W Nepalu poznasz niepowtarzalną, zabytkową dolinę Katmandu. W Parku Chitwan staniesz oko w oko ze słoniem, tygrysem bengalskim i nosorożcem. Zdobędziesz szczyt Kala Pattar i dotrzesz do obozu bazowego pod Mount Everestem, z którego zaczyna się wspinaczkę na najwyższą górę świata. Niewykluczone, że Himalaje zdobędą Twoje serce.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

W Nepalu poznasz niepowtarzalną, zabytkową dolinę Katmandu. W Parku Chitwan staniesz oko w oko ze słoniem, tygrysem bengalskim i nosorożcem. Zdobędziesz szczyt Kala Pattar i dotrzesz do obozu bazowego pod Mount Everestem, z którego zaczyna się wspinaczkę na najwyższą górę świata. Niewykluczone, że Himalaje zdobędą Twoje serce.

Trekking pod Mount Everest mimo swojej długości nie należy do trudnych technicznie. Chodzimy codziennie od 4 do 8h. W zależności od kondycji całej grupy, czas trwania podejścia może ulec skróceniu lub wydłużeniu. Podczas trekkingu śpimy w schroniskach, które znajdują się na całej trasie naszego trekkingu. Największą trudnością jest wysokość n.p.m., dlatego też program został przygotowany tak, aby wystarczyło czasu na aklimatyzację. Celem trekkingu jest szczyt Kala Pattar (5545 m n.p.m.), na który może wejść każdy w miarę sprawny fizycznie uczestnik. Podczas trekkingu cały czas towarzyszy nam lokalny przewodnik oraz tragarze.

 

Kod:KIRI

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

1 dzień WYLOT DO NEPALU
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

2 dzień KATMANDU
Przylot do Katmandu, zakwaterowanie. Nocleg w dzielnicy Thamel - najbardziej znanej wśród ludzi chodzących po górach, można tam kupić wszystko od pamiątek po sprzęt alpinistyczny.

3 dzień KATMANDU - ŚWIĄTYNIA MAŁP
Zwiedzamy stolicę Nepalu - zobaczymy między innymi: znajdującą się na wzniesieniu nad miastem buddyjską świątynię Swayambhunath, nazywaną także "Świątynią małp" ze względu na ich liczną tutaj obecność, Pashupatinath - najbardziej znaną hinduską świątynię w Nepalu, Bodhnath - największą w tej części świata stupę buddyjską - miejsce pielgrzymkowe wielu Tybetańczyków. Ostatnie przygotowania do trekkingu, czas na uzupełnienie wyposażenia. Nocleg.

4 dzień TREKKING
Tego dnia rozpoczynamy trekking pod Mount Everest. Wcześnie rano krótki ( 35 min) przelot do Lukli (2800 m n.p.m.). Na miejscu rozpoczniemy od śniadania, podczas gdy nasze bagaże będą przygotowywane dla tragarzy.Następnie ok. 4 godzinny marsz malowniczą trasą do osady Phakding. Nocleg w lodge.

5 dzień TREKKING
Kilkugodzinne (5-6 h) podejście do Namche Bazaar (3480 m n.p.m.) - ostatniej dużej osady na trasie trekkingu, gdzie można jeszcze skorzystać z ciepłego prysznica i ewentualnie dokupić brakujące rzeczy. Po drodze niezwykłe widoki, wiszące mosty, małe osady z tradycyjnymi herbaciarniami i pierwszy widok na Mount Everest! Nocleg w lodge.

6 dzień TREKKING
Aklimatyzacja, spacery wokół Namche Bazaar, odwiedziny w wioskach znajdujących się w okolicy.

7 dzień TREKKING
Z Namche Bazar przechodzimy (ok.6h) do Tengboche (3870 m n.p.m.) – ok. 5 godzin. Po drodze możemy podziwiać widoki na Mount Everest, Ama Dablam, Nuptse, Lhothe. Szlak prowadzi nas drogą w otoczeniu bujnej przyrody, jest szansa na spotkanie dziko żyjących jeleni i ptactwa. W Tengboche mieści się klasztor buddyjski z największą pompą w regionie Khumbu. Nocleg w lodge..

8 dzień TREKKING
Kilkugodzinny marsz z Tengboche do Dingboche (4410 m n.p.m.) – ok. 6 godzin. Nocleg.

9 dzień TREKKING
Dzień na aklimatyzację w Dingboche, wędrówki po okolicy.

10 dzień TREKKING
Przejście z Dingboche do Lobuche (4930 m n.p.m.) – ok. 5 godzin, w ostatniej fazie podejście na morenę czołową lodowca Khumbu schodzącego z Mount Everestu. Po drodze mijamy miejsce upamiętniające wszystkich alpinistów, którzy z Himalajów nie wrócili. Nocleg.

11 dzień TREKKING
Wyruszamy z Lobuche do Gorak Shep (5160 m n.p.m.), skąd po lunchu ruszymy do Everest Base Camp (5357 m n.p.m.), gdzie możemy spotkać alpinistów szykujących się do zdobycia lub wracającymi z Everestu. Powrót do Gorak Shep na nocleg. Czas marszu w ciągu dnia ok. 7-8 godzin.

12 dzień TREKKING
Przed świtem wyruszamy na Kala Pattar (5545 m n.p.m.) skąd rozpościera się bajkowy widok na Mount Everest, Nuptse, Ama Dablam, Lhotse i Pumori. Powrót do Gorał Shep, skąd po śniadaniu ruszymy w drogę do Pheriche. Czas trekkingu w ciągu dnia – ok. 8 godzin.

13 dzień TREKKING
Przez Pangboche i Tengboche, przekraczając Dudh Koshi River schodzimy do Namche Bazar (7-8 godzin), odpoczynek. Nocleg.

14 dzień LUKLA
Wracamy do Lukli. Nocleg.

15 dzień KATMANDU
Przelot z Lukli do Kathmandu, odpoczynek, spacery po mieście. Nocleg.

16 dzień PATAN, BHAKTAPUR
Zwiedzamy Dolinę Kathmandu, przejazd do Patanu wpisanego na listę UNESCO, dawnej stolicy, która zachwyca ilością świetnie zachowanych hinduskich i buddyjskich świątyń głównie z XVI i XVII wieku. Popołudniu przejazd do Bhaktapuru, stolicy państwa od XIV do XVI wieku. Wieczorem powrót do Katmandu. Nocleg.

17 dzień KATMANDU - DURBAR SQUARE
Kontynuujemy zwiedzanie: spacer po starej części miasta - Durbar Square - czyli kompleks pałacowy ze świątyniami i zachowanymi zabudowaniami pochodzącymi głównie z XVII i XVIII wieku. Czas wolny, zakupy.

18 dzień WYLOT
Wylot z Kathmandu. Wspólna podróż.

19 dzień POWRÓT
Powrót do Polski. Pożegnanie z grupą i z pilotem na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

GALERIA
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Katmandu - Warszawa
 • bilety lotnicze na przeloty lokalne: Katmandu – Lukla i Lukla – Katmandu
 • transfery z/na lotniska w Nepalu
 • 5 noclegów w hotelu 3* w Katmandu ze śniadaniami (pokoje 2-os. z łazienkami)
 • trekking do Base Camp pod Mount Everest:
 • zakwaterowanie w schroniskach, sale wieloosobowe
 • wyżwienie (śniadania i obiadokolacje - nie zawiera napojów)
 • opieka wykwalifikowanego lokalnego przewodnika
 • usługi tragarzy (1 pomocnik na 2 uczestników, maksymalnie po 10 kg od uczestnika)
 • niezbędne pozwolenia i kartę rejestracyjną TIMS (Trekkers Information Management System)
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL30000 EUR, NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN (zwyżka sporty ekstremalne na czas trekkingu), w tym ubezpieczenie obsługi trekkingu
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi, riksze itp.: ok. 120 USD/os.
 • wyżywienia poza wymienionym powyżej: ok. 10-25 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowych napiwków dla obsługi trekkingu: 100 USD/os.
 • kosztów wizy nepalskiej: 40 USD
 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych
  • Skok na bungee (Koszt około 80 USD)
  • Rafting - Spływ rwącym potokiem w pontonach (Koszt ok. 60 USD)

Zaliczka: 1000 pln

*Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Zakwaterowanie
W Katmandu hotele 3*, pokoje dwuosobowe z łazienkami. W czasie trekkingu śpimy w salach wieloosobowych wyposażonych w łóżka i materace.

Wyżywienie
W Katmandu w cenie mamy śniadania, pozostałe wyżywienie nie jest wliczone w cenę. W obozach można kupić napoje gazowane i batony oraz ciepłe posiłki. Warto zabrać ze sobą zapas batonów energetycznych na całą trasę i wodę na pierwszy dzień wspinaczki (3-4 litry). Woda z górskich strumieni znajdujących się na trasie nadaje się do picia od drugiego dnia. Wówczas można napełniać swoje butelki po wodzie z pierwszego dnia. Równomierne uzupełnianie płynów w organizmie to jeden z kluczy do ostatecznego sukcesu.

Transport
W miastach jeździmy taksówkami i rykszami. Z Katmandu lecimy samolotem do Lukli - około 1h. Z Lukli zaczynamy trekking pod Mount Everest. W Katmandu istnieje możliwość pozostawienia zbędnych rzeczy, aby plecak podczas trekkingu był jak najlżejszy.

Informacje zdrowotne
Apteczka poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. Informacje o żółtaczce sprawdzisz TUTAJ. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).

Dokumenty

Nepal

Wizę można uzyskać w ambasadach lub w wybranych punktach granicznych. Nasze grupy zakupują wizę po przylocie na lotnisku, koszt wizy 15-dniowej to 25 USD, 30- dniowej to 40 USD. Dokumenty wymagane przy aplikowaniu o wizę turystyczną: paszport, aplikacja wizowa, 1 zdjęcie.  Paszport powinien być ważny przynajmniej na czas ważności wizy. Nie wymaga się okazania przy wjeździe biletu powrotnego ani określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu.

Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy od momentu wjazdu). Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały. Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC. Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe. Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Internet
Dostępny nawet w malutkich miejscowościach. Nie ma Internetu podczas trekkingu!

Trekking
Trekking mimo swojej długości nie należy do trudnych technicznie. Wędrujemy codziennie od 4 do 7 h. W zależności od kondycji całej grupy czas trwania podejścia może ulec skróceniu lub wydłużeniu. Podczas trekkingu śpimy w schroniskach, które znajdują się na całej trasie naszego trekkingu. Największą trudnością jest wysokość n.p.m., dlatego też program został przygotowany tak, aby wystarczyło czasu na aklimatyzację każdego uczestnika. Podczas trekkingu cały czas towarzyszy nam lokalny przewodnik. Istnieje możliwość wynajęcia tragarza do niesienia plecaka, koszt około 25-30 USD dziennie.

Co jeśli nie dam rady?
Jeśli kontuzja, choroba wysokościowa lub coś innego stanie na przeszkodzie w zdobyciu szczytu i zmusi do wcześniejszego zejścia, będzie Wam towarzyszyć przewodnik, który bezpiecznie sprowadzi Was na dół.

Co zabrać?
Na trasie trekkingu spędzimy około 10 dni i należy pamiętać o odpowiednim ubraniu na ten okres. Przygotowując się warto pakować ubrania w foliowe worki, co ochroni rzeczy przed zamoknięciem w razie deszczu. Poniżej lista niezbędnych rzeczy:

Podstawowe wyposażenie

 • Duży plecak na sprzęt i ubrania
 • Mały plecak. Do transportu wody, aparatu, kurtki przeciwdeszczowej, ciepłego ubrania
 • Śpiwór
 • Kijki trekkingowe (np. narciarskie)

Sprzęt wysokogórski

 • Wodoodporna i przeciwwietrzna kurtka z oddychającego materiału np. Gore-Tex
 • Wodoodporne i przeciwwietrzne spodnie (możliwość wypożyczenia na miejscu około15 USD)
 • Ciepły polar
 • Ciepła oddychająca bielizna i skarpetki
 • Ciepłe rękawiczki
 • Kalesony
 • Czapka
 • Krótkie spodenki
 • Długie, wygodne spodnie
 • Mały płaszcz przeciwdeszczowy

Obuwie

 • Wodoodporne buty trekkingowe
 • Buty do użytku w obozie np. adidasy

Inne

 • Czapka z daszkiem lub kapelusz
 • Latarka, najlepiej czołówka
 • Okulary przeciwsłoneczne

Rzeczy osobiste

 • mydło, papier toaletowy, wilgotne chusteczki
 • Ręcznik
 • Krem z filtrem przeciwsłonecznym
 • Plastykowe worki do zabezpieczenia np. aparatu

 

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Nepal – trekking pod Mount Everest
Termin podróży
Termin podróży
Cena: od 7500 PLN
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub

POPULARNE PODRÓŻE