,,Niezwykła Ameryka"- ten wyjazd jest na swój sposób niezwykły... bo taka właśnie jest ta nasza Ameryka. Będziemy oglądać wschody i zachody słońca, co oznacza: wczesne wstawanie, późne chodzenie spać, całodzienne ,, włóczęgi'' ale też każdego dnia niepowtarzalne wrażenia.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

,,Niezwykła Ameryka"- ten wyjazd jest na swój sposób niezwykły... bo taka właśnie jest ta nasza Ameryka. Będziemy oglądać wschody i zachody słońca, co oznacza: wczesne wstawanie, późne chodzenie spać, całodzienne ,, włóczęgi'' ale też każdego dnia niepowtarzalne wrażenia. W ciągu tych 16 dni przejedziemy około 7000 mil (mnie więcej 1120 km). Dla zobrazowania przemierzymy trasę: Gdańsk - Zakopane aż 16 razy. Powierzchnia Ameryki to ponad 9631 000 km kw - czyli powierzchnia 31 razy większa niż Polski. Te cyfry mówią same za siebie - tego kraju nie da się zobaczyć w dwa tygodnie, nie da się zobaczyć w rok ...czasami mamy wrażenie, że nie starczyłoby nawet całego życia, ale my... się postaramy! Wyruszymy na Zachód, poczujemy jego magię, swoisty klimat i historię. Przejedziemy przez Mississipi - królową amerykańskich rzek, wielkie równiny , następnie stany: Colorado i Wyoming. Przeprawimy się przez ,,kręgosłup" Ameryki Północnej tj. Góry Skaliste, by dotrzeć do: Utah i Salt Lake City (miasta mormonów, których Temple Square jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w USA). Następnie Nevada i jego góry - Sierra Nevada. Zjedziemy na wybrzeże Pacyfiku, a tam już San Francisco , Los Angeles, czyli urbanizacyjna odsłona Ameryki w najlepszym i najgorszym wydaniu. I tak możemy wyliczać w nieskończoność - ale na tym poprzestaniemy bo i tak żadne słowa nie są w stanie zobrazować tego co będziecie Państwo mogli zobaczyć na własne oczy.

Kod:AERO

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień: 1 27.07.2018
Naszą podróż rozpoczniemy wcześnie rano, zbiórka o godzinie 3 AM pod siedzibą biura w Chicago. Po drodze przekroczymy najdłuższą rzekę Ameryki Północnej- Mississippi. Przejedziemy stany: Illinois, Iowa, Nebraska by późnym wieczorem dotrzeć do Colorado. Nocleg i odpoczynek przed trudami i atrakcjami kolejnych piętnastu dni.

Dzień: 2 28.07.2018
Ranek i popołudnie minie nam na zwiedzaniu Parku Narodowego Gór Skalistych ( Rocky Mountain NP). Położony w północno- zachodniej części stanu park został utworzony w 1915 roku i obejmuje blisko 108000 ha. Dzięki licznym jeziorom, lasom, lodowcom i wodospadom to raj dla miłośników przyrody. Podziwiamy krajobrazy z wyznaczonych punktów widokowych. Przejedziemy przez jedną z trzech przechodzących przez park dróg- Trail Ridge Road. Jest to najwyższa nieprzerwana droga w Stanach, miejscami sięgająca 3713 m npm ( 12183 stop).
Dzień zakończymy widowiskowym przejazdem przez Góry Skaliste wzdłuż Yampa River.
Nocleg w Kolorado.

Dzień: 3 29.07.2018
Niedzielny poranek rozpoczniemy kontynuując przejazd przez Góry Skaliste . Kierując się dalej na zachód przekroczymy granicę stanów Kolorado i Utah. Dotrzemy do stolicy tego drugiego- Salt Lake City, miasta w którym 70% populacji to Mormoni. Miasto to zwane jest Skrzyżowaniem Zachodu, jest też kojarzone z organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2002. Wieczorem czeka nas spacer obok budynku władz stanowych. Kapitol przypomina instytucję w Waszyngtonie, dzięki swojemu położeniu na wzgórzu stanowi doskonały punkt widokowy na miasto i jego okolice.

Dzień: 4 30.07.2018
Dzień powitamy w Salt Lake City i rozpoczniemy go od zwiedzania Temple Square. Jest to kompleks budynków, ogrodów i kościołów. Centralne miejsce zajmuje świątynia, która wraz z pozostałymi zabudowaniami mocno związana jest z historią i kulturą mormońską. Będąc w mieście nie pominiemy niewielkiego, bezodpływowego ale będącego drugim na świecie, po Morzu Martwym, najbardziej zasolonym zbiornikiem wodnym jakim jest Jezioro Słone czyli Great Salt Lake. Jezioro śmierdzi zepsutymi jajami czego zapewne będzie dane nam doświadczyć. Na własne oczy zobaczymy zjawisko fatamorgany i zobaczymy proces odzyskiwania soli. Podążając dalej przystaniemy przy słynącym z bicia rekordów prędkości, położonym na dnie wyschniętego jeziora, torze Bonneville Flat. Jeszcze tego samego dnia dotrzemy do Nevady, tu kolejne wyzwanie: skaliste góry, piach, wysuszone na wiór błoto. 658 kilometrów, a po drodze tylko 3 miejscowości- czyli sławetna ,,THE LONELIEST ROAD IN AMERICA''- najbardziej samotna droga w Ameryce. Dzień zakończymy w Carson City.

Dzień: 5, 31.07.2018
Przejedziemy wzdłuż zachodniego krańca Sierra Nevada by przekroczyć kolejną granicę stanu i wjechać do Kalifornii. Słynną i przepiękną drogą Tioga Pass Road wzniesiemy się na wysokość 3031 m n.p.m i dotrzemy do jednego z najbardziej znanych parków narodowych Ameryki - Yosemite NP. Park ten jest jednym z najczęściej odwiedzanych parków narodowych w USA. Spędzimy tu większość dnia zachwycając się szumem wodospadów, widokiem granitowych klifów i bliskością gigantycznych, sięgających wiekiem blisko 3000 lat sekwoi. Park szczyci się największym polodowcowym kanionem na świecie, skalnymi ścianami (Half Dome) czy gigantycznymi granitowymi skałami (El Capitan). Zdobyć je to nie tylko marzenie alipnistów, ale też miłośników natury. Zobaczymy z punktu Glacier Point, zapierający dech w piersiach widok na dolinę Yosemite, najwyższe na kontynencie wodospady Yosemite i Bridal Veil Falls. Nie ominiemy skalnej krawędzi przy Glacier Point, skąd rozciąga się urzekający widok na całą dolinę. Po atrakcjach całego dnia udamy się na nocleg w Manteca.

Dzień: 6 01.08.2018
W San Francisco czekają na nas typowo miejskie atrakcje, choć dzięki swojemu położeniu nad zatoką to miasto niezwykle fotogeniczne z innych względów. Będziemy podziwiać panoramę miasta i zatoki z Wyspy Skarbów, przejedziemy przez słynny na cały świat, charakterystyczny, soczyście czerwony most Golden Gate. Przystaniemy na nim w punkcie, od którego zwą go "mostem samobójców". Stamtąd widoki Wyspy Alcatraz i Wyspy Anioła ( Angel Island). Z przystani ,,Fisherman's Warf" odbędziemy około godzinny rejs statkiem po zatoce w kierunku otwartego oceanu. Obejrzymy Golden Gate Bridge od dołu i opłyniemy Alcatraz ze starymi ruinami słynnego więzienia ,,ciszy". Dawny garnizon armii Hiszpańskiej, a później amerykańskiej - przekształcony w więzienie dla "elity", do dziś dnia stanowi legendę i przyciąga turystów z całego świata. Następny punkt programu to przejazd legendarna kolejka linowa. Następnie udamy się na spacer po (najbardziej stromej i krętej ulicy świata): Lombard Street i bajecznie kolorowym, tętniącym życiem społeczności azjatyckiej Chinatown. Wieczorem po skończonej wizycie w San Francisco wyruszymy na południe i po podróży wzdłuż wybrzeża Pacyfiku zatrzymamy się na nocleg w pobliżu Monterey, gdzie zobaczymy zachód słońca nad Pacyfikiem.

Dzień: 7 02.08.2018
Dzień rozpoczniemy od przejazdu słynną 17 Mile Drive koło Monterey, która jest jedną z najbardziej widowiskowych dróg w Kaliforni. Jeszcze zdjęcia przy Samotnym Cyprysie, będącym niejako symbolem stanu Kalifornia. Następnie przejdziemy przez dolinę kalifornijską i wjedziemy w partie pasma Sierra Nevada a tam już największe żyjące drzewa na ziemi. Sequioa National Park i Kings Canyon National Park to miejsce docelowe siódmego dnia podróży. Spacer po lesie gigantów. To właśnie w tym miejscu rosną cztery z pięciu (według niektórych źródeł pięciu z sześciu) największych
drzew świata. Do tej grupy zalicza się General Sherman Tree i General Grant Tree, mieszczące się w zagajniku Grant Grove. Drzewa liczące ponad 2000 lat, 80 metrów wysokości i ciężarze blisko 1500 ton. Giganty "pamiętające" epokę Faraonów, starożytnych Greków i Rzymian. Po spacerze w tym ,,zagajniku" udamy się w dalszą drogę, kierując się do Kings Canyon. To właśnie on a nie Wielki Kanion Kolorado jest najgłębszym kanionem w Stanach. Pójdziemy, zobaczymy, ocenimy.
Nocleg w okolicach Visalia.

Dzień: 8 03.08.2018
Los Angeles, miasto aniołów czasem upadłych, miasto o którym śnią miliony. Miasto kontrastów, które zadziwia, zachwyca i niczym magnes przyciąga tych, którzy chcą poczuć luksus i przepych. Zwiedzanie rozpoczniemy od jednej z najbogatszych dzielnic w Stanach - Beverly Hills. Rodeo Drive - najdroższa ulica, gdzie można spotkać celebrytów i dziwaków przemierzających drogie butiki, w poszukiwaniu ekstrawaganckich strojów. Przejedziemy przez miasto do Santa Monica, słynnej dzielnicy nad oceanem. W tle słynne molo, muzyka, słońce, palmy i piasek. W oddali kołyszący się na falach surferzy. Szkoda odjeżdżać ale czeka na nas ,,Aleja Gwiazd" przy Chinese Theatre. To tu znajdują się sławetne odciski stóp i dłoni zdobywców Oskarów. Dwa kilometry długości, 2600 nazwisk. Potem Kodak Theatre, miejsce wręczania nagród filmowych, z tarasu którego rozciąga się widok na wzgórze z charakterystycznym napisem "Hollywood". To konieczne ,,must see" w LA. W dalszej części zwiedzania Los Angeles zobaczymy Music Center a także historyczne centrum przy Olvera Street. Miasto zaczęło się od franciszkańskiej misji założonej w 1781 roku. Tak rozpoczęła się historia Los Angeles.
Noc spędzimy w okolicach miasta.

Dzień: 9 04.08.2018
Dzień rozpoczniemy od oglądania wschodu słońca w położonym w południowej Kaliforni Joshua Tree National Park. Miejsce to znajduje się na pograniczu pustyni Mohave i tam "nacieszymy oko" malowniczymi formacjami skał i rosnącymi wśród nich drzewami Jozuego. Zobaczymy jedną z najbardziej popularnych i łatwo dostępnych atrakcji parku jaką jest formacja skalna przypominająca swoim kształtem ludzką czaszkę ( Skull Rock). Zrobimy krótki wypad na taras widokowy na wzgórzu Keys View w południowej części parku. Z wysokości 1 581 metrów n.p.m. roztacza się zapierający dech w piersi widok na Palm Springs, góry i pustynie daleko w głąb Meksyku. Odbędziemy krótki lecz urzekający spacer pośród kaktusów Cholla, w Cholla Cactus Garden. Wędrówka do Arch Rock a później do Jumbo Rocks i Sheep Pass. Następnie przejazd do Death Valley National Park. Dolina Śmierci, bo tak trzeba przetłumaczyć tą nazwę, to jeden z najgorętszych obszarów na kuli ziemskiej. W trakcie kilkugodzinnego pobytu obejrzymy wydmy, legendarne ruchome piaski, Palete Artysty i Złoty Kanion. Na koniec przejazd na Dantes View skąd zobaczymy panoramę całej doliny ze słynnym Bedwater - najniższym miejscem zachodniej półkuli i najwyższą górą parku Telescope Peak. Dzień zakończymy w jaskini hazardu czyli Las Vegas. Przejedziemy się po olśniewającym Las Vegas Buelvard Strip. Wokół legendarne kasyna, m.in. Bellagio, MGM , Luxor, The Venetian. Dla tych co będą chcieli spróbować swoich sił ... jest zasada - co się wydarzyło w Vegas - zostaje w Vegas.

Dzień: 10 05.08.2018
Teraz już tylko podróż na wschód, w odległości zaledwie 48 km od Las Vegas obejrzymy zbudowaną w Czarnym Kanionie na rzece Kolorado zaporę Hoovera (Hoover Dam). To ogromna elektrownia wodna, a zarazem gigantyczna konstrukcja betonowa, od 1985 Narodowy Pomnik Historyczny USA. Po drodze do kolejnego punktu wyprawy, położonej w Arizonie - Sedony przejedziemy kawałkiem Route 66. Matka Wszystkich Dróg w Ameryce. W Sedonie będziemy podziwiać monumentalne formacje czerwonych piaskowców. Po spacerze wśród słynnych Red Rocks przejeżdżamy do największego wąwozu na świecie, Wielkiego Wąwozu Rzeki Kolorado. Ogromu przepaści nie da się ogarnąć wzrokiem, dlatego dla chętnych proponujemy odbycie lotu helikopterem. Krótka piesza wędrówka wzdłuż zrębu Kanionu i kilka punktów widokowych (Mather Point, Yaki Point, Desert View). Nocleg czeka nas w Cameron Trading Post, usytuowanym na terenie rezerwatu Indian Navajo.

Dzień: 11 06.08.2018
Poranek przywitamy nad niezwykłym meandrem rzeki, której zakręt przypomina wróżącą szczęście końską podkowę. Horseshoe Bend to jakby początek przygody nazwanej Wielkim Kanionem rzeki Kolorado. Następnie udamy się do Antelope Canyon, dla Indian Navajo miejsca świętego a dla tysiąca turystów to fotograficzna Mekka. Zobaczymy część nazwaną Górnym Kanionem, żywiąc nadzieję, że uda nam się złapać na zdjęciach to co w kanionie najpiękniejsze - czyli charakterystyczne słupy świetlne. Padające na powyginane w najróżniejsze kształty, wymywane przez wodę setkami lat, ściany z piaskowca. Pokonując kolejne mile pustynnych równin dotrzemy do Marble Canyon. Łączy północną i południową krawędź kanionu, Navajo Bridge. A później znowu Grand Canyon, tym razem od północnej strony, tej bardziej dzikiej i mniej odwiedzanej przez turystów. Północna krawędź (North Rim) to nie tylko widoki, ale także zabytkowe budowle Prehistorycznych Indian. Planowany nocleg w Kanab.

Dzień: 12 07.08.2018
Kolejny dzień wyprawy rozpoczniemy wjazdem do Zion NP. W tym dniu będziemy podziwiać tworzone przez naturę rzeźby skalne o finezyjnych kształtach: wieżyc, uli, łuków, leśnych grzybów. Nie tylko kształty ale też mnogość barw robi wrażenie. Urozmaicimy sobie przejazd przez park kilkuminutowymi postojami. Wybrany jego fragment przebędziemy na piechotę, kto wie może The Narrows będzie otwarty. Urokliwą trasę pośród kilku metrowej gardzieli pokonamy brodząc do kolan w wodzie. Tego samego dnia przejedziemy do Bryce NP, którego piękna nie da się wyrazić słowami, trzeba to zobaczyć... . Podczas pobytu w tym miejscu skupimy się na jego najważniejszych punktach: Bryce Kanion, Sunrise Point i Sunset Point. Blisko 5 km trasa to 3 godziny marszu, ale wrażenia z przejścia szlaku marszem są nie do opisania. Czar miejsca, widok smukłych skał, z których jedne stoją w rzędach, inne siedzą, jeszcze inne obejmują się nawzajem, a wszystko to w mieniących się barwach złota, czerwieni, fioletu i pomarańczu.

Dzień: 13 08.08.2018
Środowy poranek rozpoczniemy spektakularnym przejazdem przez Million Dollar Hwy. Mając nadzieję, że kierowca nie zamknie oczu i uda nam się pokonać strome zbocza, dotrzemy do Capital Reef NP. Park ten charakteryzuje się niepowtarzalna scenerią. Zatrzymamy się w kilku punktach widokowych by "rzucić okiem" na Capitol Dome i Hickam Bridge. Obejrzymy indiańskie ryty naskalne oraz zbudowane przez mormońskich osadników ich chaty. Kierując się dalej na wschód dotrzemy do Arches NP (Park Narodowy Skalnych Łuków). To obok Bryce jeden z najpiękniejszych obrazów Dzikiego Zachodu. Niesłychane kształty, tęcza kolorów ponad 2 tysiące skalnych bram, łuków, okien i wież. Ponadto czekają nas krótkie postoje przy Park Avenue Viewpoint i Courthouse Towers Viewpoint. Po Arches NP, jeszcze tego samego dnia udamy się do Canyonlands National Park. Park ten to świat skalnych i kolorowych łuków oraz bogatej fauny i flory. Rzeka Green (Zielona) i Kolorado(Czerwona) dzielą go i różnicują krajobraz na 3 części. Podniebna Wyspa ( Island in the Sky ) w widłach rzek, Labirynt ( The Maze ) na zachód i Dolina Iglic ( The Needles) na wschód. Zatrzymamy się przy kanionie Shafer, skąd będziemy podziwiać ogólna panoramę. Późnym popołudniem natomiast zobaczymy łuk skalny Mesa Arch. Grand Viev to panorama Kraniny Kanionów z górami La Sal w tle. Opuszczając park udamy się do Dead Horse Point Overlook by w promieniach zachodzącego słońca podziwiać płynącą w 600 metrowym kanionie rzekę Kolorado. To właśnie w tej scenerii powstały sceny wielu filmów m.in. Thelma i Louise, Comancheros, Mission: Impossible, Mission: Impossible II.

Dzień: 14 09.08.2018
Następny dzień rozpoczniemy wizytą w Gooseneck State Park, gdzie rzeka San Juan utworzyła przepiękne meandry wzdłuż okolicznych gór. Następnie mijając niesamowity krajobraz południowej Utah wjedziemy do miejsca, które stało się swoistą ikoną zachodniej Ameryki - Monument Valley. Wielbicielom westernów to miejsce wyda się bardzo znajome a nas wszystkich dolina ta urzeknie swoją....monumentalnością. Krajobraz rudobrązowych formacji skalnych, spowitych blaskiem słońca oszałamia. Dzień zakończymy oglądając zachód słońca przy Canyon De Chelly, tajemniczym kanionie będącym świętym miejscem dla Indian Navajo.

Dzień: 15 10.08.2018
Przedostatni dzień wyjazdu spędzimy w Amarillo w Teksasie, zwanym też Żółtą Różą Teksasu. Miasto to wabi nie tylko miejskim parkami, mnogością dzieł sztuki współczesnej, ale także kultowym miejscem do którego ściągają rzesze Niezwykła Ameryka turystów i wielbicieli motoryzacji z całego świata - Cadillac Ranch. To w tym mieście w restauracji Big Texan podejmiemy wyzwanie zjedzenia 72 uncjowego teksańskiego steaka w dwie godziny. Jeśli się uda, w nagrodę dostaniemy go za darmo, życzymy zdrowia, powodzenia i smacznego! Stamtąd udamy się dalej do stanu Oklahoma i jego stolicy Oklahoma City, gdzie zobaczymy memoriał ku pamięci ofiar zamachu terrorystycznego z 1995 roku.

Dzień: 16 11.08.2018
Ostatni dzień to krótka wizyta w St. Louis w stanie Missouri. Oprócz zwiedzania downtown, czeka nas podróż w kapsułach na szczyt Gateway Arch, wysokiej na 630 stóp budowli w kształcie łuku będącej hołdem dla pionierów , którzy w XIX wieku wyruszali na podbój Ameryki. Widok z góry na rzekę Missouri i panorama miasta będzie ukoronowaniem 16-to dniowego wyjazdu.
Powrót do Chicago w późnych godzinach nocnych

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • Ubezpieczenie KL 50000 €, NNW 4000€, BP 400 €

 

Cena nie obejmuje:

 • kosztów przelotu
 • bilety wstępu oraz koszty wyżywienia. Istnieje możliwość
 • zarezerwowania za dodatkową opłatą pokoju jednoosobowego
 • opłat za wycieczki fakultatywne.

Zasady:

 • Klient jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu wycieczki.\
 • Uczestnicy wycieczki dodatkowo ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5.000.000 (polisa ubezpieczeniowa do wglądu na życzenie klienta).
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Niezwykła Ameryka
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE