mapMarker
Austria
calendar
9 dni; grupa: 15-30 osób
Rower
Rower
Jest to wyjazd rowerowy, którego trasy prowadzą przez terytorium 4 państw leżących w Alpach: Austrii, Szwajcarii, Lichtensteinu i Niemiec. Zapraszamy na podróż rowerem przez kraje, które z jednej strony są do siebie podobne, jednak z drugiej strony można zauważyć różnice między nimi.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Zapraszamy na podróż rowerem przez kraje, które z jednej strony są do siebie podobne, jednak z drugiej strony – po większym zagłębieniu się w ich kulturę – można zauważyć różnice między nimi. Jest to wyjazd rowerowy, którego trasy prowadzą przez terytorium 4 państw leżących w Alpach: Austrii, Szwajcarii, Lichtensteinu i Niemiec. Na obszarze, który poznamy z perspektywy siodełka rowerowego, turystyka rowerowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Głównym tego czynnikiem, poza wspaniałymi widokami, zabytkami i urokliwymi miasteczkami, jest także świetnie rozwinięta sieć dobrze przygotowanych ścieżek rowerowych. Ciągną się one przez dziesiątki kilometrów, prowadząc przez najbardziej malownicze tereny. My też będziemy pokonywać kolejne zaplanowane trasy tymi ścieżkami rozkoszując się pięknymi widokami na góry, jeziora, rzeki i zabytkowe miasteczka. Trasy rowerowe zostały tak zaplanowane, aby zachęcić na ten wyjazd zarówno osoby lubiące przyrodę jak i pasjonatów architektury. 

Atuty oferty:

 • Głębokie, malownicze doliny alpejskie, zarówno po stronie austriackiej jak i szwajcarskiej
 • Trasy rowerowe wzdłuż Jeziora Bodeńskiego, jednego z największych akwenów w Europie
 • Wizyta w Lichtensteinie, jednym z najmniejszych krajów na świecie
 • Przejazd wzdłuż Renu, jednej z najdłuższych rzek Europy, wodospady na Renie
 • Średniowieczne i renesansowe zamki położone na wzgórzach
 • Perły architektury renesansowej i barokowej w Badenii-Wirtembergii i nad Jeziorem Bodeńskim
 • Relaks w basenach termalnych na zakończenie wyjazdu

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wyjazd z Krakowa i przejazd do zachodniej Austrii
Wyjazd z Krakowa o 18:00 (możliwość dołączenia w Katowicach ok 19:30) i nocny przejazd w kierunku zachodniej Austrii.

Dzień 2 Z przełęczy Arlbergpass doliną rzeki Ill do Feldkirch
Arlbergpass (1793m) – Stubben – Kosterle – Dalaas – Bludenz – Nenzing – Feldkirch = ok 58 km na rowerze

Tego dnia rano dotrzemy do pogranicza Tyrolu i Vorarlberg. Wyjedziemy autokarem na przełęcz Arlbergpass leżącą na wysokości 1793m npm i w tym miejscu rozpoczniemy naszą pierwszą trasę rowerową. Z przełęczy zjedziemy kilkoma serpentynami na dno potoku Alfenz. Następnie pojedziemy wzdłuż doliny, aż do ujścia Alfenz do rzeki Ill, mijając po drodze malowniczo położone alpejskie wioski. Zatrzymamy się na chwilę w Bludenz, gdzie nad miastem góruje wysoka wieża kościoła św.Laurencjusza. Tuż obok stoi XVIII wieczny zamek Gayenhofen. Bludenz znane jest także z fabryki czekolady milka. Pojedziemy dalej na rowerach wzdłuż rzeki Ill aż do Feldkirch, zabytkowego średniowiecznego miasteczka. Na uwagę zasługuje tu zabytkowe centrum z kilkoma ciekawymi kościołami (św. Mikołaja) oraz bramami, a także leżący na wzgórzu średniowieczny zamek Schattenburg. Po krótkim zwiedzaniu miasta pojedziemy na nocleg do naszego pensjonatu.

Dzień 3 Z biegiem Renu: zabytkowa Konstancja, Stein am Rhein oraz wodospad Rheinfall
Konstancja – Ermatingen – Steckborn – Mammern – Stein am Rhein – Diessenhofen – Feuerhalen – Schloss Laufen / Rheinfall = ok 63 km na rowerze

Dziś pojedziemy w stronę Konstancji. Do samego centrum miasta wjedziemy na rowerach. Tu zwiedzić warto katedrę NMP, kościół św.Stefana, a także Stary i Nowy Ratusz. Po wyjeździe z Konstancji, udamy się na rowerach na zachód wzdłuż jeziora Untersee. Po drodze zatrzymamy się w urokliwym, średniowiecznym miasteczku Stein am Rhein, leżącym nad Renem przy granicy z Niemcami. W zabytkowym centrum znajdują się malowane kamienice oraz ratusz oraz kościół św.Jerzego. Stąd pojedziemy wzdłuż doliny Renu aż do Rheinfall, ogromnego wodospadu na Renie, który jest największy w Europie pod względem przepływu wody. Po przyjrzeniu się z bliska z platform widokowych, wrócimy do pensjonatu.

Dzień 4 Z przełęczy Fluelapass przez Davos do doliny Renu
Fluelapass (2383m) – Davos – Klosters – Schiers – Landquart = ok 65 km na rowerze

Rano pojedziemy w kierunku Davos i dalej na wysoką przełęcz Fluelapass położoną na wysokości ponad 2300m npm. Spod jeziora Schottensee rozpoczniemy naszą kolejną trasę rowerową na terenie Szwajcarii. Po kilkunastu kilometrach dojedziemy do Davos, będącym najwyżej położonym mieście w Europie. Po krótkiej przejażdżce po mieście, pojedziemy w dół doliny rzeki Landquart mijając po drodze takie miejscowości jak Klosters oraz Schiers. Dzisiejszą trasę zakończymy w miejscowości Landquart położonej nad Renem i z tego miejsca wrócimy z powrotem do pensjonatu.

Dzień 5 Uroki krajobrazowe i zabytkowe miasteczka Badenii-Wirtembergii
Wangen im Allgau – Kisslegg – Wolfegg – Bad Waldsee = ok 50 km na rowerze

Dziś wyruszymy na północ. Cała trasa rowerowa będzie dziś prowadziła wśród wzgórz Badenii-Wirtembergii, trzeciego największego kraju związkowego Niemiec. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania średniowiecznego miasta Wangen z zabytkowym centrum. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim kościół św.Marcina oraz zdobiona Brama Ravensburdzka. Pojedziemy dalej do Kisslegg, sennego miasteczka położonego między 2 jeziorami. Warto tu obejrzeć dwa zamki (stary i nowy) oraz kościół parafialny. Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie Woflegg, miasteczko znane z 2 zabytków: barokowego kościoła św.Katarzyny oraz renesansowego zamku. Trasę rowerową zakończymy w uzdrowisku Bad Waldsee. Warto pospacerować po miasteczku i przyjrzeć się z bliska zdobionym kamienicom i ratuszowi przy głównej ulicy, wejść do kolegiaty św.Piotra czy też przyjrzeć się z bliska zamkowi. Można także wypocząć nad brzegami miejskiego jeziora. Późnym popołudniem udamy się w drogę powrotną do pensjonatu.

Dzień 6 Od przełęczy Hochtannbergpass do Bregenz
Hochtannbergpass (1676m) – Schoppernau – Schnepfau – Ach – Andelsbuch – Egg – Bregenzerbach – Buch – Bregenz = ok 68 km na rowerze

Tego dnia powrócimy w wysokie góry. Pojedziemy w Alpy Algawskie na przełęcz Hochtannbergpass na wysokość 1676m npm. Tu wypakujemy nasze rowery i rozpoczniemy zjazd w dół. Mijając wioskę Schroecken zjedziemy do doliny potoku Bregenzerach, wzdłuż którego prowadzi większa część naszej dzisiejszej trasy rowerowej. Jadąc z biegiem rzeki miniemy miejscowości Schoppernau, Mellau, Ach i dotrzemy do Egg. W tym miejscu wjedziemy w wąską, przełomową dolinę rzeki Bregenzerach. Następnie wdrapiemy się na zbocze nad korytem rzeki i (trawersując je) dojedziemy do Bregenz. Osoby chętne będą mogły pospacerować po historycznym centrum miasta z zabytkowymi kamienicami i ratuszem. Ważne zabytki godne uwagi to m.in: wieża Marcina, kościół parafialny św.Gawła oraz neogotycki kościół Serca Jezusa. Po odpoczynku, wrócimy do pensjonatu na nocleg.

Dzień 7 Alpy szwajcarskie, Jezioro Walensee i zamek w Vaduz
Elm – Glarus – Walensee – Mels – Sargans – dolina Renu – Vaduz = ok 78 km na rowerze

Po śniadaniu udamy się do szwajcarskiej doliny Sernftal, a konkretnie do wioski Elm. Jest to stacja narciarska otoczona przez szczyty przekraczające 3000m npm. Stąd wystartujemy na rowerach i na początku przejedziemy wzdłuż doliny Sernftal docierając do koryta potoku Linth. Jadąc wzdłuż tego ostatniego, dojedziemy do brzegów Jeziora Walensee. Podążając jego południowymi brzegami na zachód dojedziemy do Mels, gdzie pokonamy dział wodny między dorzeczem Renu i rzeki Linth. Następnie wzdłuż Renu pojedziemy do Vaduz, stolicy Lichtensteinu. Tu zakończymy naszą dzisiejszą trasę rowerową. Dla chętnych możliwość zwiedzania zamku w Vaduz. Pod wieczór wrócimy na nocleg do pensjonatu.

Dzień 8 Od Lindau wzdłuż brzegów Jeziora Bodeńskiego, baseny termalne
Lochau – Lindau – Kressbronn – Friedrichshafen – Immenstaad – Meersburg Therme = ok 56 km na rowerze

Po pożegnaniu z naszymi gospodarzami, pojedziemy autokarem do Lochau, gdzie rozpoczniemy nasza trasę rowerową. Dziś będzie ona prowadziła północnymi brzegami Jeziora Bodeńskiego. Po przekroczeniu granicy z Niemcami skierujemy się do Lindau. Zabytkowe centrum położone jest na wyspie na jeziorze. Na Placu targowym stoją 2 kościoły: św.Stefana oraz NMP, a na przeciwległym krańcu starówki, kościół św.Piotra. Na Placu Bismarcka obejrzeć można pięknie stary ratusz. Warto zobaczyć także dwie wieże: Diebsturm i Mangturm. Z Lindau pojedziemy dalej na zachód wzdłuż brzegów jeziora. Zatrzymamy się w Langenargen, gdzie zobaczyć można ładny kościół św.Marcina oraz mały zamek Montfort leżący nad samym jeziorem. Kolejnym przystankiem będzie Friedrichshafen z zabytkowym kościołem św.Mikołaja, kościołem zamkowym oraz molo z wieżą widokową. Trasę rowerową zakończymy w Meersburg. Tu także jest kilka ciekawych obiektów do zwiedzenia m.in. kościół parafialny oraz stary i nowy zamek. Będzie też czas wolny na to, aby skorzystać z lokalnych basenów termalnych. Po kąpielach i kolacji, ruszymy w nocną drogę powrotną do Polski.

Dzień 9 Powrót do Krakowa
Przyjazd do Polski w godzinach południowych. Zakończenie imprezy.

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Wysokie przełęcze i głębokie doliny
Miejsca startowe kilku tras rowerowych zlokalizowane są na wysoko położonych alpejskich przełęczach: Arlbergpass, Hochtannbergpass oraz Fluelapass. W rejonie dwóch pierwszych leżących w austriackim Vorarlberg znajdują się popularne stacje narciarskie. Jednak latem w okolicach wszystkich wymienionych przełęczy dominuje turystyka piesza i rowerowa. Zjazdy z tych miejsc na dno głębokich górskich dolin nie rzadko prowadzą serpentynami. Z górnych partii dolin poruszać się będziemy zazwyczaj wzdłuż koryt potoków i rzek, a towarzyszyć nam będą malownicze krajobrazy stromych, skalistych stoków i grani górskich, także zielonych łąk alpejskich i gęstych lasów. Fluelapass (2383m npm) jest jednocześnie najwyżej położonym punktem na tej wycieczce. Po zjeździe z tej przełęczy, odwiedzimy słynne Davos: znany ośrodek sportów zimowych, a także światowe centrum ekonomii, jakim to miasteczko staje się raz do roku. Jadąc doliną Sernftal, co prawdą nie będziemy zjeżdżać z żadnej przełęczy, ale pokonamy głęboką dolinę, rzadko odwiedzaną przez turystów. Tu także towarzyszyć nam będą wysokogórskie krajobrazy, gdyż dolina ta jest otoczona grzbietami górskimi, które przekraczają wysokość 3000m.

Wielkie jezioro, granica 3 państw i huk wodospadu
Najdłuższa rzeka płynąca przez terytorium Szwajcarii, czyli Ren zasila drugie największe jezioro leżące na terenie tego kraju, mianowicie Jezioro Bodeńskie. Nasze trasy rowerowe będą przebiegały zarówno wzdłuż Renu jak i brzegami wspomnianego jeziora. Jezioro Bodeńskie jest jednym z nielicznym w Europie, którego wody podzielone są pomiędzy trzy państwa. Z tego powodu akwen ten leży na styku kilku różnych kultur. Wałami Renu i brzegami Jeziora Bodeńskiego poprowadzono wygodne, wijące się wśród pól i lasów, ścieżki rowerowe. Dobrze rozwinięta infrastruktura sprawia, że ten region jest jednym z najbardziej popularnych wśród turystów rowerowych w całej Europie. Na zachód od jeziora rozpoczyna się przełom Renu. Największą atrakcją tego odcinka jest Rheinfall, czyli wodospad na Renie, będący największym wodospadem w Europie (pod względem przepływu wody). Poza błękitną barwą wody i bezkresnymi panoramami, zamkniętymi od południa murem Alp, okolice Jeziora Bodeńskiego to także wiele zabytkowych miejscowości, które założono w cichych zatokach lub przy ujściach rzek. Konstancja, Stein am Rhein, Lindau, Friedrichshafen czy Meersburg to tylko kilka przykładów zabytkowych miast, które zobaczymy w rejonie bodeńskim.

Zabytkowe starówki i zamki na wzgórzach
Nasze trasy to nie tylko piękno przyrody i ładne widoki. Podczas jazdy na rowerze niejednokrotnie przejedziemy przez zabytkowe miejscowości ze zwartą, zabytkową architekturą w centrum. Kilka razy ponad centrami miasta zauważymy średniowieczne zamki, strategicznie położone na wyniosłych wzgórzach. W przeszłości zamki te strzegły lokalnych szlaków handlowych lub pełniły funkcje letnich rezydencji dla miejscowych władców. Dziś podnoszą atrakcyjność danego regionu i są dobrymi punktami widokowymi na okoliczne grzbiety i doliny. Dwa zamki ujrzymy w dolinie rzeki Ill, konkretnie w Bludenz oraz Feldkirch, a także na terenie Lichtensteinu: mowa tu o zamku w Vaduz górującym nad doliną Renu oraz oferującym piękne panoramy alpejskich grzbietów. Innym godnym polecenia zamkiem jest Laufen, położony nad samą taflą rzeki na jednym z wapiennych wzgórz, przez które Ren przełamuje się w tym miejscu. W Badenii-Wirtembergii poza kilkoma zamkami, zobaczymy także zabytkowe, ciche miasteczka, założone wokół twierdz i rezydencji. Miasteczka te posiadają jeden główny plac lub ulicę handlową, jeden lub kilka zabytkowych kościołów, ratusz i zabytkowe kamienice często z wyszukanymi  tradycyjnymi malowidłami na fasadach. Przykładami takich miejscowości są Wangen, Kisslegg, Wolfegg oraz Bad Waldsee.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa)
 • ​​Transport rowerów na specjalnej przyczepie
 • ​Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach
 • ​Wyżywienie: 6 śniadań w hotelu
 • ​​Opiekę przewodnika
 • ​Ubezpieczenie: KL, NW, BP
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • ​Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami (20-25 EUR na osobę na dzień)
 • ​Kosztu uczestnictwa w programie 20 EUR (opłaty wjazdowe, zwyczajowe napiwki) oraz kosztu biletów wstępu (ok. 30 EUR)
 • ​Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru (150 PLN)

Liczba uczestników: 15 - 30 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Rowerem nad Jezioro Bodeńskie
Termin podróży
Termin podróży
Cena: od 2490 PLN
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE