mapMarker
Australia
calendar
23/28 dni, grupa: 5-8 osób
Zwiedzanie
Zwiedzanie
„Terra Australis Incognita“, jak nazywana była Australia przez pierwszych żeglarzy, nadal pozostaje jednym z najbardziej niezbadanych i dziewiczych kontynentów. W trakcie naszej wyprawy po Australii przemierzymy czerwony kontynent z północy na południe
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

„Terra Australis Incognita“, jak nazywana była Australia przez pierwszych żeglarzy, nadal pozostaje jednym z najbardziej niezbadanych i dziewiczych kontynentów. W trakcie naszej wyprawy po Australii przemierzymy czerwony kontynent z północy na południe, co pozwoli nam doświadczyć pełnej gamy klimatycznej, jaką oferuje Australia – od tropikalnego Darwin, przez pustynne Alice Springs, po deszczowy klimat Tasmanii. Ponadto odwiedzimy największe miasta Australii i poznamy specyficzny styl bycia i kulturę Australijczyków. Zatem „no worries“ i jedziemy!

Kod:KIRI

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

1-2 dzień PRZELOT NA TRASIE WARSZAWA - CAIRNS
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, lub chcesz skrócić wyjazd o pobyt w Cairns, skontaktuj się z nami!)

3 dzień CAIRNS - KURANDA I BARRON FALLS
Naszą australijską przygodę zaczynamy od zwiedzania Kurandy. Tutaj możecie przejechać się kolejką linową ponad lasem deszczowym (dla chętnych, 51 AUD). Udamy się też na spacer przez las deszczowy i na punkt widokowy na wodospad Barron, który najpiękniej wygląda po deszczu. Po południu odpoczynek na plaży w okolicach Cairns.

4 dzień WIELKA RAFA KORALOWA
Fakultatywna wycieczka katamaranem lub inną łodzią na Wielką Rafę Koralową (koszt od 90 do 300 USD). Jest to jeden z najwspanialszych naturalnych cudów świata. Będziemy mieli możliwość rejsu przeszkloną łodzią, nurkowania lub snorkelingu w zależności od wybranej opcji. Będziemy mogli spotkać niezliczone formacje korali, rybek a być może spotkamy nawet żółwie morskie.
Pozostali wypoczywają w tym czasie na plaży w Cairns lub udadzą się na spacer do lasu deszczowego w Parku Narodowym Daintree.

5 dzień DARWIN
Przelot do Darwin, najbardziej na północ wysuniętego miasta Australii, które z trzech stron otoczone jest wodą. Darwin jest stolicą Terytorium Północnego. Po przylocie zapozanmy sie z miastem podczas spaceru po centrum i najbliższej okolicy.

6 dzień PARK NARODOWY LITCHFIELD I KAKADU
Jedziemy do Parku Narodowego Litchfield, będącego miejscem weekendowych wypadów mieszkańców Darwin. Park słynie z gigantycznych termitier – kopców termitów o fantazyjnych kształtach, a także malowniczych wodospadów i jeziorek, w których będziemy mieli możliwość się wykąpać w fascynującej scenerii przyrody. Dalej ruszymy do Parku Narodowego Kakadu, który jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie ziemi Arnhema, czyli terytorium rdzennych mieszkańców Australii - Aborygenów. Po drodze chętni mogą udać się w rejs po rzece aby zobaczyć skaczące krokodyle, tutaj zwane „salties“ (atrakcja dla chętnych, ok. 35 AUD). Po drodze zatrzymujemy się w znanych punktach widokowych. Nocleg w sercu Parku Narodowego Kakadu.

7 dzień YELLOW WATER BILLABONG - PARK NARODOWY KAKADU 
O wschodzie słońca chętni wybiorą się na dwugodzinną wycieczkę po jeziorze Yellow Water Billabong (110 AUD), gdzie będziemy mogli obserwować pobudkę niezliczonej ilości ptaków i zwierząt (głównie krokodyli) zamieszkujących te podmokłe tereny. Lokalny przewodnik opowie nam o zwyczajach tutejszej fauny.
Po tak niezwykłym poranku ruszymy do Nulangie. Tutaj zobaczymy malowidła naskalne pozostawione przez rdzennych mieszkańców tego regionu. Następnie wyruszymy w trasę w kierunku mistycznego środka kontynentu.

8 dzień DEVILS MARBLES - ALICE SPRINGS
Dalszy przejazd przez pustkowia terytorium północnego. Po drodze zobaczymy słynne Diabelskie Skały – Devils Marbles – zaprzeczające grawitacji granitowe skały. Celem naszej podróży jest Alice Springs – miasto położone w centrum kontynentu, zamieszkane przez liczną społeczność Aborygenów.

9 dzień ALICE SPRINGS: ZWIEDZANIE - ULURU (AYERS ROCK): ZACHÓD SŁOŃCA
W Alice Springs odwiedzimy Telegraph Station (opcjonalny wstęp na teren zabudowań ok. 12 AUD), krótki spacer po okolicy i szansa na spotkanie oko w oko z kangurami. Następnie wyruszymy ruszymy w stronę Uluru (Ayers Rock), która nie bez powodu jest największą atrakcją turystyczną Australii. Położony w samym sercu kontynentu monolit wypiętrza się na ponad 300m z bezkresnej, czerwonej równiny. Wieczorem obejrzymy jeden z najpiękniejszych zachodów słońca, będziemy mogli podziwiać, jak z każdą chwilą góra zmienia swój kolor.

10 dzień ULURU (AYERS ROCK): WSCHÓD SŁOŃCA, SPACER DOOKOŁA SKAŁY - KATA TJUTA - PARK NARODOWY WATARRKA
O wschodzie słońca pojedziemy obejrzeć świętą górę Aborygenów z bliska, a chętni będą mogli obejść Uluru dookoła. Następnie pojedziemy podziwiać kolejną znaną formację skalną - Kata Tjuta. Po południu przejedziemy do Parku Narodowego Watarrka. Wieczorem będziemy podziwiać zachód słońca z piękną panoramą płaskowyżu, której częścią jest Kings Canyon.

11 dzień KINGS CANYON
Z samego rana udamy się na spacer wzdłuż krawędzi Kings Canyon. Czerwono-pomarańczowe skały i kopulaste formacje wynoszące się ponad kaniony o pionowych ścianach tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz. Trekking w tej niezwykłej scenerii zajmie nam około 4 godzin.
Przejazd do miejsca zakwaterowania w jednym z przydrożnych moteli na trasie północ – południe.

12 dzień COOBER PEDY
Z samego rana wyruszymy w drogę do Coober Pedy. Czeka nas krajobraz pustyni i zaledwie kilka zajazdów po drodze. W trakcie naszego przejazdu spotkamy road trains – wielkie, długie na blisko 50m, sunące z północy na południe ciężarówki. Na trasie punkt widokowy Breakaways, skąd rozciąga się widok na Moon Plains, gdzie kręcono takie filmy jak Prisilla Królowa Pustyni i Mad Max. Coober Pedy jest światową stolicą opalu i jednym z najbardziej odizolowanych miast Australii. Ze względu na bardzo duże dobowe wahania temperatur (od +50 do -3 stopni Celsjusza) część ludzi mieszka pod ziemią w dawnych kopalniach. My również spać będziemy w podziemnym hotelu. Zobaczymy muzeum opala oraz jeden z wydrążonych w zboczu górskim kościołów.

13 dzień DROGA DO ADELAIDE
Ruszamy w drogę do Adelaide. Po drodze zobaczymy kilka słonych jezior, z których największe to Lake Hart. Wieczorny spacer po mieście.

14 dzień ADELAIDE - WARRNAMBOOL
Przejazd do Warrnambool. Udamy się do rezerwatu Tower Hill, spacer i podglądanie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Na trasie postój w jednej z licznych w tym regionie winnic. Wieczorem spacer po plaży w Warrnambool, znanym punkcie obserwacji wielorybów.

15 dzień GREAT OCEAN ROAD: DWUNASTU APOSTOŁÓW, PLAŻE, PAPROCIE DRZEWIASTE
Przejazd słynną Great Ocean Road, czyli drogą, która ciągnie się wzdłuż oceanu i zapewnia zapierające dech w piersiach widoki. Zatrzymamy się przy nietypowych formacjach skalnych – ostańcach, które na skutek erozji wodnej i wiatrowej utworzyły bardzo malowniczy krajobraz. Znak rozpoznawczy drogi to formacja Dwunastu Apostołów, przy wielu punktach krótkie spacery i zejścia na plażę. Następnie poszukamy wspinających się po drzewach koali na półwyspie Otway oraz przespacerujemy sie przez las deszczowy z olbrzymimi eukaliptusami i paprociami drzewiastymi.

16 dzień MELBOURNE: ZWIEDZANIE
Od rana będziemy zwiedzać jedno z najbardziej wyluzowanych miast świata - Melbourne. W trakcie całodniowego pobytu w mieście zobaczymy między innymi Queen Victoria Market, Federation Square i ogrody botaniczne. Chętni mogą wjechać na Eureka Tower - najwyższy budynek w mieście, aby podziwiać panoramę (koszt ok. 20 AUD). Wieczorem udamy się na spacer wąskimi uliczkami w dzielnicy, gdzie toczy się nocne życie miasta.

17 dzień PARK NARODOWY DANDENONG RANGES - DOLINA YARRA
Spacer przez lasy eukaliptusów w Parku Narodowym Dandenong Ranges w towarzystwie papug Kakadu i Rzelli, następnie przejazd do doliny Yarra słynącej z najlepszych w tej okolicy win. Chętni mogą skorzystać z degustacji win w winnicach. Dalszy przejazd przez Alpine National Park w stronę Albury.

18 dzień GÓRA KOŚCIUSZKI
Poranny przejazd do Parku Narodowego Kościuszki na przełęcz Charlotte Pass. Zdobędziemy Górę Kościuszki (2230 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Australii. Następnie przejazd do Canberry.

19 dzień GÓRY BŁĘKITNE - SYDNEY
Wyjazd w Góry Błękitne. Zatrzymamy się na punkcie widokowym aby podziwiać wodospady Wentworth. Dalej pojedziemy do Echo Point i przespacerujemy się do sławnej formacji skalnej Trzy Siostry. Zjedziemy kolejką szynową do doliny Jelemien, a następnie podniebnym tramwajem (kolejką linową) nad lasami deszczowymi do Kootomba. Wieczorem zawitamy do Sydney. Spacer dzielnicą portową i kolacja w jednej z tysiąca pięknie umiejscowionych restauracji.

20 dzień SYDNEY: ZWIEDZANIE
Dzień przeznaczony na zwiedzanie Sydney. Zobaczymy dwie ikony miasta Sydney - gmach Opery oraz most Harbour Bridge, a także katedrę św. Marii, pospacerujemy po zabytkowej dzielnicy The Rocks (najstarsza ulica Macquaire’s Street), udamy się w rejs statkiem po zatoce Botany Bay na plaże w Manly, przejdziemy przez dzielnicę portową Circular Quay i obejrzymy Królewskie Ogrody Botaniczne.

21 dzień SYDNEY: ZWIEDZANIE
Kolejny dzień na odkrywanie Sydney. Wybierzemy miejsca zgodne z naszymi zainteresowaniami - muzea, akwarium czy wjazd na wieżę widokową.

22-23 dzień POWRÓT DO POLSKI
Osoby, które kończą wyprawę w Sydney: przejazd na lotnisko i samodzielny powrót do Polski. Przylot następnego dnia.

 

opcja Tasmania:

22 dzień SYDNEY: CZAS WOLNY
Czas wolny na zakupy, zwiedzanie lub relaks na plaży.

23 dzień TASMANIA: PORT ARTHUR
Rano przelot do Hobart na Tasmanii. Zaraz po przylocie udamy się na półwysep Tasmana. Chętni mogą tu zobaczyć Porth Arthur - dawną kolonię karną, obecnie wpisaną na listę UNESCO (wstęp ok. 40 AUD), lub odwiedzić sanktuarium diabła tasmańskiego, gdzie dowiemy się, jak sanktuarium chroni te zwierzaki i poznamy nietypowe zwyczaje życia tego endemicznego gatunku (wstęp ok. 35 AUD). Na trasie punkty widokowe na ocean i klify.

24 dzień TASMANIA: PARK NARODOWY FREYCINET, ZATOKA WINEGLASS
Dzień zaczniemy spacerem do pięknej plaży Wineglass Bay, która ciągnie się przez blisko 3km i tworzy widok, przypominający dno kieliszka od wina. Długość trasy i spaceru zależy od preferencji uczestników. Wieczorem opcjonalna wycieczka na podglądanie pingwinów (koszt ok. 35 AUD).

25 dzień TASMANIA: BICHENO, PLAŻA
Odpoczynek w Bicheno nad oceanem, plaża, spacer. Po południu przejazd w okolice Parku Narodowego Cradle Mountain.

26 dzień TASMANIA: PARK NARODOWY CRADLE MOUNTAIN
Całodniowa wyprawa do Parku Narodowego Cradle Mountain (1545 m. n. p.), gdzie m.in. przespacerujemy się wzdłuż brzegów jeziora Dove (długość trasy zależy od preferencji uczestników; możliwe krótkie trasy jak i 3-godzinny spacer). W parku można spotkać wiele gatunków dziko żyjących zwierząt – np. wombata, dziobaka, a także małe kangury nazywane „wallabies“. Po południu przejazd do Hobart. Wieczorny spacer po Salamanca Market.

27-28 dzień POWÓT DO POLSKI
Przejazd na lotnisko i wylot do Europy. Przylot dzień później. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

GALERIA
DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie : Warszawa – Cairns, Cairns - Darwin, Sydney - Warszawa // z Opcją Tasmania dodatkowo Sydney - Hobart - Sydney
 • 20 noclegów w pokojach 2-os. // z Opcją Tasmania dodatkowo 5 noclegów w pokojach 2-os.
 • transport samochodem na całej trasie poza Sydney
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz środki transportu w miastach (taxi, prom), kolejki linowe ok. 180 USD // z Opcją Tasmania dodatkowo ok. 50 USD
 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-30 USD
 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • wycieczki na rafę od ok. 90 USD i innych atrakcji dla chętnych

Dodatkowe atrakcje:

 • Skaczące Krokodyle (Koszt około 35 USD)
 • Yellow Water Billabong - Wycieczka łodzią (Koszt około 110 USD)
 • Wstęp do Telegraph Station w Alice Springs (Koszt około 10 USD)
 • Lot helikopterem nad Uluru (Lot 15 minut 190 USD, Lot 30 minut 300 USD)
 • Lot nad formacjami skalnymi 12 Apostoles (Lot 10 minut 100 USD)
 • Wjazd na Eureka Tower (Koszt około 15 USD)
 • Degustacja win w dolinie Yarra (Koszt około 8 USD)
 • Park Safari Featherdale (Koszt około 33 USD)
 • Wstęp do Sanktuarium Diabła Tasmańskiego (Koszt około 25 USD)
 • Wycieczka na WIELKĄ RAFĘ KORALOWĄ (koszt od ok. 90 do 300 USD)
 • Przejazd pociągiem do Kurandy (koszt około 30 USD)

Zaliczka: 1000 PLN

*Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Co zabrać? (krótkie zestawienie)

 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Najwygodniej spakować się w torbę podróżną lub walizkę (ułatwia ona dostęp do bagażu w samochodzie, nosimy ją tylko z samochodu do pokoju hotelowego). Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

Informacje zdrowotne

 • Apteczka, poza lekami indywidualnymi, powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólową i przeciwzapalną, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom.
 • Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
 • Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. Na żółtaczkę szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie ma konieczności stosowania profilaktyki antymalarycznej.

Dokumenty

 • Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Australii (pełna informacja w zakładce WIZY).
 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Napięcie
240 V/ 50 Hz. Gniazdka z trzema otworami (2 skośne). Trzeba zaopatrzyć się w specjalne przejściówki.

Wizy:
Przy wjeździe do Australii wymagane są wizy.
Obywatele Unii Europejskiej, Andory, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, San Marino, Szwajcarii oraz Watykanu mogą aplikować online o bezpłatną wizę turystyczną eVisitor na pobyt trwający do 3 miesięcy.
Wniosek wizowy online jest dostępny tylko w j. angielskim.

Składanie wniosku online: TUTAJ

Jeżeli wiza zostanie przyznana, należy spełniać następujące warunki:

 • nie wolno podejmować nauki ani uczestniczyć w kursach lub szkoleniach trwających dłużej niż 3 miesiące;
 • nie wolno chorować na gruźlicę podczas podr?ży jak i wjazdu na teren Australii;
 • nie wolno być karanym ani posiadać wyroku/?w na co najmniej 12 miesięcy (dotyczy to r?wnież wyrok?w w zawieszeniu) podczas podr?ży jak i wjazdu na teren Australii;
 • nie wolno podjemować żadnej pracy w Australii. Departament Imigracji i Ochrony Granic Australii może zezwolić na ograniczoną pracę jako wolontariusz. Wiza pozwala również na udział w spotkaniach biznesowych, konferencjach lub wizytach rozpoznawczych.

Podczas pobytu w Australii muszą Państwo spełnić wszystkie powyższe warunki przypisane do wizy eVisitor. Złamanie ich może przełożyć się na anulowanie Państwa wizy, jak i na przymusowe opuszczenie Australii.

Dzięki nowoczesnemu i w pełni elektronicznemu systemowi australijskich wiz, nie muszą Państwo posiadać żadnej wklejki wizowej w paszporcie w celu potwierdzenia przyznania wizy, jak i jej warunk?w. Podczas odprawy (check-in) przed odlotem pracownik linii lotniczej zeskanuje paszport i elektronicznie potwierdzi Państwa wizę przed wejściem na pokład samolotu.

Wiza turystyczna przeznaczona jest dla osób chcących podróżować i zwiedzać Australię, w ramach zorganizowanej wycieczki, na zaproszenie rodziny lub znajomych w Australii, bądź samodzielnie. Wiza ta nie zezwala na podjęcie pracy. Standardowo w celach turystycznych wydawana jest na okres 3 miesięcy. Wiza daje prawo wielokrotnego przekroczenia granicy (multiple entry), a termin jej ważności wynosi 1 rok.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Przez Czerwony Kontynent
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE