mapMarker
Norwegia
calendar
8 dni; grupa 10-18 osób
Rower
Rower
Trasa Rallarvegen – to malowniczy szlak rowerowy, który ma w sobie wszystko, od zróżnicowanych tras z długimi zjazdami, aż po urzekające krajobrazy przepełnione górskimi szczytami, rwącymi potokami, czy szumiącymi wodospadami.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

W drugiej połowie lipca zapraszamy do Norwegii. Co prawda nie dotrzemy aż za koło podbiegunowe, ale i tak światło słoneczne będzie nam towarzyszyło przez większą część doby. Norweskie pejzaże zachwycają swą różnorodnością i wieloaspektowością. Krajobrazy tego państwa to nie jedynie słynne klify przy morskich wybrzeżach, czy nie mniej fascynujące fiordy. Krystalicznie czyste jeziora położone u podnóży gór, największe w Europie kontynentalnej lodowce, nieograniczone przestrzenie, malownicze miasteczka – u wielu wzbudzają podziw i nieodpartą chęć, aby nie tylko zobaczyć, ale odkrywać ten kraj od nowa.

Trasa którą przemierzymy, to najbardziej malowniczy szlak rowerowy w Skandynawii. Ma w sobie wszystko, od zróżnicowanych tras z długimi zjazdami, aż po urzekające krajobrazy przepełnione górskimi szczytami, rwącymi potokami, czy szumiącymi wodospadami. Po drodze podjedziemy pod lodowiec, popłyniemy w rejs po największym fiordzie Norwegii, zwiedzimy Bergen – miasto nazywane „bramą fiordów”, którego niewątpliwym atutem, oprócz przepięknych widoków, jest niezwykła architektura.

Atuty oferty:

 • Starówka w Bergen – Bryggen, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacerując wzdłuż starych, wąskich uliczek nabrzeża można podziwiać unikalną, drewnianą architekturę w większości pochodzą z XV oraz XVI wieku.  Godnym uwagi jest również kamienny kościół św. Marii, pochodzący z XII wieku.
 • Rejs po Sognefjord – najdłuższym fiordzie na świecie. Przez wielu uważany jest on za jeden z najpiękniejszych, najbardziej tajemniczych oraz zadziwiających cudów przyrody.
 • Trasa Rallarvegen – to malowniczy szlak rowerowy, który ma w sobie wszystko, od zróżnicowanych tras z długimi zjazdami, aż po urzekające krajobrazy przepełnione górskimi szczytami, rwącymi potokami, czy szumiącymi wodospadami.

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Przelot do Norwegii
Bergen Lotnisko – Camping - ok. 15 km na rowerze

Przelot Warszawa – Bergen (możliwość przelotu również z Katowic-Pyrzowic oraz innych miast, osoby zainteresowane przelotem z innego miast niż Warszawa prosimy o kontakt w sprawie szczegółów nie później niż w momencie dokonania zgłoszenia). Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku w Bergen i przejazd rowerami na kemping.

Dzień 2 Trasą Rallarvegen do Finse
Haugastøl – Finse - ok. 38 km na rowerze

Przejazd do Haugastøl. Tam wsiadamy na rowery i ruszamy trasą Rallarvegen do Finse. Nocleg w schronisku, pokoje wieloosobowe. Wieczorem możliwy spacer pod lodowiec Hardangerjøkulen.

Dzień 3 Uczta dla oka
Finse – Hallingsheid – Flam - ok. 53 km na rowerze

Dziś szczególnie piękny krajobrazowo odcinek. Trasa biegnie prawie cały czas z górki, wzdłuż ciekawej kolejki Flamsbana. Po zjechaniu do Flam podziwiamy lokalne krajobrazy. Stąd już tylko kilka kilometrów do miejsca naszego noclegu.

Dzień 4 Z Gudvangen do Myrkdalen
Gudvangen – Stalheimskleiva – Myrkdalen - ok. 32 km na rowerze

Rano wsiadamy na prom i podziwiamy widoki płynąc po Sognefjordzie do Gudvangen. Następnie rozpoczniemy dzień od kilku kilometrów płaskiej drogi biegnącej wzdłuż rzeki. Tuż za wodospadami odbijemy na drogę Stalheimskleiva. To najstromsza droga asfaltowa północnej Europy. Na szczęście liczy ona zaledwie kilka kilometrów, a widoki z góry zapierają dech w piersiach. Po krótkim odpoczynku na kawę i zdjęcia ruszamy dalej na nasz kemping w Myrkdalen.

Dzień 5 Jeziora i wodospady
Myrkdalen – Voss – Evanger – Mestad - ok. 61 km na rowerze

Opuszczamy już wysokie góry, a trasa co raz bardziej się wypłaszcza, tylko gdzieniegdzie łagodnie falując. Pierwszą atrakcją po drodze będzie olbrzymi wodospad Tvindefossen. Przerwę przedpołudniową na kawę spędzimy w Voss. Jest to największe, nie licząc Bergen, miasto na naszej trasie, choć liczy zaledwie 13 tys. mieszkańców. Następnie trasą wzdłuż jeziora Vangsvatnet udamy się do Evanger, skąd już tylko kilka kilometrów do naszego kempingu w Mestad.

Dzień 6 Narodową trasą rowerową nr 4
Mestad – Eksingedalen – Stamnes – Dale oraz Arna – Bratland - ok. 78 km na rowerze

By ominąć ruchliwe drogi oraz długie tunele, odbijamy na północ, cały dzień jadąc oznakowanym szlakiem rowerowym. Etap ten, choć wyjątkowo długi, nie jest zbyt trudny. Jedynie na początku dnia czeka nas podjazd o różnicy wysokości ok. 600 m, jednak każdy, kto nie czuje się na siłach, będzie mógł skorzystać z podwózki. Następnie czeka nas 40 km zjazdu i ostatnie 20 km po delikatnie pofałdowanym terenie do Dale. Tam wsiadamy w pociąg by po 45 min dotrzeć nim do Arna. Z Arna, na rowerach, jedziemy na znany już nam kemping.

Dzień 7 Bergen i zabytki Hanzy
Bratland – Bergen – Bratland - ok. 30 km na rowerze

Ostatni dzień pobytu spędzimy na zwiedzaniu Bergen – drugiego pod względem wielkości miasta Norwegii. Mamy wystarczająco dużo czasu by zwiedzić zabytkową dzielnicę hanzeatycką, skosztować świeżo złowionych owoców morza w porcie oraz wyjechać kolejką Floibana na pobliskie wzniesienie skąd rozpościerają się przepiękne widoki na morze i okolicę miasta. Tego dnia chętni mogą pozostawić rowery i do miasta wybrać się transportem publicznym.

Dzień 8 Powrót do Polski
Transfer busem na lotnisko i przelot do kraju.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Przelot na trasie Warszawa - Bergen - Warszawa (istnieje możliwośc przelotu z Katowic - zainteresowanych prosimy o kontakt)
 • Bagaż rejestrowany (do 20 kg)
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w 4-osobowych domkach kempingowych (hytte) i 1 nocleg w schronisku - sala wieloosobowa
 • Transport bagażu na miejscu pomiędzy miejscami noclegowymi
 • Bilety kolejowe na trasie wg programu
 • Usługi busa wspierającego
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 30 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

 

Cena nie obejmuje:

 • Ew. opłaty za przewóz roweru samolotem (ok. 300 PLN - dla osób chcących zabrać swój rower)
 • Wypożyczenia roweru dla chętnych (200 PLN)
 • Wyżywienia (min. 25 EUR/dzień)
 • Biletów wstępu do muzeów i innych atrakcji oraz zwyczajowych napiwków
 • Promu wycieczkowego Flam - Gudvangen (ok. 310 NOK)

Liczba uczestników: 10 - 18 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 1500 PLN

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Pośród fiordów Norwegii
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE