mapMarker
Słowacja
calendar
7 dni; grupa 15-25 osób
Trekking
Trekking
Wszystko ma swoją drugą stronę, mają ją i nasze góry. Południowa strona gór, węgierska strona, Janosikowa dziedzina - jak byśmy tego nie nazwali to przecież góry naszych sąsiadów Słowaków. Zapraszamy na wędrówkę po najpiękniejszych zakątkach górskich Słowacji: Małej Fatrze, Choczu i Tatrach.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Wszystko ma swoją drugą stronę, mają ją i nasze góry. Południowa strona gór, węgierska strona, Janosikowa dziedzina - jak byśmy tego nie nazwali to przecież góry naszych sąsiadów Słowaków. Zapraszamy na wędrówkę po najpiękniejszych zakątkach górskich Słowacji: Małej Fatrze, Choczu i Tatrach.

Atuty oferty:

 • Janosikowe Diery – malownicze wąwozy skalne
 • Wielki Krywań – ten najwyższy w Małej Fatrze
 • Krywań Tatrzański – ten najświętszy dla Słowaków
 • „Słowacki Matterhorn” – wędrówka na Wielkiego Rozsutca
 • Wielki Chocz – z widokiem na góry
 • Wędrówki na lekko po Małej Fatrze, Górach Choczańskich i Tatrach

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Janosikowe Diery
Wyjazd z Krakowa o godzinie 9:00 (okolice dworca PKP i PKS). Przejazd na Słowację w okolice Terchowej. Na rozgrzewkę popołudniowa wędrówka przez Janosikowe Diery. To właśnie w pobliskiej Terchowej ponoć urodził się ten słynny słowacki zbójnik. Wycieczka dnem skalnych wąwozów, a po drodze wodospady, kaskady, metalowe pomosty, drabinki i ławki dla zmęczonych turystów - można się poczuć jak w „Słowackim raju”

Czas wędrówki: ok. 3-5 godzin | Suma podejść: ok. 400-500 m | Długość trasy: ok. 5-9 km

Dzień 2 Krywań po raz pierwszy...
Wycieczkę rozpoczynamy przy Chacie Vratna by przez Południowy Gruń udać się na główny grzbiet Małej Fatry skąd przy dobrej widoczności ujrzymy najbardziej rozpoznawalne szczyty tej grupy górskiej: Wielkiego i Małego Rozsutca. Następnie wędrujemy na Chleb, pod którego wierzchołkiem znajduje się najwyżej położone małofatrzańskie schronisko - Chata pod Chlebem. Na koniec zdobędziemy cel dzisiejsze wędrówki - Wielki Krywań wznoszący się na wysokość 1709 m n.p.m. Staniemy na najwyższym szczycie Małej Fatry by rozejrzeć się dookoła i co nieco zobaczyć :) Powrót do Doliny Vratnej.

Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Suma podejść: ok. 900 m | Długość trasy: ok. 12 km

Dzień 3 Na zachodnich krańcach Małej Fatry / Rzut oka z Wielkiego na Małego Rozsutca

TERMIN WIOSENNY

Przejazd na zachodnie krańce Krywańskiej części Małej Fatry do miejscowości Strecno skąd wyruszymy w kierunku Suchego (1468 m n.p.m.). Po drodze zobaczymy górujący nad miejscowością Nezbudská Lúčka ruiny zamku Stari Hrad i zajrzymy do Chaty pod Suchym. A w dolinie Wag od setek milinów lat wcina się pomiędzy Małą Fatrę tworząc malowniczy Domašínsky meander i dzieląc tym samym Małą Fatrę na Krywańską i Luczniańską.

Czas wędrówki: ok. 7 godzin | Suma podejść: ok. 1000 m | Długość trasy: ok. 15 km

TERMIN JESIENNY

Przejazd do Stefanowej położonej w urokliwej kotlinie u zachodnich podnóży Wielkiego Rozsutca. Szlakiem wznoszącym się łagodnie docieramy do Przełęczy Medzihole, ważnego węzła szlaków pomiędzy Stohem, a Rozsutcem. Po krótkiej przerwie, powoli lecz sukcesywnie, zdobywamy wysokość. Początkowo szlak prowadzi szeroką ścieżką pośród lasu by przejść w skalny grzebień. Zwieńczeniem wspinaczki będzie zdobycie symbolu Małej Fatry - Wielkiego Rozsutca, który przez wielu uważany za jeden z najpiękniejszych szczytów Karpat, a przez niektórych nawet mianem „Słowackiego Matterhornu”. Ze szczytu wracamy na przełęcz pod wierzchołkiem by szlakiem ponad tzw. ”skalnym miastem” zejść do granicy lasu i dalej przez Przełęcz Medzirozsutce kontynuować wędrówkę.

Czas wędrówki: ok. 7 godzin | Suma podejść: ok. 1000 m | Długość trasy: ok. 15 km

Dzień 4 Między Fatrą, a Tatrą czyli wędrówka na Wielki Chocz
Opuszczamy Małą Fatrę i przejeżdżamy w kierunku Tatr Zachodnich. Po drodze jest jedna góra, której nie da się nie zauważyć, pominąć czy pomylić z innym szczytem patrząc w kierunku Gór Choczańskich - Wielki Chocz. Swoim ogromem wyróżnia się na tle pozostałych szczytów, a charakterystyczny stożkowaty kształt tylko utwierdza nas w przekonaniu, że jest to Chocz, Wielki Chocz. Północno-zachodnimi stokami podchodzimy pod szczyt, po drodze przechodząc przez lasy regla górnego, kosodrzewinę by w końcu stanąć na skalnym wierzchołku. Ze szczytu rozpościera się panorama na 4 strony świata z niezapomnianym widokiem na Małą i Wielką Fatrę, Niżne Tatry, Tatry czy Beskidy. Zejście w kierunku wschodnim do jednego z najstarszych słowackich uzdrowisk - Lucky - słynącego z leczniczych wód mineralnych.

Czas wędrówki: ok. 7 godzin | Suma podejść: ok. 1100 m | Długość trasy: ok. 13 km

Dzień 5 W dolinach Tatr Zachodnich
W kolejnym dniu naszej wędrówki przemierzymy prastare szlaki rolnicze Liptowskich Kresów: dolinę Kwaczańską i Prosieczną, która zachwyci nas swoją niepowtarzalną rzeźbą skalną. Zobaczymy stare młyny drzemiące leniwie nad bystrymi potokami i odpoczniemy przy bufecie w Wielkim Borowym.

Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Suma podejść: ok. 800 m | Długość trasy: ok. 12 km

Dzień 6 Na grzbiecie Niżnych Tatr / Krywań po raz drugi!

TERMIN WIOSENNY

Wyjedziemy kolejką linową na grzbiet Niżnych Tatr by z Chopoka powędrować w kierunku najwyższego szczytu tej grupy górskiej Dziumbiera (2043 m n.p.m.). Po drodze można zajrzeć do Kamennej Chaty - schroniska pod Chopokiem, które chętnie gości wędrujących turystów.

Czas wędrówki: ok. 5-6 godzin | Suma podejść: ok. 400 m | Długość trasy: ok. 13 km

TERMIN JESIENNY

Tym razem udamy się w Tatry Wysokie by postawić stopę na drugim Krywaniu podczas tej wycieczki. Krywań Tatrzański uznawany jest za narodową górę Słowaków, został uwieczniony na słowackich monetach i często stanowił motyw literatury i sztuki Słowaków. Słowem jest to „święte” miejsce dla naszych sąsiadów zza południowej granicy. Trasę rozpoczniemy w miejscu zwanym „Trzy źródła” przy Tatrzańskiej Drodze Młodości by przez Krywańską Polanę i Mały Krywań zdobyć Krywań wznoszący się 2494 m n.p.m. A na szczycie, jeżeli tylko warunki pogodowe na to pozwolą, będziemy mogli delektować się przepiękną panoramą na Tatry Wysokie i Zachodnie. Powrót przez Pawłowy Grzbiet do głównej drogi.

Czas wędrówki: ok. 9-10 godzin | Suma podejść: ok. 1400 m | Długość trasy: ok. 13 km

Dzień 7 Hej Orawo!
Po śniadaniu przyjdzie nam opuścić słowacką ziemię, ale zanim to zrobimy popatrzymy jeszcze na Orawski Zamek – „orle gniazdo” wybudowane na skale. Już po naszej stronie granicy zatrzymamy się przy kościele w Orawce pod patronem św. Jana Chrzciciela uznawanego za jeden z najcenniejszych zabytków drewnianej architektury sakralnej w Polsce. Jedna z ostatnich okazji by spojrzeć na rozciągnięty po horyzont łańcuch górski i wracamy do Krakowa. Powrót planowany w godzinach popołudniowych.

GALERIA

GALERIA

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa)
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w pensjonatach
 • Wyżywienie: 6 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami
 • Kosztów realizacji programu (biletów na kolej linową, biletów wstępu, opłat klimatycznych) - ok. 30-40 EUR

Liczba uczestników: 15 - 25 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

Ze względu na warunki pogodowe program „Odkrywanie Krywania” będzie realizowany w dwóch wariantach: wiosennym oraz jesiennym.
Szczegółowy opis tras uwzględniający porę roku, znajduje się w programie wyjazdu.

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Odkrywanie Krywania
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE