Dwutygodniowa podróż po Kubie, zmierzając w kierunku wschodzącego słońca. Przemierzymy prawie całą wyspę od zachodu na wschód. Bez komercyjnej ściemy poznasz życie na Kubie. Zasmakujesz „la vida cubana” jadąc „camion” – starą amerykańską ciężarówką przerobioną na autobus
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Dwutygodniowa podróż po Kubie, zmierzając w kierunku wschodzącego słońca. Przemierzymy
prawie całą wyspę od zachodu na wschód. Bez komercyjnej ściemy poznasz życie na Kubie.
Zasmakujesz „la vida cubana” jadąc „camion” – starą, amerykańską ciężarówką przerobioną na
autobus. To idealne miejsce, żeby zobaczyć, jak podróżują kubańczycy. Wybierzemy się na
przejażdżkę najbardziej popularnym środkiem transportu na wyspie „carros” – końską bryczką,
udamy się w podróż oldtimerem, który od lat służy tu za taksówkę.

Kod:TESS

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1. Przylot do Hawany.

Dzień przylotów i transferów. W zależności od godziny przylotu czas na spacer po Hawanie nocą i kolacja (opcjonalnie).

 

Dzień 2. Hawana

Pierwszy dzień spędzimy w Hawanie. To właśnie w stolicy wyspy zaczerpniemy pierwszego kubańskiego oddechu. Zobaczymy najważniejsze zabytki kubańskiej stolicy. Skupimy się dzielnicach Habana Vieja i Centro Habana. Wieczorem ruszamy dalej na wschód. Nocny przejazd camion do Bayamo.

 

Dzień 3. Bayamo

Bayamo – miasto, w którym czas zatrzymał się wieki temu. Na uliczkach zamiast warkotu silnika, słychać dźwięk końskich kopyt. To miasto bryczek i artystów, a zarazem uczta dla aparatów i kamer. Tutaj nie ma specjalnych póz „pura vida cubana”. W Bayamo również spotkamy lokalnych artystów – bo Kuba to sztuka. Wybierzemy się także na targ, nie tylko na zakupy, ale żeby zobaczyć kolory i smaki Kuby. Zobaczymy miasto z nietypowej perspektywy – konnej bryczki.

 

Dzień 4. Santiago de Cuba

Kolejnego dnia pojedziemy do Santiago – gorącego serca Kuby, w którym się zakochacie. Pomimo tego, że to drugie co do wielkości kubańskie miasto, od Hawany dzieli je przepaść. Mieszkańcy Santiago to głównie Afrokubańczycy – potomkowie afrykańskich niewolników, którzy do dziś kultywują swoje wierzenia. W Santiago ulice rozbrzmiewają muzyką w dzień i w nocy. Tutaj w ciągu dnia, aby lepiej poznać kubańską kulturę, wybierzemy się na cmentarz, gdzie znajduje się grób Fidela. Co Kubańczycy myślą o Fidelu już po jego śmierci, dowiecie się na miejscu.

 

Dzień 5. Santiago de Cuba - dzień wolny

To dzień dla Was, dla wszystkich którzy chcą poznać coś więcej opcjonalnie zaplanowana wycieczka do El Cobre. Miejsce kultu afro kubańskich bogów oraz najważniejsze sanktuarium Maryjne na Kubie.

 

Dzień 6. San Antonio - Baracoa

To najbardziej odizolowana część wyspy. To właśnie tu Kolumb wyszedł na ląd. Zobaczył tam naturę przepełnioną pięknem oraz różnorodność. Nad miastem góruje szczyt El Younke. W Baracoa odwiedzimy plantację kakao, gdzie wytwarza się kubańską czekoladę. Tak! Na Kubie wytwarza się czekoladę, której smak zapamiętasz do końca życia. Po drodze zajedziemy do miejsca, w którym turyści nie bywają – wizyta u kubańskich znajomych. Poznacie smak życia na Kubie. Masa niespodzianek – szczegóły na miejscu.

 

Dzień 7. Baracoa - Jumuri

Wybierzemy się do Jumuri – małej wioski blisko Baracoa, by posłuchać opowieści z dawnych lat. Nazwa Jumuri, to krzyk. Krzych dawnych mieszkańców wyspy, którzy skakali z pobliskiej skały, woląc zginąć niż popaść w niewolę konkwistadorów, skacząc, krzyczeli: Jumuri – to krzyk ich wolności. Tam przepłyniemy łodzią pomiędzy tymi skałami, by dotrzeć do pięknej, kamienistej plaży. W mały domku na kamienistej plaży zjemy wspólnie kolację degustacyjną (opcjonalnie) to jedna z niewielu okazji do spróbowania homara, żółwia, ośmiornicy, czy miejscowych ryb.

 

Dzień 8. Szczyt el Yunke

Wybierzemy się również do rezerwatu El Younke, by wejść na szczyt, przedzierając się pomiędzy wielkimi paprociami, palmami i skałami wapiennymi. W Baracoa nauczymy się żyć al cubano. Tam, gdzie czas nie ma znaczenia, i życie płynie wolno dowiemy się dlaczego na Kubie codziennie są czyjeś urodziny. Tam również, nasz zaprzyjaźniony kubańczyk nauczy nas kolejnych kroków salsy. Na własnej skórze przekonamy się, że Kuba to muzyka.

 

Dzień 9. Baracoa - plaża Maguana

Przed nami dzień kolejny dzień atrakcji. Na rowerach pojedziemy na jedną z najpiękniejszych i najbardziej dziewiczych plaż w okolicy – plaża Maguana. Do pokonania 22 km w jedną stronę. W trakcie cała masa przystanków na podziwianie pięknych widoków. W nagrodę czeka na nas biały piasek i krystalicznie czysta woda. Dodatkową atrakcją jest obiad na plaży (opcjonalnie).

 

Dzień 10. Guardalavaca

Wczesna pobudka, wyjazd z Baracoa ok. 6 rano. Nasze dalsze drogi poprowadzą na plażę Guardalavaca. Spędzimy ten dzień na słodkim leniuchowaniu, by nabrać sił do dalszej części szalonej wyprawy. To właśnie tam znajduje się uznana za najpiękniejszą kubańska plaża.

 

Dzień 11. Guardalavaca - Holguin - Hawana

Po porannym plażowaniu czas wyruszyć w kierunku Hawany. Przejedziemy przez Holguin (miasto parków), by przeżyć kolejną przygodę – noc w camion. Nigdy nie wiesz co się w nim wydarzy – podróżowanie z przemytnikami, lekarzami, którzy wyjeżdżają na misje do Wenezueli, by po 3 latach pracy tam otrzymać 3000 dolarów i otworzyć własny biznes, psychologiem, który studiując w ZSRR odwiedził kiedyś Polskę – to istne spektrum osobowości i niespodzianek.

 

Dzień 12. Hawana - Viniales

Dojeżdżamy do Viniales (zachód Kuby). To dzień na odpoczynek po nocnej podróży. Atrakcją będzie wizyta na wsi i obcowanie z Kubańczykami. Wieczorem wspólna kolacja (opcjonalnie).

 

Dzień 13 Valle de Viniales

Odwiedzimy również Valle de Viniales. Konno pojedziemy na plantacje tytoniu, by zobaczyć jak zwija się słynne kubańskie cygara. Po trasie wizyta w jaskini. Nauczymy się też wyrabiania rumu (oczywiście z degustacją). Wieczorem czas na salsę!

 

Dzień 14. Powrót do Hawany

W Hawanie spędzimy ostatni dzień na podsumowania naszej kubańskiej wyprawy. Teraz będziecie mogli zrobić ostatnie podsumowanie, zobaczyć przepaść pomiędzy zachodem, a wschodem wyspy. Będziecie mogli zaczerpnąć ostatniego kubańskiego oddechu. Przed nami jeszcze przejażdżka oldtimerem i wizyta w bogatszej dzielnicy miasta – Vedado.

 

Dzień 15. Wylot

Dzień wylotów

WARUNKI

WARUNKI

Co w cenie:
• noclegi w casa particular (pokoje 3-5 osobowe)
• śniadania (w casas particulares lub na mieście)
• transfer z lotniska (jeden dla grupy, w przypadku innych godzin przylotu obowiązek
dopłaty do transferu)
• wszystkie transporty do miast
• autorski program wyprawy
• opiekę pilota
• atrakcje na miejscu (wypożyczenie rowerów, wstęp do rezerwatu el Younke z
przewodnikiem, przejażdżkę oldtimerem po Hawanie, przejażdżkę bryczką, wizytę na
plantacji kakao, przepłynięcie łódką kanionu Youmuri, wizytę w Parku Narodowym Valle
de Viniales wraz z przejażdżką konną, nauką zwijania cygar, wyrabiania rumu, jedna
lekcja salsy)
• wpłatę składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł
• ubezpieczenie podróżne NNW Signal Iduna pakiet economy

Czego nie ma w cenie:
• biletu lotniczego Warszawa - Hawana - Warszawa
• obowiązkowej kary turysty (koszt 125 zł)
• pozostałego wyżywienia poza śniadaniami (około 5-20 euro dziennie)
• napiwków lokalnych
• dojazdu do plaż na obrzeżach miast, o ile będzie taka potrzeba
• dodatkowych atrakcji dla chętnych (dodatkowe lekcje salsy 10-12 CUC, nurkowanie 10-
15 CUC)

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Oriente de Cuba
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE