Podróż po najpiękniejszych regionach i sztuce kulinarnej Meksyku. Będziemy nie tylko zwiedzać wyjątkowe miejsca, ale również przyrządzać i degustować najważniejsze meksykańskie potrawy, zaglądać do kuchni oraz upajać się miejscowymi alkoholami
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Podróż po najpiękniejszych regionach i sztuce kulinarnej Meksyku. Będziemy nie tylko zwiedzać wyjątkowe miejsca, ale również przyrządzać i degustować najważniejsze meksykańskie potrawy, zaglądać do kuchni oraz upajać się (nie upijać) miejscowymi alkoholami (pox, mezcal…). To również okazja do spróbowania nowych smaków (koniki polne, czy mrówki). W trakcie wyprawy poznamy smaki, których połączenie będzie całkowitą nowością, dowiemy się, dlaczego pozole przyrządzano z ludzkiego mięsa, dlaczego tacos zostało uznane za najlepsze danie świata i dlaczego piwo z sokiem pomidorowym jest takie smaczne. Zobaczymy również, że kuchnia meksykańska to nie tylko kukurydza, fasola, ryż i chili. Podążając za pięknymi krajobrazami, niesamowitymi ruinami, czy kolorowymi miasteczkami z kolonialną zabudową, będziemy również podążać za meksykańskimi smakami, zobaczymy jak zmieniają się dania w zależności od regionu. Przygotujcie serca i żołądki!

Kod:TESS

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1.

Przylot na lotnisko w Mexico City

Dzień przylotów, w zależności od godziny przylotu czas na wspólną kolację (opcjonalnie).

 

Dzień 2 i 3.

Podróż rozpoczniemy w Mexico City – to jedno z największych miast świata. Zamieszkiwane przez ponad 20 milionów mieszkańców, jest według National Geographic najlepszą destynacją turystyczną 2019 roku. Zobaczymy, że w takim olbrzymie, można znaleźć miejsca, gdzie poczujemy się jak w małym, kolonialnym miasteczku z XVIII wieku. To właśnie tutaj zaczerpniemy pierwszego meksykańskiego oddechu, zjemy pierwsze meksykańskie tacos doprawione pikantnymi przyprawami wsłuchując się w muzykę mariachi na żywo. Meksyk to również stolica kulinarna kraju, wraz z napływem ludności ze wszystkich stron Meksyku, to właśnie tutaj można spotkać kwintesencję smaków i zapachów. Tam po raz pierwszy własnoręcznie ulepimy meksykańską tortillę (placek kukurydziany będący podstawą większości dań). Jak Meksyk stary i szeroki, tortilla króluje na stołach w trakcie wszystkich uroczystości. Zobaczymy, czy jej przygotowanie jest takie proste.  Jak już ulepimy nasze tortille, przygotujemy prawdziwe meksykańskie quesadillas…

 

Dzień 4.

Pojedziemy do Teotihuacan, by zobaczyć jedne z najważniejszych i najbardziej nieodkrytych piramid. Nazwa miejsca mówi, że to właśnie tam, ludzie przemieniali się w bogów. Do dzisiaj ludzie z całego świata przyjeżdżają, żeby zaczerpnąć energii, która podobno jest tam skumulowana.

 

Dzień 5.

W Pena de Bernal wstaniemy o poranku, by wejść na jeden z najwyższych monolitów na świecie. Z jego szczytu będziemy podziwiać majestatyczny wschód słońca. Kiedy nie będziemy musieli już tyle chodzić, poznamy tajniki wyrobu regionalnych win i serów – oczywiście z degustacją.

 

Dzień 6.

San Miguel de Allende nie bez powodu zyskało miano jednego z najbardziej romantycznych miast świata. Kolonialna zabudowa przeplatająca wąskie uliczki i cała gama różnorodnych barw. Tam nauczymy się przygotowywać zupę meksykańskich bogów – pozole. Kiedyś gotowana ze szczątków ludzi składanych w ofierze, dzisiaj zazwyczaj z mięsem wieprzowym lub drobiowym (również wersje wegetariańskie). Jest zupą, która skrada serca! Na bazie kukurydzy, warzyw i co najważniejsze… sałaty i rzodkiewki.

 

Dzień 7 i 8.

WPuebla zobaczymy największą piramidę na świecie.Tam również spotkamy się z hacjendami, które kiedyś były domami bogatych Hiszpanów, dzisiaj przepięknie zadbane i odrestaurowane służą za hotele i restauracje. To również region słynący z wyjątkowego dania: mole poblano. Na pewno jedliście kurczaka na wiele sposobów, ale czy przyszło Wam do głowy przyrządzić go z sosem z chili i czekoladą? Przed nami lekcje przygotowania tak niezwykłego dania, a na końcu oczywiście uczta smaków.

 

Dzień 8 i 9.

Czas ruszać dalej do Oaxaca. To region meksykańskiego folkloru: prawie na każdym rogu słychać muzykę i widać kobiety ubrane w tradycyjne, długie suknie ręcznie haftowane. Tam również wyrabia się najsłynniejszy meksykański alkohol – mezcal –   to brat tequili wytwarzany z agawy, Gorzki, mocny, uwielbiany przez miejscowych. Zobaczymy cały proces plantacji i fermentacji mezcalu, przy okazji degustując różne rodzaje. Nie pijcie za dużo, bo przed nami jeszcze inne atrakcje. Pojedziemy do Wodospadów Hierve Agua , nazywanych najdziwniejszymi wodospadami na świecie. Tam, przy kąpieli o wschodzie słońca będziemy rozkoszować się widokami zapierającymi dech w piersi.

 

Dzień 10 i 12.

Kolejną noc spędzimy w podróży, by o poranku dojechać na wybrzeże. Mazunte, to mała wioska, położona przy iście karaibskiej plaży znajdującej się w urokliwiej zatoce. To również dom dla krokodyli i żółwi oraz jedne z najpiękniejszych zachodów słońca. To

Dzień na wypoczynek i leniuchowanie. Wszystko po to, by nabrać sił na kolejne smakowe orgazmy – camarones a la diabla. Nie trzeba wspominać, że owoce morza są po prostu wyśmienite! Nauczymy się przyrządzać iście pikantne krewetki. A może przy okazji urządzimy konkurs: kto zje więcej chili?:) Wybierzemy się także do Ventainlla, by popływać łódką pomiędzy lasami namorzynowymi, podziwiając przy tym krokodyle i iguany. Przed powrotem do Meksyku przed nami jeszcze jedna niezwykła atrakcja. W jeziorze Maniatepec Zobaczymy, efekt bioluminescencji. Zamieszkujące w wodzie mikroorganizmy, w trakcie poruszania, zaczynają świecić na niebiesko. Tak, jakby ktoś nagle włączył miliony mikroskopijnych lampek. To trzeba zobaczyć.

 

Dzień 13.

Taxco W całym Meksyku jest ponad 120 pueblos magicos (magicznych wiosek). To miejsca słynące nie tylko z pięknej kolonialnej zabudowy. Taxco słynie z wyrobów ze srebra. Spacerując pomiędzy wąskimi, stromymi uliczkami otoczonymi białą, kolonialną zabudową, będziecie mogli kupić srebrne pamiątki wyrabiane tylko tutaj - oczywiście okazyjnej cenie.

 

Dzień 14

Wylot z lotniska w Mexico City

GALERIA
WARUNKI

WARUNKI

Cena zawiera
• noclegi w hostelach i hotelach
• śniadania
• wszystkie transporty do miast
• transfery lotniskowe (możliwość dopłaty jeśli lecisz innym lotem niż grupa)
• autorski, bogaty program wyprawy
• opiekę pilota
• atrakcje na miejscu (bilety wstępu do ruin: Teotihuacan, lekcje przyrządzania: tortilli,
pozole, mole poblano, camarones a la diabla …), naukę wytwarzania mezcala, wizytę
w winiarni wraz z degustacją serów, przepłynięcie łódką lasów namorzynowych,
przepłyniecie łódką laguny Maniatepec
• niezapomnianą przygodę
• wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł)
• ubezpieczenie podróżne NNW Signal Iduna Economy

Ilość uczestników: do 10
Kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.

 

Cena nie zawiera
• biletu lotniczego
• pozostałego wyżywienia poza podanym (ceny podobnie jak w Polsce)
• napojów do posiłków poza śniadaniami
• napiwków
• miejscowych przewodników na terenie ruin
• dodatkowych atrakcji dla chętnych (nurkowanie….)

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Meksyk gastro
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE