mapMarker
Włochy
calendar
9 dni; grupa 15-30 osób
Rower
Rower
Zapraszamy na wycieczkę rowerową w bardzo malowniczy region, leżący na pograniczu Włoch i Szwajcarii. Odwiedzimy Piemont, Lombardię oraz włoskojęzyczny kanton Ticino. Nasze trasy rowerowe poprowadzone są dolinami górskimi i biegną wzdłuż rzek lub brzegów ogromnych jezior polodowcowych.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Zapraszamy na wycieczkę rowerową w bardzo malowniczy region, leżący na pograniczu Włoch i Szwajcarii. Odwiedzimy Piemont, Lombardię oraz włoskojęzyczny kanton Ticino. Nasze trasy rowerowe poprowadzone są dolinami górskimi i biegną wzdłuż rzek lub brzegów ogromnych jezior polodowcowych. Widoki na bezkresną taflę wody i odbijające się w niej wysokie górskie pasma o bardzo stromych zboczach na długo pozostaną w pamięci. Ukształtowanie terenu oraz możliwość podziwiania wspaniałych widoków na terytorium zarówno Szwajcarii jak i Włoch, stwarzają świetne warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Część tras rowerowych prowadzić będzie ścieżkami rowerowymi. Pozostałe odcinki poprowadzone są drogami publicznymi. Jeżdżąc wzdłuż brzegów jezior czy dolin górskich rzek, zatrzymamy się po drodze w wielu urokliwych małych miasteczkach, gdzie przyjrzymy się z bliska zabytkowej architekturze. Popłyniemy także statkiem na jedną z wysp leżących na jeziorze, a także wyjedziemy kolejką linową na popularny punkt widokowy będący celem pielgrzymek. Na koniec zwiedzimy Mediolan, drugie największe włoskie miasto, będące jednym z europejskich centrów mody. Ujrzymy słynną operę La Scala i kilka innych ciekawych przykładów architektury.

Atuty oferty:

 • Jeziora: Maggiore, Como, Lugano: wielkie polodowcowe jeziora, malowniczo położone pośród wysokich pasm górskich
 • Przejazdy wzdłuż wysokogórskich dolin z widokiem na jedne z najwyższych szczytów w okolicy: Dolina Formazza i Dolina Sesia
 • Piękny pałac i ogrody Borromeuszów na wyspie Isola Bella
 • Ciekawe, zabytkowe miasteczka nad brzegami jezior: Cannobio, Locarno, Lugano, Menaggio, Bellagio, Como
 • Wyjazd kolejką linową na Sacro Monte w Varallo
 • Zwiedzanie Mediolanu: katedra, opera La Scala, Zamek Sforzów

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wyjazd z Krakowa i przejazd do Włoch
Wyjedziemy z Krakowa o 14:30 (możliwość dołączenia w Katowicach ok 16:00) i nocą przejedziemy do Włoch.

Dzień 2 Rowerowa pętla na rozgrzewkę w okolicach Doliny Cuvia i Jeziora Maggiore
Cittiglio – Cuveglio – Mesenzana – Luino – Porto – Laveno – Cittiglio = ok. 42 km na rowerze
Około południa dotrzemy do hotelu na pograniczu włosko szwajcarskim. Po krótkim odpoczynku, rozpoczniemy popołudniową przejażdżkę rowerową po okolicy. Z hotelu pojedziemy wzdłuż Doliny Cuvia i dalej równolegle do rzeki Rancina aż do Luino, miasteczka leżącego nad brzegami Jeziora Maggiore. Następnie pojedziemy wzdłuż brzegów jeziora przez miejscowość Porto, jadąc cały czas pomiędzy malowniczym wybrzeżem, a stromymi zboczami masywu górskiego. Późnym popołudniem lub pod wieczór dotrzemy do Cittiglio. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 Przejazd do Szwajcarii wzdłuż Jeziora Lugano
Ponte Tresa – Vico Morcote – Melide – Lugano – Porlezza – Bene Lario – Menaggio = ok 60 km na rowerze
Z hotelu pojedziemy na pogranicze włosko szwajcarskie i jazdę na rowerze rozpoczniemy niedaleko Ponte Tresa, gdzie wjedziemy na terytorium Szwajcarii. Od tego momentu przez większość dnia będziemy podążać wzdłuż brzegów pięknego Jeziora Lugano, które na bardzo rozbudowaną linię brzegową z wieloma zatokami. Po objechaniu masywu górskiego pojedziemy do Lugano, największego miasta w okolicy, malowniczo położonego nad brzegami jeziora. Tu będziemy mogli zobaczyć dwa ciekawe kościoły: św. Wawrzyńca oraz św. Marii. Stąd pojedziemy dalej wzdłuż brzegów Jeziora Lugano i po paru kilometrach wjedziemy z powrotem do Włoch. W miejscowości Porlezza odbijemy od brzegów Jeziora Lugano i podążymy w stronę inne wielkiego jeziora, Como. Zjedziemy serpentynami do miasteczka Menaggio nad samym Jeziorem Como, gdzie zakończymy naszą dzisiejszą trasę. Stąd do hotelu wrócimy autobusem.

Dzień 4 Zjazd dnem Doliny Formazza oraz Doliny d’Ossola
Wodospad Toce – Formazza – Premia – Crodo – Masera – Vogogna = ok 62 km na rowerze
Tego dnia pojedziemy z hotelu do wysokogórskiej Doliny Formazza. Autobus wywiezie nas na wysokość 1700m npm do miejsca, gdzie z wysokiej kaskady Wodospad Toce spada z hukiem w dół. Tu rozpoczniemy naszą jazdą na rowerze. Tego dnia na naszej trasie przeważać będą zjazdy, czasami po górskich serpentynach. Miniemy wioskę Formazza i pojedziemy dalej w dół wzdłuż biegu rzeki Toce. Jadąc dalej górską Doliną d’Ossola dotrzemy ostatecznie do małego miasteczka Vogogna, malowniczo położonego na dnie doliny z zabytkowym kościołem i ruinami twierdzy górującej nad miasteczkiem. Z tego miejsca wrócimy autobusem do hotelu.

Dzień 5 Z Włoch do Szwajcarii wybrzeżem Jeziora Maggiore
Stresa – Baveno – Verbania – Oggebbio – Cannobio – Brissago – Ascona – Locarno = ok 60 km na rowerze
Z hotelu pojedziemy do miejscowości Stresa, leżącej na zachodnim brzegu Jeziora Maggiore. Przepłyniemy na małą wyspę leżącą na jeziorze, Isola Bella, która ma jeżynie 320m długości i 180m szerokości. Znajduje się tu Pałac Borromeuszów wraz z przyległymi ogrodami. Chętni będą mogli zwiedzić ten kompleks. Po powrocie na stały ląd, ruszymy dalej na rowerach wzdłuż zachodnich brzegów Jeziora Maggiore. Przejedziemy przez Verbanię i udamy się dalej w stronę Cannobio. Tu zatrzymamy się na chwilę na głównym placu położonym nad samym jeziorem. Miasteczko urzeka swoim położeniem, zabytkowymi kamienicami oraz brukowanymi uliczkami. Stąd ruszymy dalej i po kilku kilometrach wjedziemy do Szwajcarii. Dzisiejszą trasę zakończymy w Locarno, na północnym krańcu Jeziora Maggiore. Zanim ruszymy w podróż powrotną do hotelu, zajrzymy do centrum Locarno, gdzie zobaczyć można ruiny zamku, a także kilka zabytkowych kościołów.

Dzień 6 Malownicza Dolina Sesia oraz zabytki Varallo
Alagna Valsesia – Mollia – Scopello – Varallo – Borgosesia – Grignasco – Romagnano Sesia = ok 65 km na rowerze
Najpierw pojedziemy do wysokogórskiej Doliny Sesia i pojedziemy autokarem do samego jej końca. Najwyższe partie doliny zamknięte są głównym łańcuchem Alp z wierzchołkami przekraczającymi 4000m npm. My zaczniemy naszą trasę rowerową na wysokości 1200 m npm. Na początek zatrzymamy się w górskiej wiosce Alagna Valsesia, gdzie znajduje się ciekawy kościół św. Jana. Pojedziemy dalej w dół doliny rzeki Sesia, mijając po drodze senne wioski i piękne widoki na zbocza Alp. W końcu dotrzemy do Varallo u zbiegu 2 rzek: Mastallone i Sesia. Jest to najciekawsze miasteczko na dzisiejszej trasie. Znajduje się tu kilka ciekawych kościołów, m.in. św. Marii czy św. Antoniego. Będziemy mogli je zobaczyć. Jednak najciekawszym obiektem w mieście jest Sacro Monte, wzgórze będące wspaniałym punktem widokowym, na które wjedziemy kolejką linową. Przede wszystkim znajduje się tam zespół 9 kaplic i jest to jedno z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych w tej części Włoch. Po zwiedzeniu Varallo, ruszymy dalej w dół doliny Sesia. Miniemy po drodze dwie miejscowości posiadające zabytkowe centrum: Borgosesia oraz Grignasco. Dzisiejszą trasę zakończymy w Romagnano Sesia i z tego miejsca ruszymy z powrotem do hotelu.

Dzień 7 Wzdłuż obu brzegów Jeziora Como
Bellagio – Nesso – Torno – Como – Cernobbio – Brienno – Lenno = ok 60 km na rowerze
Po śniadaniu pojedziemy autobusem do Bellagio nad Jeziorem Como. W miejscu gdzie jezioro rozgałęzia się na 2 odnogi rozpoczniemy naszą trasę rowerową. Zanim na dobre wsiądziemy na rowery zajrzymy do romańskiej bazyliki św. Jakuba i odwiedzimy punkt widokowy na cyplu wchodzącym w jezioro. Z tego miejsca pojedziemy wzdłuż brzegów Jeziora Como podziwiając piękne widoki na okoliczne szczyty odbijające się w tafli jeziora niczym w zwierciadle. Po drodze zatrzymamy się na chwilę w Torno, gdzie na placu przy jeziorze góruje kościół św. Tekli. Następnie udamy się do miasta Como, najciekawszego na tej trasie. Tu zobaczymy piękną gotycką katedrę Wniebowzięcia N.M.P zbudowaną z marmuru z wielką kopułą, a także romańską bazylikę San Fedele. Z Como pochodzi A.Volta, znany fizyk. Chętni będą mogli odwiedzić muzeum poświęcone temu naukowcowi. Z Como pojedziemy dalej brzegami Jeziora Como aż do Lenno, gdzie zakończymy naszą dzisiejszą trasę. Jeśli czas pozwoli, odwiedzimy Willę Balbianello, malowniczo położoną nad jeziorem. Kręcono tu sceny do takich filmów jak „Casino Royale” czy „Gwiezdne Wojny”. Z Lenno wrócimy autokarem do hotelu.

Dzień 8 Zwiedzanie najciekawszych zabytków Mediolanu
Po śniadaniu, udamy się pociągiem do Mediolanu. Zwiedzimy drugie największe miasto Włoch z przewodnikiem. Zobaczymy m.in. Plac Katedralny z pięknie zdobioną, bogatą katedrą oraz położoną nieopodal Galerię Vittorio Emenuele II. Odwiedzimy słynną operę La Scala, a także Zamek Sforzów i park Sempione. W parku tym znajduje się Torre Branca, drugi najwyższy budynek w mieście i popularny punkt widokowy na cały Mediolan. Po obiedzie w godzinach popołudniowych, ruszymy w drogę powrotną do domu. Nocny przejazd do Polski.

Dzień 9 Powrót do Krakowa
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych. Zakończenie imprezy.

GALERIA

GALERIA

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Wielkie jeziora i głębokie doliny
Podczas tego wyjazdu rowerowego zobaczymy wielkie jeziora piedmontowe, ukształtowane przez górskie lodowce, które wypływały na przedpole Alp. Przykładami takich jezior są Jeziora Como i Maggiore. Spędzimy całe dnie jeżdżąc wzdłuż ich długich brzegów i podziwiając piękne panoramy górskie otwierające się szeroko, dzięki wielkości wspomnianych jezior. Jedna z tras prowadzi także brzegami Jeziora Lugano, nieco mniejszego od dwóch pozostałych. Leży ono, podobnie jak Jezioro Maggiore, na terytorium zarówno Włoch jak i Szwajcarii. Zatem kilka razy w czasie wycieczki będziemy przekraczali granicę tych 2 państw. Odwiedzimy także dwie doliny o charakterze wysokogórskim, leżące w północnej części prowincji Piemont. Mowa tu o Dolinie Formazza, gdzie znajduje się malowniczy Wodospad Toce oraz droga prowadząca niekiedy serpentynami po stromych stokach. W Dolinie Sesia, podchodzącej pod masyw Monte Rosa, zobaczymy na naszej trasie kilka górskich kurortów. W zabytkowym miasteczku Varallo wjedziemy kolejką linową na Sacro Monte, wzgórze będące wspaniałym punktem widokowym i celem licznych pielgrzymek.

Malownicze nadbrzeżne miasteczka
W czasie jazdy na rowerze, niejednokrotnie zatrzymamy się w małych, sennych miasteczkach położonych malowniczo nad brzegami jezior. Wiele z nich oferuje różne atrakcje architektoniczne. W szwajcarskim Lugano, leżącym nad jeziorem o tej samej nazwie, znajduje się zabytkowa starówka.  Podobnie w Bellagio i Torno nad Jeziorem Como. W tym pierwszym pojedziemy także na popularny punkt widokowy. W mieście Como na uwagę zasługuje przede wszystkim wielka gotycka katedra oraz muzeum poświęcone znanemu fizykowi o nazwisku Volta. Odwiedzimy wyspę Isola Bella na Jeziorze Maggiore, aby z bliska przyjrzeć się Pałacowi Borromeuszów wraz z kompleksem pięknych ogrodów. W Cannobio przyjrzymy się kolorowym, zabytkowym kamienicom i przespacerujemy się po wydłużonym placu miejskim leżącym nad samym jeziorem. Zatrzymamy się po stronie szwajcarskiej w Locarno, gdzie zobaczyć można ruiny zamku oraz kilka zabytkowych kościołów.

Mediolan – centrum mody i ciekawe zabytki
Na sam koniec odwiedzimy Mediolan, stolicę Lombardii, drugie największe miasto we Włoszech, centrum kulturalne, naukowe i administracyjne północnych Włoszech. Tego dnia wraz z lokalnym przewodnikiem zwiedzimy najciekawsze miejsca i zabytki architektoniczne Mediolanu. Zobaczymy ogromną gotycką marmurową katedrę, należącą do największych kościołów na świecie, a także La Scalę – jeden z najsłynniejszych oper na całym świecie, posiadającą wielką, bogato zdobioną salę, mieszczącą ponad 3 tysiące osób. Ulicą Dantego przespacerujemy się do Zamku Sforzów, zbudowany w cegieł na planie kwadratu. Na jego tyłach mieści się Park Sempione założony w XIX wieku. Jest to popularne miejsce spotkań mediolańczyków. Mieści się w nim wieża Torre Branca. Ma ona ponad 100m wysokości i jest atrakcyjnym punktem widokowym na całe miasto. Chętni mogą wspiąć się na sam szczyt by podziwiać panoramę miasta.

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa)
 • Transport rowerów na specjalnej przyczepie
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach
 • Wyżywienie: 6 śniadań w hotelu
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL, NW, BP
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami (możliwość wykupienia pakietu 6 kolacji w cenie 260 PLN)
 • Kosztu uczestnictwa w programie (bilety wstępu, bilety na koleje, opłaty wjazdowe, lokalni przewodnicy, zwyczajowe napiwki) - 50 EUR
 • Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru (150 PLN)

Liczba uczestników: 15 - 30 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

 

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Niczym alpejskie zwierciadła
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE