mapMarker
Nikaragua
calendar
18 dni, grupa: 6-12 osób
Zwiedzanie
Zwiedzanie
Wyprawa do Kostaryki i Nikaragui to spełnienie marzeń dla miłośników przyrody i wielbicieli adrenaliny. Majestatyczne wulkany, dzikie plaże, rwące rzeki i lasy chmurowe z bogatą florą i fauną sprzyjają aktywności.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Wyprawa do Ameryki Środkowej dla osób żądnych wrażeń i uwielbiających przyrodę. Zobaczysz aktywne wulkany, zjedziesz z wulkanu na desce po zastygłej lawie, wybierzesz się na wycieczki konne, a wśród koron gigantycznych drzew pobawisz się w Tarzana. Po emocjonujących trekkingach na wulkanach i zjazdach na linach nad lasem chmurowym, odwiedzisz plantację kawy oraz przeżyjesz emocje podczas raftingu rzeką Pacuare. Otaczać cię będzie pulsujące życie: kolorowe żaby, barwne ptaki, motyle, małpy, leniwce i żółwie. Ponurkujesz też na rafie koralowej oraz odpoczniesz na plażach nad Pacyfikiem i Morzem Karaibskim.

Kod:KIRI

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

1 dzień Wylot
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.*

2 dzień PENITAS - plażowanie nad Oceanem Spokojnym
Przylot do stolicy Nikaragui Managua i dalej przejazd do Leon. Postój w Leon, a następnie przejazd do Penitas, gdzie kwaterujemy się w hoteliku przy plaży.
Relaks na plaży. Na miejscu atrakcje dla chętnych, zgdnie z indywidualnymi zainteresowaniami można wybrać się na wycieczkę łodzią do rezerwatu na obserwacje ptaków, inni mogą skorzystać z oferty jazdy konnej na plaży (ok. 10 – 20 USD). Ambitni zdobywają pobliski wulkan i korzystają z największej atrakcji - volcano boarding, czyli zjazdu na deskach po zastygniętej lawie (ok. 30 USD).

3 dzień PENITAS - plażowanie, jazda konna. volcano boarding

Relaks na plaży. Na miejscu atrakcje dla chętnych, zgdnie z indywidualnymi zainteresowaniami można wybrać się na wycieczkę łodzią do rezerwatu na obserwacje ptaków, inni mogą skorzystać z oferty jazdy konnej na plaży (ok. 10 – 20 USD). Ambitni zdobywają pobliski wulkan i korzystają z największej atrakcji - volcano boarding, czyli zjazdu na deskach po zastygniętej lawie (ok. 30 USD).

4 dzień Wulkan Masaya - GRANADA
Rano kąpiele w Oceanie Spokojnym. Następnie przejazd z Leon do Granady. Po drodze odwiedzimy niewielki aktywny wulkan Masaya. Krótki spacer w górę wśród wulkanicznej przyrody. Popołudniu w dobrym nastroju kwaterujemy się w jednym z uroczych hotelików w centrum kolorowej Granady.

5 dzień Jezioro Nikaragua - GRANADA ISLETAS, OMETEPE, kajaki
Rejs na jedną z wysp na jeziorze Nikaragua - przeprawa kajakami lub łodzią (25 USD) wśród pięknej i ciekawej roślinności jeziora, z daleka dobrze widoczny wulkan Mombacho.
Przejazd na wyspę Ometepe i zakwaterowanie w hotelu. Wycieczka po wyspie zachwyci wielbicieli przyrody. A dla spragnionych relaksu, czas na cudownej plaży leżącej pomiędzy dwoma wulkanami.

6 dzień Eksploracja WYSPY OMETEPE
Kolejny dzień eksploracji wyspy. Po południu przejazd do San Juan del Sur.

7 dzień Park Narodowy MONTEVERDE
Rano wyjazd z San Juan w kierunku granicy z Kostaryką. Przejazd w okolice Parku Narodowego Monteverde. Jedziemy wysoko w górę, odkrywamy wilgotny las chmurowy z bardzo bujna roślinnością. Nocleg w miejscowości Monteverde położonej na szczycie góry.

8 dzień Park Narodowy MONTEVERDE
Podziwianie flory i fauny Parku Narodowego Monteverde. Piękna zieleń i wszechobecna wilgoć lasu chmurowego. Wokół latają zwinne koliberki. Dla chętnych nocny spacer po lesie w celu obserwacji zwierząt. Przewodnicy pokazują nam leniwce, tarantule i niebezpieczne węże zwisające jak gałęzie. Dla wielbicieli żab konieczna jest wizyta w El Ranario – kolekcja rozmaitych gatunków żab i ropuch kolorowych jak motyle (ok. 10 USD). Możliwość wzięcia udziału w wycieczce konnej – jest to spacer na koniach, dadzą sobie radę nawet początkujący jeźdźcy. Przejażdżka pozwala zobaczyć okoliczne plantacje kawy i popatrzeć z sąsiedniej góry na otaczający Monteverde las chmurowy (ok. 45 USD).

9 dzień Park Narodowy MONTEVERDE - zjazd na linach
Relaks w otoczeniu pięknych zielonych wzgórz Monteverde, a chętni mogą udawać tarzana i supermana na linach – rozwieszonych między drzewami (Canopy). Zabawa w canopy oprócz dużej dawki adrenaliny pozwala nam obcować z pięknem natury bajecznej okolicy (ok. 55 USD). Popołudniu przejazd busem i potem łodzią po jeziorze Arenal do miejscowości La Fortuna.

10 dzień LA FORTUNA - gorące źródła, wulkan Arenal, kajaki, canopy
Pobyt w La Fortuna. Dla chętnych wycieczka do gorących źródeł i relaks w basenach. (ok. 40 USD). Spacer na punkt widokowy u podnóża wulkanu Arenal, w przeszłości jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Możliwość skorzystania z jednej z aktywnych wycieczek organizowanych w pobliżu - konne, rowerowe, wspinaczki, kajaki, canopy itp (20 - 50 USD). Wieczorem ponownie kąpiele w gorących źródłach.

11 dzień LA FORTUNA - rafting po rzecze Pacuare
Dzień dla czekających na nowy zastrzyk adrenaliny dla chętnych rafting rzeką Pacuare (100 USD). Kto nie lubi zmagać się z rwącą rzeką odpocznie w drodze w bazie organizatorów raftingu. Po raftingu przejazd do Puerto Viejo.

12 dzień PUERTO VIEJO - odpoczynek nad Morzem Karaibskim
Odpoczynek w Puerto Viejo. Puerto Viejo miasteczko nad Morzem Karaibskim słynie z największej fali w Kostaryce zwanej Salsa Brava i dlatego jest ulubionym miejscem surfingowców. Poza tym miłośników plażowania w pięknej scenerii zachwycą kolorowe plaże.

13 dzień PUERTO VIEJO - odpoczynek na plażach w Cahuita, nurkowanie
Kontynuujemy zwiedzanie plaż. Plaża w Cahuita jest jedną z najpiękniejszych plaż porośniętych palmami. Biały piasek, rafy koralowe i muszle sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek. Dzień wypoczynku, możliwy spacer po Parku Narodowym Cahuita lub dla chętnych nurkowanie wśród raf koralowych (ok. 60 USD) czy zwiedzanie okolicy na rowerach (ok. 10 USD). Powrót do Puerto Viejo.

14 dzień Wyspa BOCAS DEL TORO
Przejazd na wyspy w Panamie Bocas del Toro. Odpoczynek na plaży.

15 dzień wyspa BOCAS DEL TORO - plaża czerwonej żaby
Dzień wolny. Dla chętnych wycieczka łodzią wokół archipelagu wysp panamskich. Obserwujemy delfiny, lunch na pływającej tratwie, plaża czerwonej żaby (koszt około 40 USD).

16 dzień PANAMA - kanał panamski, stara Panama
Przelot do Panamy. Przejazd nad Kanał Panamski, obserwacja śluzy przez którą przedostają się wielkie kontenerowce. Zwiedzanie miasta. Stara Panama wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze słynną katedrą ze złotym ołtarzem z początku XVII w.  Wieczorem możemy skosztować lokalnego trunku rumu „Abuelo”.

17 - 18 dzień Wylot z Panamy i przelot do Polski
Wspólna podróż powrotna do Warszawy, pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku. Zakończenie wyprawy.

 

GALERIA
CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Zakwaterowanie
Sprawdzone przez nas hotele, pokoje z łazienkami. Na wybrzeżu najczęściej bungalowy na plaży lub bambusowe chatki.

Wyżywienie
Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport
Przejazdy realizujemy wynajętymi busami lub autobusami liniowymi. W miastach jeździmy taksówkami. Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia zabieramy tylko bagaż podręczny; bagaż główny zostaje w hotelu.

DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Managua // Panama - Warszawa
 • bilety lotnicze na trasie : Bocas del Toro - Panama
 • 16 noclegów w hotelach (pokoje z łazienkami)
 • śniadania
 • transport wg programu:
 • prywatny transport w Nikaragui: Penitas-Granada-San Juan del Sur
 • bilet na autobus z San Juan del Sur do granicy
 • bilety (łodź, bus) na transfer Puerto Viejo - Bocas de Toro oraz Monte Verde - La Fortuna
 • prywatny transport w Kostaryce: z granicy do Monte Verde oraz La Fortuna-Puerto Viejo
 • wycieczkę na wyspę Ometepe (prom, objazd po wyspie z przewodnikiem)
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie Signal Iduna  - KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, opłat wjazdowych i wyjazdowych na trasie, transportu lokalnego w miastach: taxi, ryksze itp.: ok. 140 USD
 • wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

*Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Atrakcje dla chętnych:

 • Wycieczka konna po plaży (Koszt ok. 20 - 30 USD)
 • Volcano boarding - Zjazd na desce po zastygłej lawie (koszt ok. 30 USD)
 • Nocne wyjście do lasu chmurowego (Koszt około 20 USD)
 • Wycieczka konna w Monteverde (Koszt około 45 USD)
 • Canopy tour (Koszt około 55 USD)
 • Rafting rzeką Pacaure (Koszt ok. 100 USD)
 • Gorące źródła w La Fortuna  (Koszt około 40 USD)
 • Wycieczki w La Fortuna (Koszt około 20 - 50 USD)
 • Nurkowanie w Cahuita (Koszt około 60 USD)
 • Wycieczka rowerowa w Cahuita (Koszt około 10 USD)
 • Wycieczka łodzią wokół archipelagu wysp panamskich (Koszt około 40 USD)
PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

WIZY:
Kostaryka

 • Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce nie dłużej niż 90 dni.
 • Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
 • Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź umożliwiającego kontynuację podróży.

Nikaragua

 • Obywatele RP nie są objęci obowiązkiem wizowym przy przejeździe tranzytem i pobycie nieprzekraczającym 90 dni.
 • Paszport winien być ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu.
 • Przekraczając granicę, należy okazać bilet powrotny lub umożliwiający kontynuację podróży.

Panama

 • Obowiązuje umowa o ruchu bezwizowym między Polską a Panamą. Zgodnie z nią obywatele polscy mający ważne paszporty mogą wjeżdżać oraz przebywać na terytorium Panamy do 90 dni bez wiz.
 • Każdy przyjeżdżający do Panamy ma obowiązek posiadania minimum 500 USD na koszty pobytu (gotówka nie jest konieczna, wystarczy udokumentowany stan konta bankowego i karta kredytowa).
 • Panamska służba graniczna może skrócić dozwolony pobyt cudzoziemca w Panamie do mniej niż 90 dni.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców). Więcej o zabezpieczeniu pieniędzy w podróży na naszym blogu>>>
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Polecamy zabranie miękkiej torby na kółkach (ewentualnie dużego plecaka lub miękkiej walizki) i małego plecaka. Torba ułatwia dostęp do bagażu w busie; nosimy ją tylko z busa do pokoju hotelowego. Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.

Informacje zdrowotne

 • Apteczka poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom.
 • Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt). Więcej informacji w naszym poradniku uczestnika >>>
 • Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.
 • Na niektórych obszarach odwiedzanych przez nas w czasie wyprawy występuje malaria. Ryzyko zarażenia nie jest duże, dlatego nie stosuje się obowiązkowej profilaktyki antymalarycznej (jest to decyzja indywidualna). Polecamy przed wyjazdem zasięgnąć porady osobistego lekarza rodzinnego dotyczącej stosowania leków profilaktycznych. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).
 • Na niektórych obszarach odwiedzanych przez nas w czasie wyprawy występuje żółta febra. Ryzyko zarażenia nie jest duże.

Dokumenty

 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Bankomaty są w dużych miastach, ale lepiej zaopatrzyć się w gotówkę. Generalnie nie płacimy kartami kredytowymi.
 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.
 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnej saszetce - pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych banknotach.
 • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.
 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.
 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie byłoby, gdyby jedna karta była wypukła.

Napięcie
Napięcie elektryczne 110 V, 60 Hz. Wtyczki typu A i B. Gniazdka dostosowane są do wtyczek nieposiadających bolców. Niezbędna jest specjalna przejściówka

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Plaża Czerwonej Żaby
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE