mapMarker
Rumunia
calendar
9 dni; grupa 15-25 osób
Trekking
Trekking
Wbrew staremu porzekadłu to człowiek musi przyjść do góry, nigdy na odwrót... Karpaty zawsze były nam bliskie. Znamy je z perspektywy Beskidów, Tatr czy Bieszczadów, po których chodzimy, zwiedzamy ich doliny czy spędzamy gitarowe noce przy ogniskach. A Rumunia ma aż 55% wszystkich Karpat!
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Wbrew staremu porzekadłu to człowiek musi przyjść do góry, nigdy na odwrót... Karpaty zawsze były nam bliskie. Znamy je z perspektywy Beskidów, Tatr czy Bieszczadów, po których chodzimy, zwiedzamy ich doliny czy spędzamy gitarowe noce przy ogniskach. A Rumunia ma aż 55% wszystkich Karpat!

W rumuńskich Karpatach czujemy się swojsko i znajomo - jak w domu. Tą bliskość można odebrać nie tylko emocjonalnie, ale również geograficznie, kulturowo czy historycznie. W porównaniu jednak z naszymi, rodzinnymi górami, Karpaty na obrzeżach Transylwanii to skala makro: potężne łańcuchy górskie z niejednokrotnie wyraźną rzeźbą lodowcową, ogromne połacie widokowych hal górskich, łatwa do zauważenia dzika zwierzyna górska i liczne stada owiec w asyście pasterzy wolno przemieszczające się pomiędzy polanami w najwyższych partiach gór. Szczególnie tego ostatniego, kulturowego wątku, zaczyna nam już brakować w polskich górach.

Atuty oferty:

 • Całodzienne wędrówki "na lekko" w Karpatach rumuńskich
 • Rewelacyjne widoki na skaliste szczyty przekraczające 2500 m. n.p.m. i rozległe równiny Siedmiogrodu
 • Polodowcowe jeziora, doliny i fantazyjne formacje skalne
 • Zdobycie najwyższych szczytów gór Ciucas i Bucegi: Vf. Ciucas (1954 m n.p.m.) i Vf. Omul (2505 m n.p.m.)
 • Panoramy na malownicze wzniesienia Fogaraszy: Moldoveanu (2544 m n.p.m.) i Negoiu (2535 m n.p.m.)
 • Historia i kultura sięgająca głębokiego średniowiecza

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Przejazd do Rumunii
Wyjazd z Krakowa o godzinie 9.00 (okolice dworca PKP i PKS). Całodzienny przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. Póżnym wieczorem przyjazd na nocleg w okolicach Cluj-Napoca.

Dzień 2 W skalnym wąwozie - Piatra Mare
Poranny wyjazd w dalszą drogę, która poprowadzi nas dalej na południe, poprzez piękne krajobrazy Transylwanii, aż do naszego głównego celu - Karpat Wschodnich. Popołudniu będziemy mieli pierwszą okazję na rozruch w górach Piatra Mare, gdzie przespacerujemy się doliną Sipoaia i przejdziemy pomiędzy skalnymi ścianami wąwozu Sapte Scari, którego wąskie gardło opatrzone jest szeregiem ułatwień takich jak drabinki i mostki z barierkami. Na nocleg przejedziemy w okolice Braszowa.

Czas wędrówki: ok. 3-4 godzin | Suma podejść: ok. 400 m | Długość trasy: ok. 10 km

Dzień 3 Wycieczka w "Piwne" Góry
Czas na pierwszą, całodniową górską wycieczkę w Karpatach Wschodnich. Rozpoczynamy od przyjemnych i bardzo widokowych gór Ciucas, od których nazwę bierze najpopularniejsze piwo w regionie. Przejazd autokarem na Pasul Bratocea i przejście grzbietem na Vf. Ciucas (1954 m n.p.m.). Po zdobyciu szczytu zejście do schroniska Ciucas na odpoczynek, a następnie dalsza wędrówka grzbietem i zejście do doliny Berii. Powrót na nocleg w okolicach Braszowa.

Czas wędrówki: ok. 7-8 godzin | Suma podejść: ok. 1100 m | Długość trasy: ok. 15 km

Dzień 4 Zdobywamy najwyższy szczyt naszej wyprawy!
Kolejny epizod naszej podróży to Karpaty Południowe, które w całości należą do Rumunii. Poranny przejazd do miejscowości Sinaia skąd wyjedziemy kolejką na wysokość 2000 m n.p.m. i przejdziemy głównym grzbietem od Cabana Miorita na najwyższy szczyt masywu gór Bucegi - Omul (2505 m n.p.m.). Po drodze podziwiać będziemy piękne widoki i niezwykłe formacje skalne. Po odpoczynku w schronisku zejdziemy doliną potoku Cerbului do miejscowości Bustenii. Powrót na nocleg w okolicach Braszowa.

Czas wędrówki: ok. 6-7 godzin | Suma podejść: ok. 500 m | Długość trasy: ok. 20 km

Dzień 5 Od gotyku Braszowa po szaleństwa Caucescu
W pierwszej części dnia zwiedzimy miejsca, które stanowią o kwintesencji historycznej Transylwanii. Będziemy spacerować średniowiecznymi ulicami niegdyś potężnego i bogatego miasta Braszowa, nad którego zabudową dominuje sylwetka Czarnego Kościoła - największej gotyckiej bazyliki Siedmiogrodu. Przejedziemy również do Rasnova, nad którym górują pozostałości największego chłopskiego zamku Transylwanii. W drugiej części dnia udamy się w kierunku słynnej Szosy Transfogaraskiej, będącej urzeczywistnieniem wielkich ambicji byłego dyktatora Rumunii Nicolae Caucescu. Po zakwaterowaniu, jeżeli czas pozwoli, będzie jeszcze okazja by wieczorem pospacerować po okolicy.

Dzień 6 Grzbietem na wschód - tam musi być widok na Moldoveanu!
Pierwszy dzień wędrówki w Górach Fogarskich - najwyższej części całych Karpat. Przejście głównym grzbietem pasma w kierunku wschodnim z Balea Lac na Vf. Mircii (2461 m n.p.m.), który jest dobrym punktem do obserwacji Moldoveanu (2544 m n.p.m.) - najwyższego szczytu Karpat Południowych. Powrót do Balea Lac tą samą droga. Grzbiet Gór Fogarskich ma sporą ilość zejść i podejść przez co jest wymagający, ale trudy wędrówki wynagrodzą nam niezapomniane widoki na obie strony łańcucha górskiego!

Czas wędrówki: ok. 7 godzin | Suma podejść: ok. 1000 m | Długość trasy: ok. 13 km

Dzień 7 U stóp skalistego Negoiu
Kolejny dzień wędrówki głównym grzbietem Fogaraszy - granicą pomiędzy historyczną Transylwanią a Wołoszczyzną. Wyruszymy z Balea Lac w kierunku zachodnim, aby dotrzeć do polodowcowego jeziora Caltun u stóp masywu Negoiu (2535 m n.p.m.) Powrócimy tą samą drogą do Balea Lac. Jeszcze tego dnia pożegnamy góry i przejedziemy autokarem na nocleg w okolice Sibiu.

Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Suma podejść: ok. 800 m | Długość trasy: ok. 13 km

Dzień 8 Po kamiennym bruku starego Sybina
Przed południem zwiedzimy jedno z piękniejszych miast Rumunii - Sibiu. Pośród średniowiecznych murów, wąskich uliczek i rozległych placów przeniesiemy się kilka stuleci wstecz - do momentu utraty transylwańskiej niepodległości i początku panowania Habsburgów w prowincji, której Sibiu stało się nową stolicą.

Wczesnym popołudniem ruszymy z powrotem w kierunku północnej Transylwanii. Po ostatnich zakupach przekroczymy granicę i udamy się na nocny przejazd do kraju.

Dzień 9 Powrót do Krakowa
W godzinach porannych przyjazd do Krakowa.

GALERIA

GALERIA

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Góry w południowo-wschodnim zakątku Transylwanii są nie tylko piękne, one mają sens. Są przykładem tego, jak człowiek adaptuje się do warunków terenowych, jak wykorzystuje dzieła przyrody i kształtuje swoje życie w oparciu o nie. Utarty slogan nazywa Siedmiogród "Twierdzą Rumuńskich Karpat" odnosząc się między innymi do ukształtowania terenu, gdzie kraina otoczona zewsząd wysokimi górami porównywana jest do warownego zamku obwiedzionego nieprzystępnymi murami. Taką funkcję przez stulecia pełniły Karpaty. Nieprzebyta zapora zapewniająca ochronę i skupiająca obronę tylko na wybranych przesmykach czy przełomach rzecznych, bariera oddzielająca niegdyś różne państwa i przestrzenie kulturowe, granica regulująca ilość i formę ludzkich osad oraz przepływ ruchu handlowego - źródła potęgi wielu Transylwańskich miast. Symbioza dzieł przyrody i ludzkiego losu nadaje tym górom niepowtarzalnego charakteru.

Piatra Mare i Góry Ciucas
Grupy górskie znajdujące się na samym końcu Karpat Wschodniej prezentują się jako zwarte, zalesione masywy z widokowymi partiami grzbietowymi i szczytowymi, z rozległymi halami i pięknymi formacjami skalnym. Naszym celem w Piatra Mare będzie wąski wąwóz z "Sapte Scari" - "Wodospadem Siedmiu Schodów", przypominający do złudzenia szlaki umocnione drabinkami i mostkami w Słowackim Raju lub w słowackiej Małej Fatrze. W górach Ciucas zamierzamy przewędrować większą część grzbietu wraz z zdobyciem najwyższego szczytu całego pasma (1954 m n.p.m.) i w schronisku uczcić ten fakt butelką zimnego piwa z zieloną etykietą przedstawiającą jelenia... browar "Ciucas" z Braszowa.

Góry Bucegi
Pierwsze spotkanie z Karpatami Południowymi! Niby to uczęszczane góry ze względu na 2 kolejki wagonikowe, ale kto nie skorzysta z tych udogodnień, żeby więcej czasu spędzić na widokowym grzbiecie powyżej 2000 m. n.p.m.? A sfinksy to ponoć tylko w Egipcie... Takie stereotypy obalamy w mgnieniu oka! Bucegi to rozbudowany masyw z rozległym i wyrównanym grzbietem, ograniczonym od wchodu wysokimi, skalnymi ścianami. W pogoni na najwyższy szczyt naszego wyjazdu (Omul 2505 m n.p.m.) będziemy podziwiać finezyjne formacje skalne - efekty artystycznej pracy przyrody na przestrzeni dziejów.

Góry Fogaraskie
To coś dla zdobywców! Równoleżnikowy, długi na kilkaset kilometrów grzbiet Karpat Południowych tutaj ma swój najwyższy fragment. Potężny i wysoki łańcuch górski przez setki lat był niczym mur obronny, za którym chroniła się ludność Transylwanii przed najeźdźcami z południa. Skalisty grzbiet opatrzony licznymi halami, spadzistymi graniami i jeziorami polodowcowymi jest kwintesencją karpackości i jednym z najbardziej przyciągających zakątków gór w Rumunii. Z drugiej strony Fogarasze to góry z dobrą infrastrukturą, oznaczonymi szlakami i możliwością rozpoczęcia wędrówki ze znacznej wysokości, przez co dostępne dla każdego.

Miasta Siedmiogrodu - Braszów i Sibiu
Transylwania przez wieki rozwijała się jako bogata prowincja, a o jej sile stanowiły potężne, kupieckie miasta. Braszów dla wielu potomków Siedmiogrodzkich Sasów funkcjonuje jako mit "Miasta na Wschodzie", ostatniego bastionu średniowiecznej, chrześcijańskiej Europy przed wkroczeniem na tereny ogarnięte wpływami Imperium Osmańskiego. Sibiu rozkwitało jako nie tylko jako miasto średniowiecznych kupców, ale stolica prowincji za czasów Habsburgów, co do dzisiaj w jego architekturze jest widoczne. Oba miasta to ośrodki edukacji, kultury i sztuki, których wkład w ogólny rozwój Siedmiogrodu do dziś pozostaje nie do oszacowania.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa)
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach i turbazach (pokoje 2-4 osobowe)
 • Wyżywienie: 7 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza wymienionym
 • Kosztów uczestnictwa w programie (m.in. wstępy do obiektów oraz bilety na kolej linową) - ok. 20-25 EUR

Liczba uczestników: 15 - 25 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

Istnieje możliwość połączenia wyjazdu z programem "Nad Samoszami i pod chmurami". Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biurem.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Południe Karpat – Fogarasze
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE