mapMarker
Malta
calendar
8 dni, grupa: 12-22 osób
Zwiedzanie
Zwiedzanie
Malta, Gozo i Comino - wędrówki po wszystkich trzech wyspach archipelagu maltańskiego, kosmopolityczna Valletta – mozaika kultur i ,,ciche miasto” Mdina – dawna stolica, świątynie megalityczne oraz fortece rycerzy maltańskich
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

 • Malta, Gozo i Comino - wędrówki po wszystkich trzech wyspach archipelagu maltańskiego
 • Kosmopolityczna Valletta – mozaika kultur i ,,ciche miasto” Mdina – dawna stolica
 • Świątynie megalityczne oraz fortece rycerzy maltańskich
 • 2 dni na Gozo i Comino: wapienne klify, ukryte plaże, naturalne łuki skalne i laguny
 • Trasa wzdłuż Victoria Lines - Wielkiego Muru Maltańskiego
 • Odkrywanie smaków kuchni maltańskiej (fenek, bebbux, ftira i pastizzi)

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Powitanie na Malcie

Wylot z Warszawy (Okęcie/Modlin), przelot na Maltę. Na przywitanie z Maltą wybierzemy się do położonej w północnej części Zatoki św. Pawła zacisznej miejscowości z malowniczym portem, osady rybackiej Xemxija. Jej nazwa oznacza słońce (xemx). Stąd wejdziemy na Szlak Dziedzictwa Kulturowego Xemxija. Na trasie archeologicznej czeka na nas wiele niespodzianek: rzymska droga, menhir, prehistoryczne domy wykute w skale, rzymskie ule, tysiącletnie drzewo chleba świętojańskiego, ruiny świątyni megalitycznej, termy rzymskie i prehistoryczne koleiny – wielka zagadka maltańskiej archeologii. Po wędrówce przepłyniemy na Gozo. Zakwaterowanie w hotelu.

Czas wędrówki: ok. 2 godzin | Długość trasy: ok. 4 km

Dzień 2 Comino, świątynie Ġgantija i osada rybacka Ix-Xlendi

Po śniadaniu wyruszymy z portu w Mġarr na leżącą pomiędzy Maltą a Gozo wapienną wysepkę Comino. Zajmuje ona zaledwie 3,5 km² – nie sposób się na niej zgubić. Odwiedzimy tu słynną Błękitną Lagunę, rajski zakątek między zachodnim brzegiem Comino a wysepką Cominotto. Spacer po drogach Comino, która jest zamkniętym dla ruchu kołowego rezerwatem przyrody i oazą ptaków, gwarantuje piękne widoki na Maltę i Gozo. Prędzej czy później natkniemy się na jedyny na wyspie hotel, kapliczkę, wieżę oraz… (być może) na jej trzech stałych mieszkańców.

Po powrocie na Gozo wyruszymy poznać wpisane na listę UNESCO, największe i najlepiej zachowane megalityczne świątynie na archipelagu maltańskim, jak sugeruje ich nazwa (ġgantija – gigantyczne) – Świątynie Ġgantija. Wierzono, że ogromne kamienie, z których są zbudowane, podniosła w jedną noc i jedną ręką kobieta-gigant Sansuna (drugą kołysała dziecko). Po zwiedzaniu obszaru archeologicznego przejedziemy słynącej z wyrobu pięknych koronek wioski Sannat, skąd wyruszymy na spacer wzdłuż klifów Ta’Saguna do osady rybackiej nad Zatoką Xlendi. Nazywana „zatoką kobiet” – w XIX w. dam odwiedzana była przede wszystkim przez samotne damy – dziś urzeka także mężczyzn.

Czas wędrówki: ok. 5 godzin | Długość trasy: ok. 15 km

Dzień 3 „Perełka Gozo” – Zatoka Dwejra

Czeka nas dzień pełen wrażeń w Zatoce Dwejra! To perełka zachodniego odcinka klifowego wybrzeża Gozo. Strzeżona przez wieżę Dwejra, chroniona przez kapliczkę św. Anny, zamknięta jest przez wyrastający z morza na 60 m monolit – Skałę Grzyba (przy tej okazji poznamy fascynującą historię „grzybka maltańskiego”). Magicznej atmosferze Dwejry nie oparli się twórcy serialu „Gra o Tron”, którzy nakręcili tu kilka scen do odcinków pierwszej serii. Podczas wędrówki, wśród scenerii niczym z filmu fantasy, zatrzymamy się nad Wewnętrznym Morzem – płytką laguną otoczoną klifami, połączona z otwartym morzem wąskim prześwitem w skalnym półwyspie. Tworzy ona spokojną przystań dla miejscowych rybaków, do których należą ustawione wokół zatoczki małe składy na łodzie z kolorowymi drzwiami. Nasza trasa poprowadzi do wąskiej zatoki w kształcie litery S Wied il-Għasri, która, otoczona skalnymi ścianami, przypomina pełznącego do morza błękitnego węża. Powrót na nocleg do hotelu na Gozo.

Czas wędrówki: ok. 7 godzin | Długość trasy: ok. 22 km

Dzień 4 Półwysep Marfa i Park Narodowy Mistral

Po śniadaniu pożegnamy się z Gozo i przepłyniemy na Maltę. Przejedziemy na półwysep Marfa, o kształcie ogona delfina, który macha w kierunku Gozo i Comino. Morze oblewające mało zaludniony półwysep jest krystalicznie czyste dzięki nieustannej wymianie wody przez prądy krążące w Południowym Kanale Comino. Postrzępione wybrzeże oferuje możliwość długich spacerów wśród dzikiej przyrody i zejścia do pięknych plaż. Dojdziemy do wysuniętego daleko na zachód cypla Ras il-Qammieħ, gdzie będziemy mogli poczuć się dosłownie jak na krańcu świata. W opuszczonej okolicy stoi jedynie nieużywana stacja radarowa, ale nieobecność świadectw cywilizacji rekompensuje poczucie piękna i potęgi otaczającej nas przyrody. Półwysep osiągający tu wysokość 129 m n.p.m. oferuje wspaniałe widoki na skaliste wybrzeże i bezkresny morski horyzont.

Następnie wyruszymy na wędrówkę trasą wzdłuż klifów przez wietrzny Park Mistral, pierwszy park narodowy Malty, który rozciąga się między ukrytymi plażami Złotej Zatoki i Zatoki Kotwic. Ta ostatnia znana jest przede wszystkim z zachowanej do dziś kolorowej scenografii do filmu o marynarzu Popeye’u. Przejazd do hotelu na Malcie.

Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Długość trasy: ok. 15 km

Dzień 5 „Ciche miasto” Mdina, Ogrody Buskett i Klify Dingli

Tego dnia zagubimy się w labiryncie zaułków "Cichego Miasta” Mdiny. Będziemy zwiedzać, błądząc jej zaułkami i przyglądając się detalom architektonicznym: kołatkom do drzwi, będących małymi dziełami sztuki użytkowej, barokowo wykończonym balkonom i uroczym kapliczkom. Następnie dojdziemy na skraj fortyfikacji, do punktu panoramicznego z widokiem na rozległą równinę. Podczas spaceru zobaczymy m.in. Ogrody Fosy Mdiny, Bramę Główną, Katedrę św. Pawła, która według tradycji powstała w miejscu willi namiestnika rzymskiego Publiusza, późniejszego biskupa, w której przyjął on św. Pawła. Po degustacji najlepszych na Malcie pastizzi w dawnej arabskiej dzielnicy Rabat pojedziemy do Ogrodów Buskett, największego zalesionego obszaru Malty. Wyruszymy tam na wędrówkę trasą oferującą różnorodne widoki, roślinność i ciekawostki archeologiczne, jak najbardziej znany na Malcie, rozległy wapienny płaskowyż, pocięty serią tajemniczych, wyżłobionych w skale kolein – Clapham Junction. Dotrzemy do opadających wprost do morza z wysokości 250 m i ciągnących się na kilka kilometrów Klifów Dingli, tworzących jeden z najbardziej malowniczych widoków na wyspie. Powrót do hotelu na Malcie.

Czas wędrówki: ok. 3 godzin | Długość trasy: ok. 10 km

Dzień 6 Wzdłuż Wielkiego Muru Maltańskiego – Victoria Lines

Kolejny dzień wędrówki prowadzić nas będzie wzdłuż Fortyfikacji Victoria Lines, popularnie nazywanej Wielkim Murem Maltańskim. To wzdłuż niego prowadzi sztandarowy szlak pieszy Malty. Po drodze zobaczymy Rotundę pw. Wniebowzięcia NMP w Moście. Mówi się, że jej kopuła widoczna jest z każdego miejsca na Malcie, dlatego stała się symbolem wyspy. Jest ona dziewiątą co do wielkości niepodpartą kopułą na świecie i trzecią w Europie (po Bazylice św. Piotra w Rzymie i Hagii Sophii w Stambule). Powrót do hotelu na Malcie.

Czas wędrówki: ok. 4-5 godzin | Długość trasy: ok. 15 km

Dzień 7 Mega(-lityczne) atrakcje południowego wybrzeża i La Valletta

Rano przejedziemy na południowe wybrzeże, gdzie zobaczymy świątynie Ħaġar Qim i Mnajdra. Poświęcone bogini płodności świątynie-obserwatoria astronomiczne oczarowują położeniem – na klifie, z widokiem na morze i wysepkę Filflę. To w nich odkryto „Maltańską Wenus” i figurki przedstawiające „grubaski”, związane z kultem bogini matki. Stąd wyruszymy na wędrówkę do spektakularnej zatoczki Għar Lapsi, otoczonej wapiennymi klifami.

Po południu wybierzemy się na spacer po półwyspie Sciberras, na którym położona jest La Valletta. Wizyta w stolicy będzie ukoronowaniem poznawania mozaiki kulturowej wyspy. Podczas spaceru zobaczymy zaskakującą surową, nowoczesną formą Bramę Miejską, intrygujący budynek Parlamentu, teatr pod gołym niebem Pjazza Teatru Rjal. Przejdziemy główną, najdłuższą, tętniącą życiem arterią VallettyTriq ir-Repubblika. Odwiedzimy najważniejszy kościół Malty – Konkatedrę św. Jana, poświęconej patronowi zakonu joannitów, której prosta fasada nie zapowiada eksplozji barokowego przepychu we wnętrzu. To tu znajduje się słynne „Ścięcie św. Jana Chrzciciela” Caravaggia. Przyglądając się charakterystycznym maltańskim balkonom, dojdziemy na skraj półwyspu, do Fortu św. Elma, który podczas Wielkiego Oblężenia w 1565 r. odpierał atak Turków. Znajdzie się czas na zrobienie zakupów przed wyjazdem i pożegnalną kolację.

Czas wędrówki: ok. 3 godzin | Długość trasy: ok. 10 km

Dzień 8 Pożegnanie z Maltą i powrót do Polski

Przejazd na lotnisko, wylot do Warszawy (Modlin/Okęcie).

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa-Malta-Warszawa, transport na miejscu (autokar lub bus)
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach/apartamentach (pokoje 2-3 osobowe)
 • Wyżywienie: 7 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

 

Cena nie obejmuje:

 • Transport: prom na/z Gozo, rejs na Comino - ok. 35-40 EUR
 • Wyżywienia poza wymienionym (ok. 15-25 EUR/dzień)
 • Kosztów uczestnictwa w programie (bilety wstępu, transport publiczny, opłaty klimatyczne, zwyczajowe napiwki) - ok. 40 EUR

 

Liczba uczestników: 12 - 22 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 1200 PLN

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Malta i Gozo – wyspy kobiet
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE