mapMarker
Węgry
calendar
8 dni; grupa 15-30 osób
Rower
Rower
Polak, Węgier dwa bratanki... Któż z nas nie zna tego powiedzenia. Mimo to niewielu tak naprawdę zdaje sobie sprawę jakie bogactwa kryje w sobie kraina Madziarów.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Polak, Węgier dwa bratanki... Któż z nas nie zna tego powiedzenia. Mimo to niewielu tak naprawdę zdaje sobie sprawę jakie bogactwa kryje w sobie kraina Madziarów. Poprzez swoją historię i kulturę jest to kraj kryjący w sobie wiele tajemnic. Najlepszym sposobem ich odkrywania jest podróżowanie po nim na dwóch kołach. Równiny, góry, jeziora to jedno, winnice, baseny termalne, festiwale i przepyszna kuchnia to drugie. Rower daje możliwość zatrzymania się, dotknięcia i spróbowania, zasmakowania wszystkiego na co natrafimy.

Atuty oferty:

 • Trasy rowerowe ukazujące różne oblicza północno-wschodnich Węgier
 • Odpoczynek w basenach termalnych Egerszalok, Miskolc-Tapolca (baseny w jaskiniach)
 • Degustacje wyśmienitych węgierskich win m.in. Tokaj, Egri Bikaver
 • Smaczna i różnorodna węgierska kuchnia
 • Dolina Pięknej Pani i ponad 100 drążonych w tufie piwniczek winnych
 • Jaskinia Baradla w PN Aggtelek – jedna z najpiękniejszych na Węgrzech

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wyjazd z Krakowa i przejazd do Węgier
Wyjazd z Krakowa o godzinie 09:30 (okolice dworca PKP i PKS). Przejazd do Węgier przez Słowację. Przyjazd i zakwaterowanie w godzinach wieczornych.

Dzień 2 Jezioro Cisa
Abádszalók - Tiszafüred (przejazd ścieżką rowerową wzdłuż jeziora) - Egyek - Patkós Csárda - ok. 49 km na rowerze (dla chętnych 76 km)

Zmagania rowerowe czas zacząć! Dzisiaj wybierzemy się na wycieczkę w rejonie Jeziora Cisa – drugiego co do wielkości jeziora Węgier. Powstałe poprzez wybudowanie tamy na rzece o tej samej nazwie obecnie stanowi jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynku. W trakcie jazdy zobaczymy m.in. wyspy na powierzchni jeziora, lasy na terenach zalewowych oraz różne gatunki ptaków. Wieczorem wrócimy na nocleg. Jeżeli pogoda pozwoli wspólne ognisko.

Dzień 3 Tokaj
Sárospatak - Bodrogkeresztúr - Tokaj - ok. 32 km na rowerze

„Nie masz wina nad węgrzyna!” - jak rzecze słynne staropolskie przysłowie. Dzisiaj będziemy mieli najlepszą okazję sprawdzić osobiście ile w tym prawdy. Po śniadaniu pojedziemy do Tokaju, miasteczka leżącego w słynnym regionie winiarskim wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po krótkiej trasie rowerowej na miejscu przejedziemy do jednej z piwniczek winnych. Po wysłuchaniu kilku historii, anegdot i rad dotyczących produkcji, degustacji i picia wina wyruszymy na łowy. Będziemy mieli okazję spróbować najlepszych win bezpośrednio od ich producentów, a najlepsze z nich zakupić do Polski. Późnym wieczorem dojedziemy na nocleg w Egerze.

Dzień 4 Zwiedzanie Egeru
W dniu dzisiejszym odpoczniemy chwilę od siodełek naszych rowerów. Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie Egeru. Zobaczymy między innymi bazylikę oraz zamek. Przejdziemy główną ulicą miasta wokół której skupione są liczne sklepiki, restauracyjki i kafejki. Po kilku godzinach wspólnego spacerowania po mieście każdy będzie miał okazję odkryć je na własną rękę. Wolne popołudnie, które można poświęcić na zakupy, degustację węgierskich potraw i win, wizytę w wodach termalnych. Wieczorem wybierzemy się do Doliny Pięknej Pani gdzie w licznych piwniczkach będziemy mieli okazję degustacji win regionu – w tym najsłynniejszego - Egri Bikavér (tzw. Bycza Krew). Nocleg w Egerze.

Dzień 5 Park Krajobrazowy Gór Matrai
Mátrahaza - Mátrafüred - Gyöngyös - Abasár - Domoszló - Kisnána - (dla chętnych) Egerszalók - ok. 40 km na rowerze (dla chętnych 57 km)

Autokarem przejedziemy do miejscowości Mátrahaza skąd już na rowerach ruszymy podziwiać wspaniałe widoki Parku Krajobrazowego Mátrai. Czeka nas długi zjazd podczas którego poczujemy wiatr we włosach. Na chwilę zatrzymamy się w miejscowości Gyöngyös żeby później odwiedzić Kisnánę i zobaczyć ruiny znajdującego się tam zamku. Na zakończenie dnia dojedziemy do oddalonej o kilka kilometrów od Egeru miejscowości Egerszalók. Zrelaksujemy się tam w wodach kąpieliska słynnego z tego iż znajduje się u stóp wapiennej góry pełnej oczek wodnych oraz wyrzeźbionych przez spływającą wodę tarasów, do złudzenia przypominającej tureckie Pammukale. Nocleg w Egerze.

Dzień 6 Park Narodowy Gór Bukowych
Eger - Felsõtárkány - przejazd drogą asfaltową przez Góry Bukowe do miejscowości Lillafüred - ok. 47 km na rowerze

Bezpośrednio z hotelu wyjedziemy na rowerach i przejedziemy na teren Parku Narodowego Gór Bukowych. Przemierzymy trasę prowadzącą przez przełęcz oraz jego dolinami dojeżdżając do leżącego na zbiegu dwóch z nich – Garadna oraz Szinva – Lillafüred. Znajduje się tam baśniowy hotel z przełomu lat 20 i 30 XX wieku wraz z piękną okolicą. W drogę powrotną ruszymy autokarem, po drodze odwiedzając kąpieliska termalne w Miszkolc – Tapolca, należące do jednych z najbardziej niezwykłych i najbardziej oryginalnych na terenie całych Węgier.

Dzień 7 Park Narodowy Aggtelek
Perkupa - Kánó - Ragály - Aggtelek (jaskinia) - ok. 31 km na rowerze

Wyruszymy dzisiaj do położonego na północ od Egeru Parku Narodowego Aggtelek. Tam na chwilę zsiądziemy z rowerów i udamy się pod ziemię, aby zobaczyć największą, najdłuższą i jedną z najpiękniejszych jaskiń na Węgrzech – Jaskinię Baradla. Po wyjściu na powierzchnię i chwili zaczerpnięcia świeżego powietrza, chętni wyruszą w dalszą trasę prowadzącą poprzez Park Narodowy Aggtelek. Czas pożegnać gościnny kraj Madziarów. Wieczorem ruszymy już w kierunku Polski. Nocleg na Słowacji.

Dzień 8 Powrót do Krakowa
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych.

GALERIA
CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Park Narodowy Aggtelek
Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO swoje skarby skrywa nie tylko na powierzchni, ale przede wszystkim pod ziemią. Jaskinia Baradla jest największą, najdłuższą i jedną z najpiękniejszych grot na Węgrzech. W stałej temperaturze, ok. 10-11°C przejdziemy jej korytarzami podziwiając mieniące się kryształowym kalcytem oraz brunatne od tlenków żelaza stalagmity i stalaktyty. Po opuszczeniu podziemnej części parku z perspektywy siodełka zobaczymy jego bogatą florę i faunę oraz przejedziemy przez okoliczne wsie obserwując życie codzienne mieszkańców.

Dolina Pięknej Pani
Dolina Szépasszony (gdyż tak brzmi jej oryginalna nazwa), jest skupiskiem licznych wydrążonych w wulkanicznym tufie, ściśniętych obok siebie piwniczek winnych w Eger. Znajdziemy ich tutaj ponad 200! Spacerując pomiędzy nimi będziemy mieli okazję spróbować wszystkich rodzajów wina produkowanych w regionie. Najbardziej znanym z nich jest na pewno czerwone wino Egri Bikavér (tzw. Bycza Krew) jednak to zaledwie niewielka część tego co możemy tam odkryć. Nie tylko wina, ale i same piwniczki różnią się od siebie. Jedne z pełną obsługą, gustownie urządzone, inne zaś pełne pajęczyn, ze stołami wyłożonymi ceratą i właścicielami osobiście raczącymi nas wyprodukowanym przez siebie trunkiem. „Nie masz wina nad węgierskie…” – to staropolskie powiedzenie odnaleźć możemy w przeróżnych źródłach historycznych. Już nasi przodkowie mieli wyrobione zdanie na temat win pochodzących z tego regionu. Będziemy mieli okazję osobiście ocenić ile z tego prawdy pozostało po latach. Zakupów dokonywać można na kieliszki, butelki, a nawet… litry i baniaki. Powrót na rowerze po wizycie w dolinie – zdecydowanie niewskazany :-)

WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa)
 • Transport rowerów
 • Zakwaterowanie: noclegi hotelach turystycznych i pensjonatach (pokoje 2 os. z łazienkami)
 • Wyżywienie: 7 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia poza śniadaniami (możliwość wykupienia pakietu 4 obiadokolacji - dopłata 180 PLN)
 • Biletów wstępu do odwiedzanych obiektów i na kąpieliska termalne, opłat klimatycznych (ok. 35 EUR / 11000 HUF)
 • Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie zabierają własnego roweru (150 PLN)

Liczba uczestników: 15 - 30 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Od puszty do Tokaju
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE