mapMarker
Panama
calendar
9 dni, grupa: od 2 osób
Zwiedzanie
Zwiedzanie
Panama to państwo położone w Ameryce Środkowej, którego terytorium stanowi wąski pas lądu, łączący Amerykę Północną z Południową...
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Panama to państwo położone w Ameryce Środkowej, którego terytorium stanowi wąski pas lądu, łączący Amerykę Północną z Południową. Kraj oblewają z jednej strony wody Oceany Spokojnego, a z drugiej Morza Karaibskiego. To sprawia, że pomimo panującego tu klimatu równikowego, towarzyszyć nam będzie przez cały czas lekki, przyjemnie chłodzący wiaterek. Panama City robi wrażenie, ale sporo refleksji przychodzi do głowy po wizycie u Indian zamieszkujących wyspy San Blas. To naprawdę warto przeżyć.

A Kolumbia, która ma bardzo wiele twarzy, tym razem pokaże nam tę najpiękniejszą – zobaczycie Państwo Cartagenę. Położona na północnym wybrzeżu Kolumbii Cartagena jest bez wątpienia najczęściej odwiedzanym miastem Kolumbii. W 1984 roku tutejszy port, twierdze i stare miasto wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co nie dziwi, jako że miasto, przesiąknięte tajemniczą, romantyczną atmosferą, pełne jest wspaniałych pamiątek minionej epoki kolonialnej. Turystów czarują tu brukowane uliczki, pełne wdzięku balkony obrośnięte bugenwillami, turkoczące po kamieniach konne powozy, a przede wszystkim – będące najlepszą ilustracją burzliwej historii miasta fortyfikacje.

Kod:ATCL

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1

04.00 Odprawa na lotnisku w Warszawie.

06.05 Wylot do Amsterdamu.

08.15 Przylot do Amsterdamu.

11.20 Wylot do Panama City.

16.25 Przylot do Panama City.
Po przylocie spotkanie z lokalnym przedstawicielem i transfer do hotelu.

Zakwaterowanie na 4 noclegi w Las Americas 4*.

Czas wolny na odpoczynek po podróży.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Panama City.

Zobaczymy nową część miasta z drapaczami chmur, a następnie udamy się nad Kanał Panamski – łączący Ocean Spokojny i Atlantycki. Przez ten wąski trakt codziennie przepływa ponad 14 tysięcy statków. To jedyna w swoim rodzaju okazja do podziwiania jak przemieszczają się statki, które przez kanał może przeprowadzić tylko kapitan z Panamy.

Obiad w lokalnej restauracji.

Po południu powrót do hotelu.
Czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta.

Dzień 3

Po śniadaniu czas wolny  na samodzielne zwiedzanie Panama City.

Opcjonalna wycieczka: Całodniowa wycieczka fakultatywna na Wyspy San Blas na Morzu Karaibskim.

Dzień zaczniemy od przejazdu jeepami przez tereny górskie w stronę Morza Karaibskiego, po dotarciu do wybrzeża, które jest terytorium Indian Kuna  czeka nas kontrola paszportowa. Następnie wypłyniemy łodziami na wyspy zamieszkałe przez Indian Kuna.

Po dotarciu na wsypę czeka nas spacer po wiosce na wyspie, zobaczymy prawdziwą kulturę Indian,  żyjących w drewnianych i bambusowych chatkach, pokrytych palmowymi liśćmi. Ich domy mają zazwyczaj jedno lub dwa pomieszczenia, w których znajduje się palenisko, służące za kuchnię oraz sypialnie, czyli wiszące po środku hamaki. Ich obecny tryb życia niewiele różni się od tego sprzed kilku stuleci. Ciągle mówią w języku swoich przodków. Po słodką wodę płyną na ląd i jedzą proste potrawy z kukurydzy, manioku, bananów lub innych dostępnych roślin.

Po wizycie w wiosce przepłyniemy na jedną z bezludnych wysp otoczonych turkusową wodą, czas na  błogi relaks, pływanie i snorkeling.

Na wyspie lunch w formie grilla.

Późnym popołudniem przejazd do Panama City.

Przyjazd do hotelu wieczorem.

Czas wolny.

CENA: 225 USD OD OSOBY

Dzień 4

Po śniadaniu czas wolny na samodzielne zwiedzanie Panama City.

Opcjonalna wycieczka: Wycieczka do wioski Indian Embera.

Czeka nas przeprawa łodziami do wioski, po czym  zapoznamy się z  kulturą i codziennym życiem  jej mieszkańców.

Obiad w wiosce.

Indianie Embera zamieszkują tereny z dala od cywilizacji w Parku Narodwoym Chagres w górnym brzegu rzeki Chagres – ich mieszkania zbudowane są w domkach na palach. Indianie Embera kultywują tradycje średniowieczne ściśle powiązane z naturą. Piękne Indianki Embera odsłaniają piersi a ich ciało tak jak i mężczyzn pokryte jest ozdobnymi tatuażami, które mają także odstraszać komary.

CENA: 150 USD OD OSOBY

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko.

Odprawa biletowo paszportowa.

16.30   Wylot do Cartageny.

18.05   Przylot do Cartageny.

Cartagena  nazywana jest„perłą Karaibów”. Cartagena de Indias została założona w 1535 przez Pedro de Heredia. Działalność i rozwój regionu Cartagena jest datowane na 4000 lat pne., przez różne kultury ludów tubylczych z plemienia Karib (dlatego nazywamy je Karaiby). Najbardziej godne do zwiedzania są: obmurowania miasta, wieża zegarowa, zamek San Felipe de Barajas, klasztor de la Popa oraz wizyta w muzeum szmaragdów, gdyż w Kolumbii wydobywane są najpiękniejsze i najcenniejsze okazy.

Po przylocie spotkanie z lokalnym przedstawicielem i przejazd do hotelu.

Zakwaterowanie w hotelu Capilla del Mar 5* na 4  noce  ze śniadaniami.

Czas wolny.

Zachęcamy do spaceru po starówce.

Dzień 6

Po śniadaniu spotkamy się z lokalnym przewodnikiem i wyruszymy na zwiedzanie miasta.

Przejedziemy przez dzielnice mieszkaniowe graniczące z zatoką Cartageny. Następnie zwiedzanie Klasztoru La Lopa i Kaplicy Virgin de la Candelaria skąd będzie można podziwiać panoramę miasta. Następnym punktem naszej wycieczki będzie Twierdza San Felipe de Barajas, przedstawiająca idealną strukturę inżynierii nowego świata.
Na koniec udamy się do słynnego na całym świecie z kolorowych fotografii Klasztoru San Pedro Claver.

Powrót do hotelu.

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę na Wyspy Islas de Rosario.

Po dotarciu do portu przepłyniemy łodzią motorową na jedną z 27 Wysp Różańcowych – Gente Del Mar.

Przyciągające pięknymi plenerami, niewielkie wyspy na Morzu Karaibskim slyną z plaż o niemalże białym kolorze piasku. Ich atuty to rafa koralowa, dziewicza roślinność, lasy mangrowców oraz tropikalna fauna jak bajecznie kolorowe ryby, delfiny, żółwie I kraby.
Wyspy oferują niezmiennie ciepły klimat i krystaliczne czyste, połyskujące odcieniami błękitu i turkusu wody.

Pobyt na prywatnej plaży to okazja do jedynego w swoim rodzaju relaksu lub snorkelingu.

Późnym popołudniem powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta, spacery po starówce lub zakupy.

Dzień 9

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko.

16.55 Odprawa paszportowo-biletowa.

18.55 Wylot do Amsterdamu.

Następnego dnia o 10.30 przylot do Amsterdamu.

14.15 Wylot do Warszawy.

16.10 Przylot do Warszawy.

GALERIA
DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • Przelot na trasie Warszawa – Amsterdam Panama City i Cartagena – Amsterdam – Warszawa liniami KLM w klasie ekonomicznej
 • Przelot na trasie Panama City – Cartagena liniami Copa Air
 • Transfery i wycieczki klimatyzowanym mikrobusem lub autokarem
 • Zakwaterowanie na: 4 noce w Panama City w hotelu Las Americas oraz na 4 noce w Cartagenia w hotelu Capilla del Mar 4*+/5*
 • Wyżywienie: zgodnie z programem
 • Pakiet ubezpieczeniowy (koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, choroby przewlekłe, turystyka kwalifikowana, bagaż podróżny) podczas pobytu za granicą w TU Signal Iduna
 • Dokumenty podróżne i gadżet podróżny do wyboru
 • Całodobowa opieka telefoniczna

 

Cena nie zawiera:

 • Usług nie wymienionych w programie
 • Dodatkowych napojów
 • Aktywności lub wycieczek opcjonalnych

Cena dotyczy jednej osoby w pokoju dwuosobowym.
Dopłata do wyjazdu grupowego z pilotem min. 10 osób:  800 PLN od osoby.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Panama – Kolumbia Przygoda w Amerykach
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE