Wzgórza pokryte winnicami, smukłe cyprysy rosnące pomiędzy polami, gaje oliwne i urzekające średniowieczne miasteczka na wzniesieniach. Słynne zabytki Florencji, Sieny, Asyżu i San Gimignano - z tym kojarzą się Umbria i Toskania.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Wzgórza pokryte winnicami, smukłe cyprysy rosnące pomiędzy polami, gaje oliwne i urzekające średniowieczne miasteczka na wzniesieniach. Słynne zabytki Florencji, Sieny, Asyżu i San Gimignano - z tym kojarzą się Umbria i Toskania. To kraina, w której urodzili się i tworzyli: Leonardo da Vinci, Dante Alighieri, Michelangelo Buonarroti i Cimabue Giotto, św. Franciszek oraz inni słynni artyści i święci. To również tu, w Toskanii, narodził się Carlo Lorenzi, autor słynnego Pinokia. Ale ten rejon jest o wiele bogatszy w atrakcje niż te już wspomniane - dlatego warto tu spędzić kilka dni, aby w pełni poznać jego koloryt.

Atuty oferty: 

 • Spacery w urokliwych miejscach z widokami na cudowne toskańskie krajobrazy
 • Siena i San Gimignano – wizytówki Toskanii
 • Val d'Orcia - najbardziej malowniczy rejon Toskanii
 • Chianti – rejon słynący z produkcji jednego z najlepszych włoskich win
 • Florencja – włoska stolica kultury i sztuki
 • Specjały kuchni włoskiej

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wyjazd z Krakowa do Włoch
Wyjazd z Krakowa o godzinie 19:00 (okolice dworca PKP i PKS). Nocny przejazd do Włoch. Możliwość dołączenia do wyjazdu w Katowicach (ok. 20:15) lub Bielsku-Białej (ok. 21:45).

Dzień 2 Zwiedzanie Padwy
W okolicach południa zatrzymamy się na krótki pobyt w Padwie. Spacer rozpoczniemy przy Prato della Valle – malowniczym placu, otoczonym kamiennymi posągami ważnych dla miasta postaci. Przespacerujemy obok najstarszego na świecie ogrodu botanicznego, by w końcu dotrzeć do Bazyliki św. Antoniego Padewskiego – religijnego serca miasta i celu pielgrzymek z całego świata. Dowiemy się też, czy najsłynniejszy Padewczyk naprawdę pochodził z Padwy. Z chętnymi przejdziemy jeszcze w okolice siedziby Uniwersytetu, należącego do najstarszych uczelni Europy. Spacer po Padwie można będzie ukoronować kawą w słynnej, zabytkowej kawiarni Caffè Pedrocchi.

Dzień 3 Spacery i zwiedzanie Monte Oliveto Maggiore, Val d'Orcia i Sieny
W pierwszej połowie dnia będziemy podglądać życie benedyktyńskich mnichów w pięknie położonym, XIV-wiecznym klasztorze Monte Oliveto Maggiore. Sam święty Benedykt przemawiać do nas będzie ze zdobiących krużganki fresków pędzla Sodomy i Signorellego. W klasztornej piwniczce będzie można spróbować produkowanego przez tutejszych mnichów wina. Wspaniałą przyrodę, w której zanurzone jest opactwo, będziemy podziwiać podczas spaceru grzbietami otaczających klasztor wzniesień.
Popołudnie spędzimy w Sienie, która zachowuje niepowtarzalny średniowieczny charakter. Wsłuchamy się w rytm miasta, obserwując życie jednego z najwspanialszych włoskich placów – Il Campo. To tutaj od setek lat odbywa się słynny wyścig konny – il Palio. Chętni będą mogli spojrzeć na plac ze szczytu wieży ratusza, jednej z najwyższych średniowiecznych wież Italii. Siena to miasto o ogromnych ambicjach, odwieczny rywal Florencji. Wspólnie przespacerujemy się do symbolu wielkich aspiracji miasta – bogato zdobionej katedry. Na koniec będzie można pobłądzić po wąskich zaułkach oraz wstąpić do jednej z restauracji serwujących tradycyjne dania toskańskiej kuchni.

Dzień 4 Zobaczymy Montepulciano a potem przejdziemy malowniczą trasą do Pienzy
Przedpołudnie spędzimy w położonym na wzgórzu Montepulciano. Krętymi uliczkami będziemy się wspinać na główny plac miasta, Piazza Grande. Tutejsze budynki, wzniesione setki lat temu, dziś mieszczą butiki, kawiarnie i warsztaty rękodzieła. A także piwniczki. Montepulciano jest bowiem miastem wina. Z uprawianej na zboczach okolicznych wzgórz winorośli powstaje słynne Vino Nobile.
Wczesnym popołudniem rozpoczniemy spacer w kierunku miasteczka Pienza. Po drodze zatrzymamy się jeszcze przy kościółku San Biaggio, którego miodowobiałe mury błyszczą wśród otaczającej zieleni. Potem zagubimy się na dobre pośród winnic i pól. Będziemy spacerować przez wpisaną na listę UNESCO dolinę rzeki Orcii. Człowiek i przyroda wspólnie kształtowali tutejsze pejzaże, a wysadzane cyprysami kręte dróżki oraz łagodnie falujące, zielone pagórki zostają w pamięci na długo.
Przed wieczorem dotrzemy do Pienzy. Urodzony tu papież Pius II w XV wieku zmienił ją z małej, niepozornej wioski w klejnot renesansowej architektury. W miasteczku powita nas aromat sera pecorino. Miejscowi twierdzą, że owcze mleko, z którego jest on wyrabiany, nie ma sobie równych, a to ze względu na rosnące na okolicznych łąkach zioła.

Dzień 5 Odwiedzimy region Chianti, będzie też czas na degustację win
Tego dnia wybierzemy się do serca winnego regionu Chianti. Do spokojnego miasteczka Greve in Chianti dotrzemy spacerem. Nasza trasa prowadzić będzie wśród skąpanych w słońcu winnic i zacienionych lasów. Po spacerze miło będzie przysiąść na głównym, trójkątnym placu Greve. Zabawimy w mieście nieco dłużej, bo gdzie, jeśli nie tu, najlepiej degustować Chianti Classico czy Brunello di Montalcino?
Popołudnie spędzimy w Monteriggioni, wzniesionej w 1219 roku twierdzy, niegdyś należącej do Sieny. Wewnątrz murów będziemy mogli zjeść pyszne lody, ale nie poprzestaniemy na leniuchowaniu. Wyruszymy na trasę wiodącą wokół twierdzy i spojrzymy na Monteriggioni z perspektywy, z jakiej oglądały je w średniowieczu planujące atak wojska Florencji.

Dzień 6 Zobaczymy Arezzo i Asyż
Krótki wypad do sąsiadującej z Toskanią zielonej Umbrii. Odwiedzimy miasto świętych Franciszka i Klary. Przejdziemy śladami Biedaczyny z Asyżu: odwiedzimy renesansową Bazylikę Matki Boskiej Anielskiej, a także położoną na wzgórzu Bazylikę św. Franciszka. Tu pochowany został święty, a wielcy mistrzowie, tacy jak Cimabue i Giotto, udekorowali świątynię freskami. Na koniec wybierzemy się na krótki spacer do przesiąkniętego franciszkańskim duchem kościółka San Damiano.
Wieczór spędzimy w Arezzo. Zagłębiając się w uliczki miasta, będziemy mogli odnaleźć miejsca, w których kręcono sceny słynnego filmu „Życie jest piękne”. Kto wie, może szukając restauracji serwującej toskańskie specjały, spotkamy na ulicach duchy związanych z Arezzo mistrzów: malarza Piera della Franceski, poety Petrarki albo architekta Vasariego?

Dzień 7 Dzień spędzimy na zwiedzaniu i spacerach w San Gimignano i okolicy
Cały dzień spędzimy w jednym z najbardziej charakterystycznych toskańskich miasteczek – San Gimignano. W tym miejscu, zwanym Średniowiecznym Manhattanem, czas zatrzymał się kilka wieków temu. Miasto zawdzięcza swój przydomek wieżom, wznoszonym przez bogate rodziny kupieckie. Malowniczą panoramę San Gimignano będziemy mogli podziwiać podczas spaceru dookoła miasteczka. Nasza trasa poprowadzi pośród pagórków pokrytych lasami i winnicami. Z tutejszych winogron wytwarza się doskonałe białe wino Vernaccia, którego łyk pozwoli jeszcze lepiej wczuć się w pogodny klimat San Gimignano.

Dzień 8 Zwiedzanie Florencji i wyjazd do Polski
Całodzienny pobyt w stolicy Toskanii – Florencji. To miasto wąskich średniowiecznych uliczek i rozległych placów, zapierającej dech sztuki, eleganckich Florentyńczyków i zaułków wypełnionych prozą życia codziennego. To zgiełk i pędzące skutery oraz miejsca ciszy i kontemplacji. Podczas wspólnego spaceru wpleciemy się w tłum na placu przed katedrą, której ogromna kopuła góruje nad miastem. Odwiedzimy Dawida, genialny posąg Michała Anioła, i przejdziemy się słynnym mostem złotników – Ponte Vecchio. Będziemy również mieli czas, by eksplorować miasto samodzielnie, a także odwiedzić sławną Galerię Uffizi. Florencja może przytłaczać i przynosić natchnienie. Ale z pewnością warto do niej wracać wielokrotnie i za każdym razem odkrywać coś nowego.

Wczesnym wieczorem wyruszymy w drogę powrotną do Polski.
Nocny przejazd do Polski.

Dzień 9 Powrót do Krakowa
Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych.

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Nie tylko Florencja
Florencja nazywana jest średniowieczną stolicą świata. Równie słynne są Siena czy Asyż, ale podczas naszego wyjazdu nie będziemy koncentrować się tylko na miejscach najbardziej znanych, chociaż oczywiście tam również zajrzymy. Postaramy się podczas naszych wędrówek spędzić więcej czasu w rejonach mniej znanych: małych miasteczkach i wsiach, które są równie interesujące. Zobaczymy San Gimignano, gdzie w średniowieczu każda z rodzin chciała mieć swoją wieżę obronną obok domu, tym sposobem dodając sobie splendoru i chwały, a nam pozostawiając wspaniałą pamiątkę w postaci zachowanych wież. Zajedziemy do Pienzy, miasta nazwanego na cześć papieża Pisa II, który zapragnął tu stworzyć "miasto idealne".

Wino i oliwa
Wino i oliwa to symbole Toskanii; to również jej smaki. Toskańczycy uważają, że słynna oliwa z Ligurii jest zbyt chuda, ta z Puglii wydaje się im zbyt gęsta i ciężka, za to najlepsza i najbardziej ceniona jest lokalna: lekka, złocista i aromatyczna z okolic Lukki oraz z okolic Sieny, która gdy jest świeża ma zielonkawą barwę i lekko pieprzowy smak. Chianti natomiast, najsłynniejsze wino włoskie, swoją nazwę wzięło od miejsca w Toskanii, w którym powstaje. Region Chianti to również "idealny model" toskańskiego krajobrazu - wzgórz i dolin o soczystej zieleni - rozsławionego przez malarzy renesansu. To także wiekowe samotne rezydencje - wille, pałace i zamki, czasami ogromne, ale zawsze w dobrym guście i harmonijnie wtopione w otoczenie.

Toskania na piechotę
Znaczną część naszego pobytu w Toskanii wypełnią piesze wędrówki. Będziemy pokonywać kilkugodzinne trasy, pośród pól lasów, winnic i gajów oliwnych, z odpoczynkiem w plenerze. Do tego chwila relaksu przy filiżance cappuccino lub kieliszku chianti w którymś z miasteczek. Wędrując możemy zatrzymać się tam, gdzie coś nam się szczególnie spodoba, nasycić się widokami otaczających nas krajobrazów i przyjrzeć się szczegółom. Unikniemy pośpiechu, a zyskamy spokój i prawdziwy wypoczynek, lepiej poznamy urok Toskanii.

WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa)
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu 3***
 • Wyżywienie: 6 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia poza śniadaniami (możliwość wykupienia pakietu 4 kolacji - dopłata 160 PLN)
 • Kosztu uczestnictwa w programie (bilety wstępu, degustacja, opłaty wjazdowe, lokalni przewodnicy, zwyczajowe napiwki) - ok. 80 EUR

Liczba uczestników: 24 - 46 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Ogrody Toskanii
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE