Johannesburg - Sun City - Tshwane - Mpumalanga - PN Krugera - Durban - Basutu - Lesotho - Tsitsikamma - Przylądek Dobrej Nadziei - Kapsztad
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Johannesburg - Sun City - Tshwane - Mpumalanga - PN Krugera - Durban - Basutu - Lesotho - Tsitsikamma - Przylądek Dobrej Nadziei - Kapsztad

Kod:LTSL

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

DZIEŃ 1.
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot przez jeden z europejskich portów.

DZIEŃ 2. (180 km)
Przylot do Johannesburga. Spotkanie z przewodnikiem. Wymiana waluty w jednym z banków na lotnisku. Podziwianie panoramy „Miasta Złota”, następnie przejazd do osady Gold Reef City, która dała początek współczesnemu Johannesburgowi. Zjazd do kopalni złota, pokaz jego wytopu połączony z wizytą w mennicy lub Lion Park, gdzie z bliska można przyjrzeć się władcom afrykańskiego buszu. Po południu odwiedziny w Wiosce Lesedi i zapoznanie się z kulturą różnych plemion afrykańskich. Po występach lokalnej ludności dla chętnych kolacja składająca się z potraw kuchni afrykańskiej. Wieczorne ognisko z mieszkańcami wioski. Nocleg w domkach przystosowanych do potrzeb turystów.

DZIEŃ 3. (300km)
Po śniadaniu wyjazd do afrykańskiego Las Vegas – Sun City. Po drodze okazja na zakup pamiątek na miejscowym targu. Wizyta w Lost City oraz pobyt w wodnym parku rozrywki Dolina Fal, a także w kompleksie kasyn. Po południu przejazd do Tshwane (dawnej Pretorii) – administracyjnej stolicy kraju. Zwiedzanie pomnika Voortrekkera, domu Paula Krugera, byłego prezydenta RPA, w którym obecnie znajduje się muzeum. Spacer po ścisłym centrum miasta. Nocleg w Pretorii.

DZIEŃ 4. (480km)
Po śniadaniu wczesny wyjazd do prowincji Mpumalanga, zamieszkiwanej w większości przez Zulusów. Przejazd przez pola walki z czasów wojen burskich. W południe zwiedzanie muzeum w Laydenburg. Przejazd przez Rezerwat Kanionu Rzeki Blyde, jeden z największych kanionów Afryki, położony w Górach Smoczych. Te tereny obfitują w spektakularne widoki, a unikalne formacje geologiczne jak Burke Luck Potholes (na cześć poszukiwacza złota Toma Bourke), Three Rondavels („Trzy Okrąglaki”) czy God’s Window („Okno Boga”), wodospady Berlin oraz Lizbona należą do wielkich atrakcji tego regionu. Nocleg w hotelu w otoczeniu Gór Smoczych.

DZIEŃ 5. (360km)
Wczesny wyjazd mikrobusem na safari fotograficzne do Narodowego Parku Krugera – jednego z najsłynniejszych rezerwatów na świecie, symbolu Południowej Afryki, ciągnącego się 400 km z północy na południe i 70 km za wschodu na zachód. Na tym olbrzymim obszarze żyją setki gatunków ssaków (w tym „wielka piątka”: lwy, lamparty, słonie, nosorożce, bawoły), ptaków, gadów, płazów, gatunków ryb i ponad trzysta gatunków drzew… Czas wolny na terenie parku. Wczesnym popołudniem zakwaterowanie w jednym z obozów, a następnie kolejne safari mikrobusem. Dla chętnych czterogodzinny przejazd pojazdami terenowymi: rano, po południu lub wieczorem. Nocleg na terenie parku.

DZIEŃ 6. (410 km)
Przedśniadaniowe safari mikrobusem. Powrót na posiłek, po czym kontynuacja safari. Około południa pożegnanie z rezerwatem i przejazd przez zapomniane, ukryte w górach Królestwo Swaziland, małe państwo, którego narodowa dewiza brzmi „Jesteśmy twierdzą”. Wizyta u jednej z rodzin z plemienia Suazi (mile widziane podarki – używana odzież, żywność). Powrót do RPA do serca krainy Zulusów – Kwa Zulu Natal. Kolacja przy ognisku na farmie dzikich zwierząt. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7. (310 km)
Po śniadaniu wyjazd do najstarszego w Afryce rezerwatu Hluhluwe–Umfoloz, założonego w celu ochrony białego i czarnego nosorożca. Czterogodzinne safari mikrobusem (lub fakultatywnie pojazdem terenowym). Przejazd do Simangaliso. Wizyta na miejscowej farmie krokodyli, piesze safari po Rezerwacie Simangaliso, następnie rejs statkiem po jeziorze w poszukiwaniu hipopotamów, krokodyli oraz ptactwa wodnego. Kolacja we własnym zakresie w restauracji. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8. (240km)
Przejazd przez wybrzeże delfinów do Durbanu. Nazwa miasta w języku Zulusów oznacza „miejsce nad zatoką”. Podziwianie foczych i delfinich sztuczek w oceanarium, mieszczącym się na starym statku. Przechadzka słynnym bulwarem Złota Mila. Kolacja (na koszt własny), a po niej objazd Durbanu nocą i oddychanie atmosferą niesamowitego kulturowego tygla, mieszanki kultur azjatyckiej, afrykańskiej i europejskiej. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9. (380 km)
Wcześnie rano pożegnanie z tropikiem Oceanu Indyjskiego. Wjazd do krainy Basutu, a przy dobrej widoczności rzut oka na szczyty Gór Smoczych: Pałac Gigantów i Amfiteatr z wodospadem Tugela (850 metrów wysokości), drugim pod względem wysokości na świecie. Podziwianie rysunków skalnych, pozostałości po przodkach Buszmenów. Wydrążony w piaskowcu kanion Golden Gate (Złote Wrota) urzeka swoją niepowtarzalną magią. Na zakończenie dnia wizyta w wiosce-muzeum Basutu, prezentującej kulturę i obyczaje plemienia, które jeszcze niedawno praktykowało kanibalizm… Nocleg na terenie parku w hotelu.

DZIEŃ 10. (630 km)
Po śniadaniu przejazd przez pustynię Karru wokół Królestwa Lesotho – państwa położonego w całości na wysokości ponad 1000 m n.p.m. W drodze postoje w zabytkowych miejscowościach. Przyjazd do Cradock, zwiedzanie miasta z charakterystyczną kolonialną architekturą. Nocleg w hotelu z czasów gorączki złota.

DZIEŃ 11. (280 km)
Śniadanie. Przejazd do Port Elizabeth. Objazd miasta i jego największych atrakcji: Fort Fryderyk, kamieniczki rzemieślników czy wieża Campanile, wzniesiona dla uczczenia lądowania osadników w 1820 roku. Wizyta w nadmorskim rezerwacie przyrody Cape Retrival, uroki plaży i rafy koralowej. Wieczorny relaks przy piwie w portowej tawernie. Kolacja we własnym zakresie w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu przy samej plaży.

DZIEŃ 12. (460km)
Po śniadaniu wyjazd do regionu Tsitsikamma. Postój przy 800-letnim „Wielkim Drzewie”, wjazd do Nadmorskiego Parku Narodowego Tsitsikamma. Przejście mostem linowym nad ujściem rzeki Sztormowej. Przekroczenie największego mostu kontynentu nad rzeką Bloukrans, do delty rzeki Knysna. Degustacja ostryg. Przejazd szlakiem górskim Montaque, dawniej wykorzystywanym do transportu kości słoniowej. Kolacja na koszt własny – okazja do spróbowania dań ze strusia i innych dzikich zwierząt. Nocleg w pensjonacie na farmie w Oudtshoorn, stolicy hodowców strusi.

DZIEŃ 13.
Po śniadaniu wizyta w grocie Cango słynącej z zachwycających stalaktytów i stalagmitów. Odwiedziny na farmie strusi i poznanie tajemnic hodowli tego interesującego ptaka. Degustacja win, brandy oraz porto w lokalnych winiarniach, cieszących się uznaniem na całym świecie – Napoleon III pijał wyłącznie Cape Colony Port! Powrót na nocleg.

DZIEŃ 14.
Przy sprzyjających warunkach pogodowych wjazd kolejką na Górę Stołową. Podróż do Hout Bay wzdłuż wybrzeża, następnie rejs statkiem na wyspę fok. Chwila na zdjęcia w Chapmans Peack. Zwiedzanie Przylądka Dobrej Nadziei, styku oceanów Indyjskiego i Atlantyckiego. Okazja do zobaczenia krzyży, pozostawionych przez pierwszych podróżników, którzy opłynęli kontynent afrykański: Bartolomeo Diaza i Vasco da Gamy. W drodze do Kapsztadu spotkanie z pingwinami w Simon’s Town. Zachód słońca z lampką wina na Wzgórzu Sygnałowym.

DZIEŃ 15. (220 km)
Śniadanie. Zwiedzanie Kapsztadu, w tym zamku z XVII wieku, ogrodu botaniczne Kirstenbosch, budynku parlamentu, katedry anglikańskiej. Wizyta w jednym z licznych meczetów wybudowanych przez zesłańców, politycznych wrogów ekspansji holenderskiej. Ostatnia okazja na zakupy na afrykańskim targowisku. Czas wolny w centrum miasta, spacer po aleją Świętego Jerzego. Zwiedzanie udostępnionej dla turystów części portowej miasta. Pożegnanie z Afryką przy lampce szampana na plaży z widokiem na Zatokę Stołową oraz miasto Kapsztad. Transfer na lotnisko. Odprawa oraz odlot do kraju.

DZIEŃ 16.
Przelot do Europy, lądowanie w Warszawie.

GALERIA
WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w hotelach na poziomie 3*i 4* lub bungalowach (pokoje 2osobowe z łazienkami, klimatyzacja (gdzie konieczna), czajnik, kawa i herbata w pokojach w większości hoteli. Baseny kąpielowe
  w większości miejsc noclegowych.
 • przelot: Warszawa-Johanesburg Kapsztad-Warszawa\
 • posiłki wymienione w programie.
 • transport z klimatyzacją.
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika na terenie RPA, Swazilandu.
 • ubezpieczenie (KL 30 000 Euro, NW 3 000 Euro)

Cena nie zawiera:

 • Wstępów na wymienione imprezy oraz degustacje płatne przewodnikowi po wylądowaniu –USD 580
 • Safari terenowymi pojazdami (na życzenie za dopłatą)
 • porterów (ok. 1.USDza bagaż)
 • napiwki

 

CENA: 6 170 PLN + 2 130 USD
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 6 170 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
III rata: 2 130 USD uczestnik zabiera ze sobą

 

 

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
RPA – Śladami Gwiazdy Południa oraz Królestwo Swaziland
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE