mapMarker
Holandia
calendar
9 dni; grupa 12-24 osoby
Dzika przyroda
Dzika przyroda
Zapraszamy na studyjny wyjazd w kameralnej grupie do jednego z najbardziej niedocenianych krajów pod względem atrakcyjności przyrodniczej.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

 • Morze Wattów i wyspa Texel - równie pływowe pełne ptaków
 • Helgoland - słynna ptasia wyspa na Morzu Północnym
 • Wielkie zimowiska bernikli obrożnych i białolicych
 • Parki Narodowe Lauwersmeer, Oosterschelde, Hoge Veluwe
 • Wspaniały park kwiatów Keukenhof
 • Lejda - miasto urokliwych kamieniczek i kanałów

Zapraszamy na studyjny wyjazd w kameralnej grupie do jednego z najbardziej niedocenianych krajów pod względem atrakcyjności przyrodniczej. Niewielka Holandia to kraj bardzo szczególny: wydarta morzu przez pracowity naród jest kolebką nowoczesnej cywilizacji i wolności człowieka, a zarazem obszarem o zaskakująco bogatej przyrodzie umiłowanej przez migrujące ptaki. Na rozległych, płaskich nizinach można mieć uczucie, że "wystarczy byle pagórek, aby objąć wzrokiem cały kraj - wszystkie jego rzeki, łąki, kanały i czerwone miasta - niby wielką mapę". Wyruszamy, by odkrywać "fascynujące bogactwo tej wielkiej płaszczyzny" (z Herberta).

 

Holandia czyli Niderlandy

Niewielkie Niderlandy słusznie kojarzone są z wysoko rozwiniętą cywilizacją, liberalną obyczajowością oraz oczywiście tulipanami, wiatrakami i rowerami. Niemniej Holandia to także rozległe parki narodowe, tereny podmokłe, namorskie płycizny obfitujące w ptaki, których obserwacje są głównym z celem wyjazdu. Opuścimy utarte szlaki w czasie wycieczek rowerowych i pieszych. Przyjrzymy się pracy systemu tam, które chronią kraj przed morzem i zajrzymy do jednej z najlepszych na świecie galerii malarstwa.

 

Morze Wattów i wyspa Texel

Waddenzee to po niderlandzku morze błota i nazwa ta doskonale opisuje środowisko, które możemy obserwować na obszarze oddzielającym Wyspy Fryzyjskie od Kontynentu. Dzięki płyciznom rozlewającym się po horyzont możemy tu podziwiać spektakl dobowego cyklu pływów. Żyzne błoto zasilane materiałem organicznym z Morza Północnego przyciąga największe w Europie stada biegusów, rycyków, kulików, szablodziobów, gęsi. Te pozornie niedostępne przestrzenie można przemierzyć pieszo oddając się narodowemu sportowi wadlopen - chodzenia po błocie. My spojrzymy na ten bezkres mokradeł z brzegów wyspy Texel, na której znajdują się jedne z najgorętszych miejsc obserwacji migracji ptaków w Europie.

 

Tajemnice holenderskiego cudu

Delta trzech dużych rzek, Renu, Mozy i Skaldy, to front zaciekłej walki Holendrów o ląd. Tradycja osuszania zalanych terenów i uzyskiwania nowych ziem sięga czasów średniowiecznych. Skala prac jednak nigdy nie była tak spektakularna jak po wielkiej powodzi w 1953 r. "Plan Delta" zmienił krajobraz niewielkiej prowincji Zelandii, ale nie odebrał jej naturalnych walorów. W tutejszych rezerwatach poszukamy licznych gatunków ptaków wodno-błotnych, ale nie ominiemy też miejsc, w których człowiek wciąż zmaga się z żywiołem wody wykorzystując najnowsze technologie. Odkryjemy fenomen przyjaznego sąsiedztwa największego portu Europy, lśniących rafinerii i ptasich ostoi o randze europejskiej.

 

Lejda

Wiele holenderskich miast i miasteczek ukrywa swój urok w cieniu sławy Amsterdamu. Wiele z nich jest jednak conajmniej równie pięknych. Lejda to miasto urokliwych uliczek, kamieniczek, kanałów, nad którymi pędzą niezmordowani rowerzyści. Tutaj na świat przyszedł słynny niderlandzki malarz Rembrandt van Rijn. Tutaj słynną kolekcję ptaków z całego świat gromadził Coenraad Jacob Temminck, od którego nazwę wziął biegus Temmincka. Kolekcja ta jest dziś częścią ekspozycji Muzeum Historii Naturalnej w Lejdzie - jednego z największych tego typu muzeów na świecie. W jednym z cichych i urokliwych zakątków miasta znajduje się zaś jeden z najstarszych ogrodów botanicznych świata.

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wyjazd z Warszawy i Poznania

Wyjazd z Warszawy o godzinie 17:00 (zbiórka przed Kinoteką na parkingu przy Pałacu Kultury) i około 21:00 z Poznania (miejsce spotkania w Poznaniu podamy w informacjach na 2-3 tygodnie przed wyjazdem). Przejazd przez Niemcy.

 

Dzień 2 Całodzienna wycieczka na Helgoland

Po nocnym przejeździe docieramy do Niemieckiego Cuxhaven i wypływamy na rejs w stronę Helgolandu. Na tej słynnej wyspie spędzimy kilka godzin, wędrując dobrze wytyczonymi ścieżkami i obserwując kolonie głuptaków, nurzyków i mew trójpalczastych. Wieczorem przejazd w stronę Lauwersmeer w Holandii.

 

Dzień 3 Eksploracja Parku Narodowego Lauwersmeer

Odwiedzimy szereg siedlisk podmokłych słonowodnych, słonawych i słodkowodnych Parku Narodowego Lauwersmeer. Z ukrytych punktów obserwacyjnych zobaczymy wiele gatunków ptaków siewkowych, kaczek, gęsi.

 

Dzień 4 Przejazd na Texel, Wielka Tama

Przejedziemy wielką tamą Afsluitdijk w kierunku Den Helder, skąd przeprawimy się na wyspę Texel. Po drodze obserwacje ptaków na polderach południowej części wyspy.

 

Dzień 5 Całodniowa wycieczka po wyspie Texel

Całodniowa eksploracja wyspy Texel: okolice latarni morskiej, ptaki siewkowe na Morzu Wattów (Waddenzee) - obserwacje w czasie odpływu, słone mokradła, kolonia lęgowa warzęchy, zimujące stada bernikli. Na Morzu Wattów obserwować można wielotysięczne stada biegusów rdzawych, wielkie stada rycyków, szlamników, kulików, czajek, szablodziobów i wielu innych gatunków siewkowych. Nierzadko trafiają się także ptasi goście z Ameryki Północnej.

 

Dzień 6 Lejda i park tulipanów

Rano ruszamy do Lejdy, żeby przespacerować się wśród jej pięknych kamieniczek i kanałów. Chętni zajrzą do ogrodu botanicznego bądź muzeum przyrodniczego - jednego z najlepszych na świecie! Po krótkiej wizycie w Lejdzie odwiedzimy wielki ogród tulipanowy Keukenhof z jego wielobarwną mozaiką i kompozycjami z kwiatów, z których Holandia słynie na całym świecie. Poznamy historię gorączki tulipanowej i sekrety upraw, które zajmują tysiące hektarów. Przejazd na nocleg w stronę prowincji Zeeland.

 

Dzień 7 Wielka Delta Renu, Park Narodowy Oosterschelde

Eksplorocja Parku Narodowego Oosterschelde: tereny podmokłe na przekształconycb przez człowieka obszarach realizacji wielkiego planu Delta - zalewane okresowo mokradła obszaru Schouwen-Duivland. Zobaczymy elementy konstrukcyjne powstałe w czasie realizacji największego w Europie planu ochrony przed morskim żywiołem obszarów połozonych poniżej poziomu morza.

 

Dzień 8 Park Narodowy Hoge Veluwe i cmentarz w Arnhem

Odwiedzimy najstarszy park narodowy Holandii Hoge Veluwe - kompleks leśny i wydmy śródlądowe, które oprócz walorów przyrodniczych kryją w sobie jedną z najlepszych europejskich galerii malarstwa Kröller-Müller - posiadającą między innymi drugą największą kolekcję dzieł van Gogha. Pod wieczór wyruszamy do kraju. W miarę wolnego czasu odwiedzimy na chwilę cmentarz polskich żołnierzy pod Arnhem.

 

Dzień 9 Powrót do Polski

W godzinach porannych przyjazd do Polski - do Poznania i Warszawy.

GALERIA
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: bus lub autokar
 • Prom Helgoline: Cuxhaven - Helgoland - Cuxhaven
 • Prom na wyspę Texel
 • Zakwaterowanie: 4-6 osobowe domki wakacyjne i/lub hostele, pokoje 2-3 osobowe
 • Opiekę przewodnika-przyrodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT
 • Cena nie obejmuje:
 • Wyżywienia
 • Biletów wstępu do muzeów, do ogrodów Keukenhoff i do parku Hoge Veluwe (ok. 40 EUR)
 • Ewentualnego wynajęcia roweru (ok. 15 EUR)

Liczba uczestników: 12 - 24 osoby

Zaliczka przy zgłoszeniu: 600 PLN

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia
 • Biletów wstępu do muzeów, do ogrodów Keukenhoff i do parku Hoge Veluwe (ok. 40 EUR)
 • Ewentualnego wynajęcia roweru (ok. 15 EUR)
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Ptasie perły Niderlandów
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE