Maramuresz – kraina położona pomiędzy głównym grzbietem karpackim a rozległą taflą Niziny Węgierskiej, to jedna z perełek krajobrazowych Rumunii. Tutaj można znaleźć najwyższe i najwspanialsze szczyty Karpat Wschodnich, tutaj można zasmakować wędrówki rozległymi, naturalnymi połoninami, wśród rozległych lasów, przez prawdziwe odludzia, gdzie rządzi przyroda i nie ma dostępu komercyjna turystyka.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

 • Wędrówki w górach Rodniańskich i Marmaroskich
 • Pietrosul – wejście na najwyższy wierzchołek Karpat Wschodnich (2303 m n.p.m.)
 • Farcăul – najwyższy szczyt Gór Maramaroskich
 • Mocănița – przejazd unikatową kolejką wąskotorową
 • Rozległe widoki na jedne z najdzikszych gór w Europie, ciągnących się aż po horyzont
 • Niezwykła, górska przyroda – górskie stawy, skalne wierzchołki, połoniny, „morza” kosówek…

Maramuresz – kraina położona pomiędzy głównym grzbietem karpackim a rozległą taflą Niziny Węgierskiej, to jedna z perełek krajobrazowych Rumunii. Tutaj można znaleźć najwyższe i najwspanialsze szczyty Karpat Wschodnich, tutaj można zasmakować wędrówki rozległymi, naturalnymi połoninami, wśród rozległych lasów, przez prawdziwe odludzia, gdzie rządzi przyroda i nie ma dostępu komercyjna turystyka. Maramuresz to także wspaniała wciąż żywa kultura ludowa ze wspaniale zachowaną architekturą drewnianą, której ozdobą są piękne, strzeliste cerkwie marmaroskie i misternie rzeźbione, ozdobne bramy.

Południowo-wschodni zakątek Maramureszu zajmują Góry Rodniańskie – jedno z najpiękniejszych pasm górskich całych Karpat, a przy tym najwyższe w Karpatach Wschodnich. Krajobrazowo przypomina nieco nasze Tatry Zachodnie, jest jednak dużo słabiej zagospodarowane i zdecydowanie mniej uczęszczane, ale przy tym dość łatwo dostępne dla turystów. Od północy sąsiadują z nimi Góry Maramaroskie – nieco niższe, ale zachwycające swoją rozległością, dzikością i różnorodnością krajobrazów. To tutaj można przeżyć prawdziwą „karpacką przygodę”, a dodatkową atrakcją jest przejazd unikatową kolejką wąskotorową ciągnącą się doliną potoku Vaser.

 

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Wyjazd do Rumunii

Wyjazd z Krakowa o godzinie 9:00 (okolice dworca PKP i PKS). Przyjazd późnym wieczorem (w nocy) na nocleg w Borszy.

 

Dzień 2 Krajobrazy Alp Rodniańskich

Pierwszy dzień górskich wędrówek to trasa od razu niezwykle spektakularna krajobrazowo. Naszym celem będzie bowiem położony w głównym grzbiecie Gór Rodniańskich (nazywanych przez przedwojennych polskich turystów „Alpami Rodniańskimi” – ze względu na wysokogórski krajobraz) szczyt Gǎrgǎlǎlau (2159 m n.p.m.). Trasę rozpoczniemy z kompleksu turystycznego Borsa od podejścia doliną do ładnego wodospadu. Stąd jeszcze chwila wysiłku i dojdziemy na grzbiet, do kotła polodowcowego u stóp szczytu, w którym odnaleźć można malowniczy stawek. Kolejny etap to nieco stromsze podejście doprowadzające nas na szczyt, z którego wspaniale prezentuje się wschodnia część Gór Rodniańskich ze stożkowatym szczytem Ineu. Powrót do kotła tą samą drogą, a następnie łagodnie opadającym, odkrytym, widokowym grzbietem dojdziemy na przełęcz Prislop (1416 m n.p.m.).

 

Czas wędrówki: ok. 8 godzin | Suma podejść: ok. 1250 m | Suma zejść: ok. 750 m | Dystans: ok. 18 km

 

Opcjonalnie istnieje możliwość skorzystania z kolejki na podejściu (z pominięciem wodospadu) i spotkanie się z grupą na grzbiecie. W taki sposób można zmniejszyć sumę podejścia o ok. 500 m.

 

Dzień 3 Na „dachu” Karpat Wschodnich

Drugi dzień to wyprawa na najwyższy szczyt Karpat Wschodnich – Pietrosul (2303 m n.p.m.), którego potężna sylwetka dominuje ponad centrum Borszy. Góra ma prawie 1600 metrów przewyższenia, ale na szczęście nasza wędrówka zaczyna się nieco wyżej, około 3 km na południe od centrum miasteczka. Pierwszy odcinek to dość długie podejście lasem do stacji meteorologicznej. Potem zaczyna się prawdziwy raj dla koneserów górskich pejzaży – dnem kotła polodowcowego, obok malowniczego stawu Lacul Lezer wyjdziemy na grzbiet, którym, wśród oszałamiających panoram dojdziemy na wierzchołek. Ze szczytu przy dobrej pogodzie można podziwiać ponad 500 karpackich szczytów, łącznie z odległym masywem Czarnohory na Ukrainie. Powrót tą samą drogą.

 

Czas wędrówki: ok. 9 godzin | Suma podejść: ok. 1300 m | Suma zejść: ok. 1300 m | Dystans: ok. 18 km

 

Dzień 4 Dzikość Gór Marmaroskich

Po wyprawie na szczyt Pietrosula pora na nieco lżejszy dzień – zasmakujemy wędrówki w Górach Marmaroskich. Naszym celem będzie wierzchołek Cearcǎnul (1846 m n.p.m.). Ponownie startować będziemy z przełęczy Prislop, a pierwszy etap to wędrówka rozległymi połoninami, z widokami na morze gór Bukowiny i Maramuresz. Stopniowo nasza ścieżka poprowadzi nas coraz wyżej, pod koniec wśród wysokiej kosówek na sam szczyt. Zejście początkowo biegło będzie wspaniałymi łąkami u podnóża wapiennych skał, potem lasem, z przerwami na malownicze polanki z pasterskimi szałasami. Prawdziwa kwintesencja rumuńskich Karpat! Po południu przejazd w okolice Vişeu de Sus, które stanie się nasza bazą na kolejne dni.

 

Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Suma podejść: ok. 550 m | Suma zejść: ok. 1100 m | Dystans: ok. 16 km

 

Dzień 5 Kolejką w głąb gór

Kolejny dzień naszej wyprawy spędzimy w górach tyle tylko, że wybierzemy się w niezupełnie unikatową kolejką wąskotorową biegnącą w dolinie potoku Vaser. Trasa kolejki liczy ponad 40 km, i kończy się w dzikiej, malowniczej dolinie na wysokości 1100 m n.p.m. Sama jazda tam i z powrotem zajmuje kilka godzin, ale wrażenia są niezapomniane. Oryginalny, mały parowóz ciągnie wagony z prędkością 10-15 km na godzinę, częste są postoje na tankowanie wody do tendra, można wtedy obejrzeć z bliska parowóz, zajrzeć do budki maszynisty. Atrakcja zupełnie wyjątkowa – takiego widoku, jak sprzed stul lat, nie zobaczymy już nigdzie indziej w Europie. Powrót w okolice Vişeu de Sus w godzinach popołudniowych.

 

Dzień 6 Górscy bracia – „Farkałek i Michałek”

To najdłuższa i najbardziej wymagająca wycieczka na całym wyjeździe, ale przy tym jedna z najwspanialszych tras jednodniowych, jaką można odbyć w całych Karpatach. Zaczyna się w malowniczo wciśniętej pomiędzy góry wiosce Poienile de Sub Monte, skąd wąskimi leśnymi ścieżkami, dość stromo pod górę osiągamy rozległą połoninę Mihailecu. Czeka nas teraz wspaniała wędrówka grzbietem, miejscami urozmaiconym skałkami na szczyt Mihailecu (1918 m n.p.m.), skąd rozpościera się jeden z najwspanialszych widoków w Karpatach. Stąd w dół, a na głęboko przełęcz, której ozdobą jest polodowcowy staw Lacul Vindrel. Wznosi się nad nim Farcǎul – najwyższy szczyt Gór Maramaroskich (1957 m n.p.m.) – wejście na niego zajmuje około pół godziny. Ze szczytu wracamy z powrotem do stawu, a potem pięknymi górskimi płajami schodzimy do wsi Repedea. A dlaczego „bracia” w tytule trasy? Szczyty leżą blisko siebie i od strony Czarnohory wyglądają niemal jak bliźniacze. Stąd przedwojenni polscy turyści zdrobniale nazywali je Farkałkiem i Michałkiem.

 

Czas wędrówki: ok. 10-11 godzin | Suma podejść: ok. 1550 m | Suma zejść: ok. 1650 m | Dystans: ok. 24 km

 

Dzień 7 Sielski Maramuresz

Ostatni dzień przeznaczymy na spokojne wędrownie po niższych grzbietach wznoszących się ponad Vişeu de Sus. Naszym celem będzie Dealul (czyli po naszemu „Dział”), z którego roztaczają się ładne widoki na otaczające nas wyższe góry. Będzie można zobaczyć tradycyjną gospodarkę łąkową, trochę reliktów dawnego pasterstwa i poczuć prawdziwie sielski klimat lata w Maramuresz. Malownicze kopki siana, stare tradycyjne brogi, szopy i szałasy – będzie co fotografować… Po południu wyjazd w kierunku Baia Mare i Polski.

 

Czas wędrówki: ok. 5 godzin | Suma podejść: ok. 550 m | Suma zejść: ok. 550 m | Dystans: ok. 10 km

 

Dzień 8 Powrót do Polski

Przyjazd do Krakowa w godzinach porannych.

GALERIA

GALERIA

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa)
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach i pensjonatach (pokoje 2-3 osobowe)
 • Wyżywienie: 6 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Liczba uczestników: 15 - 25 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza wymienionym
 • Kosztów uczestnictwa w programie (przejazd kolejką wąskotorową, ew. bilety wstępu, opłaty klimatyczne) - ok. 20 EUR
TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Maramuresz – serce Karpat Wschodnich
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE