mapMarker
Włochy
calendar
9 dni, grupa: 24-46 osób
Zwiedzanie
Zwiedzanie
alert
Polski pilot
Toskania kojarzy się z Florencją, Sieną i San Gimignano, ale już nie tak wielu słyszało o pięknej Sovanie, Pitigliano czy Civita di Bagnoregio. Podczas naszego wyjazdu odkrywać będziemy mniej znane, lecz równie ciekawe i malownicze zakątki tego regionu.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Toskania kojarzy się z Florencją, Sieną i San Gimignano, ale już nie tak wielu słyszało o pięknej Sovanie, Pitigliano czy Civita di Bagnoregio. Podczas naszego wyjazdu odkrywać będziemy mniej znane, lecz równie ciekawe i malownicze zakątki tego regionu. Będziemy spacerować wśród winnic, krętymi ścieżkami prowadzącymi do średniowiecznych miasteczek. Poznamy tajniki produkcji oliwy i owczego sera pecorino, a degustację wina odbędziemy u samego Ferenca Mate, znanego pisarza i producenta win. Pejzaże Toskanii to kontynuacja wyjazdu Ogrody Toskanii. Będziemy wędrować po tym samym rejonie, ale odkryjemy skarby, które dotychczas pozostawały ukryte…

Atuty oferty:

 • Wizyta w winnicy Ferenca Mate – autora książek „Wzgórza Toskanii” i „Winnica w Toskanii”
 • Degustacja sera pecorino
 • Civita di Bagnoregio – „miasto, które umiera”
 • Urokliwe i mniej znane zakątki Toskanii i Umbrii
 • Orvieto – miasto ze wspaniałą katedrą
 • Bolonia i Florencja – miasta kultury i sztuki
 • Piesze wędrówki pośród winnic i toskańskich wzgórz
 • Odpoczynek nad jeziorem Bolsena
 • Specjały kuchni włoskiej
 • Galeria Uffizi – dzieła mistrzów m.in. Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Piera della Franceski

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wyjazd z Krakowa do Włoch
Wyjazd z Krakowa o godzinie 19:00 (okolice dworca PKP i PKS). Nocny przejazd do Włoch. Możliwość dołączenia do wyjazdu w Katowicach (ok. 20:15) lub Bielsku-Białej (ok. 21:45).

Dzień 2 Wizyta w Bolonii i przyjazd do Toskanii
W drodze do Toskanii zatrzymamy się w Bolonii – stolicy regionu Emilia-Romania. To przyjazne miasto o czerwonych murach w specjalny sposób dba o swoich gości. Oferuje schronienie przed słońcem lub deszczem pod ciągnącymi się wzdłuż ulic gotyckimi i renesansowymi arkadami. W ich cieniu rozłożyły się kawiarniane stoliki, lecz nim przyjdzie czas na odpoczynek przy filiżance lub kieliszku, odwiedzimy wspólnie główny plac Bolonii z ratuszem, posągiem Neptuna oraz olbrzymią bazyliką św. Petroniusza. Niedaleko stąd do najstarszego uniwersytetu Europy oraz do Bazyliki św. Dominika, gdzie pochowany jest założyciel zakonu dominikanów.

Dzień 3 Pienza, San Quirico D'Orcia i wizyta w winnicach Ferenca Mate
Dzień zaczniemy od czegoś dla ciała i ducha. Odwiedzimy posiadłość Ferenca Mate, autora takich bestsellerów jak „Winnica w Toskanii” czy „Wzgórza Toskanii”. Pisarz osiadł wraz z rodziną w odległym zakątku toskańskiej wsi, wyremontował kilkusetletni dom i zajął się uprawą winorośli. Efekty tej pasji będziemy mogli ocenić podczas degustacji. Udamy się także do zagubionego wśród toskańskich wzgórz opactwa Sant'Antimo. Wzniesiony w XII wieku klasztor przez ponad pięć wieków pozostawał opuszczony i dopiero niedawno wróciło do niego życie.
Po południu zajrzymy do znanej już uczestnikom „Ogrodów Toskanii” Pienzy. Tym razem nasza trasa poprowadzi jednak w innym kierunku. Z miasteczka sera pecorino wyruszymy na wędrówkę szlakiem wśród łagodnych pagórków, pól i cyprysów. Po drodze zatrzymamy się przy XI-wiecznym kościółku Pieve di Corsigniano, w którego surowych murach ochrzczeni zostali dwaj papieże. Szlak zaprowadzi nas do miasteczka San Quirico d’Orcia, gdzie na głównym placu będziemy mogli oddać się w pełni zasłużonemu wypoczynkowi.

Dzień 4 Civita di Bagnoregio - "miasto, które umiera" i Orvieto
Tego dnia czeka nas wizyta w Civita di Bagnoregio – „mieście, które umiera”. Miasteczko stoi na szczycie wzgórza, które kruszy się pod wpływem erozji, a roztaczający się wokół pejzaż jest cichy i wręcz nierealny. W Civita di Bagnoregio pozostało już tylko kilku stałych mieszkańców. Czy umierające miasto można jeszcze uratować?
Popołudnie spędzimy w Orvieto. Na głównym placu będziemy podziwiać arcydzieło gotyckiej architektury – katedrę, którą z zachwytem opisywał Zbigniew Herbert. Znajdzie się też czas na degustację oliwy, samodzielną włóczęgę po urokliwych zaułkach i poszukiwanie przytulnej knajpki, serwującej miejscowe rarytasy.

Dzień 5 Wino i spacery w rejonie Crete Senesi
Popołudnie spędzimy w rejonie Crete Senesi, czyli Glinianek Sieneńskich, gdzie nasycimy zmysły esencją Toskanii. W czasie spaceru towarzyszył nam będzie zapach roślinności, omiatający łagodne pagórki wiatr oraz widok samotnych posiadłości, których dzieje giną w odległej przeszłości. Brunello, Chianti Classico, Vino Nobile di Montepulciano i wiele innych... Pod względem win Toskania to jeden z najważniejszych regionów Włoch. Warto zgłębiać ich tajniki i znajdować te, które smakują nam najbardziej. Popołudnie poświęcimy więc na degustację.

Dzień 6 Spoleto, Trevi i Perugia
Cały dzień spędzimy w zielonej Umbrii. Na początek odwiedzimy Spoleto, które już z daleka przywita nas widokiem olbrzymiego akweduktu, rozpiętego między dwoma wzgórzami. W trakcie spaceru po mieście zajrzymy do lśniącej w słońcu, białej katedry, pobłądzimy w ciasnych uliczkach, a może trafimy też na Don Matteo, detektywa w sutannie, pierwowzór polskiego ojca Mateusza.
Ze Spoleto nasza trasa poprowadzi do Trevi – urokliwego miasteczka, wspinającego się po stromym wzgórzu i otoczonego gajami oliwnymi.
Wieczór spędzimy w Perugii. To miasto pełne studentów, gdzie pozytywna energia i żywiołowość łączą się ze średniowieczną zabudową w fascynującą mieszankę. Siedząc na schodach tutejszej katedry można obserwować włoski rytuał passeggiaty – popołudniowego spaceru po głównym deptaku miasta. Zachód słońca nad rdzawoczerwonymi dachami Perugii, oglądany z tarasów widokowych w najwyższej części miasta, pozostaje w pamięci na długo.

Dzień 7 Sovana, Pitigliano i Jezioro Bolsena
To dzień ukrytych perełek Toskanii. Poranną kawę wypijemy w Sovanie, niewielkim miasteczku, które od pięciuset lat pozostaje niemal niezmienione. Stąd wyruszymy na spacer do Pitigliano. Nasza trasa będzie prowadzić m.in. drogą wykutą w skale przez Etrusków – lud, który żył tu jeszcze przed Rzymianami. W wąskich zaułkach Pitigliano spotkamy zapewne więcej kotów niż ludzi. Warto zainteresować się tutejszym winem – doskonałym, białym Bianco di Pitigliano DOC.
Po południu odwiedzimy miasto Bolsena, położone nad jeziorem o tej samej nazwie. To tu wydarzył się cud eucharystyczny, na pamiątkę którego obchodzi się dziś święto Bożego Ciała. Wspólnie obejrzymy upamiętniający cud kompleks świątynny, znajdziemy też czas na relaks na brzegu jeziora.

Dzień 8 Florencja
Cały dzień spędzimy we Florencji. Można tu bowiem wracać wiele razy i zawsze pozostanie coś nowego do odkrycia. Florencja to miasto dumne, ma jednak do tego wszelkie powody. Słynie z renesansowej sztuki, mody i elegancji, jest ojczyzną Dantego, Botticellego, Donatella, Machiavellego, a także… słynnego befsztyka po florencku.
Po wspólnym spacerze po mieście będziemy mieli wiele czasu, by eksplorować je samodzielnie, odwiedzić Galerię Uffizi, a także nacieszyć podniebienie włoskimi pysznościami. Pozostaniemy we Florencji aż do wieczora, po czym wyruszymy w drogę powrotną do Polski.

Dzień 9 Powrót do Krakowa
Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych.

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Nieznana Toskania
Wybierzemy się do Sovany, która, choć niewielka, może poszczycić się imponującą romańską katedrą. Jest również miastem rodzinnym jednego z papieży. Odwiedzimy także Pitigliano, zawieszone na urwistej skale, słynące z doskonałego białego wina Bianco di Pitigliano DOC. Podczas spacerów zanurzymy się w toskańskiej przyrodzie i historii.

Umbria i Lacjum
W czasie wyprawy zapuścimy się także do dwóch sąsiadujących z Toskanią regionów. W Lacjum odwiedzimy Bolsenę – położone nad jeziorem miasto cudu eucharystycznego. Pojedziemy także do Civita di Bagnoregio, „miasta, które umiera” i przekonamy się, czy koniec zbudowanego na kruchym podłożu miasteczka jest nieuchronny. W Umbrii natomiast odwiedzimy Spoleto, Trevi i stolicę regionu, Perugię, a także malownicze Orvieto. To położone na tufowym wzniesieniu miasto szczyci się prawdziwą perłą architektury gotyckiej – słynną katedrą, której fasadę można kontemplować przez długie godziny.

Pienza, Florencja i toskańskie smaki
Nie zabraknie także tego, co najbardziej toskańskie, czyli lokalnych produktów. Serów pecorino oraz oliwy będziemy próbować u źródła – w okolicach, w których są wytwarzane. Na degustację wina pojedziemy do słynnej winnicy Ferenca Mate – pisarza, który długo podróżował po świecie, by w końcu w Toskanii odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Będziemy także wędrować po toskańskiej wsi. Pokonamy nowe trasy, nieznane uczestnikom wyprawy „Ogrody Toskanii”. Znów odwiedzimy Pienzę, ale tym razem będzie ona początkiem szlaku, wiodącego wśród najbardziej klasycznych toskańskich pejzaży. Na koniec wybierzemy się też do Florencji. Dlaczego? Ponieważ do tego miasta można wracać wielokrotnie i ciągle odkrywać coś nowego. Tym, którzy już byli we Florencji, zaproponujemy nową trasę zwiedzania.
Wyjazd ten można połączyć z wycieczką Winnice Piemontu i Cinque Terre. Tytuł połączonego wyjazdu to Wzgórza Toskanii i winnice Piemontu.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa)
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu 3***
 • Wyżywienie: 6 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami (możliwość wykupienia pakietu 4 kolacji - dopłata 160 PLN)
 • Kosztu uczestnictwa w programie (bilety wstępu, degustacja, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne, lokalni przewodnicy, zwyczajowe napiwki) - ok. 80-110 EUR

Liczba uczestników: 24 - 46 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Pejzaże Toskanii
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE