Półwysep Florydzki jest najdalej wysuniętym na południe obszarem Stanów Zjednoczonych. Opływają go wody Zatoki Meksykańskiej od zachodu i Oceanu Atlantyckiego od wschodu. 70 procent obszaru półwyspu pokrywają lasy i tropikalna roślinność. Znajdują się tu także ogromne obszary bagienne, na których znacznej części ustanowiono Park Narodowy Everglades. Floryda jest stanem nizinny, wokół jej południowych wybrzeży rozciąga się jeden z największych na świecie łańcuchów raf koralowych będących ulubionym miejscem wypraw płetwonurków...
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Półwysep Florydzki jest najdalej wysuniętym na południe obszarem Stanów Zjednoczonych. Opływają go wody Zatoki Meksykańskiej od zachodu i Oceanu Atlantyckiego od wschodu. 70 procent obszaru półwyspu pokrywają lasy i tropikalna roślinność. Znajdują się tu także ogromne obszary bagienne, na których znacznej części ustanowiono Park Narodowy Everglades. Floryda jest stanem nizinny, wokół jej południowych wybrzeży rozciąga się jeden z największych na świecie łańcuchów raf koralowych będących ulubionym miejscem wypraw płetwonurków...

Kod:AERO

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień: 1
Wyjazd o godzinie 5:00 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Road). Przejazd przez stany Indiana, Kentucky, Tennessee i Georgia. Po drodze przejedziemy przez centrum największego miasta i zarazem stolicy Indiany, Indianapolis. Dłuższy postój (bez zwiedzania) planujemy w okolicy Grot Mamucich - miejscu o randze Parku Narodowego USA. Wśród wielkich jaskiń świata dzierżą one palmę pierwszeństwa. Księga rekordów Guinness'a odnotowuje Mammoth Cave jako najdłuższy (ponad 500 km) podziemny labirynt korytarzy, grot i jaskiń. W trakcie dalszej podróży zatrzymamy się w Nashville, stolicy muzyki country. Zobaczymy największy, liczący 2881 pokoi i nie będący kasynem hotel w USA - Opryland Hotel. Na terenie hotelu spacer po ogromnej oranżerii pod dachem wypełnionej egzotycznymi roślinami, wodospadami i fontannami. Często spotkać tam możemy sławnych uczestników dorocznych koncertów. Następnie zwiedzamy dzielnicę rozrywki, królestwo rytmów country, western i blues'a. Przed wyjazdem z Nashville widok miasta ze Wzgórza Kapitolińskiego a potem ostatnie zdjęcia przed pomnikiem Andrew Jacksona - bohatera i obywatela Tennessee, późniejszego prezydenta USA. Przyjazd na nocleg w okolicy Atlanty około godziny 9:00 PM.

Dzień: 2
W dalszej podróży przez stan Georgia zatrzymamy się w centrum Atlanty, mieście Starego Południa, gdzie urodziła się i tworzyła Margaret Mitchell autorka słynnej powieści „Przeminęło z wiatrem". W programie przejazd pod gmach Stanowego Kapitolu a następnie krótkie postoje przy charakterystycznych dla Atlanty obiektach jak „Underground Atlanta”, dawnym dworcu kolejowym oraz budynku Centrum CNN. Kolejny postój na granicy z Florydą i przywitanie "Słonecznego Stanu". W centrum turystycznym napoje chłodzące dla uczestników wycieczki. W dalszej części podróży przejazd do Ft. Myers, światowej renomy ośrodka wypoczynkowego nad Atlantykiem. Miasto to jest także ważnym centrum finansowym i biznesowym oraz pełni rolę amerykańskiego okna na kraje karaibskie. Liczne plaże są starannie zagospodarowane a woda w oceanie czysta i zawsze ciepła. Życie miasta skupia się przy nadmorskich bulwarach i plażach. Nocleg w Ft. Myers.

Dzień: 3
Tego dnia osoby chętne mogą się wybrać promem na Key West ( wypłynięcie o godzine 8.30 rano ). 3.5 - godzinny rejs można spędzić na słonecznym tarasie statku, podziwiając niezapomniane widoki. Rejs wyjątkowo musi być opłacony przed wyjazdem z Chicago - gdyż musimy wcześniej zrobić rezerwację być mieć pewne miejsca na promie. Do dyspozycji pasażerów jest również bar z przekąskami i koktajlami. Około 12 w południe dopłyniemy do Key West - najdalej na południe położone miasto w USA. Miejsce to oblegane jest przez turystów ale też przez wszelakiej maści "oryginałów i cudaków". Czasem to moze zwykli oszuści i wydrwigrosze ale za to jakież to kolorowe towarzystwo. Popołudnie - śladami "Papy Hemingwaya" na bajecznie kolorowej i totalnie "odjechanej" Duval Str. Oczywiście nie zabraknie czasu na pamiątkowe zdjęcia przy słynnej boi, oznaczającej najdalej na południu wysuniete miejsce Ameryki Północnej. Planowany powrót do hotelu ok.11.00 wieczorem.

Wszyscy Ci, którzy wolą się rozkoszować słońcem i plażą na miejscu mogą skorzystać z takiej możliwości pozostając w hotelu. Do dyspozycji także lokalne atrakcje.

Dzień: 4
Rano wyjazd do Miami. W trakcie przejazdu zwiedzamy Everglades National Park, królestwo krwiożerczego aligatora i wielu jadowitych stworzeń, krainy dzikiego ptactwa i może już ostatnich żyjących w rezerwatach Indian Seminoli. Takie prawie nieuniknione spotkania wśród morza traw i karłowatych palm czekają nas w kolejnej wyprawie po bagnach Everglades, którą urządzimy na pokładzie tzw. air boat - płaskodennych łodzi napędzanych lotniczym śmigłem. Koszt wycieczek fakultatywnych $ 65.00. Popołudnie na plażach Miami Beach. Nocleg w okolicy Miami.

Dzień: 5
Po śniadaniu dla chętnych wycieczka do śródmieścia Miami. W programie: plaże, luksusowe kurorty, architektura Art Deco i Miami Beach. Oceanarium (Seaquarium), pokazy z olbrzymią orką, manaty, lwy morskie, delfiny, tropikalna fauna i flora. Później zwiedzanie śródmieścia Miami i rejs statkiem wśród milionerskich wysp. Na wyspach (podobno sztucznie usypanych) zobaczymy szereg ekskluzywnych posiadłości, których właścicielami są znane a przede wszystkim bogate osoby ze świata filmu, biznesu i sportu. Na koniec oglądamy unikalny Bayside Marketplace. Powrót do hotelu około godziny 6:00 wieczorem . Koszt wycieczki fakultatywnej $ 75.00.

Dzień: 6
Rano wyjazd do Kennedy Space Center, Centrum Kosmicznego USA ulokowanego w trudnodostępnym, bagnistym i pełnym aligatorów przylądku Canaveral. Zwiedzanie Centrum a w tym wycieczka autobusem po ośrodku NASA i film o lotach kosmicznych zrobiony tzw. techniką IMAX. Stojąc w oryginalnej sali dowodzenia z czasów programu Apollo zapoznamy się z przygotowaniami do lotu na księżyc. W specjalnej hali obejrzymy najpotężniejszą rakietę nośną świata „Saturn” oraz dotkniemy próbkę księżycowego gruntu. Wejdziemy do środka wahadłowca a na zewnątrz zobaczymy las rakiet ukazujący historię postępu w budowie pojazdów kosmicznych. Te i inne ciekawostki czekają na nas w jedynym na świecie udostępnionym dla turystów ośrodku lotów kosmicznych (bilet wstepu $ 50,00).

W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu w Cocoa Beach.

Dzień: 7
Przedpołudnie na słonecznej plaży i kąpiele w oceanie. O godzinie 11:00 dla chętnych (wycieczka fakultatywna) wyjazd do jednego z czterech magicznych miasteczek składających sie na Disneyworld. Proponujemy Magic Kingdom lub Epcot Center. Magiczne Królestwo Myszki Mickey. Kto z nas nie słyszał o tej krainie czarów i śmiechu, kto z nas nie oglądał przygód Myszki Mickey i Kaczora Donalda? Walt Disney, genialny rysownik i zdolny biznesmen zdołał urzeczywistnić marzenia swoje, milionów dzieci a pewnie też i dorosłych, którzy na jeden dzień powracają do krainy dzieciństwa. Rozpoznawalnym symbolem Epcot Center jest gigantyczna piłka golfowa, umieszczona na czterech nogach-podporach i zaprojektowana tak, by mogła wytrzymać napór wiatru wiejącego z szybkością 300 km/h. Najbardziej interesujące jest jednak wnętrze tej kuli. Firmy zaproszone do współpracy ze spółką Disney'a sfinansowały wspaniały spektakl dotyczący naszej przeszłości. Używając najnowszych technologii sporządzono makiety i naturalnej wielkości postacie ludzi, którzy przedstawiają historię świata na tyle zwięźle, co dowcipnie. W Epcot Center wkraczamy także do świata przyszłości dzięki najnowszym, najbardziej zaawansowanym technologiom. Bardzo ciekawą częścią Epcot Center są „Mini Państwa”. Czeka nas tam wspaniały spacer po kameralnych uliczkach, wśród charakterystycznych budowli i obiektów przypominających znane miasta i państwa świata. Około godziny 9:00 ostatni show wieczoru - pokaz świateł laserowych i fajerwerków przy akompaniamencie muzyki i tańczących fontann. Jest to widowisko, które łączy w sobie wszystko, co udało się ludziom w tej materii wymyśleć i stanowi wspaniałe zakończenie fascynującego dnia. Powrót do hotelu około północy. Koszt wycieczki fakultatywnej $ 110,00. Nocleg w okolicy Cocoa Beach.

Dzień: 8
Po śniadaniu przejazd do najstarszego, trwale zasiedlonego amerykańskiego miasta St. Augustine. Miejsce to odkryte było przez hiszpańskich konkwistadorów pod wodzą gubernatora z Jamajki, Ponce de Leona. Właśnie tam znajdują się najstarsze budowle wzniesione rękami białych odkrywców, m.in. najstarszy fort wojskowy - Castillo de San Marcos. Oglądanie fortu a następnie przerwa na spacer po najstarszych uliczkach miasteczka. Ostatni etap podróży to przejazd na nocleg w okolice Atlanty.

Dzień: 9
Po śniadaniu rozpoczynamy drogę powrotną do Chicago. W trakcie przejazdu zwiedzanie jaskiń i podziemnego wodospadu zwanego Ruby Falls. Wielką atrakcją tego miejsca są malownicze jaskinie a w nich podziemny wodospad. Spadająca wewnątrz góry z wysokości 27 metrów woda jest kolorowo oświetlona, co razem ze znajdującymi się w sąsiedztwie stalagmitami i stalaktytami daje niezwykły widok. W dalszej części przejazd przez malownicze góry Apallachy. Koszt biletu wstępu około $ 20,00.

Przyjazd do Chicago około godz 11 wieczorem.

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Półwysep Florydzki jest najdalej wysuniętym na południe obszarem Stanów Zjednoczonych. Opływają go wody Zatoki Meksykańskiej od zachodu i Oceanu Atlantyckiego od wschodu. 70 procent obszaru półwyspu pokrywają lasy i tropikalna roślinność. Znajdują się tu także ogromne obszary bagienne, na których znacznej części ustanowiono Park Narodowy Everglades. Floryda jest stanem nizinnym a wzgórze Britton Hill o wysokości 105 metrów jest najwyższym miejscem na półwyspie. Wokół południowych wybrzeży Florydy rozciąga się jeden z największych na świecie łańcuchów raf koralowych będących ulubionym miejscem wypraw płetwonurków. Półwysep Florydzki zakończony jest archipelagiem Key West. Większa część stanu charakteryzuje się podzwrotnikowym, tropikalnym klimatem gdzie średnia roczna ilość pełnych słonecznych dni przekracza 300. Z tego też powodu Floryda nazywana jest potocznie Słonecznym Stanem. Duży wpływ na klimat i zjawiska atmosferyczne mają ścierające się morskie prądy zatokowe. Półwysep Florydzki, podobnie jak cały południowy region wokół Zatoki Meksykańskiej nawiedzany jest często przez groźne huragany i tornada. Sezon suchy to wiosna i zima. Latem i jesienią na Florydzie występują znaczne opady deszczu lecz rzadko kiedy mają one charakter ciągły.

Nazwę La Florida (kwiat) nadał półwyspowi jego hiszpański odkrywca Ponce de Leon będący pod wrażeniem napotkanego bogactwa roślinności. Ponce de Leon wyruszył z Hispanioli (dzisiejsze Haiti) w poszukiwaniu bogactwa, sławy a także jak głosi legenda Fontanny Młodości. Wyprawa dotarła do półwyspu w 1513 roku w dzień Wielkiej Nocy. W 1521 roku król Ferdynand ustanowił Florydę kolonią hiszpańską a jej odkrywcę Ponce de Leona mianował gubernatorem. Aby wzmocnić zagrożoną przez piratów i francuskich Hugenotów pozycję Hiszpanii na Florydzie, król Filip II zlecił zbudowanie fortu i obsadzenie go stałym garnizonem. Wykonując ten rozkaz Pedro Menendez de Aviles założył w 1565 roku miasteczko St. Augustine oraz pierwszą misję katolicką na kontynencie. Położone nad Atlantykiem w północnej części Florydy St. Augustine jest najstarszym miastem w obecnych granicach Stanów Zjednoczonych. Po okresie zmieniającego się panowania hiszpańskiego i brytyjskiego, Floryda ostatecznie została przekazana w 1821 roku rządowi USA. Przez długi okres czasu Floryda znana była przede wszystkim jako słabo zagospodarowany stan rolniczy. Gwałtowny rozwój regionu nastąpił po roku 1950. Przez 40 lat liczba ludności stanu wzrosła z 2,8 mln. do 13 mln. Obok uprawy cytrusów, rozwinął się także przemysł elektroniczny.

Podstawową jednak gałęzią gospodarki stała się turystyka. Wykorzystując położenie, gorący klimat, brak zimy i trwający okrągły rok sezon, zbudowano na Florydzie ogromną ilość ośrodków turystycznych. W 1971 roku koncern Disneya wybudował pod Orlando olbrzymie centrum rozrywki znane jako Disney World. Należące do kompleksu parki odwiedzane są rocznie przez 41 mln. gości. Znanym ośrodkiem wypoczynku i rozrywki stało się Miami. Miasto częściowo zasiedlone przez kubańskich imigrantów stało się modnym miejscem zamieszkania wśród znanych i bogatych przedstawicieli filmu, biznesu i sportu. Będąc na Florydzie trudno nie odwiedzić otwartego dla publiczności Centrum Kosmicznego na Przylądku Canaveral. Floryda to jednak plaże, słońce oraz dzika i bogata przyroda. W parku Everglades zobaczyć można żyjące w swoim naturalnym środowisku aligatory. W czasie rejsu statkiem ze szklanym dnem przy archipelagu Key West turyści mogą podziwiać podwodne życie wokół rafy koralowej. Floryda to typowe miejsce wypoczynku. O każdej porze roku panuje tu wakacyjny nastrój co jest dodatkową atrakcją dla zaganianych ludzi z wielkich miast. Zmęczeni słońcem i aktywnym wypoczynkiem na plażach, turyści chętnie odwiedzają wieczorami liczne nadmorskie bary i restauracyjki oferujące egzotyczne potrawy i trunki spożywane przy muzyce na żywo.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych (możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego)
 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
 • usługi przewodnika
 • śniadanie w niektórych hotelach

 

Cena nie obejmuje:

 • przelotu z Polski
 • bilety wstępu
 • koszty wyżywienia
 • opłat za wycieczki fakultatywne

Zasady

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamań, kradzieży, zgubienia itp. Nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma zastrzega sobie prawo do zmian programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5.000.000 (polisa ubezpieczeniowa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnik może ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych przed i w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Słoneczna Floryda
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE