Nazwa dla tej wycieczki została zaczerpnięta z historii Stanów Zjednoczonych. W 1803 roku ówczesny prezydent Thomas Jefferson zlecił swojemu zaufanemu sekretarzowi Meriwether'owi Lewis'owi, zorganizowanie ekspedycji transkontynentalnej. Miala zbadać zachodnią stronę Gór Skalistych i dojść do plaż Pacyfiku. Lewis zaprosił do współpracy Wiliama Clarka, z którym służył w milicji stanowej w 1795 roku. Wyprawa po prawie trzech latach przygód zakończyła się pełnym sukcesem. Podróżnicy w 1806 roku wrócili szczęśliwie z raportami i mapami do Stanów Zjednoczonych. Ekspedycja okazała się być kamieniem milowym w podboju kontynentu (późniejszy szlak Oregoński), a Lewis i Clark zapisali się złotymi zgłoskami w historii Ameryki. Duża część naszej eskapady wiedzie szlakiem, który przetarli nasi bohaterowie.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Nazwa dla tej wycieczki została zaczerpnięta z historii Stanów Zjednoczonych. W 1803 roku ówczesny prezydent Thomas Jefferson zlecił swojemu zaufanemu sekretarzowi Meriwether'owi Lewis'owi, zorganizowanie ekspedycji transkontynentalnej. Miala zbadać zachodnią stronę Gór Skalistych i dojść do plaż Pacyfiku. Lewis zaprosił do współpracy Wiliama Clarka, z którym służył w milicji stanowej w 1795 roku. Wyprawa po prawie trzech latach przygód zakończyła się pełnym sukcesem. Podróżnicy w 1806 roku wrócili szczęśliwie z raportami i mapami do Stanów Zjednoczonych. Ekspedycja okazała się być kamieniem milowym w podboju kontynentu (późniejszy szlak Oregoński), a Lewis i Clark zapisali się złotymi zgłoskami w historii Ameryki. Duża część naszej eskapady wiedzie szlakiem, który przetarli nasi bohaterowie.

Kod:AERO

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień: 1
Wyjazd sprzed biura w Chicago o godz 5 rano. Przejazd przez stany Illinois, Wisconsin, Minnesota, South Dakota. W trakcie podróży regularne postoje na posiłki i napoje. Przystanek nad rzeką Mississippi. Zachód słońca nad Badlands, wieczór przy ognisku w kowbojskim miasteczku Wall. Nocleg.

Dzień: 2
W tym dniu zobaczymy: święte miejsca Indian - Czarne Wzgórza ( Black Hills ). Góra Mt. Rushmore i słynne popiersia prezydentów, jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Stanach Zjednoczonych. Góra Mt. Thunderhead, niedokończona jeszcze rzeźba indiańskiego wodza Crazy Horse ( Szalonego Konia ). Dzieło to rozpoczął kilkadziesiąt lat temu Korczak Ziółkowski - urodzony w Bostonie syn polskich emigrantów. Tego dnia jeszcze tylko przejazd przez niezwykłe Big Horn na nocleg w okolicach Cody.

Dzień: 3
Po śniadaniu przejazd wzdłuż rzeki Shoshone w kierunku najstarszego i jednego z najpiękniejszych parków Ameryki - Yellowstone. Zobaczymy najbardziej charakterystyczne zakątki parku: jezioro Yellowstone, gorące źródła, zwane Mamucimi (Mammoth Hot Springs). Tu z głębi ziemi wypływa gorąca woda bogata w składniki mineralne, które krystalizują się na kaskadach tworząc niezwykle malownicze tarasy zwane Tarasami Minerwy. W dalszej części przejazdu parkową obwodnicą zobaczymy przejawy wszelkiej powulkanicznej działalności - fumarole i solfatary. Zaczekamy na erupcję najbardziej znanego w świecie gejzera Old Faithful. "Stary Wierny" wybucha regularnie co kilkadziesiąt minut tryskając fontanną wody i kłębami pary. "Artist Point", kanion Rzeki Yellowstone z Górnym i Dolnym Wodospadem, tu też przekonamy się dlaczego park nosi nazwę "Żółty Kamień". Punkty widokowe przy kolorowych stawach, podziwianie pięknej alpejskiej scenerii. Przejazd na nocleg w Twin Falls, stan Idaho.

Dzień: 4
Rzeka Snake to pozostałość po odległym (Utah) o setki kilometrów jeziorze Bonneville. To prehistoryczne jezioro i potrosze śródlądowe morze znalazło sobie przejście przez wulkaniczne pola (widać niezbyt szczelne). Towarzyszył temu wręcz biblijny potop. Woda zniosła miliony ton skał i osadów. Dziś, zataczając gigantyczny łuk przez południowe Idaho, rzeka rzeźbi wspaniałe wąwozy.

W programie zwiedzania:

 • Hells Canyon, ozdobiony wodospadami (Shoshone Falls) czasem zwany Niagarą Zachodu.
 • trasa widokowa (Thuosand Springs Scenic Route)
 • kanion rzeki Snake i mostu Perrine
 • Pod koniec dnia zwiedzamy park wydm (Bruneau Dunes State Park)

Nocleg w Bend (Oregon).

Dzień 5
W planie tego dnia mamy do zobaczenia najgłębsze jezioro Ameryki - Crater Lake ( Jezioro Kraterowe -597 m). Ponad 7 tysięcy lat temu zdarzyła się tu katastrofalna erupcja wulkanu o niewyobrażalnej sile. Teraz możemy sobie tylko wyobrażać potęgę prawybuchu i podziwiać ten niezwykły cud natury. Kolejna atrakcja - wodospad Multnomah to 189 metrowa kaskada, która spływa z "oszałamiającego urwiska" na Górze Modrzewi w wąwozie rzeki Kolumbia." Dziś ten wodospad to jedna z głównych atrakcji Oregonu. Trasa wycieczki wiedzie dookoła jeziora: min.punkt Sinnott Memorial Overlook, Mount Scott, Kim Village Cloudcap, wodospad Multnomah. Przejazd i nocleg w Portland.

Dzień: 6
"Pierścień Ognia" zobacz dał zachodnim wybrzeżom Ameryki Północnej prócz nieszczęść i kataklizmów także pasmo Gór Kaskadowych. Ciągnie się ono od Alaski do północnej Kalifornii. Bodaj najbardziej charakterystycznymi górami są tu : Mount St. Helens, wulkan który ostatnio wybuchł w maju 1980 roku i Mount Rainier, także czynny wulkan . Rainier to piąty szczyt USA, który widoczny jest z odległości 160 km. Ta majestatyczna turnia góruje nad otaczającymi ją pasmami górskimi na dwa i pół kilometra. W planach zwiedzania: Spirit River Cruises (rejs po rzece Salomon), Nisqualiy-Paradaise Road, Paradaise Valley i szlak widokowy Nisquaily . Zakwaterowanie w Aberden.

Dzień: 7
Park Narodowy Olimpic utworzony został na półwyspie o tej samej nazwie. Ta, także poprzez swą różnorodność, niezwykle piękna kraina, wprost wyrasta z otaczających je wód Pacyfiku. Na zakątek ten składają się i plaże ze skalistymi klifami i deszczowe lasy, i wreszcie alpejskie szczyty masywu Olimpic Mountains. Te urokliwe miejsca są niestety także bardzo niebezpieczne i tak np. rozbitków czekał tu straszny los. Zimne fale przyboju rozbijają na drzazgi kłody przywleczonych drzew, i to też czekało nieszczęsnych marynarzy. Przypominają o tym Pomnik Norwegów i Pomnik Chilijski. Lasy deszczowe (unikalne w tej strefie klimatycznej) potrzebują ogromnej ilości wilgoci . Mogły tu powstać bo góry Olimpic "wyżymają " wręcz wodę z mgieł i chmur z nad oceanu.

W programie :

 • Hoh Rain Forest, Quinault Lake, plaże Pacific Coast Scenic Byway, Ruby Beach, Crescent Lake
 • Zakwaterowanie w Seatle.

Dzień: 8
Seatle ma nieco ponad pół miliona mieszkańców - największe miasto stanu Waszyngton. Miasto kawy (korporacja Starbucks), Amazona i Boeing'a (ostatnio Chicago zdołało zwabić administrację koncernu do siebie, ale produkcja samolotów odbywa się tu w dalszym ciągu). Jest bodaj (po San Francisco) najbardziej tolerancyjnym miastem USA i to miasto siostrzane Gdyni.

Zwiedzamy go w najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych odsłonach:

 • Pike Place Market
 • Seatle Center
 • Space Needle (wjazd na taras widokowy z panoramą miasta i otaczających je gór)
 • Waterfront

Nocleg w Saint Regis lub okolicy.

Dzień: 9
Góry, lodowce, doliny, żyjące w nich zwierzęta i rośliny nie respektują żadnych granic, także państwowych. Park Glacier stanowi więc nierozłączną całość z sąsiadującym od północy parkiem Pokoju Waterton, znajdującym się w sąsiedniej Kanadzie. Okolica tu dziwna, płaskie równiny przechodzą nagle ( bez pogórza) w góry. Skaliste turnie i szczyty kształtowane przez deszcze, lód i wiatr, jakby zwalone jedne na drugie stykają się (bez ostrzeżenia) z bezkresną równina. Glacier bywa często opisywany jako enklawa pierwotnej przyrody i takim właśnie pozostaje do dziś.

W programie zwiedzania:

 • punkt widokowy przy tamie "Hungry Horse"
 • przejazd widokową "Going to the Sun Rd"
 • "Weeping Wall" (Płacząca Ściana)
 • Baring Falls
 • Rising Sun (rejs po jeziorze)

Przejazd na nocleg do Billings.

Dzień: 10
Theodore Roosevelt National Park. Park nazwano tak na cześć prezydenta, który jak żaden inny zabiegał o ochronę przyrody. Theodor Roosevelt to pierwszy z prezydentów o tym nazwisku. W czasach młodości jego życie w dramatycznych okolicznościach stanęło na zakręcie. Być może kilka lat surowego życia na łonie natury pozwoliło wówczas jeszcze młodemu człowiekowi zachować zdrowie psychiczne, a później dojście do najwyższych stanowisk w administracji państwowej. Sam to potwierdził pisząc w swych pamiętnikach "nigdy bym nie został prezydentem, gdyby nie doświadczenia w Północnej Dakocie". Dziś park Roosevelta to po części pamiątki po prezydencie ale też piękne skalne zakątki, przełomy rzek i uroczyska. Krajobraz przypomina Badlands z Południowej Dakoty. Woda, mróz i wiatr niezmordowanie pracują nad każdym szczegółem tych krajobrazów. Tworzywem są miękkie i nietrwałe margle, iły, czasem piaskowce i wapienie. Można by więc nieskromnie pomyśleć, że są tylko na krótka chwile, i jakby tylko dla nas.

Program zwiedzania parku:

 • Oxbow (punkt widokowy)
 • Scoria Point
 • Boicourt
 • Wind Canyon

Nocleg w Fargo w Północnej Dakocie. Pożegnalne ognisko.

Dzień: 11
Ostatni dzień naszej wyprawy prowadzi przez bezludne obszary Dakoty Północnej, Minesoty i Wisconsin. Przejeżdżamy przez rolnicze tereny środkowego zachodu i dla urozmaicenia będziemy się zatrzymywać w miejscach, które choć trochę zmniejsza monotonie podróży: krótki przejazd i zwiedzanie Minneapolis, wodospady Świętego Antoniego, katedra Św.Pawła patrona miasta St.Paul. Przyjazd do Chicago około północy

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • nocleg w motelu lub hotelu klasy turystycznej w pokoju dwuosobowym, przejazdy
 • autokarem lub minibusem na całej trasie i usługi przewodnika. W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • transfery wygodnym autokarem lub minibusem
 • opiekę wykwalifikowanego polskiego przewodnika
 • ubezpieczenie KL 50 000 €, NNW 4000 €, BP 400 €

 

Cena nie obejmuje:

 • bilety wstępu oraz koszty wyżywienia
 • przelotu

Zasady:
Uczestnicy wycieczki dodatkowo ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5.000.000 (polisa ubezpieczeniowa do wglądu na życzenie klienta).

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Jak Lewis i Clark, czyli wyprawa na północno-zachodnią stronę Ameryki
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE