBODŻA - PHNOM PENH
Z Chau Doc płyniemy łodzią do Phnom Penh. Wieczorem czas wolny.

25 dzień PHNOM PENH - PAŁAC KRÓLEWSKI, SREBRNA PAGODA, POLA ŚMIERCI
Zwiedzamy stolicę Kambodży. Zobaczymy Pałac Królewski i Srebrną Pagodę. Aby poznać i zrozumieć tragiczną historię tego niezwykłego państwa udamy się na Pola Śmierci i do więzienia S – 21 (obecnie muzeum), w którym Czerwoni Khmerzy przetrzymywali i torturowali przedstawicieli kambodżańskiej inteligencji.

26 dzień SIEM REAP
Przejazd do Siem Reap - tętniącego życiem miasteczka, będącego bramą do Angkor Wat. Zakwaterowanie. Spacer po rozrywkowym, pełnym klimatycznych restauracji miasteczku. Pójdziemy także na nocny targ, gdzie będzie można spróbować słynnego masażu stóp – rybkami. Spróbujemy też lokalnych przysmaków.

27 dzień ANGKOR WAT
Zwiedzanie jednego z najwspanialszych, a z pewnością największego, kompleksów świątynnych na świecie - Angkor Wat. Zapomniany przez stulecia porósł dżunglą, aby zostać odkryty dla świata ponownie w XIX wieku. Główna świątynia Angkor Wat, z charakterystycznymi wieżami, cieszy się ogromną popularnością, dlatego po obejrzeniu wschodu słońca nad wieżami Angkor Wat skupimy się na mniej uczęszczanych świątyniach, w tym naszej ulubionej - Preah Khan. Odwiedzimy również taras słoni i taras trędowatego króla, świątynie Tha Prom i Bayon.

28 dzień ANGKOR WAT - JEZIORO TONLE SAP
Tego dnia pojedziemy do świątyń Banteay Srei i Banteay Samre. Po południu wizyta w pływającej wiosce na jeziorze Tonle Sap, gdzie zobaczymy pływające wioski i zapoznamy się z ich mieszkańcami.

29 dzień BANGKOK
Powrót do Bangkoku. Czas wolny, ostatnie zakupy. Wieczorem wylot.

30 dzień PRZYLOT DO POLSKI
Wracamy wspólnie do Polski. Na lotnisku w Warszawie żegnamy się z pilotem. Zakończenie wyprawy.

DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Bangkok - Warszawa
 • bilety lotnicze na trasie: Luang Prabang - Hanoi
 • transfery z/na lotniska
 • 21 noclegów w hotelach (pokoje z łazienkami)
 • bilety na przejazdy międzymiastowe wg programu
 • wycieczki:
  • do dżungli - Luang Prabang (2 dni z noclegiem)
  • rejs po zatoce Ha Long (2 dni z noclegiem na dżonce)
  • po Delcie Mekongu (2 dni z noclegiem w hotelu lub homestay)
 • transport i przewodnika po świątyniach Angkoru
 • rejs łódką po jeziorze Tonle Sap
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

 

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi, ryksze itp.): ok. 270 USD
 • wiz do Laosu, Kambodży: ok. 61 USD
 • wizy do Wietnamu
 • wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę
 • atrakcji dla chętnych
  • Teatr Wodnych Lalek w Hanoi (Koszt około 5 USD)
  • Lekcje gotowania w Wietnamie (Hanoi, Hoi An lub Sajgon. Koszt około 40 USD)
  • Nurkowanie w Nha Trang (Koszt około 120 USD)
  • Kite-Surfing w Mui Ne (Koszt około 100 USD)
  • Street food tour na motorach w Sajgonie (Koszt około 70 USD)
  • Degustacja połączona z lekcją gotowania w Hoi An (Koszt około 25 USD)
 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

Zaliczka: 1000 pln

*Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Zakwaterowanie
Sprawdzone przez nas hotele - pokoje 2-os. z łazienkami. W rejonach plażowych często bungalowy. Podczas wycieczki na Ha Long Bay - jeden nocleg na łodzi. Podczas wycieczki po delcie Mekongu możliwy homestay.

Wyżywienie
Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodne z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport
Na dłuższych przejazdach korzystamy z autobusów pierwszej klasy - z toaletą, dvd i klimatyzacją lub nocnych pociągów z miejscami leżącymi. W programie mamy 3 przejazdy nocne: Bangkok – Vientiane (12h), wygodny autobus z miejscami siedzącymi (lub pociąg); Hanoi – Hue (10h), autobus z miejscami leżącymi (lub pociąg); Hoi An – Nha Trang (12h) autobus z miejscami leżącymi (lub pociąg). Jeden przelot wewnętrzny na trasie: Luang Prabang - Hanoi. Często też wynajmujemy busy. W miastach jeździmy taksówkami lub rykszami.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców).
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Ochrona przed komarami i innymi owadami,
 • Polecamy zabranie walizki lub torby podróżnej na kółkach i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby)

Informacje zdrowotne
Apteczka, poza lekami indywidualnymi, powinna zawierać: Środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt). Więcej informacji>>
Nie ma obowiązkowych szczepień, zalecane są: przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30) lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście.

Dokumenty

Kambodża
Obywateli RP obowiązują wizy pobytowe. Wizy na 30 dni pobytu można uzyskać podczas wjazdu lotniczymi/drogowymi przejściami granicznymi, po wypełnieniu kwestionariusza i załączeniu dwóch zdjęć.
O wizy można się ubiegać w kambodżańskich przedstawicielstwach dyplomatyczno-konsularnych, jak również przez Internet (szczegółowe informacje oraz formularze wizowe można uzyskać pod adresem: www.mfaic.gov.kh). Przy wjeździe wymagany jest przynajmniej czteromiesięczny okres ważności paszportu.

Koszt wizy (ok. 30 USD) nie jest wliczony jest w sumę wydatków lokalnych

Laos
Obywatele polscy objęci są obowiązkiem wizowym. Wizę miesięczną można uzyskać zarówno w ambasadzie Laosu, np. w Warszawie, jak również na niektórych przejściach granicznych. Koszt wizy (ok. 31 USD) nie jest wliczony jest w sumę wydatków lokalnych

Tajlandia
Od dnia 01.08.2011 przy wyjazdach turystycznych do 30 dni, obywatele polscy są zwolnienie z konieczności posiadania wiz do Tajlandii. Na granicy turyści mają obowiązek przedstawienia biletu powrotnego. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Wietnam
Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są mieć ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju. W zależności od celu wjazdu wydawane są wizy jednokrotne lub wielokrotne z okresem ważności od 1 do 12 miesięcy.

O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju na przykład w Warszawie - koszt wizy ważnej na jeden wjazd wynosi 200 PLN, płatne w Ambasadzie.E-visa - osoby udające się do Wietnamu na okres nie dłuższy niż 30 dni mogą ubiegać się o e-wizę (pojedynczy wjazd) (koszt wizy turystycznej 25 USD). Do uzyskania wizy potrzebne są skany paszportu i zdjęcia oraz konieczna jest płatność kartą kredytową. Link

Inny sposób uzyskania wizy to "Visa on arrival" czyli uzyskanie wizy na lotnisku na podstawie promesy wizowej. Koszt promesy to 100 PLN płatne w naszym biurze. Opłata za wydanie wizy to 25 USD płatne na lotnisku (wiza jednokrotnego wjazdu) lub 50 USD (wiza wielokrotnego wjazdu). Na lotnisku konieczny też jest wypełniony wniosek wizowy oraz zdjęcie do wizy - rozmiar zdjęcia: 4x6 cm.

Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy). Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały. Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC. Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe. Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze
W Kambodży najłatwiej jest płacić drobnymi dolarami (proszę przygotować sobie banknoty o niskich nominałach (1, 5, 10 USD). Można też wymienić je na miejscu na lokalną walutę: Cambodian Riel
Nie ma problemów z wymianą poszczególnych walut w sąsiednich krajach (za wyjątkiem Cambodian Riel). Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro. Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnym pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych nominałach. Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy. Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze. Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie byłoby, gdyby jedna karta była wypukła.

Internet
Powszechnie dostępny, nawet w małych miejscowościach.

Napięcie
Napięcie elektryczne 220 V/ 60 Hz. Gniazdka amerykański i europejski standard. Nie ma potrzeby kupowania przejściówek.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Smaki Azji
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE