Trzytygodniowa wyprawa do Peru i Boliwii, podczas której zobaczysz słynne Machu Picchu, inne inkaskie ruiny oraz boliwijskie La Paz. Ale nie tylko! Podczas tej fascynującej wycieczki po Peru poznasz stołeczną Limę, malownicze Cuzco, piękną Arequipę...
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Trzytygodniowa wyprawa do Peru i Boliwii, podczas której zobaczysz słynne Machu Picchu, inne inkaskie ruiny oraz boliwijskie La Paz. Ale nie tylko! Podczas tej fascynującej wycieczki po Peru poznasz stołeczną Limę, malownicze Cuzco i piękną Arequipę. Zejdziesz na dwudniowy trekking do Kanionu Colca, odwiedzisz słynne trzcinowe wyspy Uros na jeziorze Titicaca, wzbijesz się w przestworza, aby podziwiać tajemnicze linie Nazca. Zobaczysz, jak żyją ludzie w odległej Boliwii, wjedziesz na wysokość 5300 m n.p.m. i pokonasz rowerem słynną Drogę Śmierci.

Kod:KIRI

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

1 dzień Wylot z Polski i przylot do Limy
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Limy.*
Zakwaterowanie w urokliwym hotelu przy kościele Św. Franciszka. Wieczorny spacer po przepięknie oświetlonym Plaza de Armas – głównym placu w historycznym centrum stolicy.

2 dzień LIMA: Plaza de Armas, pałac biskupi, katakumby - Pisco
Zwiedzamy historyczne centrum Limy, m. in. katedrę z grobem Pizarra na Plaza de Armas. Zobaczymy pałac prezydencki i pałac biskupi. Chętni mogą odwiedzić katakumby w Kościele Św. Franciszka (koszt około 5 USD). Po południu przejazd do Pisco.

3 dzień ISLAS BALLESTAS - KANDELABR Z PARACAS - WYDMY ICA
Wycieczka łodzią na wyspy Islas Ballestas - zwane peruwiańskimi Galapagos. Podziwiamy tajemniczy kandelabr pozostawiony przez dawne cywilizacje. Na wyspach czeka na nas egzotyczna fauna morska w postaci niezliczonej liczby ptaków morskich, a w zależności od pory roku, możemy też zobaczyć lwy morskie i pingwiny. Po południu przejazd do Ica, gdzie chętni mogą oddać się szaleństwom na wydmach (samochody terenowe i zjazdy na deskach - koszt ok. 20 USD). Po kąpieli w basenie przejazd do Nazca.

4 dzień NAZCA: CEMENTERIO DE CHAUCHILLA, GEOGLIFY
Zwiedzanie słynnego cmentarza Cementerio de Chauchilla - stare grobowce ludów Nazca. Dla chętnych dodatkowo lot małym samolotem nad płaskowyżem Nazca i obserwacja rysunków (koszt ok. 120 USD). Obalimy rozpowszechnione mity dotyczące ich powstania i wyglądu. Przejazd wygodnym, nocnym autobusem do Arequipy.

5 dzień AREQUIPA: TARG SAN CAMILO, KLASZTOR SANTA CATALINA
Zwiedzanie tzw. "Białego Miasta". Po całonocnej podróży, popijając herbatę z liści koki, zaczniemy aklimatyzację na wysokości ok. 2300 m n.p.m. Wybierzemy się na targ San Camilo, gdzie można spróbować świeżych soków owocowych, a odważni wzmocnią się sokiem z żaby. Posileni takim lokalnym śniadaniem wybierzemy się na spacer. Odwiedzimy m.in. klasztor św. Katarzyny (Santa Catalina) z jego pięknymi wnętrzami. Na kolację udamy się do restauracji, gdzie będzie można spróbować „cuy chactado”, czyli lokalne danie ze świnki morskiej.

6 dzień KANION COLCA: TREKKING, OBSERWACJA KONDORÓW
Wcześnie rano wyjazd na wycieczkę do najgłębszego na świecie Kanionu Colca, ciągnącego się na długości ok. 100 km. Trekking (można zabrać kijki lub wypożyczyć na miejscu) w towarzystwie kondorów przez wioski położone na zboczach kanionu (kilkugodzinne zejście piaszczystą i kamienistą ścieżką, w drodze przerwa na posiłek). Odpoczynek na kempingu położonym na dnie kanionu, kąpiele w basenie. Nocujemy w bambusowych chatkach.

7 dzień KANION COLCA: TREKKING - CHIVAY
Nad ranem wyjście z kanionu i podziwianie wschodu słońca na trasie (około 3-4 godziny podejścia kamienistym szlakiem). Jeżeli poczujemy, że nie zdołamy wejść o własnych siłach, istnieje możliwość wynajęcia muła, na którym wjedziemy na górę. Po wyjściu z kanionu udamy się na relaksującą kąpiel w gorących źródłach oraz odwiedzimy kolorowy targ w Chivay. Wieczorem powrót do Arequipy.

8 dzień PUNO - CMENTARZ SILLUSTANI
Przejazd do Puno - miasta nad brzegiem jeziora Titicaca (3812 m.n.p.m)  Popijając herbatę z koki zwalczymy dolegliwości związane z soroche - chorobą wysokościową. Następnie udamy się do Sillustani - wioski nad jeziorem Umayo, gdzie zobaczymy cmentarz z monumentalnymi "kominami" zbudowanymi ze starannie dopasowanych bloków bazaltu. Wieczorem spacer po Puno.

9 dzień JEZIORO TITICACA: Wyspy Uros, Wyspa Taquile
Rano wycieczka na jezioro Titicaca pływające trzcinowe wyspy Uros, zamieszkałe przez indiańskie plemię Aymara oraz dwugodzinna podróż motorówką na wyspę Taquile, gdzie do dziś pielęgnuje się dawne tradycje. Mieszkańcy serwują nam pstrąga i pyszną zupę z quinua. Dzień relaksu i refleksji na najwyżej położonym jeziorze żeglownym na świecie.

10 dzień COPACABANA - LA PAZ: kościół św. Franciszka, Targ Czarowników
Przejazd malowniczą trasą do La Paz w Boliwii. Po drodze wizyta w Copacabanie - boliwijskim kurorcie ze wspaniałą katedrą. Popołudniu zwiedzanie najwyżej położonej stolicy świata, m.in. kościół Św. Franciszka i Targ Czarowników.

11 dzień DOLINA KSIĘŻYCOWA - STOK NARCIARSKI CHACALTAYA
Wyjazd na najwyżej położony stok narciarski świata: Chacaltaya (dolna stacja 5300 m n.p.m.), spacer na szczyt 5400 - 5450 m n.p.m. Odwiedzimy także Księżycową Dolinę, gdzie znajdują się utworzone przez naturę liczne wąwozy i inne formy erozyjne. Powrót do La Paz.

12 dzień ZJAZD ROWEROWY DROGĄ ŚMIERCI DO COROICO
Dla chętnych wyjazd na pełen wrażeń DOWNHILL (zjazd na górskich rowerach) z przełęczy na wysokości 4800 m n.p.m. na 1800 m n.p.m. Trasa zjazdu prowadzi górską, zawieszoną na stromych zboczach drogą, z której rozciągają się przepiękne widoki (koszt ok. 100 USD). Po zjeździe odpoczywamy w małej miejscowości Coroico położonej na skraju górnych pięter dżungli. Odpoczynek w hotelu z basenem i pięknym widokiem na okolicę. Jeśli ktoś nie chce zjeżdżać rowerem może trasę pokonać w samochodzie towarzyszącym rowerzystom.

13 dzień LA PAZ - TIAHUANACO
Odpoczynek w La Paz. Dla chętnych miłośników historii wycieczka do ruin Tiahuanaco (Tiwanaku) - pozostałość po cywilizacji preinkaskiej z nad jeziora Titicaca. Można tam zobaczyć w oryginale słynną Bramę Słońca z podobizną Wirakoczy - ojca wszystkich bogów. (koszt wycieczki to około 30 USD).

14 dzień LA PAZ - CUZCO
Całodzienny przejazd luksusowym autokarem malowniczą drogą do Cuzco w Peru. Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie kilku ciekawych miejsc: muzeum ludu Pukara, przełęcz La Raya, świątynia Wirakoczy w Raqchi, kościół w Checacupe, kościół św. Piotra Apostoła w Andahuaylillas zwany Kaplica Sykstyńską Ameryki. W południe zjemy lunch w miasteczku Sicuani (w cenie).

15 dzień CUZCO: SACSAYHUAMAN, KOLONIALNE KOŚCIOŁY, ŚWIĄTYNIA SŁOŃCA
Zwiedzanie Cuzco (Pępek Świata) - starożytnej stolicy imperium Inków. Zobaczymy m.in. katedrę (z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu) i kościół Sagrada Familia, liczne kolonialne kościoły i ruiny twierdzy Inków Sacsayhuaman, słynną Świątynię Słońca Coricancha odkrytą po trzęsieniu ziemi.
Osoby zainteresowane Inka Trail (górskim trekkingiem do Machu Picchu) rozpoczynają trekking 15 dnia wyprawy. Dzień 16 i 17 to dalszy ciąg trekkingu, a dzień 18 to wejście i zwiedzanie Machu Picchu oraz powrót pociągiem do Cuzco. Rezerwacji należy dokonywać w biurze Kiribati Club z dużym (kilkumiesięcznym) wyprzedzeniem. Za każdym razem indywidualnie potwierdzamy dostępność miejsc.

16 dzień ŚWIĘTA DOLINA INKÓW: PISAC - MORAY - SOLANKI MARAS - OLLANTAYTAMBO
Wycieczka busem do Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie twierdzy Inków w Pisac - krótki spacer do ruin położonych na stromych stokach górskich. Widoki na tarasy uprawne Inków. Dalej zakupy na targu w Pisac. Dojeżdżamy do Moray - koncentrycznych tarasów Inkaskich, gdzie niektórzy przyjeżdżają by czerpać energię z kosmosu. Obok znajdują się Salineras de Maras, malowniczo położone solanki, skąd od dawnych czasów czerpie się sól. Przejazd busem do Ollantaytambo, gdzie po wejściu na wysoką twierdzę wypatrujemy w skałach ukrytego Boga Wirakoczy. Wieczorem przejazd pociągiem do Aguas Calientes – obecnie zwanym Machu Picchu Pueblo.

17 dzień MACHU PICCHU
Wcześnie rano wyjście do ruin Machu Picchu - tajemniczego miasta Inków, ukrytego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami. Zobaczymy wschód słońca nad ruinami miasta. Chętni zdobywają szczyt Machu Pichcu (Starą Górę), od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta lub Wayna Picchu (Młodą Górę), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty. Możemy również przespacerować się do Intipunku (Bramy Słońca). Po południu dla chętnych kąpiel w gorących źródłach lub zakupy pamiątek.

18 dzień CUZCO
Wcześnie rano powrót pociągiem i autobusem do Cuzco. Czas samodzielnie przemierzyć uliczki przyjaznego miasta, odwiedzić targ rzemiosła, a przede wszystkim poczuć niezwykłą atmosferę tego wspaniałego miejsca. Można wybrać się na spacer do dzielnicy artystów San Blas i wyżej, na punkt widokowy, udać się na targ San Pedro lub na relaksujący masaż gorącymi kamieniami.

19 dzień CUZCO
Dalszy ciąg odpoczynku w mieście. Dla chętnych rafting lub wycieczka konna po okolicznych ruinach dawnych twierdz inkaskich.

20 dzień LIMA - MIRAFLORES
Rano przejazd na lotnisko i wylot do Limy, gdzie zwiedzimy Miraflores - ekskluzywną dzielnicę położoną nad brzegiem oceanu. Poznamy nowoczesną Limę. Dla chętnych wieczorem wyjście do rozrywkowej części Miraflores, gdzie można m.in. potańczyć salsę.

21-22 dzień Wylot z Limy i przylot do Polski
Wspólna podróż powrotna do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Zakwaterowanie
Sprawdzone przez nas hotele 3* (pokoje 2os. z łazienkami). W czasie trekkingu w Kanionie Colca nocleg na campingu w bambusowych chatkach wyposażonych tylko w łóżko i koce.

Wyżywienie
Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z własnymi potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport
Na dłuższych przejazdach korzystamy z autobusów pierwszej klasy - wygodne, z toaletą, dvd i klimatyzacją. W programie mamy jeden przejazd nocny z Nazca do Arequipy. Często też wynajmujemy busy. W miastach jeździmy taksówkami. W Kanionie Colca na trekkingu można wynająć muła, który powiezie nas lub nasz bagaż.
Na wszystkie wycieczki i na trekking do kanionu zabieramy tylko bagaż podręczny; bagaż główny zostaje w hotelu.

GALERIA
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa  - Lima - Warszawa oraz Cuzco - Lima
 • transfery lotnisko - hotel - lotnisko
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • 18 noclegów w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami); jeden nocleg w chatkach bambusowych podczas trekkingu
 • śniadania (z wyjątkiem noclegu w chatkach)
 • bilety autobusowe: Lima - Paracas, Ica - Nazca, Nazca - Arequipa, Arequipa - Puno, Puno - La Paz, La Paz - Cuzco, Ollantaytambo - Cuzco
 • prywatny transport na trasie Paracas - Ica i Arequipa - kanion Colca
 • bilety kolejowe Ollantaytambo - Machu Picchu Pueblo - Ollantaytambo
 • bilet wstępu i lokalny przewodnik na Machu Picchu
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN
 • zestaw podróżnika

Wycieczki:

 • Islas Ballestas
 • Cementario de Chauchilla i akwedukty
 • wyspy Uros i wyspa Taquila
 • cmentarz Sillustani
 • Dolina Księżycowa i Chacaltaya
 • wycieczka i lokalny przewodnik w Świętej Dolinie

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie,
 • przejazdy lokalne (taxi),
 • opłaty dworcowe i promowe: ok. 140 USD/os.
 • wyżywienia; orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 20 USD/os.
 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

*Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Atrakcje dla chętnych:

 • Sandboarding i buggy (Koszt około 20 USD)
 • Lot nad liniami Nazca (Koszt około 120 USD)
 • Rafting - Spływ rwącym potokiem w pontonach.  (Koszt 20-50 USD)
 • Downhill w Boliwii - Zjazd rowerowy słynną Drogą Śmierci. (Koszt około 110 USD)
 • Tiahuanaco - Wycieczka do miasta preinkaskiej kultury Tiahuanaco. (Koszt około 30 USD)
 • Wycieczka konna - Zwiedzanie inkaskich ruin w okolicach Cuzco. (Koszt około 10 USD)
 • Inka Trail - Trekking szlakiem Inków (4-dniowy trekking szlakiem Inków do Machu Picchu.)
PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

WIZY:
Boliwia
Polscy turyści udający się do Boliwii są zwolnieni z obowiązku wizowego w przypadku pobytu do 90 dni.
Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

Peru
Obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych (pobyt do 90 dni) oraz podróżujący tranzytem są zwolnieni z obowiązku wizowego.
Okres ważności paszportu przy wjeździe nie jest określony (zaleca się przynajmniej 6 miesięcy).

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców).
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i kurtka przeciwdeszczowa/wiatrochronna.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Polecamy zabranie miękkiej torby na kółkach (ewentualnie dużego plecaka lub miękkiej walizki) i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Śpiwór (mały, letni) - nie musi być ciepły, ważne żeby był mały. Wykorzystujemy go w autokarze w czasie nocnej jazdy - z uwagi na pracującą klimatyzację dobrze jest się przykryć.
 • Jeśli czegoś zabraknie w dużych miastach są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby).

Informacje zdrowotne

 • Apteczka powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
 • Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.
 • Nie stosujemy profilaktyki antymalarycznej z uwagi na krótki czas przebywania w dżungli, jednak pewien stopień ryzyka zachorowania istnieje, dlatego decyzja jest indywidualna i zalecamy konsultacje ze swoim lekarzem. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).
 • Na niektórych obszarach odwiedzanych przez nas w czasie wyprawy występuje żółta febra. Ryzyko zarażenia nie jest duże.

Dokumenty

 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy od daty wylotu).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze
Waluta zabierana na wymianę do Peru i Boliwii powinna być w nowych banknotach i w bardzo dobrym stanie. Najmniejsze rozdarcie czy plama mogą spowodować odmowę wymiany w kantorze.

Napięcie

 • Peru: Napięcie elektryczne 220 V, 60 Hz. Wtyczki typu C (takie jak w Polsce) oraz A.
 • Boliwia: Napięcie elektryczne 230 V, 50 Hz. Wtyczki typu C (takie jak w Polsce) oraz A.
 • Przejściówka nie jest niezbędna.
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Śladem Pumy
Termin podróży
Termin podróży
Cena: od 9790 PLN
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub

POPULARNE PODRÓŻE