Majestatyczne góry rzucające delikatny cień na rowerowe szlaki, orzeźwiające górskie powietrze, wyśmienite potrawy regionalnej kuchni, gościnni mieszkańcy, ziemie ukrywające burzliwą historię pogranicza. To zaledwie kilka z powodów, dla których warto wyruszyć z nami w Dolomity...
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Majestatyczne góry rzucające delikatny cień na rowerowe szlaki, orzeźwiające górskie powietrze, wyśmienite potrawy regionalnej kuchni, gościnni mieszkańcy, ziemie ukrywające burzliwą historię pogranicza. To zaledwie kilka z powodów, dla których warto wyruszyć z nami w Dolomity. Sławne przede wszystkim pośród miłośników trekkingów i narciarstwa, teraz otwierają się dla rowerzystów. I to wcale nie dla tych wyczynowych, przeskakujących na rowerach górskich pomiędzy graniami, a dla każdego z nas, każdego kto chce nacieszyć oczy pięknymi widokami i z perspektywy siodełka poczuć klimat i zapach tego rejonu. Przygotowane przez nas trasy prowadzą górskimi dolinami, pośród winnic i wzdłuż brzegów rzek i jezior. Unikamy stromych podjazdów, a te nieliczne, które na swojej drodze spotkamy wynagrodzą nam włożony trud długimi zjazdami i wiatrem we włosach. Zakosztujemy w miejscowej kuchni i regionalnych przysmakach. Przed nami ponad 300 km wspaniałej przygody!

Atuty oferty:

 • Trasy rowerowe poprowadzone wzdłuż dobrze przygotowanych ścieżek rowerowych
 • Zapierające dech w piersiach krajobrazy górskich szczytów
 • Przejazdy pośród winnic, łagodnie osiadłych na okolicznych wzgórzach
 • Wyśmienita południowotyrolska kuchnia oraz regionalne produkty (sery, wino, wędliny)
 • Degustacja regionalnych win na winnym szlaku
 • Ogrody Trauttmansdorff
 • Relaksujące kąpiele w termach w Merano
 • Historyczna kraina pogranicza, gdzie język włoski przeplata się z niemieckim
 • Ciągle żywe miejscowe tradycje

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wyjazd z Krakowa do Włoch
Wyjazd z Krakowa w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Włoch. Możliwość dołączenia do wyjazdu w Katowicach.

Dzień 2 Przełęcz Brennero i Val Pusteria – przywitanie z Dolomitami
Przełęcz Brennero – Vipiteno (Sterzing) – Fortezza (Franzensfeste) – Aica (Aicha) – Kiens (Chienes) – Brunico (Bruneck) – ok. 65 km

Tuż przed austriacko-włoską granicą zatrzymamy się na śniadanie, po czym przejedziemy na przełęcz Brennero (1374 m n.p.m.). Czeka nas dzisiaj aktywna pobudka. Dla rozprostowania nóg po długiej podróży wsiądziemy na rowery i przywitamy się z Dolomitami. Czeka nas przyjemny, długi (ok. 20 km) zjazd z przełęczy do położonej ok. 500 m niżej miejscowości Vipiteno (Sterzing). Towarzyszyć nam będą piękne krajobrazy budzących się gór. Tutaj będzie chwila na wzmocnienie włoską kawą i ruszamy w dalszą drogę w kierunku jednej z najpiękniejszych dolin w Dolomitach – Val Pusteria, którą będziemy eksplorować i która będzie naszym domem przez następnych kilka dni. Po około 30 km jazdy na rowerze, kilku podjazdach i zjazdach, dojedziemy do naszego hotelu w okolicy miejscowości Brunico.

Dzień 3 Val di Tures i Brunico
Falzes (Pfalzen) – San Giorgio (St. Georgen) – Gais – Villa Ottone (Uttenheim) – Campo Tures (Sand in Taufers) – Molini (Muhlen) – Gais – Brunico (Bruneck) – ok. 45 km

Po śniadaniu ruszymy na północ. Na rowerach odkrywać będziemy dolinę Tures, a naszym celem będzie wyjątkowo położony, XIII-wieczny zamek - Castello di Tures. Podczas jazdy ze wszystkich stron otaczać nas będą góry o szczytach przekraczających wysokość 2000 m n.p.m. Po drodze odwiedzimy też niewielkie górskie miasteczka, takie jak Gais, San Giorgio czy Villa Ottone. Zanim jednak dotrzemy do zamku, czeka nas jeszcze rowerowo-piesza krótka wycieczka w trakcie której zobaczymy trzy wodospady o wspólnej nazwie Cascate di Riva. Idealne miejsce na drugie śniadanie. Chwilę później zwiedzimy wnętrza zamku Castello di Tures. Przejazd na rowerach na południe do miejscowości Brunico (Bruneck) i wieczór w mieście.

Dzień 4 Z widokiem na Tre Crime w kierunku Cortiny d’Ampezzo
Falzes (Pfalzen) – Villabassa (Niederdorf) – Brunico (Bruneck) – Dobiacco (Toblach) – Lago di Dobiacco (Toblacher See) – Val di Landro – punkt widokowy na szczyty Tre Crime – Lago di Landro – Cortina d’Ampezzo – ok. 60 km.

Dzisiaj ruszymy na zachód w kierunku granicy z Austrią. Nie przekroczymy jej jednak, tylko po krótkiej wizycie w Dobiacco, skręcimy na południe w Val di Landro. Malowniczą trasą, prowadzącą wzdłuż dawnej, zbudowanej w czasach I Wojny Światowej trasy kolejowej udamy się w kierunku Cortiny d’Ampezzo, stolicy sportów zimowych i organizatora olimpiady zimowej w 1956 roku. Po drodze kilka razy zatrzymamy się przy mijanych jeziorach (Lago di Landro, Lago di Dobiacco) i z punktu widokowego podziwiać będziemy jeden z najsłynniejszych symboli Dolomitów – szczyty Tre Crime. Po dojechaniu do celu, popołudnie spędzimy w Cortinie i wieczorem wrócimy na nocleg.

Dzień 5 W drodze do Bolzano
Novacella (Kloster Neustift) - Bressanone (Brixen) – Bolzano (Bozen) - ok. 50 km

Po śniadaniu wykwaterowanie. Dzisiaj zmieniamy miejsce noclegu ruszając na zachód, to jednak dopiero wieczorem. Najpierw udamy się do augustyńskiego klasztoru w miejscowości Novacella, aby po krótkim zwiedzaniu ruszyć dalej do Bressanone. Stąd w towarzystwie wspaniałych widoków na rowerach przejedziemy do Bolzano. Po drodze kilkukrotnie zatrzymamy się w urokliwych, niewielkich miasteczkach typowych dla tego regionu. Zobaczymy twierdzę Castel Forte (Trostburg) oraz położony po drugiej stronie rzeki Isarco, charakterystyczny zamek Friedburg w Colma. Wieczór spędzimy w urokliwym Bolzano, które niegdyś urzekło samego Goethego. Autobusem przejedziemy do hotelu.

Dzień 6 Via Claudia Augusta
Lago di Resia – Graun im Vinschgau – Lago della Muta -  Malles Venosta – Sluderno - Silandro – Castelbello – Naturno – Merano – ok. 70 km

Dzisiaj czeka na nas prawdziwa gratka. Przejedziemy odcinkiem słynnej trasy Via Claudia Augusta, dawnej drogi rzymskiej łączącej tereny południowych Niemiec z północną częścią Włoch. Rowerową podróż zaczniemy znad Jeziora Lago di Resia z miejscowości Graun im Vinschgau, gdzie zobaczymy wychylającą się ponad taflę wody słynną dzwonnicę zatopionego kościoła św. Anny. Miasteczko Graun zostało zatopione w 1950 roku i od tej pory przyjezdni mogą podziwiać ten nietypowy widok, pojawiający się na wielu pocztówkach z regionu. Miejscowa legenda głosi, że zimą gdy jezioro zamarza, nadal można usłyszeć bicie dzwonów. Wzdłuż brzegu ruszymy na południe, przejeżdżając obok jeziora Lago della Muta i dalej drogą rowerową prowadzącą wzdłuż rzeki Etsch. Na dzisiejszej trasie czekają na nas kolejne twierdze i zamki niegdyś broniące dostępu do dolomickich dolin. Zobaczymy m.in. Castel Coira (Churburg) – najpotężniejszy kompleks zamkowy Południowego Tyrolu czy malowniczy Castel Castelbello. Po drodze będziemy się zatrzymywać, aby w spokoju podziwiać otaczające nas widoki, czy zjeść drugie śniadanie. Popołudniu dojedziemy do Merano, gdzie damy wytchnienie zmęczonym mięśniom i przez kilka godzin zrelaksujemy się w miejscowych termach.

Dzień 7 Idylliczne krajobrazy Weinstrasse
Appiano - Caldaro - Auer - Tramin - Salorno - Egna – Auer – ok. 60 km

Witamy Was na winnym szlaku - Weinstrasse! Dzisiaj czekają na nas wręcz idylliczne krajobrazy. Na dwóch kołach w niespiesznym tempie przejedziemy wzdłuż rzeki Adygi pośród hektarów winorośli, sadów jabłkowych, jezior i stawów, średniowiecznych zamków. Po drodze będziemy mieli okazję zatrzymać się i zakosztować lokalnych specjałów oraz zaglądnąć co miejscowi ukrywają w przydomowych winnych piwniczkach.

Dzień 8 Ukryte skarby Merano
Dzisiaj czas pożegnać Dolomity. Zanim to jednak zrobimy czeka nas krótka wycieczka do Merano. Będzie okazja odwiedzić wspaniałe ogrody zamku Trauttmansdorff oraz pospacerować historycznym centrum miasta. Chwila na ostatnie zakupy i po obiedzie wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Z pewnością każdy z nas, patrzący w tylne szyby autobusu, spoglądając z tęsknotą za magicznymi górami.

Dzień 9 Powrót do Krakowa
Powrót do Krakowa w godzinach porannych. Możliwość odłączenia się w Katowicach.

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Grüß Gott czy buongiorno?
Co powiedzieć na powitanie? Takie pytanie nie raz zadamy sobie po wejściu do hotelu, sklepu czy restauracji w rejonie Trydent – Górna Adyga / Południowy Tyrol. Tak jak region przyjmuje dwie nazwy, w języku włoskim i niemieckim, tak i odwiedzane przez nas miasta. Tutaj bez problemu możemy się znaleźć w dwóch miejscach na raz – w Bolzano i Bozen, w Bressanone i Brixen, w Brunico i Bruneck, czy w Dobbiaco i Toblach. Wszystkiemu „winna” historia. Niemal na każdym kroku, chociaż na terytorium Włoch, znajdziemy silne wpływy austriackie.

To co w Dolomitach najlepsze!
W trakcie naszego wyjazdu będziemy jeździć po świetnie przygotowanych i wyznaczonych ścieżkach rowerowych. Nasze drogi poprowadzą poprzez idylliczne zielone doliny, pomiędzy winoroślami Weinstrasse, wzdłuż rzeki Adygi, u podnóża bielejących szczytów. Czekają na nas wodospady, lasy, zamki, wspaniałe ogrody, degustacje w winnicach i kąpiele w termach. Przemierzymy część historycznej, dawnej rzymskiej drogi Via Claudia Augusta, zjedziemy z przełęczy Brennero, ale też odwiedzimy m.in. Bolzano, Merano i Cortinę d’Ampezzo.

WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa), dopłata za dojazd z Warszawy 100 PLN w jedną stronę (przy zgłoszeniu do miesiąca przed wyjazdem)
 • Transport rowerów na specjalnej przyczepie
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach/pensjonatach
 • Wyżywienie: 6 śniadań w formie bufetu
 • Ubezpieczenie: KL, NW, BP i SS
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia poza śniadaniami (możliwość wykupienia pakietu 3 kolacji w cenie 140 PLN)
 • Biletów wstępu do obiektów, wód termalnych - 60-90 EUR
 • Wypożyczenia roweru - dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru: 150 PLN


Liczba uczestników: 15 - 30 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Charakter wyjazdu
Jest to wycieczka rowerowa połączona z możliwością poznania najciekawszych atrakcji turystycznych Południowego Tyrolu. Przy okazji jazdy na rowerze, niejako po drodze odwiedzimy historyczne miasta i miasteczka, zobaczymy średniowieczne twierdze, zakosztujemy w regionalnych produktach i winie, a przede wszystkim będziemy upajać się cudownymi górskimi krajobrazami. Przejedziemy wybrane trasy, które uznaliśmy za najciekawsze i charakterystyczne dla tego rejonu. Będziemy jeździć po dobrze przygotowanych trasach rowerowych poprowadzonych wzdłuż najpiękniejszych w Dolomitach dolin, w okolicach winnic na południe od Bolzano, wzdłuż okolicznych jezior, starą trasą kolejową, zjedziemy również z Przełęczy Brennero. W trakcie naszej podróży zawitamy też do takich miejscowości jak Bolzano, Bressanone, Brunico czy Merano. Nie będziemy się tutaj jednak nastawiać na gruntowne zwiedzanie, a poznamy najważniejsze atrakcje i klimat tych miast. Program wyjazdu został tak przygotowany, aby był również czas na wypoczynek, zjedzenie posiłku czy zakupy. Zaplanowane trasy wycieczek rowerowych oceniamy jako łatwe i średnie. Podczas dziennych przejazdów na rowerze dominować będą odcinki płaskie i lekko pagórkowate. Na tym wyjeździe nie ma unikamy długich podjazdów. Bagaż główny pozostawiamy w hotelu i na rower zabieramy ze sobą jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Planowane dzienne dystanse, które będziemy przemierzać to ok. 45-65 km. Tempo będzie dostosowywane do uczestników wycieczki, należy jednak pamiętać, że podróżujemy typowo rekreacyjnie, zatrzymując się przy ciekawych obiektach. Będzie czas by chwilę odpocząć, zrobić zdjęcie, nacieszyć się pięknymi widokami. Podczas całego wyjazdu wycieczkę asekurował będzie autokar lub bus, z którego pomocy będzie można w każdym momencie skorzystać w przypadku awarii roweru, bądź opadnięcia z sił.

Zakwaterowanie
Noclegi zaplanowane są w pensjonatach położonych w dolinie Val Pusteria oraz w okolicy Merano. Do dyspozycji będą pokoje 2-3 osobowe z łazienkami. Ręczniki oraz pościel będą zapewnione, nie ma konieczności zabierania śpiworów.
Pensjonaty dysponują pokojami o różnym standardzie. Uczestnicy mogą być zakwaterowani w pokojach o różnej wielkości. W Południowym Tyrolu zdarza się, że w zwyczaju jest kwaterowanie dwóch osób w pokoju z jednym dużym łóżkiem małżeńskim z dwoma oddzielnymi kompletami pościeli. Uczestników zainteresowanych zakwaterowaniem z konkretnymi osobami prosimy o kontakt z biurem najpóźniej na 2 tygodnie przed terminem rozpoczęcia wyjazdu.
Podczas wyjazdu istnieje możliwość zakwaterowania w pokoju 1-osobowym za dodatkową opłatą. Ilość pokoi 1-osobowych jest ograniczona. W przypadku chęci skorzystania z takiej możliwości prosimy o kontakt z biurem w celu potwierdzenia dostępności miejsc.

Wyżywienie
W cenę wycieczki wliczono śniadania bufetowe w miejscach noclegów. Pozostałe posiłki przygotowujemy sobie sami lub korzystamy z restauracji. Można zabrać pewną ilość trwałej, nie psującej się żywności ze sobą, nie należy jednak brać zbyt dużej ilości jedzenia. Będzie możliwość skorzystania ze sklepów i restauracji na miejscu. Dla osób chcących spożywać posiłki w lokalnych restauracjach sugerujemy przeznaczenie na ten cel około 20-25 EUR dziennie na osobę.
Podczas wyjazdu istnieje możliwość zamówienia pakietu 5 obiadokolacji w cenie 260 PLN do czego zachęcamy. Kuchnia tyrolska jest smaczna, a podawane porcje smaczne i sycące (kolacja składa się zazwyczaj z 3 do 5 dań). Decyzję o zamówieniu kolacji należy podjąć przed wyjazdem i przekazać ją do biura najpóźniej na dwa tygodnie przed wyjazdem. Osoby zainteresowane posiłkami wegetariańskimi lub innymi posiłkami podyktowanymi specjalną dietą mogą przekazać taką informacje do biura. Po sprawdzeniu możliwości przygotowania niestandardowych posiłków skontaktujemy się z osobami zainteresowanymi.

Transport
Autokar lub bus (w zależności od wielkości grupy) na całej trasie. Wyjazd z Krakowa. Przewóz rowerów odbywa się przy użyciu specjalnie do tego celu przeznaczonej przyczepy. Podczas trwania wyjazdu część z naszych wycieczek rozpoczniemy lub zakończymy w hotelu, podczas niektórych dystans do początku trasy rowerowej lub po jej zakończeniu pokonamy autokarem. Miejsca w autokarze / busie Uczestnicy będą zajmowali w kolejności, w której zgłosili się na wycieczkę.

Warunki klimatyczne
Nasze wycieczki w Dolomity organizowane są w czerwcu i wrześniu – w terminach najbardziej optymalnych ze względu na warunki pogodowe. Średnia temperatura powietrza wynosi w tych okresach od 21° do 24°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia wyładowań atmosferycznych jest znacznie mniejsze niż w miesiącach wakacyjnych. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że będziemy otoczeni górami i różnica temperatury pomiędzy dniem i nocą może być odczuwalna.

Informacje zdrowotne
Nie ma obowiązkowych szczepień, nie są znane żadne większe zagrożenia dla zdrowia związane z podróżowaniem w ten rejon. Uczestnicy zgodnie z ofertą są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych na terenie Unii Europejskiej oraz na terenie krajów należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Otrzymanie Karty nie pociąga za sobą żadnych kosztów, trzeba tylko o nią wystąpić do Narodowego Funduszu Zdrowia. Więcej informacji: www.nfz.gov.pl/ekuz

Rower
Każdy z Uczestników zabiera własny rower. Podczas tego wyjazdu zalecamy korzystanie z roweru górskiego lub trekkingowego. Rower trekkingowy charakteryzuje się średnio wąskimi oponami (szersze niż w rowerach szosowych, węższe niż w górskich). Rower taki jest uniwersalny – sprawdza się zarówno przy jeździe po asfalcie jak również po drogach i ścieżkach szutrowych. Z reguły też jest wyposażony w wygodne siodełko co dodatkowo sprzyja kilkugodzinnej dziennej jeździe. Rower wyposażony być powinien w oświetlenie (przednie, tylne). Rower MUSI POSIADAĆ 2 PRZERZUTKI: przednią z 3 tarczami na korbowodzie i tylną z minimum 7 tarczami na kasecie (wielotrybie tylnym). Użyteczne mogą się okazać również bidon, dzwonek, błotniki oraz bagażnik. Poza tym, każdy z uczestników powinien zabrać podstawowe części zamienne dla swojego roweru (tj. zapasowa dętka, linka hamulcowa) – ich dokładną listę prześlemy wraz z informacjami wyjazdowymi na około 3 tygodnie przed wyjazdem, aby na spokojnie móc je skompletować. Istnieje możliwość wypożyczenia roweru w biurze – osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

Dokumenty
Wyjeżdżając za granicę należy pamiętać o zabraniu dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość: dowodu osobistego lub paszportu! Przed wyjazdem prosimy sprawdzić datę ważności dokumentu.

Elektryczność
Każdego dnia na noclegu będzie możliwość skorzystania z elektryczności. We Włoszech używane są te same wtyczki co w Polsce, nie ma konieczności zabierania adapterów. Może się on jednak okazać konieczny w przypadku grubszych wtyczek z bolcem – np. do laptopa. Warto zaopatrzyć się w tzw. „złodziejkę” w przypadku chęci jednoczesnego podłączenia większej ilości sprzętu elektronicznego ponieważ czasami w pokojach znajduje się tylko jedno gniazdko.

Pieniądze
Walutą we Włoszech jest euro (EUR). Euro można zakupić w Polsce i zabrać gotówkę na wyjazd bądź wziąć kartę kredytową/bankomatową i wypłacić pieniądze we Włoszech. Ceny podstawowych produktów w sklepach są średnio 10-20% wyższe niż w Polsce.
Na wyjazd należy zabrać pieniądze na wydatki własne oraz dodatkowo zabezpieczyć 60-90 EUR na opłaty klimatyczne i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów czy wód termalnych.
Przykładowe ceny wybranych produktów:

 • chleb - 2,6 EUR
 • bułka - 0,3 EUR
 • masło - 1,75 EUR
 • mleko - 1,20 EUR
 • ser żółty - 10,50 EUR/kg
 • woda mineralna (1,5 litra) - 0,6 EUR
 • sok (1 litr) – 1,5 EUR
 • kawa (250 g) – 2,5 EUR
 • czekolada – 1,2 EUR
 • wino (0,75 litra) – 4,0 EUR

CO ZABRAĆ?
Dokumenty:

 • dowód osobisty lub paszport – jedziemy za granicę!

Ubrania:

 • wygodne buty na rower
 • sandały lub inne lekkie buty
 • klapki pod prysznic
 • ubrania na ciepłą i chłodną pogodę
 • lekkie okrycie przeciwdeszczowe
 • czapkę/chustkę chroniącą przed słońcem
 • strój kąpielowy i ręcznik w przypadku chęci skorzystania z term w Merano

Inne:

 • podręczny mały plecak na codzienne wycieczki lub sakwa na rower
 • okulary przeciwsłoneczne – takie, aby nie spadały podczas jazdy na rowerze
 • scyzoryk lub nóż turystyczny
 • krem do opalania z filtrem
 • aparat fotograficzny
 • apteczkę (osoby, które używają leków, plastry na ewentualne otarcia, bandaż elastyczny)
 • stopery do uszu
TERMINY I REZERWACJA
DANE DO REZERWACJI
Rowerem w cieniu Dolomitów
Termin podróży (dostepne: 1)
Cena: od 2440  PLN
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub

POPULARNE PODRÓŻE