mapMarker
Grecja
calendar
8 dni, grupa: 10-16 osób
Rower
Rower
Kreta jest idealnym połączeniem pięknych gór i błękitnego morza. Cóż może być przyjemniejszego od zjazdu na rowerze z punktu widokowego w górach przez urokliwe wąwozy i zielone doliny, aż do dzikich zatoczek morskich gdzie można zażyć orzeźwiającej kąpieli i odpocząć na pięknej plaży?
Heart Cross DODAJ DO ULUBIONYCH
DownloadWYŚLIJ OFERTĘ ZNAJOMEMU
PrintWYDRUKUJ OFERTĘ
PROGRAM

PROGRAM

Kreta jest idealnym połączeniem pięknych gór i błękitnego morza. Cóż może być przyjemniejszego od zjazdu na rowerze z  punktu widokowego w górach przez urokliwe wąwozy i zielone doliny, aż do dzikich zatoczek morskich gdzie można zażyć orzeźwiającej kąpieli i odpocząć na pięknej plaży? Zachodnia Kreta zachwyca zielonymi krajobrazami, urokliwymi, tradycyjnymi wioskami, terenami nieodkrytymi przez masową turystykę i pięknym historycznym miastem Chania, gdzie zamieszkamy w nadmorskim hotelu. Wisienką na torcie jest wysokie pasmo górskie Lefka Ori (Białe Góry), które oferuje piękne widoki podczas naszych wycieczek rowerowych.

Atuty oferty:

 • Różnorodne trasy poprzez nieznane zakątki Krety
 • Trasy prowadzące od górskich wiosek do morza
 • Tradycyjne kreteńskie wioski i turystycznie nieodkryte rejony
 • Trasy prowadzące poprzez pachnące ziołami łąki, zielone doliny, gaje pomarańczowe i oliwne
 • Urokliwe miasto Chania
 • Trasy prowadzące małymi, wąskimi, krętymi, utwardzonymi dróżkami, gdzie bardzo rzadko napotkamy samochody i innych rowerzystów
 • Wyśmienite potrawy miejscowej kuchni w lokalnych kawiarenkach i tawernach
 • Bogata mieszanka przyrody i kultury

Kod:HOR

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1 Kreta wita rowerzystów
Przelot z Warszawy (Modlin/Okęcie) do Chanii. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem czas wolny na pierwszy spacer przez starówkę Chanii lub kąpiel w morzu.

Dzień 2 Kreteńska dżungla
Taras widokowy na zboczach Lefka Ori – wąwóz (dżungla) – gaje pomarańczowe – Dolina Agia – ok. 23 km na rowerze i 3 km pieszo (1 godzina wędrówki). [W górę: 270 m / W dół: 930 m]

Naszym busem jedziemy ok. godzinę na zbocze Białych Gór (Lefka Ori). Tam, na wysokości 750 m n.p.m. naszym oczom ukaże się przepiękna panorama północnego wybrzeża i najwyższe szczyty Białych Gór na południu. Tu przesiadamy się na rowery. Po krótkim i ekscytującym zjeździe w dół zostawimy rowery i zaczniemy naszą przygodę w dżungli. Wąska ścieżka poprowadzi nas przez soczyście zieloną dolinę, gdzie specyficzny mikroklimat powoduje, że rosną tu nawet drzewa laurowe i inne lubiące wilgoć rośliny. Na zakończenie dnia przejedziemy na rowerze poprzez łagodną dolinę i gaje pomarańczowe, labiryntem połączonych ze sobą rolnych dróg.

Dzień 3 W poprzek zachodniej Krety
I część: Lefka Ori – Paleochora (Morze Libijskie) i II część: Lefka Ori – Zatoka Kissamos (Morze Kreteńskie) – razem ok. 58 km na rowerze [W górę: 280 m / W dół: 2500 m]

Dzisiaj udamy się w kierunku zielonego serca wyspy na południe od Chanii. Stamtąd rozpoczniemy naszą dzisiejszą trasę rowerową, która poprowadzi nas przeważnie w dół, aż do południowego wybrzeża Krety. Po drodze mijać będziemy różnorodne krajobrazy. Stojąc na południowym wybrzeżu, nad morzem Libijskim, przy dobrej pogodzie zobaczyć można grecką wyspę Gawdos, najbardziej na południe wysunięty punkt Europy. Czas na przerwę w pięknej „białej” wiosce Paleochora z piaszczystą plażą. Chętni mogą tu zjeść obiad. Po południu udamy się naszym busem znów do serca wyspy, aby tym razem zjechać rowerem do zatoki Kissamos, nad wybrzeżem północnym (Morze Kreteńskie). Po drodze miniemy tradycyjne wioski najmniej odkrytej przez turystykę części Krety.

Dzień 4 Przez dwa wąwozy do plaży marzeń
Ok. 43 km na rowerze [W górę: 400 m / W dół: 1200 m]

Piękny dzień na rowerze: poczujemy wiatr we włosach w trakcie przyjemnego zjazdu w stronę morza. Zagwarantowane towarzystwo miejscowych (kóz), zapach dzikich kwiatów i aromatycznych ziół oraz panoramiczne widoki. Z górzystego centrum Krety dostaniemy się na zachodnie wybrzeże do jednej z 10 najpiękniejszych greckich plaż – Falassarna, gdzie możemy zanurkować w turkusowych wodach i odpocząć na pięknych wydmach.

Dzień 5 Relaks w pięknym mieście Chania
Dzisiejszy dzień spędzimy bez rowerów. Chwilę odpoczynku możemy przeznaczyć na zakupy, dokładne zwiedzanie przepięknego starego miasta Chani czy spokojny czas na kawę w kawiarni z widokiem na port wenecki. To wszystko w pieszej odległości od naszego hotelu. Na miejscu jest też możliwość zapisania się na zorganizowaną jednodniową wycieczkę po okolicy Chanii.

Dzień 6 Od morza do morza - na piechotę i rowerze
I część: Płaskowyż Omalos – wąwóz Agia Irini – Sougia i II część: płaskowyż Omalos – wybrzeże północne – razem ok. 44km na rowerze + 7 km pieszo (2,5 godziny wędrówki) [W górę: 460 m / W dół: 1840 m]

Naszą trasę zaczniemy na wysokości 1200 m n.p.m. na słynnym płaskowyżu Omalos. Po łagodnym zjeździe czeka nas piesza wędrówka przez  imponujący  wąwóz Agia Irini. Szlak przez ten wąwóz jest nieco łatwiejszy niż przez bardziej znany wąwóz Samaria,  ale wcale nie mniej spektakularny, a przede wszystkim dużo spokojniejszy. Pachnie tu dziką szałwią i rosną tu czarne kwiaty smoczej lilii, jednego z najbardziej typowych dla wyspy kwiatu. W małej miejscowości Sougia – już na rowerze – dotrzemy do wybrzeża południowego i spędzimy czas na obiedzie w wiejskiej tawernie lub biorąc orzeźwiającą kąpiel w krystalicznie czystym Morzu Libijskim. Po południu wrócimy z gór na wybrzeże północne poprzez zielone doliny wyspy.

Dzień 7 Pięć obliczy Krety
Malaxa – Aptera – Stylos – Kalives – ok. 60 km na rowerze [W górę: 610 m / W dół: 1440 m]

Idealna mieszanka przyrody i kultury to motyw przewodni dzisiejszego dnia. Naszym busem wyjedziemy na płaskowyż Malaxa, skąd panoramiczną trasą dojedziemy na rowerach do ruin antycznego miasta Aptera. Tutaj w przepięknym otoczeniu spotkamy się z bogatą historią wyspy: zobaczymy mury minojskie, fortyfikacje z czasów doryjskich, grecki amfiteatr, imponujące rzymskie cysterny, bizantyjski klasztor i turecki zamek. Po wizycie w przeszłości zjedziemy do regionu Apokoronas. Tu zachwycimy się bujną zielenią i źródełkami w Stylos, gdzie chętni będą mogli zjeść obiad pod osłoną eukaliptusów. Po przerwie, wąskie i kręte dróżki zaprowadzą nas poprzez senne górskie wioski w dół, ku wybrzeżom północnym, na piękną plażę w Kalives.

Dzień 8 Powrót do Polski
Przelot z Chanii do Warszawy (Modlin/Okęcie).

GALERIA
CIEKAWOSTKI

CIEKAWOSTKI

Kreta na rowerze
Każdy z naszych dni rowerowych rozpoczniemy przejazdem w góry lub w głąb wyspy. Startujemy zawsze z przepięknych punktów widokowych, dolin lub wiosek skąd kierujemy się w stronę morza. Wybraliśmy najciekawsze trasy, dzięki czemu będziemy mogli poznać różne oblicza zachodniej Krety. Lokalny przewodnik rowerowy przekaże nam z pasją także informacje o endemicznych roślinach i życiu na Krecie. Na naszych trasach zatrzymamy się w urokliwych wioskach na kawę, odwiedzimy historyczne miejsca, takie jak np. bizantyjski kościółek z freskami i przemierzymy pachnące tymiankiem łąki, gaje oliwne lub pomarańczowe. Często nasze trasy mają swoją metę na pięknych plażach, takich jak słynna Falissarna na zachodzie lub w niewielkie „białej wiosce” na południu.

Rowerowe trasy poprowadzą przez labirynt małych, krętych, spokojnych asfaltowych i utwardzanych dróg polnych, z których korzystają przede wszystkim miejscowi rolnicy. Połączyliśmy te drogi w trasy, które prowadzą nas ze zboczy gór, przeważnie w dół, w stronę morza.  Dzięki niewielkiej ilości podjazdów pod górę, trasy nadają się również dla mniej regularnych rowerzystów. Dodatkowo w przypadku awarii czy opadnięcia z sił asekuruje nas bus. Dwa wąskie odcinki (górski wąwóz i szlak przez dżunglę) pokonamy na piechotę, zostawiając rowery w naszym busie. Ścieżki piesze są stosunkowo łatwe i zapewniają piękne widoki.

Podczas jednego z dni programu nie mamy zaplanowanej trasy rowerowej. Będzie to wyśmienita okazja do spędzenia czasu w ulubiony przez każdego sposób. Można wówczas udać się na gruntowniejsze zwiedzania przepięknej Chanii, zagłębić się pośród jej bazarów, licznych kawiarni i restauracji. A może po prostu spędzić czas na plaży, wsłuchując się w fale lub w tureckiej łaźni (hammam).

WARUNKI

WARUNKI

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa - Chania - Warszawa, transport na miejscu (bus)
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu w pokojach 2 i 3 os.
 • Wyżywienie: 7 śniadań
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Transport i serwis rowerów
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia (ok. 15-20 EUR/dzień)
 • Wypożyczenia roweru - 50 EUR (opłata obowiązkowa)
 • Kosztów uczestnictwa w programie (bilety wstępu, zwyczajowe napiwki) - ok. 10 EUR

Liczba uczestników: 10 - 16 osób
Zaliczka przy zgłoszeniu: 1200 PLN

TERMINY I REZERWACJA
WYBRANA OFERTA
Kreta – rowerem przez wyspę bogów
DANE DO REZERWACJI
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin,
aby dokończyć proces rezerwacji.
Imię musi zaczynać się z wielkiej litery.
Nazwisko musi zaczynać się z wielkiej litery.
Proszę podać adres e-mail.
Proszę podać numer kontaktowy w formacie 000000000
lub
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dokonaj wstępnej rezerwacji” potwierdzasz, że zapoznałeś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Zapewnienie prywatności naszym użytkownikom to dla nas priorytet, dlatego dbamy o to, by Twoje dane były u nas bezpieczne. Chodzi o dane osobowe i dane zapisywane w plikach cookies i pochodnych technologiach, które zbieramy gdy dokonujesz rezerwacji imprezy turystycznej czy korzystasz z serwisów internetowych należących do Travelplanet.pl SA. Aby dowiedzieć się, na jakich zasadach będą przetwarzane Twoje dane, zapoznaj się z poniższą klauzulą informacyjną.

 • 01_Administrator ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH

  Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie organizator turystyki, z którym zawrzesz umowę. W związku z zawarciem i realizacją umowy ubezpieczenia podróżnego administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych zostanie Ubezpieczyciel, z którym zawrzesz umowę. Travelplanet.pl S.A. będzie wtedy podmiotem przetwarzającym podane przez Ciebie dane osobowe w imieniu organizatora turystyki oraz w imieniu Ubezpieczyciela. Niezależnie od powyższego Travelplanet.pl jest administratorem podanych przez Ciebie niezbędnych danych osobowych w celu promocji oferowanych usług w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych.

 • 02_OsobaOdpowiedzialna OSOBA ODPOWIEDZIALANA

  Osobą, która w naszej firmie opiekuje się danymi osobowymi jest Inspektor Ochrony Danych. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych możesz skontaktować się z nim telefonicznie lub mailowo: daneosobowe@travelplanet.pl. Na Twoje pytania odpowie najszybciej jak to możliwe, maksymalnie w ciągu 30 dni.

 • 03_CelPodstawa CEL I PODSTAWA PRAWNA PRZETWARZANIA DANYCH

  Podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać:
  a) w celu umożliwienia zawarcia, a następnie realizacji: umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki oraz umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem, a także w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu opieki około obsługowej i kontaktu w sprawach związanych z rezerwowaną za naszym pośrednictwem imprezą turystyczną – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (zwane dalej jako: „RODO”),
  b) w celu promocji oferowanych przez nas usług, jeśli wyrazisz chęć otrzymywania od nas informacji handlowych, a także w celu poznania Twoich preferencji, w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych. Dzięki temu będziemy mogli dopasować usługi i dostarczane Ci treści do Twoich oczekiwań. Wysoka jakość jest naszym priorytetem, dlatego po wykonaniu danej usługi możemy kierować do Ciebie krótkie ankiety lub prośby o wydanie opinii, abyś mógł poinformować nas, co jeszcze możemy zrobić lepiej. Zapewniamy, że ankiety i prośby o opinie będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie naruszały one Twojego prawa do prywatności – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO,
  c) w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń zawartych za naszym pośrednictwem umów o udział w imprezie turystycznej oraz umowy ubezpieczenia podróżnego, a także innych umów zawartych z nami – art. 6 ust.1 lit. c RODO,
  d) w ramach prawnie uzasadnionego interesu administratora danych w celu obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, co może wiązać się z koniecznością przetwarzania danych osobowych w tym celu – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b i lit. f rozporządzenia RODO.

 • 04_OdbiorcyDanych ODBIORCY DANYCH

  Dbanie o poufność Twoich danych jest dla nas priorytetem. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury technicznej, informatycznej czy w bieżących sprawach naszej działalności, dostęp do podanych przez Ciebie danych osobowych mogą̨ mieć następujący odbiorcy danych:
  a) Nasi upoważnieni pracownicy.
  b)Usługodawcy, którym w drodze umowy powierzono przetwarzanie Danych Osobowych na potrzeby realizacji świadczonych przez nas i dla nas usług. Są to w szczególności podmioty (oraz ich upoważnieni pracownicy) świadczące usługi IT i techniczne, usługi z zakresu badań, analiz i statystyk, podmioty organizujące akcje marketingowe. Podmioty te działają na nasze zlecenie w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania powierzonych im usług.
  c) Podmioty uprawnione do otrzymania Danych Osobowych na podstawie przepisów prawa.
  d) Dostawcy usług zaopatrujący nas w rozwiązania techniczne, organizacyjne oraz związane z zarządzeniem naszą firmą (w szczególności firmy kurierskie i pocztowe).
  e) Dostawcy usług prawnych i doradczych oraz wspierający nas w dochodzeniu należnych roszczeń oraz obrony naszych praw (w szczególności kancelarie prawne, podatkowe, firmy windykacyjne).
  f) Organizatorzy turystyki, firmy ubezpieczeniowe oraz instytucje bankowe, z którymi mamy zawarte umowy agencyjne, umowy pośrednictwa w sprzedaży produktów i/lub świadczeniu usług,w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonania łączących nas umów lub umów zawartych za naszym pośrednictwem.

 • 05_CzasPrzechowywania CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH

  Czas, przez jaki będziemy przechowywać Twoje dane, zależy od tego, w jakim celu je przetwarzamy:
  a) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. a i d (w celu zawarcia i realizacji umowy o imprezę turystyczną oraz obrony naszych praw i dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane osobowe w zakresie niezbędnym dla dochodzenia roszczeń oraz obrony naszych praw. Czas przechowywania wynika z przepisów prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.
  b) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. b (w celu promocji oferowanych przez nas usług i poznania Twoich preferencji) podane przez Ciebie dane osobowe będziemy przetwarzać tak długo, jak długo będziesz korzystał z naszych usług. W każdym momencie możesz w szybki i łatwy sposób – poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.travelplanet.pl/daneosobowe lub linki „wypisz się” zawarte w wysyłanych do Ciebie wiadomościach (np. Newsletter lub Travel Alert) zgłosić nam, iż nie chcesz otrzymywać od nas takich treści. Wówczas zaprzestaniemy ich wysyłki zgodnie z Twoim żądaniem.
  c) W przypadku przetwarzania danych w celu, o którym mowa w punkcie 3 lit. c (dla celów podatkowych i rachunkowych), możemy przechowywać podane przez Ciebie dane w zakresie i przez okres wymagany przepisami prawa – 5 lat licząc od początku roku następującego po roku obrotowym, którego dane dotyczą̨, a także po zakończeniu świadczenia usług w zakresie i przez czas niezbędny do rozliczenia umowy.
  Po upływie wyżej wymienionych okresów podane przez Ciebie dane osobowe są usuwane lub poddawane anonimizacji.

 • 06_Zarzadzanie MOŻESZ ZARZĄDZAĆ SWOIMI DANYMI

  W dowolnym momencie masz prawo do żądania od nas: dostępu do Twoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania na mocy usprawiedliwionego interesu administratora danych (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) lub do celów statystycznych (art. 89 ust. 1 RODO) z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją, a także wobec przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego oraz prawo do przenoszenia danych. Jako osoba składająca wniosek lub zadanie dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, możesz zostać poproszona przez nas o odpowiedź na kilka pytań związanych z Twoimi danymi osobowymi, które umożliwią nam weryfikację Twojej tożsamości.

 • 07_TwojwPrawa TWOJE PRAWA

  Masz prawo do wniesienia skargi do PUODO (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), jeśli uważasz i potrafisz uzasadnić, że Twoje dane osobowe przetwarzamy niezgodnie z ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • 08_Dobrowolnosc DOBROWOLNOŚC PODANIA DANYCH

  Nie obligujemy Cię do przekazania nam swoich danych osobowych. Przekazujesz je dobrowolnie, pamiętaj jednak, że jest to niezbędne, abyśmy mogli pośredniczyć w zawarciu przez Ciebie umowy o udział w imprezie turystycznej z organizatorem turystyki czy umowy ubezpieczenia podróżnego z Ubezpieczycielem oraz, jeśli wyrazisz taką chęć, przesyłać Ci nasz: np. Newsletter lub inne świadczone przez nas usługi drogą elektroniczną, a także kontaktować się z Tobą telefonicznie.

 • 09_Profilowanie PROFILOWANIE I AUTOMATYZACJA

  Twoje dane będą przetwarzane przez nas w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania, jednak decyzje wiążące nie będą zautomatyzowane. Nie będzie to również wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację. Oznacza to, że informacje, które otrzymasz od nas np. w Newsletterze lub treści, które pokazujemy Ci na naszej stronie i w wyświetlanych reklamach, mogą być powiązane z tym, w jaki sposób korzystałeś z serwisu www.travelplanet.pl (na przykład z wycieczkami, które obejrzałeś czy preferencjami, które wybrałeś w wyszukiwarce). Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować treść naszych usług świadczonych drogą elektroniczną do Twoich preferencji, potrzeb i zainteresowań. Więcej szczegółów na temat profilowania znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

 • 06_Zarzadzanie PRZEKAZANIE DANYCH DO PAŃSTW SPOZA EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO

  Twoje dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do odbiorców danych w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych zatwierdzone przez Komisję Europejską. Więcej szczegółów dotyczących danych odbiorców poza Europejskim Obszarem Gospodarczym znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Niniejsza klauzula informacyjna obowiązuje od dnia 25.05.2018 CZYTAJ DALEJ UKRYJ

POPULARNE PODRÓŻE