Johannesburg - Sun City - Tshwane - Mpumalanga - PN Krugera - Durban - Basutu - Lesotho - Tsitsikamma - Przylądek Dobrej Nadziei - Kapsztad
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Johannesburg - Sun City - Tshwane - Mpumalanga - PN Krugera - Durban - Basutu - Lesotho - Tsitsikamma - Przylądek Dobrej Nadziei - Kapsztad

Kod:LTSL

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1.

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Kapsztadu przez jeden z portów lotniczych.

Dzień 2 (40km).
Przylot do Kapsztadu . Powitanie przez lokalnego licencjonowanego przewodnika (z językiem polskim) przejazd na zbocze Góry Diabelskiej do miejsca – Mauzoleum Cecyla Rodeza z widokiem na północną cześć miasta, powitanie Kapsztadu – Matki Miast z lampką lokalnego szampana. Zwiedzanie Kapsztadu: Ogrody botaniczne (Company Garden s), Budynków Parlamentu. MalayQuarters –(na zboczu góry Sygnałowej) budynki kiedyś zamieszkałe przez zesłańców/niewolników, dzisiaj tętniące życiem środowisko - Cape Malay krótki przystanek na lokalny przysmak – Babbotie lub Halal Rol, czas na targowisko z wyrobami Afryki - czas wolny w centrum miasta. Spacer po Deptaku- Sant Georges street. Transfer do hotelu czas na odświeżenie. Zwiedzamy słynny Water Front – część portowa udostępniona dla turystów z mnóstwem sklepów, restauracji, typowa turystyczna atmosfera. Wjazd na Górę Sygnałową – widok na miasto Kapsztad . Przejazd na plażę – Table Bay, skąd przy kolacji z owocami morza będziemy podziwiać zachód słońca. Powrót do Lodge oddalonej o spacerek od plaży, z widokiem na całą Zatokę Stołową z miastem. Nocleg Lodge 3*. (Kolacja w restauracji).

Dzień 3 (240km).
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie rezerwatu Półwyspu Przylądkowego. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą wjazd na Górę Stołową skąd będziemy podziwiać widok na miasto Kapsztad oraz Zatokę Stołową. Przejazd malowniczym wybrzeżem przez Bantry Bay oraz Camps bay do Hout Bay. Podróż statkiem na wyspę Fok . Następnie przejazd na miejsce widokowe Chapmans Peack . W Parku Przylądkowym odwiedzamy Przylądek Cape oraz Przylądek Dobrej Nadziei miejsce, gdzie spotykają się dwa oceany Indyjski i Atlantycki. Odwiedzamy miejsce, gdzie słynni podróżnicy Bartolomeo Diaz oraz Vasco da Gama postawili pierwsze chrześcijańskie krzyże na w tej części afrykańskiego kontynentu. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w Simons Town na Plaży Pingwinów, gdzie można spotkać kolonie tysięcy pingwinów. Następnie powrót do Lodge, czas na odświeżenie. Wieczorem kolacja w restauracji – teatrze gdzie w czasie posiłków miejscowi artyści zapoznają nas z rytmami Afryki.(Tradycyjna kuchnia afrykańska oraz rytmy Afryki) przejazd przez śpiące miasto - Kapsztad nocą. Powrót do Lodge 3*.(Śniadanie w lodge, kolacja w restauracji)

Dzień 4 (460 km).
Po śniadaniu wyjazd z Kapsztadu, drogą prowadzącą przez tunel Hugenotów (4800m) w region Klein Karoo. Mijając liczne winnice zatrzymujemy się w rezerwacie ptasim miejscu gnieżdżenia się setek Białych Ibisów – niespotykany widok tych terytorialnych ptaków godzących się (ze względu na bezpieczeństwo piskląt) na niewygody kliku drzew. Zatrzymujemy się w lokalnej wytwórni suszonych lokalnych owoców ( mango, jabłka, brzoskwinie, banany, morele) po zapoznaniu się z prostym procesem suszenia owoców na słońcu ( nie w suszarniach) oraz zakupie tych zdrowych przysmaków na drogę , kontynuujemy podroż do małej , ale znanej na świecie destylarni Brendy – Barydale. Degustacja oraz zakupy i jedziemy dalej. Jadąc przez malownicze tereny z daleka od codziennej cywilizacji zatrzymujemy się w małej osadzie przy winnicy aby spróbować ( i zakupić – na drogę) najlepsze w regionie Porto oraz inne wina. Kolacja pod tytułem struś oraz nocleg na farmie strusi 4*. Wieczorem rozkoszujemy się widokiem gwiazd widzianych tylko z południowej części półkoli. ( śniadanie, Kolacja)

Dzień 5 (220 km).
Po wiejskim śniadaniu z wiejskimi kiełbaskami, jajkami, dżemami, serami, oraz lokalną kawą – wszystko z farmy, wyjeżdżamy podziwiać grotę Cango z jej wspaniałą kolekcją barwnych stalagmitów oraz stalaktytów –jest to piąta najpiękniejsza jaskinia na świece. Następnie przejazd przez rezerwat Swartberg Pass niezapomniane widoki mrożące krew w żyłach przepaście doprowadzą nas do osady Price Albert, krótki postój na kawę lub lokalną herbatę Rooibos. Po opuszczeniu osady przejazd przez dolną część wąwozu Swatrberg- Schoemanspoort, zatrzymujemy się na piknik w jednym z wielu czarujących miejsc widokowych. Wracając do Oudshoorn odwiedzamy jedną z farm hodowlanych strusi, gdzie zapoznamy się z interesującymi faktami hodowli tego ptaka oraz będziemy mieli okazję osiodłać tego biegacza pustyni. Powrót na farmę 4* oraz kolacja pod tytułem antylopy Afryki. (śniadanie, kolacja)

Dzień 6 (460km).
Po śniadaniu wyjazd w stronę Garden Rout. Przejazd szlakiem górskim Montaque, który służył do transportu kości słoniowej z centralnej Afryki na wybrzeże. Postój w Knysna miejscu słynącym ze świeżych ostryg. Podróż łódką motorową do rezerwatu, gdzie specjalny terenowy pojazd zawiezie nas na szczyt góry z zapierającym dech widokiem na ocean oraz Knysna Lagoon, spacer do miejsca gdzie oceaniczne prądy wciskają się do laguny. Szybki obiad i powrót do portu aby kontynuować dalsza podróż przez największy most kontynentu Bloukrans, z możliwością ( fakultatywnie 50USD )Skok Bungie – Najwyższy skok na świecie 216 m , następnie udamy się do Tsitsikamma Nadmorskiego Parku Narodowego, gdzie czeka nas spacer Szlakiem Wydry, przez linowy most zawieszony ponad ujściem rzeki Sztormowej, obserwujemy odwieczną walkę oceanu z lądem. Wizyta w miejscu gdzie znajduje się 1000 letnie „Wielkie Drzewo” oraz jego starszy powalony brat. Przejazd do Port Elizabeth, zakwaterowanie w hotelu ( 100 m od plaży) kolacja w hotelu lub jeżeli czas na to pozwoli w miejscowej tawernie przy dźwiękach muzyki oraz miejscowym piwie , będziemy mieli okazje skosztować lokalnej ryby lub najlepszej w Afryce golonki pieczonej na otwartym ogniu. Nocleg w hotelu 3* ( śniadanie, obiad, kolacja)

DZIEŃ 7. (280 km)
Wczesny spacer po deptaku - plaży w poszukiwaniu muszli wyrzuconych po nocnym sztormie. Po śniadaniu wizyta w nadmorskim rezerwacie przyrody Cape Retrival , spacer po plaży oraz przy odpływie po rafie koralowej. Objazd miasta Port Elizabeth połączony ze zwiedzaniem zabytków: Fort Fryderyk 1799, kamieniczki rzemieślników, wieża Kampanella wybudowana dla uczczenia lądowania osadników w 1820 roku. Kierujemy się na północ do miejscowości Cradoc po drodze mijając regiony Cape Aloe – Czas na zwiedzanie uroczego miasteczka z kolonialną architekturą –Cradock. Nocleg w hotelu 3*. (Śniadanie, kolacja)

Dzień 8 (630 km).
Po śniadaniu przejazd przez centralną pustynię Karoo wokół Królestwa Lesotho. Podziwiając szczyty ponad 3400 mnpm, odwiedzamy kilka zabytkowych miejscowości takich jak Burgersdorp z fascynującymi rysunkami z czasów osadników oraz z fortecami zbudowanymi przez brytyjskich kolonialistów do obrony kolejowych mostów w czasach wojny kolonialnej. W rezerwacie Golden Gate, oglądamy przy złocistym zachodzie słońca widok na – Złote Wrota –( dla chętnych wspinaczka około 45 minut) zakończymy dzień przy wytwornej kolacji w hotelu na wysokości ponad 2000 m npm z przysmakami regionu. Hotel 4*( śniadanie, kolacja)

Dzień 9 (280 km).
Po śniadaniu odwiedziny w wiosce kulturowej ‘’Basutu’’, zapoznamy się z kulturą i obyczajami tego plemienia, które jeszcze tak niedawno praktykowało kanibalizm. ( czas na odwiedziny miejscowego Sangoma- czarownika) przejeżdżamy obok Gór Smoczych 3400m npm (przy korzystnych warunkach pogodowych) powitają widokiem na szczyty "Pałacu Gigantów", w parku Royal Natal Park z drugim najwyższym na świecie wodospadem Tugela (850 metrów wysokości) będziemy mieli okazje zobaczyć formacje "Amfiteatru" oraz wspiąć się do miejsca ,gdzie znajdują się rysunki buszmeńskie. Na nocleg hotel 3* oraz kolacje zjeżdżamy do miejscowości Underberg. (śniadanie, kolacja)

Dzień 10 (300 km).
Po śniadaniu przygotowujemy się na przejazd z adrenaliną, specjalne pojazdy terenowe zabiorą nas na przeprawę życia poprzez stromy, wijący się szlak Sani Pass na szczyt najwyższej góry centralnych Gór Smoczych. Przejazd do Durbanu, hotelu 50 m od plaży. Miasto nazywane Bombajem Południa jest tętniącym życiem portem z atmosferą charakterystyczną dla regionu Oceanu Indyjskiego. Tygiel, w którym miesza się kultura azjatycka, afrykańska i europejska. Nocny przejazd miasta – Durbanu- z wizyta przy Ratuszu – miejscu, gdzie Winston Churchil wygłosił swoje pierwsze polityczne przemówienie. Kolacja oraz nocleg w hotelu 3* przy plaży – Golden Mile – Złota Mila. ( śniadanie, kolacja)

Dzień 11 ( 240 km).
Śniadanie,następnie spacer po Złotej Mili z niepowtarzalnymi plażami oraz ciepłym klimatem. Wizyta w wyjątkowym oceanarium, które mieści się na starym statku, delfinarium. Przejazd do osady - St. Lucia – zakwaterowanie, kolacja do wyboru; owoce morza lub afrykańskie steki. Nocleg w Lodge 4* (śniadanie, Kolacja)

Dzień 12 (210 km).
Śniadanie, następnie przejazd do rezerwatu Cape Vidal w drodze fotograficzne safari. Pobyt na plaży, gdzie można ponurkować na rafie koralowej ( maski, płetwy ) lub leniwie spędzić czas na plaży oceanu indyjskiego. Po południu wjeżdżamy do rezerwatu Umfolozi Hluhluwe – specjalizującym się w hodowli nosorożców. Nocleg na prywatnej farmie zwierząt, przy ognisku oraz odblaskach oczu dzikich zwierząt regionu. Lodge 3* ( śniadanie, kolacja)

Dzień 13 (180 km).
Po śniadaniu przejazd przez zapomniane, ukryte w górach Królestwo Swaziland -miejsce dumnych Swazi oraz ich pięknych kobiet. Zatrzymujemy się przy Górze Sibebe, ta granitowa góra mająca 3 biliony lat jest drugim największym po Uluru w Australii głazem na świecie. ( jeżeli czas pozwoli 4,5 godzinna wspinaczka na szczyt). Po sfotografowaniu ostatnich Swazi domków jedziemy w kierunku Parku Krugera. Po zakwaterowaniu w jednym z campów Parku Krugera, lokalny grill pod gwiazdami Afryki. (śniadanie, kolacja)

Dzień 14 (180 km).
Wczesny wyjazd z kampu na poranne safari, pojazdami terenowymi, następnie śniadanie oraz dalsze safari po parku. Po południu czas wolny w jednym z obozów parku, a następnie kolejne safari po parku (mikrobusem)- jeden z najsłynniejszych rezerwatów na świecie – symbol Południowej Afryki ciągnie się 400 km z północy na południe i 70 km za wschodu na zachód. Północna część parku znajduje się w Prowincji Limpopo, a południowa w Mpumalanga. Na tym olbrzymim obszarze żyje 147 gatunków ssaków (łącznie z tzw. „wielką piątką”: lwami, lampartami, słoniami, nosorożcami, bawołami), jak również 114 gatunków gadów, 33 płazów, 50 gatunków ryb i 300 gatunków drzew. Odnotowano obecność ponad 500 różnych rodzajów ptaków. Wieczorem wyjazd z parku do osady Sabie. Zakwaterowanie oraz kolacja z lokalnym pstrągiem hotel 3* Nocleg w osadzie w Górach Smoczych, (śniadanie, kolacja)

Dzień 15 (480 km).
Śniadanie. Dzisiaj zwiedzamy Prowincje Mpumalanga oraz Panorama Route. Przejazd przez rezerwat Blyde River Canyon (Rezerwat Kanionu Rzeki Blyde) „ Panorama Route” położony w niskich Górach Smoczych. Kanion rzeki Blyde i otaczające go tereny oferują jedne z najbardziej spektakularnych widoków w RPA. Kanion zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości na świecie, a unikalne formacje geologiczne takie jak: Burke Luck Potholes, Three Rondavels czy Okno Boga 20 (God’sWindow) z tropikalnym lasem deszczowym, wodospad Berlin oraz Lizbon należą do wielkich atrakcji tego regionu. Pod wieczór dojeżdżamy do Johannesburga, gdzie będzie na nas czekała zasłużona kolacja oraz nocleg w jednej z dzielnic Johannesburga. Hotel 3* (śniadanie, kolacja)

Dzień 16 (120km).
Śniadanie a następnie przejazd przez Johannesburg – miasto złota- gdzie odwiedzamy pomnik Katynia, oraz afrykańskich „Kamikadze”, następnie wizyta w parku lwów, gdzie spotkamy rzadkie okazy białych lwów, likaony oraz będziemy mieli okazje karmić żyrafy, popołudnie spędzamy w wiosce kulturowej Lesedi , gdzie zapoznamy się z 5 kulturami plemion RPA, tańce oraz śpiewy tych kultur zakończą ten intensywny dzień. Kolacja przy regionalnej muzyce oraz daniach Afryki, nocleg w domkach murzyńskich ( przystosowanych do wygód turystów), nocleg 3* (śniadanie, kolacja)

Dzień 17 (120 km).
Śniadanie. Przejazd do Pretorii, zwiedzanie Miasta Kwitnącej Jacarandy (80 000 drzew). Pretoria nowa nazwa Tshwane - administracyjna stolica kraju. Zwiedzanie Voortakers Monument – pomnika pierwszych białych osadników tego regionu, domu Paula Krugera pierwszego prezydenta republiki, Church Square, centrum miasta, Union Buildings – budynków rządowych. Transfer na lotnisko, odprawa oraz odlot do Europy.

18 dzień.
Lądowanie w Europie, przerwa tranzytowa i dalszy lot do Warszawy.

GALERIA
WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • przelot na Tarsie Warszawa-Kapsztad, Johannesburg Warszawa
 •  zakwaterowanie w hotelach na poziomie 3*,4* bungalowach, pokoje 2- osobowe z łazienkami,
  klimatyzacja (gdzie konieczne), czajnik, kawa i herbata w pokojach w większości hoteli. Baseny  kąpielowe w większości miejsc noclegowych.
 •  posiłki wymienione w programie.
 •  transport z klimatyzacją.
 •  opieka polskojęzycznego przewodnika na terenie RPA oraz Królestwa Swazi
 •  ubezpieczenia Europa - KL, NNW

Cena nie zawiera:

 •  wstępów na wymienione imprezy oraz degustacje w RPA około –USD 590,
 •  safari terenowymi pojazdami (na życzenie za dopłatą),
 •  porterów (ok. 1.USD za bagaż),
 •  wiz (RPA, Swaziland na granicy za darmo)
 •  dopłatą do pokoju poj. 980 USD

 

CENA: 6 470 PLN + 2 575 USD
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 6 270 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
III rata: 2 575 USD uczestnik zabiera ze sobą

Uwaga: kameralne grupy 6-10 osób

DODATKOWE WYMAGANIA

Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
RPA – SZLAKIEM OSADNIKÓW – REZERWATY+ Swaziland
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE