mapMarker
Kuba
calendar
15 dni, grupa: 6-12 osób
Zingmix
Zingmix
Zatańcz salsę na Kubie! Zabierzemy Cię do sprawdzonej przez nas szkoły tańca, gdzie pod czujnym okiem miejscowego nauczyciela będziesz szlifować swoje kroki. Wieczory przeznaczymy na dalszą praktykę - w casa de la musica, lokalnych klubach i na ulicach. Ten wyjazd pozwoli Ci poczuć klimat gorącej wyspy i naładuje Cię pozytywną energią.
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Zatańcz salsę na Kubie! Zabierzemy Cię do sprawdzonej przez nas szkoły tańca, gdzie pod czujnym okiem miejscowego nauczyciela będziesz szlifować swoje kroki. Wieczory przeznaczymy na dalszą praktykę - w casa de la musica, lokalnych klubach i na ulicach. Ten wyjazd pozwoli Ci poczuć klimat gorącej wyspy i naładuje Cię pozytywną energią.

Sprawdzona, autentyczna kubańska szkoła tańca w Trinidadzie zapewnia indywidualnych partnerów i partnerki do tańca (są to wykwalifikowani instruktorzy). Wieczorem potańczysz w casas de musica, na ulicach i innych klimatycznych miejscach. Na Kubie tańczy się wszędzie! A poza tym dużo zobaczysz! W programie m.in.: zwiedzanie Hawany, Viñales, Półwyspu Zapata, Trinidadu, Cienfuegos oraz Santa Clary, a to oznacza wspaniałe samochody, kolonialne miasteczka oraz mauzoleum Che Guevary. Na koniec piękna plaża w Santa Maria oraz pobyt w hotelu all inlcusive, gdzie miejsc do tańca nie zabraknie. W programie możliwa nauka także innych tańców Kubańskich: Afro, Rumba, Cha-cha-cha, Merengue, Bachata.

Kod:KIRI

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

1 dzień Przylot do Hawany
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Hawany. Pierwsze kroki po Hawanie i pierwsze zetknięcie się z salsą w jednym z klubów stolicy.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień HAWANA - Stara Hawana
Odkrywanie uroków tzw. Starej Hawany - magia architektury kolonialnej wokół Plaza Vieja, Plaza de San Francisco, Plaza de Armas, Plaza de Catedral. Zwiedzimy pałac hiszpańskich wicekrólów - Parque Central z Kapitolem i Teatrem Garcia Lorca. Wizyta w Muzeum Rumu Havana Club, spacer szlakiem Hemingwaya i obowiązkowy drink na tarasie hotelu Ambos Mundos, gdzie pisarz długo mieszkał oraz w barze Floridita lub Bodeguita del Medio. Wybierzemy się także na Plac Rewolucji. Wieczorem spacer po uliczkach starego miasta i drink przy dźwiękach kubańskiej muzyki. Dla chętnych pierwsza lekcja tańca w renomowanej szkole tańca w centrum Hawany.

3 dzień VINALES - plantacja tytoniu
Całodzienna wycieczka do Vinales. Wizyta w jednej z tutejszych jaskiń, w której ukrywali się zbiegli niewolnicy. Krótki rejs podziemną rzeką w Cueva Indios. Spacer po dolinie upraw tytoniu i oglądanie plantacji. Powrót do Hawany na nocleg.

4 dzień HAWANA
Kolejny dzień przeznaczony na poznanie uroków Hawany: wizyta w fabryce cygar. Wieczorem dla chętnych Tropicana Club lub Salsa Show.

5 dzień PÓŁWYSEP ZAPATA - CIENFUEGOS
Wycieczka na Półwysep Zapata. Zwiedzanie hodowli krokodyli. Po południu relaks na pięknej plaży Caleta Buena. Następnie przejazd do Cienfuegos na nocleg. Cienfuegos to miasto,  z którego pochodził jeden z najwybitniejszych twórców muzyki son, Benny More - to m.in. od jego wykrzyknika "Hola Salsa!" pochodzi dzisiejsza nazwa muzyki afro-kubańskiej.

6 dzień EL NICHO - TRINIDAD
Rano pobyt w delfinarium – kąpiele z delfinami! Po południu przejazd do El Nicho, dla chętnych kąpiele w wodospadach. Wieczorem przyjazd do Trinidadu – miasta skansenu na nocleg.

7 dzień TRINIDAD (kurs tańca: dzień 1)
Zwiedzanie Trinidadu. Na dobry początek tradycyjny drink La Canchanchara i spotkanie z instruktorami sprawdzonej przez nas szkoły tańca (zajęcia po 1,5 godz.). Po południu chętni mogą podjechać na plażę lub powłóczyć się po miasteczku. Wieczorne wspólne wyjście do Casa de La Musica i próba swoich sił na parkiecie.
Dodatkowo istnieje możliwość nauki języka hiszpańskiego.

8 dzień TRINIDAD (kurs tańca: dzień 2)
Rano dla chętnych wyjazd w góry Sierra de Escambray i lekki trekking po porastającym je podzwrotnikowym lesie z kąpielą pod wodospadem lub wycieczka konna do źródełka na kąpiel i posiłek w domu wiejskim u guajiro. Nocleg w Trinidadzie. Wieczorem lekcja salsy.

9 dzień TRINIDAD (kurs tańca: dzień 3)
Zajęcia w szkole salsy. Dla chętnych wizyta u Babalawo („ojciec sekretów” w afroamerykańskim kulcie Santeria), który wróży ze specjalnych muszelek kauri. Wieczorem wspólne wyjście z instruktorami do Casa de La Trova.

10 dzień TRINIDAD (kurs tańca: dzień 4)
Zajęcia w szkole salsy. Czas wolny na odkrywanie miasteczka. Wieczorem wspólne wyjście z instruktorami do Casa de La Trova.

11 dzień TRINIDAD (kurs tańca: dzień 5)
Zajęcia w szkole salsy. Pożegnanie z instruktorami i wspólne wyjście do Casa de La Musica.

12 dzień PRZEJAZD DO CAYO SANTA MARIA
Przejazd do Cayo Santa Maria. Po drodze zwiedzanie mauzoleum Che Guevary w Santa Clara. Zakwaterowanie w hotelu 4* w opcji all inlcusive przy samej plaży.

13 dzień CAYO SANTA MARIA
Pobyt w Santa Maria, odpoczynek na plaży.

14-15 dzień Powrót
Transfer na lotnisko, wylot do Europy. Pożegnanie z pilotem na lotnisku w Warszawie i zakończenie wyprawy.

CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Zakwaterowanie
Noclegi organizowane są w "casas particulares" - starannie przez nas wyselekcjonowanych kwaterach prywatnych. W Cayo Santa Maria zakwaterowanie w hotelu 4* All inclusive.

Wyżywienie
Wyżywienie nie jest zawarte w cenie. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. Śniadania przygotowane przez gospodarzy w Casas Particulares to koszt około 4-5 CUC (15-20zł) np. sandwich z szynką i serem lub jajecznica plus kawa. Obiad i kolację jemy również w domach koszt około 10 CUC (35zł) lub w Paladares, czyli prywatnych barach, gdzie serwowane są smaczne domowe posiłki - najczęściej serwowany zestaw: ryba lub jakieś mięso plus ryż z czarną fasolą plus sałatka plus deser i kawa) lub zestaw owoców morza z langustą na czele plus oczywiście jakiś deser i kawa. Ceny zmieniają się w minimalnie w zależności od miejsca.

Transport
Przejazdy realizujemy wynajętymi busami. Oczywiście w miarę chęci w miastach można poruszać się taksówkami, rikszami lub bryczkami, choć w znacznej mierze podczas zwiedzania zastosujemy najbardziej na Kubie popularny środek transportu - czyli własne nogi:) Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia zabieramy zawsze tylko bagaż podręczny.

DOKUMENTY
WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Hawana - Warszawa
 • transfery z/na lotnisko na Kubie
 • 11 noclegów w casas particulares (kwatery prywatne)
 • 2 noclegi w hotelu 4* all inclusive w Cayo Santa Maria
 • prywatny transport wynajętym busem na całej trasie zgodnie z programem
 • kurs tańca salsy zgodnie z programem
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN
 • karta ubezpieczeniowa

Cena nie obejmuje:

 • opłaty wylotowej, biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz transportu na miejscu: taxi, rykszze itp. - ok. 95 EUR/os
 • wyżywienia: ok. 20-25 EUR dziennie na osobę
 • dodatkowych lekcji salsy: ok. 10 CUC/45 min
 • atrakcji dla chętnych (Koncert Buena Vista Social Club ok. 30 EUR, Tropicana Show  ok. 90 EUR, Salsa Show ok. 30 EUR, Lekcja salsy w Hawanie ok. 15 EUR, Lekcja salsy w Trinidad ok. 12 EUR, Lekcje języka hiszpańskiego w Trinidad ok. 15 EUR, Wizyta u Babalawo w Trinidad ok. 10 EUR, Wycieczki konne: W Vinales - koszt około 10 EUR, W Trinidad - koszt około 20 EUR)
 • opłaty wizowej
 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Atrakcje dla zainteresowanych: 

 • Koncert Buena Vista Social Club (Koszt około 30 EUR)
 • Tropicana Show (Koszt około 90 EUR)
 • Salsa Show (Koszt około 30 EUR)
 • Lekcja salsy w Hawanie (Koszt około 15 EUR)
 • Lekcja salsy w Trinidad (Koszt około 12 EUR)
 • Lekcje języka hiszpańskiego w Trinidad (Koszt około 15 EUR)
 • Wizyta u Babalawo w Trinidad (Koszt około 10 EUR)
 • Wycieczki konne
  • W Vinales - koszt około 10 EUR.
  • W Trinidad - koszt około 20 EUR.
PRZED WYJAZDEM

PRZED WYJAZDEM

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którymi się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców).
 • Buty: jedna para wygodnych pełnych butów (typu adidasy lub letnie trekkingowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa), wygodne sandały do chodzenia na co dzień, klapki pod prysznic.
 • Polar lub bluza i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary, czapka lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym, latarka.
 • Dobry środek odstraszający komary i inne owady
 • Uwaga: mydło, szampon - to rzeczy, które nie zawsze dostaniecie. Owszem, są gdzie nie gdzie do kupienia ale dosyć drogo. Tak więc wszystkie rzeczy pierwszej potrzeby lepiej zabrać ze sobą z domu niż nastawiać się na ich kupno na miejscu. Biedni czy dzieci często nie będą prosić was o pieniądze, ale właśnie o mydło czy długopis - towary chodliwe i prawie niedostępne za zwykłe peso.
 • Polecamy zabranie miękkiej torby na kółkach (ewentualnie dużego plecaka lub miękkiej walizki) i małego plecaka. Torba ułatwia dostęp do bagażu w busie; nosimy ją tylko z busa do pokoju hotelowego. Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

Informacje zdrowotne
Apteczka powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt). Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dokumenty
Wymagana jest wiza. Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy). Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały. Warto wozić też ze sobą zdjęcie/a paszportowe (przechowywane tam gdzie ww. kserokopia) - przydaje się na wypadek konieczności wyrobienia nowego dokumentu, a na Kubie zrobienie w razie potrzeby takiego zdjęcia jest dość problematyczne. Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.
Zabieramy także wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.

Wiza

 • Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która też jest rodzajem wizy, wydawanej wyłącznie w celach turystycznych.
 • Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można kupić tamże lub w niektórych biurach podróży.
 • Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wyjazdu z Kuby.
 • Turysta obowiązany jest również mieć bilet powrotny lub umożliwiający kontynuację podróży.
 • Przed odprawą paszportową każdy turysta mający wizę obowiązany jest wypełnić formularz Tarjeta Internacional de Embarque y Desembarque. Podstemplowany formularz należy zachować, ponieważ bez niego niemożliwe jest opuszczenie Kuby, a uzyskanie nowego wymaga wielu zabiegów.
 • Turyści przyjeżdżający na wypoczynek zorganizowany nie muszą udokumentować posiadanych środków pieniężnych.
 • Turyści przyjeżdżający indywidualnie powinni mieć przynajmniej 100 CUC (lub równowartość tej kwoty w innej walucie wymienialnej) na każdy dzień planowanego pobytu. Służby graniczne egzek­wują rygorystycznie ten wymóg. Posiadanie kart kredytowych traktowane jest jako spełnienie tego warunku.
 • Koszt wizy turystycznej do 30 dni pobytu wynosi 22 EUR, płatna w walucie w Ambasadzie Kuby w Warszawie.
  Wizy można załatwić również za naszym pośrednictwem. Wówczas koszt wizy wraz z opłatą za nasze pośrednictwo wynosi 210 PLN od osoby.

Pieniądze
Bankomaty bywają w dużych miastach (Hawana), ale zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w gotówkę (bankomaty bardzo często nie działają). Generalnie nie płacimy kartami kredytowymi.
Obowiązująca nas waluta lokalna to Peso Kubańskie czyli CUC. Dolary amerykańskie (USD) wymienić można, ale każda transakcja (wymiana, zakupy) w nich dokonywana obciążona jest 10% podatkiem. Z tego powodu nie są mile widziane nawet jako napiwki. Napiwki to odrębna kwestia obowiązująca każdego obcokrajowca: będą nas o nie prosić panie podające papier przed wejściem do toalety, muzycy, kelnerzy, kierowca, pozujący do zdjęć... Za większość "usług" daje się 1 CUC/jednostkę czasu np. na dzień.

Inne waluty: możemy też na Kubie w bankach i kantorach (czyli "cadecas") wymienić dolary kanadyjskie lub franki szwajcarskie.

Dodatkowo potrzebujemy około: 20-25 EUR dziennie na jedzenie, oraz około: 100 - 200 EUR na pamiątki.

Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.

Internet
Zaczyna być dostępny w coraz większej ilości miejsc, m.in. na placach głównych w miastach i miasteczkach. Jako obcokrajowcy możemy korzystać z "normalnego" internetu np. w hotelach po zakupie specjalnej karty z loginem i hasłem, ok 6-10 CUC za godzinę - łącze jest bardzo wolne.

Napięcie
Napięcie elektryczne to najczęściej 110 V, 60 Hz. Gniazdka dostosowane są na ogół do wtyczek nieposiadających bolców, wejście na 2 płaskie bolce ustawione do siebie równolegle. Czasem zdarzają się gniazdka typu europejskiego, ale lepiej mieć specjalny konwerter (wystarczy przełączka zmieniająca rodzaj bolców na płaskie).

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Kuba w Rytmie Salsy- Slow Travel
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE